Şimdi Ara

Nisan Ayında Uygulanacak Olan Tavan Primler Hak. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
4.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mehmet Şimşek açıklamalarına göre Trafik sigortalarında ki düzenleme sene sonuna kadar süreceğini açıkladı.
  • aligursoy35 A kullanıcısına yanıt
    Çok kötü bir haber, Kan emici sigorta şirketlerinin insafına bizleri yine bırakacaklar

http://www.ntv.com.tr/ekonomi/simsek-trafiksigortasinda-tavan-fiyat-uygulamasi-gecici,L6LmPCtQdkmNHo_a01Et0w?
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    bu kadar kısa sürecek bir uygulamanın altında sigorta şirketlerinin baskısı ve referandum sürecini görüyorum. İlk 3 ayda poliçe kestirenler kısacası enayi konumunda şuan
  • Ethica sigorta 487 tl olan poliçeyi 580tl ye çıkarttı.
  • kontrol edelim iyi olmuştur umarım
  • 7 ci basamaktayim 570tl ile 1600tl arasi teklifler vardi hepsini not almistim gecmiste en yuksek teklifi veren firmaya gicikligina 470tl ye sigorta yaptiracam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erescan kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Dostlar zorlu bir toplantıdan çıktım.

Tavan fiyat uygulaması konusunda anlaşma sağlandı. Hasarsızlık seviyesi yüksek olan kişiler için bir değişim olmayacak gibi duruyor. Kazası olan Ve 1400-1600 lira ödeyen kişiler ise bir miktar indirim kazandılar.

her zaman olduğu gibi bu ülke kötüleri seviyor demektir :)
    elektrik firması seçme olayını duyduğumda da az kullananlara teşvik mahiyetinde seçme hakkı verecekler zannetmiştim ama tam tersine çok tüketim yapanlara hak vermişlerdi

adam zamanında vergisini verir ,vermeyenler af edilir
    sigorta primini zamanında öder ,ödemeyenler af edilir

şimdi de kaza yapmayanlara değil de ,yapanlara veya risk grubu yüksek olanlara kıyak yapılacak (anlayabildiğim kadarıyla)

gss. büyük haksızlık dedik ,şimdi ise sözde iyileştirdiler
    zengin ile fakirin (onlara göre fakir kabul edilmiyor ama basbayağı fakirler) primlerini eşitleyerek ,fakire değil zengine kıyak yapılmış oldu

bu ülkede zengin olacaksın yada hiçbir şeyi umursamayacaksın
    hatta hem zengin ,hemde umursamaz olursan en kazançlı sen olursun :)

• Doğru söze ne denir hocam
  • muhteşem bir anlatım yüreğinize sağlık
  • quote:

Sigorta şirketlerinin önerdiği akıllıca çözümleri dinlemeden seçim öncesi adım atılmak istendi.

Yanlış bir hareket yapıldı çünkü şirketler kabul etmektense ülkeden çekileceklerini belirtmişler.

Bir kaç aya kadar çözüm bulunur Ancak çözüm tavan fiyat değil kesinlikle.

hocam şimdi ben 7. basamaktayım üzerime aldıgım bir aracı ilk sigorta yapmak la ikinci yıl sigorta yapmanın arasında fark varmı daha önce sigorta policesi kestiriken fiyat nede yüksek diye sordugumda bu aracı ilk üstünüze alıyorsunuz ikinci policede düşer felan denmişti
  • barut78 kullanıcısına yanıt
    Kazasız geçen her yıl normal şartlarda indirim anlamına gelir hocam.
  • quote:

Kazasız geçen her yıl normal şartlarda indirim anlamına gelir hocam.

zaten 7 basamaktayım ben ilk araç alımıyla poliçe yenilemenin farkı varmı onu sordum hocam ilk araç alımı derken 7 . basamakta araç degişimi
    Hocam tam net anlayamadım maalesef sorunuzu.

Sorunuz , şu an 7.basamak olan aracınızı yeni bir araç ile değiştirdiğiniz zaman çıkacak fark mıdır?
    Yoksa şu an kullandığınız araç yerine yeni bir araç daha alsanız çıkacak fark mıdır?
  • quote:

Hocam tam net anlayamadım maalesef sorunuzu.

Sorunuz , şu an 7.basamak olan aracınızı yeni bir araç ile değiştirdiğiniz zaman çıkacak fark mıdır?
    Yoksa şu an kullandığınız araç yerine yeni bir araç daha alsanız çıkacak fark mıdır?

zaten aracim var ve 7 basamaktayim baska bir arac aldim sigortasi bana göre yuksek cıktı sigortacı aracı ustune aldin ve ilk sigortası olunca yuksek cıkıyor bir yıl sonra police yenilediginde düşer dedi bunun gerceklik payi varmi

Şimdi oldu hocam :)

Her aracın hasarsızlık seviyesi en başından başlar.

Yani bir araca 400 , diğer araca 810 lira ödeyebilirsiniz.

Gelecek sene bir üst basamağa çıkar ve düşer fiyatınız. Ancak 7.basamak sayılmazsınız 5. basamak olursunuz sayın hocam.
  • quote:

Şimdi oldu hocam :)

Her aracın hasarsızlık seviyesi en başından başlar.

Yani bir araca 400 , diğer araca 810 lira ödeyebilirsiniz.

Gelecek sene bir üst basamağa çıkar ve düşer fiyatınız. Ancak 7.basamak sayılmazsınız 5. basamak olursunuz sayın hocam.

tşk hocam. yalnız bu bir saçmalık degilmi hasarsızlık şahısa degil araça göre degerlendiriliyor her araç yeniledigiden basamak geriye
  • sbm sistemi değiştirmiş istediğimiz zaman sigorta tekliflerine bakabiliyorduk artık ; Poliçe vade bitimine son 30 gün kala Trafik Sigortası Teklifi alabilirsiniz. KOD:5010
  • Geçici olan tavan uygulamasına ben pek sevinemedim, 2-3 ay önce yaptırdığım sigortanın farkı odenmiyor, ve gelecek sene yapacağım sigorta da ise maalesef tavan fiyat uygulaması kaldırılmış oluyor, kan emici sigorta şirketlerinin yine insafına kalacağız, Vahim bir durum.

• 7. basamaktaki biri, kaza yapınca bire mi çıkacak?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.