Şimdi Ara

Nisan 2016 'Dolar 2.85TL' / Nisan 2018 'Dolar 4.29TL' / Nisan 2019 'Dolar 5.69' (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
4
Favori
17.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
216 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nisan 2016 "Dolar 2.85TL" / Nisan 2018 "Dolar 4.29TL" / Nisan 2019 "Dolar 5.69"

• quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

En kotusude yukselisin tepe noktasi yok 5 olunca tamam artik biter durur diyemiyoruz 5 olucak sonra 6 sonra 7 sonra 8 sonra 9 sonra 10 battik artik aglicam nerdeyse faiz yükseliyor issizlik yukseliyor kur yükseliyor borsa düşüyor enflasyon yükseliyor cari acik artiyor bi tane iyi gosterge yok notumuz çöpün çöpü bi kere geliyoruz dünyaya yasiyoruz surda ortalama 75 sene onda da adam akilli yasayamadan ölüp gidicez
    Hocam ben bu forumda 2013 yılı mayıs ayında FED Başkanı Bernanke parasal genişlemenin sonuna geldiklerini açıkladığından beri bunların olacağını ara ara yazıyorum. Şimdi dikkat çekiyor çünkü bıçak kemiğe dayandı diye.

O zamanlar diyordum bu işler çok yavaş ilerler, içinde bulunduğunuz duruma alışa alışa ilerlediğiniz için ne kadar kötüye gittiğinizi anlayamazsınız. Ama 3-5 sene sonra geri dönüp baktığınızda ne günlerdi dersiniz diye.

Aynı şey bugün içinde geçerli. 2023 yılına geldiğimizde aynı şeyleri bugünler için söyleyeceğiz maalesef..

Çünkü cehaletin olduğu bir ortamda başka bir sonuç beklenemez..
  • Hocam panik havası ile insanlar espiri yapmayı unutuyor bari ben soğuk kanlı biri olarak adeti bozmayım ve cevabı yapıştırayım.

Hocam fetöcü müsünüz?

Bu arada şaka bir yana çok doğru tespitler
  • 1 ABD Doları =4,28183005 Türk Lirası
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürkuaför

ben onun dediğin tersini yaptım araba aldırdı :)

Alıntıları Göster
    Zaten Tayyib'in dediklerinin olmayacağını varsayarak hareket ettiğinizde otomatik olarak doğru hareketi yapmış oluyorsunuz:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Doğrudur abi demekten başka bir şey gelmiyor elden
    Burada pek çok arkadaşımız bunları yazdığımı ve o konuların tek tek kapatıldığına şahitler hocam
  • Acilen dolar yakma hareketi bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar piyasa her zaman kendi faiz dengesini bulur. Siz faizler arttırmazsınız ama tahvil faizleri oralara ama öyle ama böyle gelir.

2 yıllık tahvil faizleri 15.30 seviyesine geldi. Geçen sene ocaktan itibaren Merkez Bankası faizleri 16-17 seviyesine getirseydi ne enflasyon ne kur bu seviyede olacaktı

Ne olmuş oldu? Dolar alanlar yaya kaldı. Dış mihrak yok!

En büyük düşman kendi cehaletimiz! Dış mihraklara böyle bir ortamda gerek yok! Zaten onların bize yapacaklarını biz kendi kendimize yapıyoruz adam bizimle neden enerjisini tüketsin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

Hükümetin Dolar Kuru Hedefleri
    2016 2.93
    2017 3.15
    2018 3.27
    2019 3.35

An itibariyle dolar 4.26
    Her zaman söylerim başta Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun tayfasının öngörüleri çok yüksektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Acilen dolar yakma hareketi bekliyoruz.
    Yakacak dolarda kalmadı millette
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Acilen dolar yakma hareketi bekliyoruz.
    Dolar yakma kampanyası değil. Dolarını tl ye çevir, katılım bankalarına yatır, yastık altındaki altınları bankaya yatır kampanyası lazım.
  • 15:30'da ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi açıklanacak.

Eğer bu veri beklenenden kuvvetli gelirse siz o zaman görün cümbüşü 4.29tl rekorunu bile kırabilir o zaman..

Edit: Birde üstüne ortalama saatlik kazançlar verisi beklenenin üstünde gelirse o zaman yandık.

15:30' odaklanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equris -- 4 Mayıs 2018; 15:0:26 >
  • Oha lan ne ara 4.30lara geldi

• Dünya da herşey yolunda. Bir ülkemiz sorunlu değil mi?
    Kemal abi, Meral abla gelip sihirli değnekle düzeltecek herşeyi. Hayal kuruyorsunuz. Her açıdan.
    Sadece sizin görüşüne yakın olduğunuz parti başa gelince herşey düzelmiyor malesef.
    Kelin ilacı olsa başına sürerdi. CHP, İyi parti bunlar önce halkın partisi olmalı. Başkalarının uşağı değil!
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Akp lilere ekonomi anlatmak zor. Ben bir iki iktisat kitabı ile faiz - Kur -Eflasyon ilişkisini çözdüm. AKP li ekonomi danışmanları çözememiş hala :)

Geçen Ünlü bir ekonomist Yurtdisindan Yüksek faiz ile borç alıp, Türkiyede yandaşlarına düşük faizli kredi veriyorlar. Konut sektörünü öyle çeviriyorlar. Sahte büyüme ile halkı kandırıyorlar dedi ama hiçbir kanalda yayınlanmaz dedikleri zaten.

• yaa bi başlık atarsın, 15 dakikada bir değiştirtirler adama. burası Türkiye
  • Hadi şanslıyız Saatlik Kazançlar ve Tarım Dışı İstihdam beklenenin altında geldi dolar biraz düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeR

yaa bi başlık atarsın, 15 dakikada bir değiştirtirler adama. burası Türkiye
    Sorma hocam ülkenin bir ağırlığı kalmadığı için savrulup duruyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

evet doğru, memlekette enflasyon %12
    ''ak'' iktidarın elindeki ağır makyajlı rakamlar öyle diyor...

Alıntıları Göster
    Ben pinpon topunun yalancısıyım
  • Doların yükseleceğine inandıkları için sanırım düştüğü yerden alıyorlar pek düşmesine izin vermiyorlar gibi.

Ama daha ilk dakikalar tam belli olmaz ama böyle bir durumda ilk dakikalarda biraz daha sert düşüşler beklerdim açıkçası..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.