Şimdi Ara

Nişanlısının 'Bana Tecavüz Etti' Dediği Genç İntihar Etti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
6.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sakis Tolis

quote:

Orijinalden alıntı: muhodo19

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asau

Bir sevgiliniz var ve uzun zamandır da birliktesiniz ve aynı evde de yaşıyorsunuz. Hiç bir zamanda fiziki bir şiddet uygulamadınız. Bir gün geldi sevgiliniz savcılığa gitti, sevgilim bana tecavüz etti diyor. Peki bunun kanıtı nedir? Ortada hiç bir kanıt yokken bu iddiayı bile kadın mağdurdur, daha zayıftır karinesi üzerinden kadını haklı bulan zihniyet, bu olaydaki iddiayı mı haksız bulacaktı? Bir kadın "bir erkek bana tecavüz etti der, kesin doğrudur, ama bir erkek tecavüz etmedim der, kesin yanlıştır" karinesi üzerinden hareket edilen bir hukuk düzeni olabilir mi?

Hukuksal olarak bunu ispatlamak çok zor zaten zamanında bir kız arkadaşımla pozitif ayrımcılık üzerinden böyle bir tartışmaya girmiştim, kızın babası hukukçuydu biz tartışırken aradı ve babasına bu konuyu sordu engelli olmadığı sürece veya ileri derece kanıt bulundurmadığı sürece böyle birşeyin imkanı yok demişti, ben haksız çıktım sonuç olarak. Böyle bir durumda engelli hariç pozitif ayrımcılık ilkesi uygulanmıyormuş. Yani ileri demokrasi böyle şeylere mahal vermez siz yasalara güvenin

Nasil yani hocam kiz iftira atsa kizin lafiyla is yapilmiyor isin pesine dusuluyor delil varsa kanitlanirsa iftira degilde dogruysa o zaman erkege islem yapiliyor mu dediniz. Tam anlamadim o muhabetinizden baslayarak daha aciklayici anlatir misiniz hocam.

Misal darp raporu gibi somut deliller lazım, kızın sözüyle hareket edilmiyor. Tabi eğer aranızdaki ilişki şahitli bir şekilde belirliyse bu dediğim geçerli, davacı kız arkadaşın değilse farklı şekilde dava yürütülür. İftira üzerine yatmak baya zor bir durum anlayacağınız en azından o gün öyle söylenmişti, ben de tam tersini düşünüyordum halbuki. Hatta bundan sonra 18 yaş altındaki bir şahış ile 18 üstü bir şahısın(pedofil olarak algılama 19 da olabilir) ilişkisinde ailenin davacılığından da söz açılmıştı ki bu durum için de aynı koşullar geçerliymiş. Aslında hukukçu bir arkadaş alıntılayıp tam anlamıyla bilgilendirirse çok güzel olur.

Hukukçu değilim ama benim bildiğim kadarıyla şöyle:

Suçun kanıtlanması iddia sahibine aittir ama tecavüz davalarındaki farklılık şu: X kişisi Y kişisi tarafından tecavüz edildiğini iddia ediyor. X kişisinde cinsel saldırıya yönelik bir iz var mı diye bakılır (fiziksel ya da psikolojik kanıtlar bırakabilir, çok bilgim yok bu konuda). Eğer cinsel saldırıya dair bir kanıt varsa, iddiası o zaman doğru kabul edilir, karşı taraftan aksine dair bir kanıt göstermesi beklenir. Dolandırılan bir X kişisi Y kişisinin onu dolandırdığını iddia ettiğinde, dolandırılmış olması kanıt olmaya yetmiyor ama cinsel saldırılarda saldırıya uğramış olması yetiyor gibi özetlenebilir. Aksini iddia etmek dediğim de kesin kanıt olmak zorunda mı o konuda bilgim yok. Y kişisi sadece aralarında bir anlaşmazlık olduğu için kendisine iftira atıldığını söylerse bu davanın düşmesi için yeter mi ya da nasıl kanıtlar göstermesi gerekir konularında daha bilgili birileri yardımcı olabilir bize.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hz Carrier

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir sevgiliniz var ve uzun zamandır da birliktesiniz ve aynı evde de yaşıyorsunuz. Hiç bir zamanda fiziki bir şiddet uygulamadınız. Bir gün geldi sevgiliniz savcılığa gitti, sevgilim bana tecavüz etti diyor. Peki bunun kanıtı nedir? Ortada hiç bir kanıt yokken bu iddiayı bile kadın mağdurdur, daha zayıftır karinesi üzerinden kadını haklı bulan zihniyet, bu olaydaki iddiayı mı haksız bulacaktı? Bir kadın "bir erkek bana tecavüz etti der, kesin doğrudur, ama bir erkek tecavüz etmedim der, kesin yanlıştır" karinesi üzerinden hareket edilen bir hukuk düzeni olabilir mi?

Hukuksal olarak bunu ispatlamak çok zor zaten zamanında bir kız arkadaşımla pozitif ayrımcılık üzerinden böyle bir tartışmaya girmiştim, kızın babası hukukçuydu biz tartışırken aradı ve babasına bu konuyu sordu engelli olmadığı sürece veya ileri derece kanıt bulundurmadığı sürece böyle birşeyin imkanı yok demişti, ben haksız çıktım sonuç olarak. Böyle bir durumda engelli hariç pozitif ayrımcılık ilkesi uygulanmıyormuş. Yani ileri demokrasi böyle şeylere mahal vermez siz yasalara güvenin

Nasil yani hocam kiz iftira atsa kizin lafiyla is yapilmiyor isin pesine dusuluyor delil varsa kanitlanirsa iftira degilde dogruysa o zaman erkege islem yapiliyor mu dediniz. Tam anlamadim o muhabetinizden baslayarak daha aciklayici anlatir misiniz hocam.

Misal darp raporu gibi somut deliller lazım, kızın sözüyle hareket edilmiyor. Tabi eğer aranızdaki ilişki şahitli bir şekilde belirliyse bu dediğim geçerli, davacı kız arkadaşın değilse farklı şekilde dava yürütülür. İftira üzerine yatmak baya zor bir durum anlayacağınız en azından o gün öyle söylenmişti, ben de tam tersini düşünüyordum halbuki. Hatta bundan sonra 18 yaş altındaki bir şahış ile 18 üstü bir şahısın(pedofil olarak algılama 19 da olabilir) ilişkisinde ailenin davacılığından da söz açılmıştı ki bu durum için de aynı koşullar geçerliymiş. Aslında hukukçu bir arkadaş alıntılayıp tam anlamıyla bilgilendirirse çok güzel olur.

Hukukçu değilim ama benim bildiğim kadarıyla şöyle:

Suçun kanıtlanması iddia sahibine aittir ama tecavüz davalarındaki farklılık şu: X kişisi Y kişisi tarafından tecavüz edildiğini iddia ediyor. X kişisinde cinsel saldırıya yönelik bir iz var mı diye bakılır (fiziksel ya da psikolojik kanıtlar bırakabilir, çok bilgim yok bu konuda). Eğer cinsel saldırıya dair bir kanıt varsa, iddiası o zaman doğru kabul edilir, karşı taraftan aksine dair bir kanıt göstermesi beklenir. Dolandırılan bir X kişisi Y kişisinin onu dolandırdığını iddia ettiğinde, dolandırılmış olması kanıt olmaya yetmiyor ama cinsel saldırılarda saldırıya uğramış olması yetiyor gibi özetlenebilir. Aksini iddia etmek dediğim de kesin kanıt olmak zorunda mı o konuda bilgim yok. Y kişisi sadece aralarında bir anlaşmazlık olduğu için kendisine iftira atıldığını söylerse bu davanın düşmesi için yeter mi ya da nasıl kanıtlar göstermesi gerekir konularında daha bilgili birileri yardımcı olabilir bize.

Normal bir tecavüz vakası için söyledikleriniz doğru yalnız burda zaten birlikte olan çiftlerden bahsediyoruz. Yani normalde kanıt olarak sayılabilecek sperm ve doku bulguları böyle bir davada kanıt olarak kullanılamaz. Fiziksel darp raporu veya şahit ile kanıtlanabilir ancak burda sözünü ettiğimiz istekle cinsel ilişkiye girip daha sonra bu şekilde iddaada bulunmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tonyukuk

kepazelik resmen. pozitif ayrımcılığınıza sıçayım. kanıt yok bir şey yok. böyle bir iftira o kadar basit bir şey değil hem, tüm mahallede duyulmuşsa o adamın yaşadıkları çok büyük şeylerdir.

Kadinin dedigi esasmis bu konuda. Kabatas yalanini haber yapan yalanci kepaze kadin boyle savunmustu kendini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PresidentBerke

yeni modada bu oldu ilişkiye gir tecavüz etti de tehdit et şikayet et

çevrenizde ki insanları iyi seçin kültürlü zeki insanlarla beraber olun
    Maalesef durum ortam bu günlerde bu ...

Arkadaşımla uzun süredir ilişki yaşayan bir kız, ailesi tarafından artık evlensinler lafları sonucu çocuğu sıkıştırmıştı. Çocuğun ailesi de şu anda durumumuz yok bize bir kaç ay zaman verin güzel bir düğün olsun demişlerdi.

Kızı görmeliydiniz, vay efendim "ailen beni istemiyor, işte beni kandırıyorsunuz, ben gelinlik giyemeyecek miyim, hayallerim var, milletin elinde altın bilezik" zart zurt...

İki ailenin arası gerilince, arkadaşımla kızın arası soğudu ve kavgalardan 1.5 ay sonra mahkeme celbi geldi. Nitelikli cinsel istismardan çocuk ifade vermeye çağrılıyor.

Beynimizden vurulmuşa dönmüştük.

Kızın ailesi ilişkiye girdiklerini biliyor, çocuğun ailesi az çok biliyor, aralarında söz möz gibi şeyler kesilmiş, zamanında bunları bayağı bir haşladılar ilişkiye girdikleri için, ancak neticede bizim evlatlarımız öldürecek değiliz ya deyip göz yumup bir an önce resmiyete bağlanmasını istediler.

Gel gör ki çocuk tecavüz etti diye patır patır dava açmışlar. Allah'tan kızda ve ailesinde beyin yoktu da arkadaşın elindekileri delil olarak ön göremediler. Çocuk ilk seviştiklerinde çalan şarkıya kadar hatırlıyor, binlerce resim, video, yüzükler, hediyeler...

Elini kolunu sallaya sallaya çıktı savcılıktan. Düşünüyorum da o günlerde bağnaz bir gazetecinin gazabına uğrasaydı, şöyle 3. sayfa haberi olsaydı, bu çocuğun hayatı ne olurdu.

Bu olaydan sonra artık kimseye inanmıyorum, çünkü bizzat şahidim bu kızların istediklerini alamadıkları zaman neler yaptıklarının.

Eskiden bu tarz tecavüz mecavüz olaylarını görünce öfkelenir, suçlanan şahısa söverdim, ancak artık mutlaka bir bit yeniği vardır diyorum. Tabi ki bazı spesifik, ayan beyan ortada olan olaylar hariç. Onlara hepimizin tepkisi bir.

Ancak böyle işte, nişanlısı, yok ikinci kocası, yok iki çocuk annesi, yok sevgilisi, yok ebesinin nikahı... Hepsi bozuk ve yozlaşmış ilişkilerden ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 24 Nisan 2017; 10:36:12 >

• Nasıl kanıtlamayı düşünüyorsun hocam? Haberde bunun örneğini çok güzel görüyoruz. Belli ki adam atılan iftirayı kaldıramamış.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sahitli bir iliskiden kastiniz nisan dini nikah yada resmi nikah gibi birlikteliklerde is delil aramaya gidiyor. Ama sevgiliysen o zaman soz uzerine gidiyor diyorsun. Bu arkadas intihar etmese delil kanit v sahitlere basvurulacakti degil mi nisanli olduklari icin sahitli iliski oldugu icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Maalesef durum bu ...

Arkadaşımla uzun süredir ilişki yaşayan bir kız, ailesi tarafından artık evlensinler lafları sonucu çocuğu sıkıştırmıştı. Çocuğun ailesi de şu anda durumumuz yok bize bir kaç ay zaman verin güzel bir düğün olsun demişlerdi.

Kızı görmeliydiniz, vay efendim "ailen beni istemiyor, işte beni kandırıyorsunuz, ben gelinlik giyemeyecek miyim, hayallerim var, milletin elinde altın bilezik" zart zurt...

İki ailenin arası gerilince, arkadaşımla kızın arası soğudu ve kavgalardan 1.5 ay sonra mahkeme celbi geldi. Nitelikli cinsel istismardan çocuk ifade vermeye çağrılıyor.

Beynimizden vurulmuşa dönmüştük.

Kızın ailesi ilişkiye girdiklerini biliyor, çocuğun ailesi az çok biliyor, aralarında söz möz gibi şeyler kesilmiş, zamanında bunları bayağı bir haşladılar ilişkiye girdikleri için ancak neticede bizim evlatlarımız öldürecek değiliz ya deyip göz yumup bir an önce resmiyete bağlanmasını istediler.

Gel gör ki çocuk tecavüz etti diye patır patır dava açmışlar. Allah'tan kızda ve ailesinde beyin yoktu da arkadaşın elindekileri delil olarak ön göremediler. Çocuk ilk seviştiklerinde çalan şarkıya kadar hatırlıyor, binlerce resim, video, yüzükler, hediyeler.

Elini kolunu sallaya sallaya çıktı savcılıktan. Düşünüyorum da o günlerde bağnaz bir gazetecinin gazabına uğrasaydı, şöyle 3. sayfa haberi olsaydı, bu çocuğun hayatı ne olurdu.

Bu olaydan sonra artık kimseye inanmıyorum, çünkü bizzat şahidim bu kızların istediklerini alamadıkları zaman neler yaptıklarının.

Eskiden bu tarz tecavüz mecavüz olaylarını görünce öfkelenir, suçlanan şahısa söverdim, ancak artık mutlaka bir bit yeniği vardır diyorum. Tabi ki bazı spesifik, ayan beyan ortada olan olaylar hariç. Onlara hepimizin tepkisi bir.

Ancak böyle işte, nişanlısı, yok ikinci kocası, yok iki çocuk annesi, yok sevgilisi, yok ebesinin nikahı... Hepsi bozuk ve yozlaşmış ilişkilerden ibaret.

Hocam cok uzuldum arkadasinizdi demek Allah rahmet eylesin. Basiniz sagolsun boyle bir durumda kizin lafiyla degilde kanitlara delillere dayanarak hareket ettiler degil mi? Savcilik kizin lafina gore islem yapmadiysa iyi ama kadinin tek bir sozu yetiyorsa o zaman buyuk skinti

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Orijinalden alıntı: Bizans Kargası

Hadi oradan.evlilikte tecavüzün cezası 7 ile 12 yıl arasıdır.Bir de ayıplanacak durum yok diyor CAHİL.

mesele eşlerin birbirine tecavüzü bu nasıl oluyorsa onun tesbiti imkansız,

eşlerin birbirinden uzak durması doğru değildir

öylemi, bilmiyordum, peki ya, eş dışı zinanın cezası neden yok ?

birde Allahın ahiretde vereceği ceza var, eşinin isteğine mani olan kadına ceza vardır, kaç bin yıl orasını bilemem

eşini zorlamazsa istediğinde ne yapacak, gelsin fuhuş, zina, 4 e kadar diğer eşler bunlar dahamı iyi ?

Yuh be. Ne de güzel günah uyduruyorsunuz

• Yok Allah korusun dostum ...

Benimde gözlemlediğim, arkadaşımın başından geçen mevzuyu ek olarak anlattım, konuda bahsi geçen genci değil.

Bu çocuk cağız sindirememiş, o bunalımın içinden çıkamamış demek ki intihara başvurmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 24 Nisan 2017; 10:36:59 >
  • Gerçek tecavüzcüler ceza almıyor. İftira atılanlar direk içeri alınıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Yok Allah korusun dostum ...

Benimde gözlemlediğim, arkadaşımın başından geçen mevzuyu ek olarak anlattım, konuda bahsi geçen genci değil.

Bu çocuk cağız sindirememiş, o bunalımın içinden çıkamamış demek ki intihara başvurmuş.

Anladim hocam siz simdi nisanliyken boyle bir iftirada intihar eden arkadasa oldugu gibi mahkeme delilere bakae diyorsunuz degil mi? Nisan olayi sahitli oldugu icin kadinin lafiyla hareket edilmeyipte arastiriliyor mu? Arkadasiniz temize nasil cikti temize cikinca iftira oldugu anlasilinca kiza ceza kesmediler mi itibari ve serefi haysiyeti zedeleyici yalan suclamadan felan bilgilendirirseniz sevinirim aklima takildi bu mevzu

• quote:

Kardeş bu hukuk düzenilerini gozunde buyutme bu zimbirtilarda sonucta bir insan aklinin urunu uzaydan alienler gelip bize kanun koymuyor bu kanunlari yazanda senin benim gibi frappucino iciyor tuvalete gidiyor cikinca ellerini yikiyor ( bazilari). Cok mantik aramayin yani insan aklinin dahil oldugu seylerde mukemmellik olmaz.

• Kızlar Artık İstediklerini Alamadığı Zaman Bana Tecavüz Etti Diyorlar ..Erkeklerde Direk Cezaevine Yada İntihara Gidiyorlar.. Hukukta Maalesef Kızları Haklı Buluyor .. Eee ? Erkek Hakları Nerede ? Bu Ülkede Kadınlara Bu Kadar Hak Verirseniz Hukuk Yollarını Kadınlardan Yana Kullanırsanız Daha Bunlar Çok Olur .. Erkekler Artık Resmen 5.Planda Kaldı Bu Ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titanic70 -- 24 Nisan 2017; 11:44:8 >
  • erkek hakkı diye bişey yok

• http://www.mynet.com/haber/yasam/tecavuze-ugradim-dedi-bakire-cikinca-777613-1

Benzeri Samsun'da da yaşanmıştı 5-6 yıl önce, sevgilisi terkedince hazmedemeyen kızın biri bana tecavüz etti demişti, 1 sene hapiste süründü çocuk, 1 sene sonra kız mahkemede çık kızmıştım, psikolojim bozuktu o yüzden suçladım falan dedi de çocuk öyle kurtuldu...normalde o kızın ceza alması lazım ama klasik psikolojim bozuktu, iyi durumda değildim, ilaç alıyordum, carttı curttu deyip yırtıyorlar çoğu durumda...
  • titanic70 T kullanıcısına yanıt
    Erkek hakkı mı? 1 gün evli kalıp sonra ömür boyu nafaka ödeyen insanlar var...dünyanın en karlı işi, iyi geliri olan birini bul, evlen, ertesi gün boşan sonra ömür boyu maaş... boşandıktan sonra nafaka kesilmesin diye resmi nikah yapmadan yaşayanlarla dolu, sonra 3. sayfada eski kocası kadını öldürdü haberini görüp ne kadar hayvan var diye ahkam keserler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elturco78

Erkek hakkı mı? 1 gün evli kalıp sonra ömür boyu nafaka ödeyen insanlar var...dünyanın en karlı işi, iyi geliri olan birini bul, evlen, ertesi gün boşan sonra ömür boyu maaş... boşandıktan sonra nafaka kesilmesin diye resmi nikah yapmadan yaşayanlarla dolu, sonra 3. sayfada eski kocası kadını öldürdü haberini görüp ne kadar hayvan var diye ahkam keserler...

Aynen Öyle .. Bu Ülkede Kadınlara Değer Verildiği Kadar Erkeklere Değer Verilmiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sahitli bir iliskiden kastiniz nisan dini nikah yada resmi nikah gibi birlikteliklerde is delil aramaya gidiyor. Ama sevgiliysen o zaman soz uzerine gidiyor diyorsun. Bu arkadas intihar etmese delil kanit v sahitlere basvurulacakti degil mi nisanli olduklari icin sahitli iliski oldugu icin.

Hayır yahu şahitli derken, yani iki kişi arasında bir ilişkinin olduğunu kanıtlayacak insanlar anlamında dedim resmi yada dini olmasına gerek yok yani. Kız arkadaşı(nikahsız), eşiyse farklı prosedur herhangi biriyse farklı prosedur.

• The Man in the Suit kullanıcısına yanıt
    Bu iftira olayı yabancılarda da var. İşine gelmeyince bana tecavüz etti. O değilde cinsel birlikteliğin varsa bir kızla kayıt altına alacaksın. Tecavüz zorla yapılır. Aldığınız kayıtta kızın isteği görülürse suçsuz olabilirsin belki.
  • kadına pozitif ayrımcılık derken erkeklere haksızlık oluyor bekarım 15 yıldır bir kadına yaklaşamadım başıma bi iş açar diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.