Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhana

satılık almerası olan varsa almak isterim

dostum mart 2011 itibarıyla LPG siz,büyük kazasız,darbesiz,çalışır durumda,temiz,herhangi modifiye eklentisi olmayan,fabrika çıkışlı donanımları çalışır durumda almera 1.5 yıllara göre fiyat ederleri aşağıdaki gibidir.aşağıda yazılan fiyatlar olması gereken değeridir.LPG'li ise fiyatlara ortalama 1000 tl ekleyerek hesabını yapabilirsin.çelik jantta varsa onada 500tl ekle.az zatan zararda fazla satan karda.bu fiyata alan satan ne karda ne zararda.

2001:12500TL

2002:14500TL

2003:15000TL

2004:16500TL

2005:18000TL

2006:21000TL

2007:23000TL

Benim canavar 2006 model ve henüz 27 bin km.de... Büyük bi kazası yok ön kaputta tavanda boya bile yok. Servis bakımlı az kullanılmış Öğretmenden temiz bi araç Ev alacağım için satabilirim arkadaşlar. Lpg de var. 2 ay önce takıldı sıralı sistem hiç bir sorunu yok çok şükür. Vergisi vs hepsi ödenmiş. 27bin km.de En full olan Tekna modeli. 21500 istiyorum arkadaşlar. Ve satma nedenim ev almaktır. Hatta uygun fiyatlı bir ev bulursam da satmayacağım. Satarsam da tekrar alacağım araba Almera olur. İlgilenen olursa görüşebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

çöy hocam, almera ya benziyor değil. altim 2002 yazıyor. ama çok benzer. 2006 almera tekna daha farklı.

bu arada cam kenarlarına gümüş çıta güzel olur mu acep?

almera kullanma kılavuzu ile neredeyse aynı hocam. o da ingilizcesi.benimde 2006 tekna.cam kenarlarına gümüş çıta güzel olur elbet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egulerman

BÜYÜK BOY HYUNDAİ YAĞ FİLTRESİ,DANDİK Bİ YAĞ VE KULLANILMIŞ BUJİLERİ TAKMIŞ.NEYSE ORJİNAL NİSSAN YAĞ FİLTRESİ,MARŞ DİŞLİSİ,İÇİNDEKİ KÖMÜR YATAĞI,ROT AYARI +İŞÇİLİK TOPLAM 230 TL ÖDEDİM.ÖDEDİĞİM RAKAM NORMAL GELDİ.AYRICA MOTORUN ATINDA MOTORDAKİ BORULARIN BİRİNİN TAKILMAMIŞ OLDUĞUNU ONUNDA YAKITTA NEGATİF DURUM YARATTIĞINI BUNDAN SONRA DAHA AZ YAKACAĞINI PERFORMANSININ ARTACAĞINI SÖYLEDİ

geçmiş olsun güle güle kullan.mitsubishi carizma büyük boy yağ filtresi olsa uyumlu ancak hyundai nerede almera nerede.motorun altındaki takılmamış boru neymiş bir öğrensende bilgilendirsen dostum bizlerede bilgi vermiş olursun.
  • Arkadaşlar bi kaç sorum olacak. Klimayı çalıştırmadan sadece kaloriferi çalıştırmak mümkün mü ? Nasıl yapacağız ?
    Birde öncede sormuştum ama görülmedi sanırım ışık yandıktan sonra kaç km gidiyor araç ortalama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Arkadaşlar bi kaç sorum olacak. Klimayı çalıştırmadan sadece kaloriferi çalıştırmak mümkün mü ? Nasıl yapacağız ?
    Birde öncede sormuştum ama görülmedi sanırım ışık yandıktan sonra kaç km gidiyor araç ortalama ?

push düğmesine basınca normal kalorifer çalışmaya başlıyor. 2 düğmesi ile de havalandırma şekillerini seçebilirsin. ancak cam' a ya da cam+ayak seçeneklerini seçtiğin anda A/C otomtik klima devreye giriyor ve kapatmak için A/C düğmesine basmak gerekiyor. bende buna gıcık oluyorum. neden otomatik klima otomatik devreye giriyor. girmesin.

sarı ışığa gelincede bence hiç sarı ışığa gelmeden benzin yüklet. deponun dibindeki atıklar motora zarar verebilir. kaç km gittiğindende emin değilim. bilen varsa cevaplar merak etme. aslında bilmekte fayda var.

• quote:

quote:

çöy hocam, almera ya benziyor değil. altim 2002 yazıyor. ama çok benzer. 2006 almera tekna daha farklı.

bu arada cam kenarlarına gümüş çıta güzel olur mu acep?

almera kullanma kılavuzu ile neredeyse aynı hocam. o da ingilizcesi.benimde 2006 tekna.cam kenarlarına gümüş çıta güzel olur elbet.

yav amma yazmışım ha. saçma sapan. iki tane sıpa kulağının dibinde vıdı vıdı. gündüz okulda 41 vıdıcı. akşam evde 3 vıdıcı kafa kalmıyor. zannedersem 2002 altima. ama bizimklerle neredeyse aynı. tekna dan farklı ama bazı ek bilgiler var. o yönden işe yarar.

• shell yakıt tasarrufu için ipuçları vermiş. merak edersenizhttp://www.shell.com.tr/home/content/tur/products_services/on_the_road/fuels/fuelsave_tpkg/tips/ linkinden bakabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bi kaç sorum olacak. Klimayı çalıştırmadan sadece kaloriferi çalıştırmak mümkün mü ? Nasıl yapacağız ?

push düğmesine basınca normal kalorifer çalışmaya başlıyor. 2 düğmesi ile de havalandırma şekillerini seçebilirsin. ancak cam' a ya da cam+ayak seçeneklerini seçtiğin anda A/C otomtik klima devreye giriyor ve kapatmak için A/C düğmesine basmak gerekiyor. bende buna gıcık oluyorum. neden otomatik klima otomatik devreye giriyor. girmesin.

sarı ışığa gelincede bence hiç sarı ışığa gelmeden benzin yüklet. deponun dibindeki atıklar motora zarar verebilir. kaç km gittiğindende emin değilim. bilen varsa cevaplar merak etme. aslında bilmekte fayda var.

aslında bu klima olayı iyi midir, kötü müdür bir türlü karar veremedim. sağlık açısından bile hastalık yapıyor diyenler var. birde kullanma kılavuzunda, klimayı ayda en az 10 dk kadar çalıştırılmasında fayda olduğu yazıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

Arkadaşlar birkaç gün önce aracı yokuş çıkarken zorlayarak 5500 devire kadar çıkarttım.bir sorun yoktu bugüne kadar.ama maalesef bugün devir gösterge ibresi çalışmaz durumda.bu konuda bir bilgisi tecrübesi olanlar fikirlerinizi bekliyorum.

çok zorladığımdan dolayı mı oldu diyorsun hocam? düzelir inşallah. çöy hocamın bir bilgisi olabilir bu konuda.

çok zorlamamla alakası olması gerek diye düşünüyordum ki nitekim onunla alakalı değilmiş.gittim servise gösterttim elektronik bir arızaymış sebep.tamir etme durumu yokmuş serviste değişimden bahsettiler ona da 1000 TL istediler sadece devir göstergesi değişecek :)) dışarıda bu alanda uzman elektronikçi ararken ki pek bulunmayan bişeymiş öyle herkesin yapacağı türden bir iş değilmiş.neyse dün araçta yakın bir arkım yanımdayken göstergeye dikkatli baktığında bizim göremediğimizi gördü ve sanırım sorunun sebebini yüzde doksan buldu.devir göstergesinde ibrenin minimumda durduğu yerde bir plastik çıkıntı var dikkat ederseniz görürsünüz.ibre o çıkıntının üstünde olacağına altına inmiş ve hareket etmeye çalıştığında doğal olarak o plastik aksam engelliyor ve ibre hareket edemiyor.yapılacak işlem paneli açıp ibreyi hafif büküp düzelterek çıkıntının üstüne almak.ki önü açılsın yoluna baksın :)) saolsun servis ağzını 1000 tl den açtı benimde hiç dikkatimi çekmedi çok şükür arkadaş farketti de rahatladım.bugün mesai çıkışı baktırcam artık sorun ve çözümü bizim düşündüğümüz gibi mi değil mi öğrencem yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: toni74

arkadaşlar tekna HBaracım var.araca LPG taktırmayı düşünüyorum .hangi marka daha iyi uyum sağlar ve LPG tankını stepne yerine mi yoksa bagajamı taktırmak daha mantıklı olur.bilgilendirirseniz sevinirim.

Kesinlikle stepne tavsiye ederim.benim tank bagaja takıldı ama hiç memnun değilim.bagajı baya bir küçülüyor.
  • Peki yol bilgisayarında ki değerler neyi gösteriyor ? Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama :)
    info ya bastıgımızda değişen bi kaç ekran var onları merak ettim. Birinde saat dk gibi bişeyler var diğerleride km tarzında ama tam ne anlamış değilim
  • Ç.Ö.Y'ün tavsiyesi üzerine ölçüm yaptırdım değerler aşağıda

değer / ölçüm / sınır değerleri
    CO / 00.03 %vol / 0-3.05
    CO2 / 13.71 %vol / 10-16
    HC / 17ppmVol / 0-1200
    02 / 00.00 % Vol / 0.9-1.2
    Lambda / 0.998 / 0.9-1.2
    NOx / 0 ppm
    KAT-KON / yok

sonra da konya bosch car service buldum bir tane gidip ikaz ışığını gösterdim, kirli benzinden olacağını söylediler. katalizör için de yenisi için 1000 tl fiyat biçtiler, ama gerek olmadığını söylediler.

yanımdaki arkadaşın arabasını bıraktığı bir başka yerdeki ustanın yorumu ise katalizörü başından sonundan keselim, yerine boru kaynatalım o lamba bir daha hiç yanmaz oldu, ciddi ciddi söyledi bir de :)
  • quote:

ortalama 40 km ama bu sana çok pahalıya mal olabilir.benzin pompasını eline alırsın.sonra katalitiği.tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakrucu

SAYIN VİPMAİL BENİM ALMERA 2001 MODEL (90 bg) VERDİĞİN SİTEDEN MODEL GİRDİĞİMDE 094 OLAN YANİ 320 tl OLANIN UYGUN OLDUĞUNU GÖSTERİYOR. BENİM DEBİMETREDE ARIZALI 005 OLAN UYUM SAĞLARMI TAM GÜVENEMEDİM. ÜZERİNDEKİ PARÇA 094 YAZIYOR. ARADA 100 TL VAR

Tıklayın.

Yukarıda Bosch'un kendi katalogunun linkini verdim. Aracınız için 005 ve 094'ün ikisi de uyumlu boşuna 094 almayın.

• quote:

2004:16500TL

2005:18000TL

2006:21000TL

2007:23000TL

Almera'nın 2004'ü ile 2007'si arasında 6500TL fark olamaz. Ne temiz 2004'ü 16.500'e alabilirsiniz, ne de 2007 modele 23.000 veren bulabilirsiniz. Aralarında 3 yaş bile yok(2004Q2-2006Q3). Donanım vs. olarak da hiç bir fark yok. Ayrıca yaş aralığı bu kadar dar iken, aracın km.si daha önemli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 5 Mart 2011; 9:05:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurphl
    çok zorlamamla alakası olması gerek diye düşünüyordum ki nitekim onunla alakalı değilmiş...ibre o çıkıntının üstünde olacağına altına inmiş ve hareket etmeye çalıştığında doğal olarak o plastik aksam engelliyor...

Zorlamayla devir saati bozulmaz. Zaten 5500rpm zorlama da sayılmaz. Almera'nın "red line"ı 6600rpm'de başlıyor. Atmosferik Japonlar devir çevirmeyi sever. Bu daha ayrı bir konu. Aracın obd portunu kontrol ettirin. Bakalım ECU devri okuyabiliyor mu? Benim esas olarak merak ettiğim ise o çubuk nasıl çıkıntının altına indiği.

Arada bir 0-100 falan deneyin. 2'nci viteste 105-110 yapın. Şöyle 6900rpm'e gelince "dıı-dıı-dıı-dıı" sesini bir duyup vites değiştirin. Hem zevk alırsınız, hem abartılmadığı sürece yararı vardır. Motorun kurumlarını atarsınız. Yalnız baştan uyarayım. Motor soğukken kesinlikle yapmayın!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ablugath
    ...arabama 2003 sonrası üretilen farlardan takabilir miyim?...arabam 2001 model...

Evet takabilirsiniz.
  • arkadaşlar bende almera 1.5 tekna almayı düşünüyorum 2004 veya 2005 model sedan almayı düşünüyorum ama galiba bu arabanın hacbek tutuluyo sanırsam,ben yozgatta oturuyorum beni düşündüren araba olurda bir arıza verirse parca bulma zorluğu,şimdiki arabam golf3 internetten sipariş veriyorum burdaki ustalara taktırıyorum.bu araç için internette parça satan bir site varmı veye nerelerden parça bulabılırım hava filtreleri bile pahalı diyorlar doğrumu.bu aracı almak istiyorum ama dediğim gibi yedek parça olayı canımı sıkıyor kullanan arkadaşlar yardımcı olabılırlerse sevınırım saygılar.
  • Yardımcı olmak istiyorum. Ama artık kusura bakmayın. Bu konu bu gidişle aynı yazıların tekrarı olan bir çöplüğe dönecek. Sorduğunuz bütün soruların cevapları önceki iletilerde var. Almera almak istiyorsanız, konuyu inceleyin. Araba almak o kadar basit iş değildir. Araştırın...
  • kusura bakmayın yoruyoruz kullananları dediğiniz gibi araştırıyorum ben formuda okuyorum ama konular o kadar dagınıkkı bırıne cevap verilmeden diğer bir konuya geciliyor bence bana kalırsa bu arabanın degerini arttırmak herseyden önce yedek parca olayının bulunabılmesı arkaadasların bu konuda yogunlasması lazım ozellıkle ınternet satısı yapan yerlerı bırbırlerı ıle paylaşması cok onemlı....
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.