Şimdi Ara

NIOH - Rehber Niteliğinde Ana Konu - PS4 / PS4 Pro - Metascore 88 (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.831
Cevap
44
Favori
95.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyundan platin alıp sattım ama şu build'leri görünce ben oyundan anlamıyormuşum diyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunda şimdiye kadar 1000 kere öldüysem 700'i suya düşme yüzünden olmuştur. Çok saçma sanki 90'ların oyunu gibi. Suya düşüp ölme nedir yahu.

Bunun haricinde oyunu çok beğendim tabi. Hep Samuray olmak istiyirordum ve bu yüzden DS3'ü de Katana ile bitirdim baştan sona. Bu oyun da ilaç gibi geldi.

Sub missionlar'ı da atlamıyorum ama bazıları gerçekten işkence. Resmen bir boss benzeri bir Npc ile 10 dakka kapışıyorum. Düşmanlar DS3'dekiler kadar agresif değil ama can puanları korkunç derecede daha fazla.

Hangisi derseniz DS3 derim ama Nioh da asla es geçilmemesi gereken bir oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuna bu akşam başladım çok beğendim. Bazı aklıma takılan şeyler için rehbere baktım çok faydalı ve güzel rehber olmuş ben hepsini okumadım spoiler yemeyim diye ama ellerine sağlık gerçekten emek harcamışsın seni canı gönülden tebrik ederim.
  • mockingjay kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim . işinizi gördüyse ne mutlu bana
  • 1.20 update sonrası critik LW buildler nerf yediği için önceki videoyu kaldırdım.
    Kullanmak isteyenler yeni videoda test ettiğim Kusa&Tonfa buildleri deneyebilir.

• oyun iki gün oynadım daha doğrusu iki akşam
    toplam da 10 saat olmamıştır ama daha ilk bosu kesemedim daha doğrusu kesiyon ardından edward kelly onu uyandırıyo
    şu ki olayını hiç anlamadım tüm rehberi okudum bi kere damage alınca adam öle kalıyo bugünde deneyip bırakcam heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerel oyun kulübü -- 20 Ekim 2017; 7:56:5 >
  • Şöyle anlatayım Nioh'da Ki denilen oyun aslında senin staminan ve bu stamina sadece uzun koşmaya ve uzun kombolar yapmadan ziyade giydiğin kıyafetlere göre dayanıklı oranını da gösteriyor enerji barının altındaki mavi bar.

Equipment'a girdiğinde kıyafet giydiğin zaman yukarıda Equipment weight var orası senin üzerinde taşıyabileceğin kıyafet ağırlığını gösteriyor.

Mavi: Hafif kıyafet anlamında ve uzun süre koşarak uzun kombolar yapmanı sağlar fakat fazla hasar almaya açık olursun

Sarı: Yüksek ağırlıkta kıyafet anlamında staminan çabuk biter ve koştuktan sonra uzun süreli kombolar giremezsin ve ayrıca defense'ın iyi olur dayanıklılık da idealdir

Yeşil: Orta seviye kıyafet ve Mavi'ye yakın en ideal şekilde stamina ve kombo süresinin olduğunu gösterir.

Eğer ki kırmızı olursa 1 kılıç sallaman ile stamina barın direk sıfırlanır ve hasar almaya açık olursun kombo yapamazsın ve guard da alamazsın o yüzden direk ölürsün düşman karşısında nedeni ise çok ağır kıyafetler giydiğin için eğer ağır zırh giymek istiyorsan ve uzun süreli kombo yapmak istiyorsan staminanı yükseltmelisin staminanı strength ve stamina skilline level vererek equipment weight oranını düşürmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zack06

Şöyle anlatayım Nioh'da Ki denilen oyun aslında senin staminan ve bu stamina sadece uzun koşmaya ve uzun kombolar yapmadan ziyade giydiğin kıyafetlere göre dayanıklı oranını da gösteriyor enerji barının altındaki mavi bar.

Equipment'a girdiğinde kıyafet giydiğin zaman yukarıda Equipment weight var orası senin üzerinde taşıyabileceğin kıyafet ağırlığını gösteriyor.

Mavi: Hafif kıyafet anlamında ve uzun süre koşarak uzun kombolar yapmanı sağlar fakat fazla hasar almaya açık olursun

Sarı: Yüksek ağırlıkta kıyafet anlamında staminan çabuk biter ve koştuktan sonra uzun süreli kombolar giremezsin ve ayrıca defense'ın iyi olur dayanıklılık da idealdir

Yeşil: Orta seviye kıyafet ve Mavi'ye yakın en ideal şekilde stamina ve kombo süresinin olduğunu gösterir.

Eğer ki kırmızı olursa 1 kılıç sallaman ile stamina barın direk sıfırlanır ve hasar almaya açık olursun kombo yapamazsın ve guard da alamazsın o yüzden direk ölürsün düşman karşısında nedeni ise çok ağır kıyafetler giydiğin için eğer ağır zırh giymek istiyorsan ve uzun süreli kombo yapmak istiyorsan staminanı yükseltmelisin staminanı strength ve stamina skilline level vererek equipment weight oranını düşürmelisin.

çok sağol kardeşim bilgiler için
    geliştirme yapıcam da
    şu zindandan bi çıkabilsem
    x le dodge yapıyorum ama fazla kaçamıyorum
    şu zırhlı abiler çok psi dövüşüyo ilk boss dan daha zorlar
    şuanda bi geliştirme yapabiliyomuyum

• Şimdilik hafif zırhlar giy level aldıkça geliştirme yaparsın

• quote:

Şimdilik hafif zırhlar giy level aldıkça geliştirme yaparsın

saol kardeşim
    36 yaşındayım her konsolda oyun oynadım pc de dahil
    ama ne dark souls ne de bloodborn u hiç oynamadım :)
  • Alışırsan oyuna bağımlılık yapar dikkat et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 20 Ekim 2017; 10:45:10 >
  • quote:

Alışırsan oyuna bağımlılık yapar dikkat et

zannetmiyorum kardeşim
    muhtemelen beceremicem
    zaten bağımlıyım
    çocuğu uyutup ps4 başına geçiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: arzemm

quote:

zannetmiyorum kardeşim
    muhtemelen beceremicem
    zaten bağımlıyım

Ben de beceremiyorum ama deneye deneye mutlaka geçiyorsun. Ayrıca baktın geçilecek gibi değil, npc farmla sürekli level ve item topla. Oyunda bir de bosslar çok dengeli değil. Kadınlar çok güçlü mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

quote:

zannetmiyorum kardeşim
    muhtemelen beceremicem
    zaten bağımlıyım

Ben de beceremiyorum ama deneye deneye mutlaka geçiyorsun. Ayrıca baktın geçilecek gibi değil, npc farmla sürekli level ve item topla. Oyunda bir de bosslar çok dengeli değil. Kadınlar çok güçlü mesela

eyv. kardeşim

npc farm nedir :)

• etraftaki elemanları öldürüp öldürüp level almak. Mesela kendinize böyle rahat bir lokasyon bulun kesin butun bolge üzerindeki adamları(npc) daha sonra gidin pray yapın fenerlerde level alın. Sonra bunu hep tekrar edin tekrar edin farm yapın :) Bu arada oyunda bende çok yeniyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mockingjay

etraftaki elemanları öldürüp öldürüp level almak. Mesela kendinize böyle rahat bir lokasyon bulun kesin butun bolge üzerindeki adamları(npc) daha sonra gidin pray yapın fenerlerde level alın. Sonra bunu hep tekrar edin tekrar edin farm yapın :) Bu arada oyunda bende çok yeniyim :)

etraftaki kolay elemanları sürekli öldürmek benimde aklıma gelmişti
    ama isminin farm olduğunu bilmiyodum
    bu arada tekrar tekrar kesince sadece medicine mı elde ediyoruz yoksa
    level artıyomu atrınca güçleniyomuyuz
    ayrıca oyundaki başlarda zırhlu abiler boos dan önce onların bi taktiği var mı
    off çok soru sordum :(
  • quote:

quote:

etraftaki elemanları öldürüp öldürüp level almak. Mesela kendinize böyle rahat bir lokasyon bulun kesin butun bolge üzerindeki adamları(npc) daha sonra gidin pray yapın fenerlerde level alın. Sonra bunu hep tekrar edin tekrar edin farm yapın :) Bu arada oyunda bende çok yeniyim :)

2 zırhlı abiyi es geçebilirsiniz onların oraya gitmenize gerek yok. Oyunda level sistemi şöyle siz o adamları oldurdukce amirita mı ne oyle bir şey kazanıyorsunuz ekranın sağ altında cıkıyor ancak ilk bossu kesmeden çıkmayacak şuan oyun tam başlamadı diyebiliriz. O kazandıgınız amiritalarıda fener gibi pray yaptıgınız yerlerde harcıyorsunuz ve level alıyorsunuz. ilk boss aslında çok kolay x ile kaçın bosstan sabırlı oynayıp arada vurun bossa zaten ölüyor. Yanlız oyun gerçekten zor ben bloodborne oynadım biraz alışkın olmama rağmen gerçekten kasıyor :) Bide Allah bağışlasın sizin çocuğunuz falan varmış işiniz zor hocam :)

• quote:

quote:

quote:

2 zırhlı abiyi es geçebilirsiniz onların oraya gitmenize gerek yok. Oyunda level sistemi şöyle siz o adamları oldurdukce amirita mı ne oyle bir şey kazanıyorsunuz ekranın sağ altında cıkıyor ancak ilk bossu kesmeden çıkmayacak şuan oyun tam başlamadı diyebiliriz. O kazandıgınız amiritalarıda fener gibi pray yaptıgınız yerlerde harcıyorsunuz ve level alıyorsunuz. ilk boss aslında çok kolay x ile kaçın bosstan sabırlı oynayıp arada vurun bossa zaten ölüyor. Yanlız oyun gerçekten zor ben bloodborne oynadım biraz alışkın olmama rağmen gerçekten kasıyor :) Bide Allah bağışlasın sizin çocuğunuz falan varmış işiniz zor hocam :)

bu akşam kuzene gidiyorum evil witihn 2 oynucaz pazar a kadar ordayım
    pazar akşamı kasıcam bakalım nioh u

• 50'den fazla denediğim boss oldu oyunda. Şu son buz bükücü kadın...

Yaklaşıyorum yere buz çakıp tek atıyor, uzaklaşıyotum ice missle atıyor. Yine onun dışında ani hareketleri çok fazla olan bir boss. Kısacası oyun sabır işi ve evli kişiye biraz ters düşebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu akşam kuzene gidiyorum evil witihn 2 oynucaz pazar a kadar ordayım
    pazar akşamı kasıcam bakalım nioh u

yok ya kızım 9da uyuyor
    sonra serbestim :)
    bu arada hafat sonu evil within 2 yi bitirdik herkese tavsiye ederim .
    evet
    ilk bossu geçtim sonnuda :)
    ilerleyebikiyorum artık
    yanlız düşman bayılıp yere düşünce ona nasıl saldırıyoruz onu beceremedim
    bir de hangi skillere level arttırmalıyım ne tavsiye edersiniz
    ayrıca summon visitor için gerekli ochokoları nasıl toplarım

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.