Şimdi Ara

Nisan 2016 'Dolar 2.85TL' / Nisan 2018 'Dolar 4.29TL' / Nisan 2019 'Dolar 5.69' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
4
Favori
17.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
216 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

yav markete gidiyorsun , bisküvi gofret vs hepsinin paketi içindeki ürüne göre bi tık bol artık . biskrem vs sallanıyor paket içinde . fiyatı sabit tutmak için içini boşaltıyorlar . herşeyin gramajı düşüyor çok hızlı şekilde . hayrola inşallah ama durum cidden iyi değil
    Hocam ülkenin içini, kasalarını boşalttılar ondan dolar yukarı aşaüı kolay sallanıyor.

Biskrem nasıl sallanmasın?
  • Resmen batiyoruz resmen. Bittik resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Faiz artırımı için çok geç kalındı. Bu sebeple işe yaramayacaktır. Şu saatten sonra asgari % 5'ten aşağısı kesmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKP kaybeder ise, ertesi gün meydanlarda olacak bir AKP yetkilisi olmayacaktır çok muhtemel. Ara ki bulasin

• Ne güzel batıyoruz...

Şu ülkeden bir kurtulabilsem keyifle izleyeceğim filmin devamını.
  • WB kullanıcısına yanıt
    AKP döneminde olmayan ekonomik istikrar mı bozulacak ki dolar 8 TL olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aaa dolar 4,30 za dayanmış lan dişimin mihrakları
  • Batıyoruz fuat abi

• 4.29 oldu.

• Hayırdır bu başlık hiç aktroll yapmamış
  • İnşallah 5'i de görür yakında. Keyifle izliyorum.
  • Vur vur vur su veren itfaiyenin anasini avradini...

• quote:

Orijinalden alıntı: TESLA37

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yani diyorsunuz ki mecburen yine AKP'ye oy atmalıyız ? atmazsak 8 tl atarsak 4 TL'den yavaş yavaş yükselecek ?
  • WB kullanıcısına yanıt
    Ne içiyorsan bizede söyle bizde kafayı bulalım.
  • Dolar alanlar yine yaya kaldılar..
  • tekrar güncelle 4,30
  • En kotusude yukselisin tepe noktasi yok 5 olunca tamam artik biter durur diyemiyoruz 5 olucak sonra 6 sonra 7 sonra 8 sonra 9 sonra 10 battik artik aglicam nerdeyse faiz yükseliyor issizlik yukseliyor kur yükseliyor borsa düşüyor enflasyon yükseliyor cari acik artiyor bi tane iyi gosterge yok notumuz çöpün çöpü bi kere geliyoruz dünyaya yasiyoruz surda ortalama 75 sene onda da adam akilli yasayamadan ölüp gidicez

• Taşınmazlarım ve aracım dışında neredeyse son 1 senedir nakit olarak full dolardayım... Cebimde cep harçlığı kadar miktar, banka tl hesabımda da elektrik internet vb faturaları otomatik ödemek için 300-400 tl civarında bir bakiyem oluyor.

Yılbaşından bu yana dolardaki artış sonucu hatırı sayılır miktarda döviz naktimin TL karşılığında artış oldu... Hatta arsa alacaktım şu aralar kafam karışık, arsanın rantından bile fazla getiriş var...

Yalnız artış benim gibi tüm naktini dolarda tutanlar için bir yere kadar iyi gibi dursada, bugün geldiğimiz nokta beni artık fazlasıyla rahatsız etmeye başladı... Kötü, hatta çok kötü giden bir şeyler var... ve bu gidişatın düzeltmeside hiç kolay ve sancısız olmayıp çok uzun süre sıkıntılı olacak gibi duruyor...

Dolardaki bu artışın çok uzak değil önümüzdeki günlerde (1 aya kalır kalmaz) piyasaya yansımasını düşünmek bile istemiyorum... Benzin artışı olacağı zaman depoyu fullüyoruz, 1 haftaya kalmıyor daha deponun yarısı boşalmadan bir artış daha geliyor... Önümüzdeki günlerde iğneden ipliğe her emtiada hatırı sayılır yüksek fiyat artışları bekliyorum (en baş sırada akaryakıt olmak üzere)

Sonuç; önümüzde çok zorlu günler bizi bekliyor, özelliklede yüklü birikimi, sağlam geliri olmayan yada borcu olanlar için... bulunduğumuz nokta sürdürülebilir bir durum değil.... iş çığırından çıkma noktasının sadece bir tık önündeyiz

• Fiyatlar gerceği yansıtmıyor algı yapmayın aaa pompacı mazota benzine zam nezaman neyse benim araba tüplü öfkeliydi 😂

• zvzv Z kullanıcısına yanıt
    Benim 1.5 yıldır söylediğim bu zaten. Herkes senin gibi tüm tasarrufunu dolara çevirirse dolarizasyon olur. 2001 krizini mumla ararız. İran gibi kuru sabitleyip nakit dolar çekimini sınırlar, hatta dolarlara el koyup tahvil veririz. İşin sonu İran olmaya doğru gidiyor. MB çıkacak kimseyi dinlemeden pat pat faiz arttırımlarını yapıştıracak.

Hoş ben acil faiz arttırımı bekliyorum. Büyük ihtimalle şu anda faiz arttırımndan sebepleneceklere alım satım için zaman vermişlerdir. YTD
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.