Şimdi Ara

Nisan QASHQAİ o parayı hak ediyormu ? sizce bu araba alınırmı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
25.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandır kendime yeni bir araba almaya karar verdikten sonra hangi modeli almalıyım diye düşünmeye başladım.
    Opel Astra, Toyota corolla ile başlayıp son noktayı Golf ile koyarken birden Nissan Qashqai'yi fark ettim.
    Aracın dış görünüşü beni cezbetti, duruşu tipi vs gerçektende arabaya aşık oldum. Birde fiyatını görüp alabileceğim bir araba olduğunu görünce QQ hevesim daha da arttı. belki şu anda sıfırını alamam ama 2. el 1-2 yaşında bir QQ alabilirim, zaten onlarda compakt bir arabanın sıfır fiyatı (32-38 tl arası).
    İnternetten bir çok forumda araba ile ilğili yazılanları okudum, nissabn bayinde arabayı inceledim (deneme sürüşü yapmadım). bunca araştırmam vede forumlarda yazılanlardan sonra QQ ile ilğili düşüncelerim şöyle:
    1. Bu araba Türkiyede yeni bir segmentte çıktığı için bir çok kişi tarafından yadırganıyor. Şöyleki QQ tam anlamıyla Jeep veya Suv değil öte yandan tam anlamıyla bildiğimiz compakt bir araba da değil. tam ikisinin arasında. Suv isteyenler (tabikide tuzu kuru / parası olanlar Suv almak istediklerinden QQ'dan daha komforlu gösterişli 4x4 bir araç istiyorlar. Öte yandan compakt bir araba isteyenlere de parası 5-6 milyarda olsa pahalı geliyor veya psikolojik olarak bu arabadan çekiniyorlar. Dolayısıyla bu araçların türkiyede tutulması biraz zaman alacak gibi.
    2. Bu araç bence Suv tarzı yüksek vede gösterişli bir araç isteyipte fazla parası olmayan insanlar için biçilmiş kaftan. Markaların internet sitelerinde Arazi araçları için fiyat araştırması yaptım ve en ucuz aracın (baz versiyonu) 60-70 milyardan başladığını gördüm.

KİA SORENTO X-FORCE A/T PRESTIGE ................. 83.000 tl
    KİA CARENS 2.0 CRDI A/T .................................. 60.790
    KİA SPORTAGE 2.0 DSL EX A/T ............................. 63.300
    SUZUKİ G.VITARA 5 KAPI JLX-A MT ....................... 60.900
    DAİHATSU Terios 1.5 Düz Vites Silver (2009) .......... 37.750
    DAİHATSU Terios 1.5  Düz Vites Gold ..................... 42.750
    WW. TİGUAN 1.4 LT TSİ 150 HP 4X2 MANUEL .......... 67.000
    WW. TİGUAN 1.4 LT TSİ 150 HP 4X4 MANUEL .......... 71.000
    WW TOUAREG R5 TDİ PREMİUM ............................. 167.800
    HONDA CR-V 2.0 Executive OTOMATİK VİTES ......... 76.900
    HONDA CR-V 2.2 i-CTDi Executive DİZEL ............... 87.500
    FORD KUGA Titanium 5K 2.0 TDCi .......................... 74.800
    RAV4 2.0 AT ........................................................ 67.850
    RENO KOLEOS Dynamique 2.0 dCi 150 bg AT ......... 69.150
    SSANGYONG REXTON SPR LX RX270 ..................... 94.000
    SSANGYONG KYRON M200 XDI 2.0 ........................ 61.500
    CHEVROLET CAPTIVA 2.0 16V Diesel AT 5K .......... 69.000
    MİTSUBİSHİ PAJERO 3.2 LDİD .............................. 145.000

hadi diyelimki QQ tam anlamıyla 4x4 değil (2.0 dizel hariç) o yüzden bu aracı Suv2lar la kıyaslamayalım. Benim kanımca bu araçla kıyaslanabilecek araçlarda aşagıda yazdıklarım. Onlarında fiyatları şöyle.

WW TOURAN 1.4 LT TSİ 140 HP COMFORTLİNE ....... 58.390
    FORD S-MAX Titanium 5K 2.0 TDCi A/T .................. 72.400
    Corolla Verso 1.6 Class ........................................ 37.750
    Corolla Verso 1.6 Comfort Extra ............................ 44.450
    RENO SCENİC Extreme 1.6 16V ............................ 39.250
    RENO Grand Scenic Extreme 1.6 16 V ................... 41.550
    Görüldüğü gibi bunların fiyatlarıda QQ'dan çok da ucuz değil pahalı olanlarda var. KALDIKİ BU ARAÇLARIN HİÇBİRİNDE SUV TİPİ YOK.

3. Yukarıda fiyatını yazdığım 4x4 araçları incelediğimizde hepsinin en az 2000 motora ssahip olduğunu görüyoruz. İçlerinde 2.0 dan düşük motor yok. Bu da vergi ve de yakıtta size hayli bir yük oluyor. (Çok paranız varsa bu size koymaz ona diyacek lafım yok.) QQ hem SUV tipinde hemde 1.6 motor, hem performansı yeterli hemde yakıtta ekonomik bütün bu özellikler bu arabayı bence hayli avantajlı bir konuma getiriyor.

4. QQ sevdiğim bir başka özelliğide diğer SUV lar gibi çok uzun olmaması. Zira şehir içinde araç kullanırken vede özellikle araç park ederken aracın fazlaca büyük olması büyük dert. (4x4 arazi aracı alıp 365 gün şehirde kullanmakda ayrı bir konu)

5. Aracı beğenmediğim bir yönü ise arka bölümün (forumlarda yazıldığı gibi) biraz karanlık ve basık olması. ben aracı incelediğimde bana öyle geldi.

Sonuç olarak ben bu aracı almaya karar verdim. Siz ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nakreko -- 18 Ocak 2009; 3:22:57 >

• slm

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

slm

slm, nbr? asl?
  • Nisan QASHQAİ o parayı hak ediyormu ? sizce bu araba alınırmı

Sizin gibi bende bu araca çok kafa yormuştum.Fakat Nissan ın fiyat politikası(4*4 ü neredeyse x-trail fiyatına) ve arkasının dar olması beni soğuttu.Başta dedikleri Note'nin en üst versiyonu QQ nin baz fiyatı aynı olacaktı.Fakat Nissan araca 2006 otoshow fuarında çok ilgi olunca(uyanıklar fuarda birde anket yapmışlardı,bu araç ne kadar eder diye) Note 32 civarı iken QQ ye 39 fiyat koydu.Bu fiyata rağmen ilk başta araçta sıra bile oldu. Ben 1.6 benzinli arabaya o kadar para verilmez diye vazgeçmiştim.
    Madem en son Golfte karar kılmışsın piyasası daha düşük olan Golf plus 'a da bakmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

Nisan QASHQAİ o parayı hak ediyormu ? sizce bu araba alınırmı

Sizin gibi bende bu araca çok kafa yormuştum.Fakat Nissan ın fiyat politikası(4*4 ü neredeyse x-trail fiyatına) ve arkasının dar olması beni soğuttu.Başta dedikleri Note'nin en üst versiyonu QQ nin baz fiyatı aynı olacaktı.Fakat Nissan araca 2006 otoshow fuarında çok ilgi olunca(uyanıklar fuarda birde anket yapmışlardı,bu araç ne kadar eder diye) Note 32 civarı iken QQ ye 39 fiyat koydu.Bu fiyata rağmen ilk başta araçta sıra bile oldu. Ben 1.6 benzinli arabaya o kadar para verilmez diye vazgeçmiştim.
    Madem en son Golfte karar kılmışsın piyasası daha düşük olan Golf plus 'a da bakmanı öneririm.
    qasqai görünüm olarak iyi bir araç fakat 2.0 dizeli alabilirseniz daha iyi olur

ancak 4x2 ve 1.6 benzinli alacaksanız
    ağırlıkları benzer olan ve bagaj hacmi daha geniş olan toledo öneririm
    ayrıca vw nin 102 hp motoru lpg ile uyumlu çalışıyor
    http://www.araba.com/1694102.html 24250
    http://www.araba.com/1619494.html 22750
    http://www.araba.com/1558251.html 24500
    http://www.araba.com/1742069.html 23500

• quote:

Orijinalden alıntı: meta80

qasqai görünüm olarak iyi bir araç fakat 2.0 dizeli alabilirseniz daha iyi olur

ancak 4x2 ve 1.6 benzinli alacaksanız
    ağırlıkları benzer olan ve bagaj hacmi daha geniş olan toledo öneririm
    ayrıca vw nin 102 hp motoru lpg ile uyumlu çalışıyor
    http://www.araba.com/1694102.html 24250
    http://www.araba.com/1619494.html 22750
    http://www.araba.com/1558251.html 24500
    http://www.araba.com/1742069.html 23500

Alıntıları Göster
    bende en az sizin kadar kafa yordum ama karar veremedim hala bekliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: caslann

bende en az sizin kadar kafa yordum ama karar veremedim hala bekliyorum..

Alıntıları Göster
    Qashqai zaten suv değil, C segmenti bir araç hiç değil Qashqai bir crossover. Suvlerle karşılaştırmanızı yadırgadım biraz 1.6 lt önden çekişli bir aracı yani araba yüksek diye illa jeep olacak diye birşey mi var ben bunu anlamıyorum herneyse... Qashqai ile boyutları nedeniyle rakip olmayan şehirli crossoverlar var bunlar platform ikizleri olan Fiat Sedici ve Suzuki Sx4, Ford Fusion Urbanite, Vw Crosspolo gibi Ayrıca Qashqai ile aynı sınıfta Renault Megane Scenic Conquest var şuan aklıma gelen. Qashqai kötü bir araba değil hele ki halk olarak yüksek araba sevdamız sayesinde 1.5dci'ı da iyi bir iş yapacak gibi görünüyor ama Qashqai a binip de jeep e biniyorum zannetmek biraz doğan görünümlü şahin cümlesini hatırlatıyor bana (özellikle de 4x2 versiyonu yüzünden)

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Qashqai zaten suv değil, C segmenti bir araç hiç değil Qashqai bir crossover. Suvlerle karşılaştırmanızı yadırgadım biraz 1.6 lt önden çekişli bir aracı yani araba yüksek diye illa jeep olacak diye birşey mi var ben bunu anlamıyorum herneyse... Qashqai ile boyutları nedeniyle rakip olmayan şehirli crossoverlar var bunlar platform ikizleri olan Fiat Sedici ve Suzuki Sx4, Ford Fusion Urbanite, Vw Crosspolo gibi Ayrıca Qashqai ile aynı sınıfta Renault Megane Scenic Conquest var şuan aklıma gelen. Qashqai kötü bir araba değil hele ki halk olarak yüksek araba sevdamız sayesinde 1.5dci'ı da iyi bir iş yapacak gibi görünüyor ama Qashqai a binip de jeep e biniyorum zannetmek biraz doğan görünümlü şahin cümlesini hatırlatıyor bana (özellikle de 4x2 versiyonu yüzünden)

Alıntıları Göster
    bence vw tiguan daha iyi bir seçim olur.
    2. eli çok daha kuvvetli olacaktır. Captiva bile QQ dan daha iyi bir seçimdir

• quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

slm, nbr? asl?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

slm, nbr? asl?

• quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

slm, nbr? asl?

Alıntıları Göster
    quote:

slm, nbr? asl?

Anlamadım hiç birşey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

quote:

slm, nbr? asl?

Anlamadım hiç birşey?

Alıntıları Göster
    aslında yazımda da demiştim bu araç (2.0 dizel hariç) gerçek bir jeep değil. Ama şöyle de bir durum var ki 2.0 dizel ile 1.6 benzinli arasında 4x4 vede donanım olarak fark var. dış görünüşü vs her şey aynı. Şunu düşünmek gerekirki aldığınız jeep/suv her neyse arazide kullanmıyorsanız, normal bir araba gibi şehirde kullanıyorsanız o zaman kullanmadığınız bir 4x4 özellik için onca paraya yazık değilmi. Bence 4x4 çamurllu bir arazide çamura saplandığınız zaman sizi ordan çıkarmaya yarar vs. Peki bu durum karşınıza kaç defa çıkacak. hemen bazı arkadaşlar itiraz edebilir daha taşa jeep le çıkarım sen çıkamazsın diye. Bende polo klasik varken rize yaylalarında pek çok aracın gidemediği yerlere gittim sorunsuzca (aslında bu arabanın gözüpekliğinden değil sürücüden kaynaklanıyor :=)

• quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

quote:

slm, nbr? asl?

Anlamadım hiç birşey?

Alıntıları Göster
    qasqai avrupa'da inanılmaz satılan bir model, çıktığından beri büyük talep görüyor.

2008 yılında batı avrupa otomobil pazarı %7 küçülürken, nissan satışlarını yüzde 10 arttırmış ve seat'ı geçmiş

b-c-d segmentinde mevcut tek modeli olduğu düşünülürse bu başarının kaynağı belli.

2008 de satışını arttıran başka üretici yok.

böyle olunca da nissan başta golfe rakip olarak piyasaya sürdüğü otomobilin fiyatlarını iyice yükseltti,

şu an ingilterede 1.6 tekna 2wd qahqai, 1.4 tsi highline golf 6 dan yüzde 8 daha pahalıya satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

qasqai avrupa'da inanılmaz satılan bir model, çıktığından beri büyük talep görüyor.

2008 yılında batı avrupa otomobil pazarı %7 küçülürken, nissan satışlarını yüzde 10 arttırmış ve seat'ı geçmiş

b-c-d segmentinde mevcut tek modeli olduğu düşünülürse bu başarının kaynağı belli.

böyle olunca da nissan başta golfe rakip olarak piyasaya sürdüğü otomobilin fiyatlarını iyice yükseltti,

şu an ingilterede 1.6 tekna 2wd qahqai, 1.4 tsi highline golf 6 dan yüzde 8 daha pahalıya satılıyor.

Alıntıları Göster
    Bence aracın nissan olmasından başka bir sorun yok..

Tabi Türkiye şartlarında..

Parasını köküne kadar hakeden bir araç bence...

Tek sorunu servis...

Emin olun ki bugüne kadar ya 2 ya da 3 tane servisini görmüşümdür nissanın..

• quote:

Orijinalden alıntı: enigma_

Alıntıları Göster
    Chevrolet Captiva 2008 model 25.000 km 2.0 dizel FİYAT : 62.000
    Tiguan 2008 model 25.000 km 1.4 benzinli FİYAT : 70.000

Nissan Qashqai 2008 model 37.000 km 1.6 benzinli FİYAT: 39.000

ARADA FİYAT AÇISINDAN DAĞLAR KADAR FARK VAR.

quote:

Orjinalden alıntı: enigma_

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

Katılıyorum. Avrupada aralık ayı itibariyle geçen seneye göre satışlarını artıran 3 ya da 4 marka var bunlar 0.1 veya 0.2 düzeyinde anormal olarak artış gösteren bir tek nissan var o da %13.4 primera nın yerine herhangi bi araç gelmedi tiida özensiz olesine cıkarılmış gibi tipsiz duran bi araç micra yaşlandı arazi araçlarının otomobil satışlarındaki payı zaten cok yuksek degil. Geriye satışları yükseltecek bi araç kalıyor Qashqai. Zaten Ncap ten de en yuksek puanı almıştı. Nissan ın buyuk beklentileri olduğu yegane araç şu anda. Bence verilen parayı %100 olmasada hakediyor. Özellikle Tekna Executive olursa donanımı tatmin edici diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodomen -- 18 Ocak 2009; 23:07:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodomen

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

Katılıyorum. Avrupada aralık ayı itibariyle geçen seneye göre satışlarını artıran 3 ya da 4 marka var bunlar 0.1 veya 0.2 düzeyinde anormal olarak artış gösteren bir tek nissan var o da %13.4 primera nın yerine herhangi bi araç gelmedi tiida özensiz olesine cıkarılmış gibi tipsiz duran bi araç micra yaşlandı arazi araçlarının otomobil satışlarındaki payı zaten cok yuksek degil. Geriye satışları yükseltecek bi araç kalıyor Qashqai. Zaten Ncap ten de en yuksek puanı almıştı. Nissan ın buyuk beklentileri olduğu yegane araç şu anda. Bence verilen parayı %100 olmasada hakediyor. Özellikle Tekna Executive olursa donanımı tatmin edici diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Kuzenim sıfır aldı bu aracı.Ben imzamdaki aracı aldım ikinci el.Fiyatları aynı sayılır.Ama Nissan insanların gözünde daha karizmatik.Bence bu yüzden alınır.Ama bu aracın 2litrelik dört çekerine o parayı vereni anlamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Kuzenim sıfır aldı bu aracı.Ben imzamdaki aracı aldım ikinci el.Fiyatları aynı sayılır.Ama Nissan insanların gözünde daha karizmatik.Bence bu yüzden alınır.Ama bu aracın 2litrelik dört çekerine o parayı vereni anlamam.

Alıntıları Göster
    avrupada qq çok tutuldu yakıt tüketimi emsalsiz sınıfına göre neden alınmasınki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

avrupada qq çok tutuldu yakıt tüketimi emsalsiz sınıfına göre neden alınmasınki ?

Alıntıları Göster
    ben almazdım tipi kötü bence öz. önü iğrenç
  • quote:

Orijinalden alıntı: enigma_

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: enigma_

captiva bile derken? bence captiva sınıfında gayet güzel bir araç QQ kat be kat üstündür

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya5789

quote:

slm, nbr? asl?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

quote:

slm, nbr? asl?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.