Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nisan 2016 'Dolar 2.85TL' / Nisan 2018 'Dolar 4.29TL' / Nisan 2019 'Dolar 5.69'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
238
Cevap
4
Favori
16.645
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Nisan 2016 'Dolar 2.85TL' / Nisan 2018 'Dolar 4.29TL' / Nisan 2019 'Dolar 5.69'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2819 Mesaj
      04 Mayıs 2018 15:28:28
      yaa bi başlık atarsın, 15 dakikada bir değiştirtirler adama. burası Türkiye
      04 Mayıs 2018 15:31:06 Konu Sahibi
      Hadi şanslıyız Saatlik Kazançlar ve Tarım Dışı İstihdam beklenenin altında geldi dolar biraz düşer
      |
      |
      04 Mayıs 2018 15:31:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: RevengeR

yaa bi başlık atarsın, 15 dakikada bir değiştirtirler adama. burası Türkiye
      Sorma hocam ülkenin bir ağırlığı kalmadığı için savrulup duruyor maalesef.
      |
      |
      04 Mayıs 2018 15:33:17
      quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

evet doğru, memlekette enflasyon %12
      ''ak'' iktidarın elindeki ağır makyajlı rakamlar öyle diyor...

Alıntıları Göster
      Ben pinpon topunun yalancısıyım
      |
      |
      04 Mayıs 2018 15:33:24 Konu Sahibi
      Doların yükseleceğine inandıkları için sanırım düştüğü yerden alıyorlar pek düşmesine izin vermiyorlar gibi.

Ama daha ilk dakikalar tam belli olmaz ama böyle bir durumda ilk dakikalarda biraz daha sert düşüşler beklerdim açıkçası..
      |
      |
      04 Mayıs 2018 15:35:55 Konu Sahibi
      Ama ABD'de İşsizlik %3.9 rekor düşük seviyelere gelmiş bu yüzden işsizliğin az olması ileride enflasyon beklentilerini arttırabilir bu yüzden düşüşler sınırlı kalabilir arkadaşlar
      |
      |
      04 Mayıs 2018 15:53:05
      İşten çıkarıldım 15 bin tl tazminat almıştım 6 ay da param enflasyon karşısında eridi gitti . Rezillik . Bizi bu duruma düşürenlerin yatacak yeri yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ririii -- 4 Mayıs 2018; 15:53:30 >
      04 Mayıs 2018 15:58:36
      Öyle demeyin siz yine, TL değeri düşmüyor, dolar yükseliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      04 Mayıs 2018 15:59:33
      Seneye dolar 6 tl euro 8
      |
      |
      04 Mayıs 2018 16:02:44
      Ülkenin içine ettiler kan emiciler yeter artık doymadınız mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

ASUS ROG Swift PG278Q 2K 144Hz 27" G-Sync
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      04 Mayıs 2018 16:06:17
      Ekonomi freni patlamış bir kamyon gibi. Bu noktada artık bir ekonominin varlığından bile söz edilemez. Saldım çayıra dönemini yaşıyor iktidar. Seçim öncesi battı balık yan gider. Doların bu seviyeye gelmiş olmasının tek nedeni TL'nin aşırı değersizleşmesi. Yurtdışına milyarlarca dolar sermaye çıkışı oldu ve olmaya devam ediyor. Bunun adı ekonomi değil hiç kendinizi üzmeyin. Böyle ekonomi değerleri olmaz. Enflasyon yüzde 10'u geçmiş. Fırıldak gibi dönmeye başkadı sayaçlar. Böyle ölçüm olabilir mi? Elektrik sayacınız fırıldak gibi dönse dersiniz ki ya bu sayaçta bir arıza var ya da evde kullandığım elektrikte bir kaçak var. Ya sayacı sökün yani ölçmeyi bırakın ya da kaçağı bulun ya da elektriği komple kesin milleti bu monopoli oyunundan kurtarın.

|
      |
      04 Mayıs 2018 16:08:53
      arkadaşlar selam.

bakın usd'ın yükselme trendinde farklı bir psikolojik faktörden bahsetmek istiyorum. usd yükselişinin insanlara ve özellikle seçmene etkisinin eski yıllara göre farklı olacağı bir algı durumu var.

USD 1.2 TL'den 1.8 TL'ye gittiğinde %50 değer kaybetmişti paramız. ancak bunun finansal okuryazarlığı olmayan insanda etkisi çok sınırlıydı. çünkü oran büyük olsa da rakam küçüktü. fakat şimdi USD 4 TL'den 6 ya geldiğinde yine TL'de USD'a karşı değer kaybı %50 de olsa algı çok farklı olacak. zira 4-5-6 sayılan rakamlar insanlarda panik yaratacak.

gelelim mevcut duruma. TR ekonomisi görece daha sağlamken ve panik havası yokken, USD 4 yılda 2 TL'den 4'e geldi. yani TL 4 yılda %100 değer kaybetti. şimdi şartlar çok daha kötü olduğuna göre bu sefer %100 değer kaybı 4 yıldan çok daha kısa sürecek. 2 2.5 yıl süreceğini varsayarsak ki çok daha çabuk da olabilir 2020 ortasında ya da sonunda USD 8 TL olur (2.5 yıl). bunun yaratacağı panik 90lı yılları hatırlayanlar bilir en az 10 yıla damga vurur.

uzun lafın kısası Allah hepimizin yardımcısı olsun. İranla altın işi yapılmayıp, körfezden ucuz USD gelmeyince halimiz bu.
      |
      |

• Yarbay
      2410 Mesaj
      04 Mayıs 2018 16:10:54
      quote:

Orijinalden alıntı: ririii

İşten çıkarıldım 15 bin tl tazminat almıştım 6 ay da param enflasyon karşısında eridi gitti . Rezillik . Bizi bu duruma düşürenlerin yatacak yeri yok
      Sarayları var hocam yatak bolmuş. Gemileri var arsaları var otelleri var yurt dışında yüzlerce milyon dolarları var. Keşke ilahi adalet olsa.
      |
      |
      04 Mayıs 2018 16:19:02
      Ben zaten fakirim rahatı yerinde olup aynı yönetime oy verenler düşünsün

|
      |
      95 Mesaj
      04 Mayıs 2018 16:24:03

valla mı la ? 16 yıldır içine edilen ekonominin düzeltilmesini ancak sizin kadar saflar inanır zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      BatuhanXxX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Mayıs 2018 16:24:41
      ülkeyi enkaza dönüştürder, bu enkazı devralacak şanslı başkan adayı kim olacak bakalım. toparlanma en az bi 15 yıl sürer. hayatımızın içine ettiler

|
      |
      04 Mayıs 2018 17:15:18
      quote:

Orijinalden alıntı: psych1c

Öyle demeyin siz yine, TL değeri düşmüyor, dolar yükseliyor
      Hocam trol müsün sen

Herşeyi dolara göre alıyoruz biz 6 ay önce 1200 TLye aldığım çamaşır makinesi 1500 TL olmuş

Araba liste fiyatları artmış , altın 146 TLden 180 TL olmuş........ TL yerin dibine girdi

04 Mayıs 2018 17:22:30
      quote:

Orijinalden alıntı: IBM 5100

TL sadece "Dolar" karşısında değil, belli başlı tüm bilindik ülkelerin paraları karşısında da mum gibi eriyor.Boş yere "dış mihrak" diye algı kasmayın.Uçaktan atladık paraşüt açılmadı
      anlık tablo bu. B.ku avucladık kısaca.
      ekleme:Belirtelim 2000 yılında "en değersiz para birimi" seçilerek guiness rekorlar kitabına girmişti tl. 18 yıl sonra yine aynı noktaya evriliyoruz.
      Aynen öyle. Ama aptallar Dolar çıkıyor sanıyor aptal medyaları onları kandırdığı için.
      |
      |

• Yarbay
      8008 Mesaj
      04 Mayıs 2018 17:28:15
      Şu an dolar almalımıyım akp düşerse dolarda düşer diye tahmin ediyorum en azından 2.90 ları görür diye düşünüyorum tavsiye vericek varmın

1402 Mesaj
      04 Mayıs 2018 17:51:26
      Bence şuan dolar değil altın en mantıklısı kardeşim. Geçen yıl herkes altın almayın 140 TL ye altın mı alınır diyorlardı az bir birikimim vardı aldım ve mutluyum altın uzun vadede asla kaybettirmez unutmayınki altın evrensel bir para birimidir

|
      |

See you in another life...
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.