Şimdi Ara

NİSAN 2014 YENİ MOTORLU TAŞITLAR VERGİ SİSTEMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
3
Favori
15.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fortunasuper

85 model şahin in SENELİK vergisi 2.000 tl olacağı konuşuluyor.

Olmaz sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

Şimdi 2 litre dizel bir Bmw 'nin motor vergisi yaklaşık 2400 tl ama tüketim ve Co2 salınımı 1.6 dizellere yakın yeni sistemle örneğin 320d'nin vergisi o kadar pahalı olmayacaktır. Haksızmıyım? Bu sistem kesin şubat ayında yürürlüğe girecek mi?

Hedef eski araçlar,ancak dizel araçlarda tokattan nasiplenecek.2013 model 320d 2400 tl vergi verirken bu rakam 1500-2000 tl fiyat aralığında olurken 20 yıllık 320 d için 3000-4000 tl civarında vergi ödenecek.Duyumlar bu yönde kesin bir rakam yok.yürürlüğe giriş tarihi:nisan-mayıs 2014.hazirandaki vergi döneminden önceye yetişecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortunasuper -- 1 Nisan 2013; 18:00:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Önce ekonomik sonra siyasi ve politik olarak şahine 2000 vergi çıkartmanın imkanı mümkünü yok rahat olun

Aksigorta 3500 tllik araca skpda favorit sanirim 3000 tllik sigorta primi çikarmiş. Diğer şirketlerde böyle yapsrsa bu araçlar ćöp olur. Muhtemelen bu araçlari kimse sigortalamak istemeyecek sigortasizda kullanilamayacaği İçin tedavülden kalkicaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Önce ekonomik sonra siyasi ve politik olarak şahine 2000 vergi çıkartmanın imkanı mümkünü yok rahat olun

15 yıl önce 4000 cc bir araç dan senelik 20.000 tl vergi alınacak deselerdi inanır mıydık acaba,yada emeklilik yaşı 37 iken 65 e çıkarılacak deselerdi kim inanırdı,yok yaw derdik.bunu yapan hükümet oy alamaz diye böyle bir gaflete ve dalalete düşmezdi değil mi?

Ben o yıllara yetiştiğim için bana zam yapılmış gibi gelmiyor açıkçası 15 yıl evvel 4000cc motor diye bir şey yok ağırlık vardı ağır arabanın mtvsi hiç ucuz değildi 1. luks 2. luks diye sınıfların çarpanları vardı verilen rakkamları alıp lüks sınıfına göre çarpar öyle hesaplardın zira babamın doksanlı yıllarda kullandığı arazili için 2.000.000.000tlye yakın bir rakam ödediğini hatırlıyorum o yıl VW caravelle 11.000.000.000tl oranlamayı düz hesab edelim %15 desek idi şuanda 70.000 gibi bir rakam 10.000tl yapar senelik için 20.000 belki indirim yapmışlardır ne dersin...

Piyasada şahini azalttıktan sonra bu yapılabilir ama diğer türlüsüne imkan yok düşünün devlet halkını fakir olduğu için cezalandırabilirmi ? İşgale uğrasak düşman ordusu bile yapmaz böyle bir şeyi yahu mantıklı olun mümkünmü hurda indirimi yapar toplar başka türlüsü imkansız.

Ayrıca verdiğin örnekte 4000cc üzeri araba kullanan insanların oy potansiyeli üzerindeki oranı ile şahin sahiplerini karşılatırırsanız daha sağlıklı bir sonuca varırsınız.

• hergün bişey çıkıyor.iyice b*ku çıktı bu işin...
  • Döşemeciler iş başında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

quote:

Aksigorta 3500 tllik araca skpda favorit sanirim 3000 tllik sigorta primi çikarmiş. Diğer şirketlerde böyle yapsrsa bu araçlar ćöp olur. Muhtemelen bu araçlari kimse sigortalamak istemeyecek sigortasizda kullanilamayacaği İçin tedavülden kalkicaklar.

Yanlız kaçırdığınız bir nokta var sigorta şirketleri arabaya değil sahibine göre prim belirliyor yani araba yeni sahibine geçice daha insani bir poliçe fiyatı alacak ve yollarda salınmaya devam edecektir.

Ayrıca sigorta şirketleri bu aç gözlü primler meselesinde geri adım atmak zorunda kalacaklar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alaattin(bjk)

Şahin'in yıllık vergisinin 2000 tl olması gibi bir durum olamaz.ŞAhini satsan zaten 6-7 bin civarında oynar..DÜzenleme çok büyük ihtimalle yeni çıkan araçlara uygulanacak ama Bu durumda bile 2-3 yıllık 2.0 motor ile yeni araçlardaki aynımotordaki vergi farklılığını nasıl girecekler muamma.Bİzlere yarayacak bir şey beklemiyorum açıkçası.VErgiler dahamda yükselecek.

20 yaş üstü bütün araçlar bu yeni temizlik sistemiyle piyasadan temizlenecek.(Bakan deyişi)

Maddi durumu el vermeyen vatandaş ne yapacak?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hurda indirimini zaten yapıyor,belki sürekli olur.ülkede kısa sürede milli gelir 2.000 dolardan 10.000 dolar seviyesine çıktı,hükümet halk zengin gözüyle bakıyor.(bkz.3 çocuk istiyoruuum,4 olsuun 5 yetmez 6 olsuuun ;?) Yada halk fakirse arabayla ne işi olabilir zaten benzinde pahalı bari trafik rahatlasın. görüşünde,%50 oyuda garanti zaten.IMF yede borç verebilir duruma gelmiş.DAHA NE OLSUUN!
  • quote:

quote:

quote:

Şahin'in yıllık vergisinin 2000 tl olması gibi bir durum olamaz.ŞAhini satsan zaten 6-7 bin civarında oynar..DÜzenleme çok büyük ihtimalle yeni çıkan araçlara uygulanacak ama Bu durumda bile 2-3 yıllık 2.0 motor ile yeni araçlardaki aynımotordaki vergi farklılığını nasıl girecekler muamma.Bİzlere yarayacak bir şey beklemiyorum açıkçası.VErgiler dahamda yükselecek.

20 yaş üstü bütün araçlar bu yeni temizlik sistemiyle piyasadan temizlenecek.(Bakan deyişi)

Alıntıları Göster

Maddi durumu el vermeyen vatandaş,toplu ulaşım araçlarını yada alternatif bisiklet,elektrik motorlu bisiklet,elektrikli ATV,elektrikli kaykay ,cincır,scooter vs.. gibi taşıtları tercih edecek mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortunasuper -- 1 Nisan 2013; 18:30:51 >

• quote:

quote:

Şimdi 2 litre dizel bir Bmw 'nin motor vergisi yaklaşık 2400 tl ama tüketim ve Co2 salınımı 1.6 dizellere yakın yeni sistemle örneğin 320d'nin vergisi o kadar pahalı olmayacaktır. Haksızmıyım? Bu sistem kesin şubat ayında yürürlüğe girecek mi?

Hedef eski araçlar,ancak dizel araçlarda tokattan nasiplenecek.2013 model 320d 2400 tl vergi verirken bu rakam 1500-2000 tl fiyat aralığında olurken 20 yıllık 320 d için 3000-4000 tl civarında vergi ödenecek.Duyumlar bu yönde kesin bir rakam yok.yürürlüğe giriş tarihi:nisan-mayıs 2014.hazirandaki vergi döneminden önceye yetişecek.

Bildiğim kadarıyla 2014 yılı sonrası araçlarda bu sistem geçerli olacak. Yürürlüğe girdikten sonra mı? Yoksa 2014 Şubat dan sonraki araçları mı bu vergi sistemine dahil edecekler?

• Karbon salınımına göre ya da kısaca çevreye duyarlılığına göre yapılması mantıklı.Diğer seçenekler bence saçma olur.Örneğin dizel araçlara partikül filtresi koydular sonuçta bunun maliyetini alıcıya yansıtıyorlar.Vergiside o şekilde hesaplanmalı.Lpg yi ayrı tutmuyorum bu olaydan.Onlarda bence çevreye duyarlı.
    Fakat kit montajları daha profesyonelce yapılmalı.
    Kasko fiyatları bence önce kasacaklar.Sonra cayacaklar.Şuan sıfır araç fiyatlarını tüketicinin hala hazmedemediğini düşünüyorum.Astronomik kasko fiyatlarıda eklenirse caymak için bir sebep daha.Bence düşük model araçları vergiyle , vs ile sıkıştırmaktansa adam gibi araç muaynesinden geçirmek mantıklı.Bulunduğum yerde bolca serçe,doğan şahin,vs araç var.Daha karartılmamış camı olmayan,Herbirşeyi yerli yerinde olanı görmedim desem yeridir.
    Hatta taunuss var birtane adam sene oldu plakasız geziyor.Araç yanımdan geçerken korkuyorum tüpü falan patlayacak:) birşey olacak diye.Tamponu telle tutturmuş.Kimi camsız.Texas sanki.
    Yani bu adam böyle gezsin sen git pilli araba al çevre duyarlı ekonomik vs diye.Hikaye.O araçlarda kalkmaz piyasadan.Bu kadar insanın oyu var.Ne vergisi alacaksın adamdan.Adam dipte zaten biraz sıksan motora,birazdaha sıksan bisiklete geçer.Zarardan başka birşey getirmez.

• İmkanı olan bu ülkeden ayrılsın bu ülkenin katlanılcak hiçbir yanı yok

Ev , araba , yakıt , tatil , telefon ve internet ücretleri , bilgisayar , ekmek , dışarda tavuk ekmek bile kaç para oldu

Bence kazancımızın %50 si devlete gidiyor öyle yada böyle adil değil

Madem artık borç verecek duruma geldik neden düşürmüyorlar vergileri insafsızlar

Asgeri ücret ile geçinemeyen , zor durumda binlerce insan var onlarada doğru düzgün yardım yapılmıyor yazık anca çocuk doğrun 200 lira verelim pehhh
  • quote:

quote:

quote:

Böyle gelişmiş, her yasası Avrupa standartlarına göre hazırlanan bir Avrupa ülkesinde Avrupa standartlarında kazanan maddi durumu el vermeyen vatandaş olabilir mi.

• quote:

Şu anki durum ve yapılan geçmiş uygulamalara bakarsak yeni vergi sisteminin, mevcut vergi + emisyon vergisi şeklinde olması daha muhtemel gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narc0s3

İmkanı olan bu ülkeden ayrılsın bu ülkenin katlanılcak hiçbir yanı yok

Ev , araba , yakıt , tatil , telefon ve internet ücretleri , bilgisayar , ekmek , dışarda tavuk ekmek bile kaç para oldu

Bence kazancımızın %50 si devlete gidiyor öyle yada böyle adil değil

Madem artık borç verecek duruma geldik neden düşürmüyorlar vergileri insafsızlar

Asgeri ücret ile geçinemeyen , zor durumda binlerce insan var onlarada doğru düzgün yardım yapılmıyor yazık anca çocuk doğrun 200 lira verelim pehhh

Geçim zor. çok üzücü bir olay Allah yardımcısı olsun.

http://sebastiyan.mynet.com/mynet-haber-izle-benzinle-kendini-yakti-vid-1845863/

http://haber.mynet.com/benzinle-kendini-yakti-686740-yasam/

• Hadi kalkın yarın bu yüksek ötv,kdv,vergi, yakıt giderlerini meclisin önünde protesto edelim medeni bir şekilde diye toplanalım desem nasrettin hoca misali kalırız. Dahası bırakın birilerinin bu eyleme iştirak etmesini, yoldan geçenlerden dayak yeriz. Ulan hem binecek arabası var hem laga luga ediyor diye.
  • quote:

Maddi durumu el vermeyen vatandaş,toplu ulaşım araçlarını yada alternatif bisiklet,elektrik motorlu bisiklet,elektrikli ATV,elektrikli kaykay ,cincır,scooter vs.. gibi taşıtları tercih edecek mecburen.

Alıntıları Göster

Suanki maddi durumuna gore sahin vs kullanan insanin arabaya verdigi para ortalama 7bin tl desek. Devlet bu yaptirimdan sonra vergilerde oynama yapip yuzdelik olarak indirime gitse iyi markalarin dusuk modellerini ayni paraya alabilecekler ve magdur olmayacak kimse. Ornek olarak 2000 model golf 4 15bin ise (ornek veriyorm) bu yaptirimdan sonra 7-8bin tl olsa kus serisine binen kisiler ayni paraya daha kaliteli araclara binmis olurlar. Ama bu hayal olarak kalir gercek olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7he mcRp -- 2 Nisan 2013; 1:35:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

85 model Şahin'in sigorta fiyatı 2.000 TL olmaz olamaz. Zaten arabanın değeri ne kadar ki gideri 2.000TL olsun ?

Kaskosu değil zaten trafik sigortası sorun olacak dostum çünkü araçta esp abs hiç bişey yok kaza oranı yüksek bu yüzden bedeli de yüksek olacak.
  • Bu yeni mtv olayı bence eski araçları kapsamaz ula gidin anadoluya kasabalarda köylerde herkes toros, şahin, kartala biniyor şehirleri saymıyorum. Adamlar bu kek oyları kaybetmeyi göze alamazlar. .Ama sigorta olayı gelecek mesela eski araçların ve çok kaza yapan sürücülerin trafik sigorta primleri uçacak.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.