Şimdi Ara

Nintendo Wii işlemcisi hakkında teknik bilgi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
2.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 900 mhz lik eski nesil işlemci vs 3.2ghz x 3 core / 3.2ghz + 7 x 3.2ghz SPE (CELL)
    Allah akıl fikir versin...

ha gpu bari iyi olsa tamam, gpu da yaramaz!
    480p de güzel grafiklerle oyun oynansa eyvallah, o da yok!
  • Ya ben Wii almak istiyordum ama sizin bu yazdıklarınızı okuyunca hep içimdeki o wii alma isteği azalıyor
  • Arkadaşlar ben bu topici açarken Nintendo markasının nasıl bir düşünce ile böyle bir alet çıkardığını anlamdığım için açmıştım.Şimdi şöyle anlatayım.Nintonce wii işlemcisini sanırsam tek çekirdekli olarak IBM in yarı iletken tesislerinde ürettiriyor.Bu işlemcinin 90 nm 900 mhzlik olduğu açıklandı.Fakat şöyle bir durum var.Zaten silicon teknolojisi 4 ghz e kadar izin veriyor ve yılalrdır 3GHZ üstünde üretim her türden mimariye izin veriyor(power pc,AMD 64 ve core 2 duo da dahil).Yani IBM in 2 ya da 3 ghzlik ayni mimari (belki de çok daha iyi)bir wii işlemci üretmesinin nintendoya farkı işlemci başı en fazla 2-3 euro kadar olacaktır.Nintendo bu kadarcık az miktar konsol başı vermiyor.Ayrıca her wii konsolu tek renk tek konfigrasyon da üretimin maliyetini düşürmek için.Bence 5-10 doalr için nintendo nun çok daha iyi kalitede performans olarak 3-4 kat daha iyi bir sistemden böyle bir şey oluşturması mantıksız.

• quote:

Orjinalden alıntı: Resident Evil

Nintendoyu bende elestiriyorum mesela ama kesinlikle cocuk oyunu olayına katılmıyorum Gc bendede vardı Re serisi icin almıstım güzel bir konsoldu ayrıca Zelda gibi bir saheser var hem Gc hemde Wii içinde geliyor yeni Zelda oyunu.

çok haklısın..tabiki eleştirmek ayrıdır ben de eleştiririm bir nintendo fanı olarak ama kalkıp nintendo oyunları çoluk çocuk işidir vs demek onu oynayan insanları aşağılamaktan ibarettir mantıklı bir eleştiriden öte..zaten bunu idyen çoğu insan nintendo oynamış bile olmuyor zamanla gördüklerimden yola çıkarak söylersem..ayrıca re serisi olmasın kardeşim super mario olsun başka birşey olsun varsayalım bunları oynamak da çocukluk değildir ki..ben mario oynamasam da şahsen şuan nintendo nun başka bir klasiği olan kirby i oynamaktan aşırı zevk alırım..kimsenin zevkini basitlikle açıklamak meziyet değildir..asıl sorun wii nin teknik özelliklerinden açılmış bir topic de gelip topic i katletmekle kalmayıp, insanların zevkini aşağılayan ve konuyla alakasız bi şekilde nintendo böledir şöledir demektir ve bu yorumlamadan öte ironik bi şekilde kendini gülünç duruma düşürmektir..
    fikrinizi doğru yerde ve doğru şekilde belirtin arkadaşlar..
    sonuç olarak ps3 oyunları farklıdır ki oyunda konu arayan bi insan olarak bazı oyunların tutkunu olmamın yanı sıra çoğu bana hitap etmez, nintendo oyunları farklıdır..nintendo diyince akla ilk rpg gelir, bazı insanların aklına gelen başka tip şeyler değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykhut -- 2 Kasım 2006; 19:12:52 >

• adamlar sadece yeni kontroller takmak için oyun konsolu çıkartıyor. gamecube'e yeni kontrollerin takılmasını sağlayan bi aparat çıkarsalardıdaha ii olurdu. masrafta azalırdı hem. zaten nintendo nun yapmadığı şey değil. gba ya ışık ekle gba sp, ds i küçült, ışık ekle ds lite. gamecube e yeni kontrolleri tak gamecube wii

ayrıca ilk sayfayı okumayanlar için:

quote:

Orjinalden alıntı: ereneren

iyide hem kontroller devrimsel olup hem grafikler neden iyi olmuyor onu anlayamadık...sen yine yap istediğin kumandayı ama görselliğide ön planda tut...

yine bildik pasif saçma nintendo politikaları...yok efendim biz eğlendiririzmiş e yok artık bari onuda yapma adı üstünde oyun konsolu sanki diğer konsolları oynayanlar sıkıntıdan patlıyorlar bu ne aciz ve ezik bir tutumdur böyle...işte bu yüzden nintendo dadan nefret ediyorum tez zamanda sega nın yanına gömülmeleri dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkill -- 2 Kasım 2006; 20:39:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: lzooml

Ya ben Wii almak istiyordum ama sizin bu yazdıklarınızı okuyunca hep içimdeki o wii alma isteği azalıyor

Arkadaşım sen burdaki insanların verdiği bilgiye bakma objektif değiller bikere sen ürünlerin teknik özelliklerine bak cıkacak oyunları takip et hangisi makul ise onu al
  • walla işin ilagel yolu burda ayıp kaçar
  • Niyeki Diğer konsollarla ilgili bu konular fazlası ile konuşuluyor ?
  • Çocuk oyunu dendiğinde neden kızıyo insanlar? Wii -yada genel olarak nintendo diyelim- genel anlamda daha 'çocukça' oyunlara yer verir. Nintendo'nun politikası bu, 25 yıldır böyle adamlar. 'Çocukça' oyun, yada '.ocuksu' mu diylim bilmiyorum. Neticede, daha basit, daha yalın oyunları tercih eden bir marka nintendo. Her oyunu değil ama çoğu oynu ve genel imajı budur... Şimdi sormak istediğim şey şu: Burda birbirinize çoluk çocuk işi derken (ki bu hatayı zaman zaman ben de yapıyo olabilirim açıkçası) nintendo kullanıcılarını 'çocuklukla' yada 'çocuk olmakla' mı suçluyosunuz? E hepimiz çocuk olmadık mı? Yada çocuklarımız, kardeşlerimiz yok mu? Çocuk olmak kötü mü? Utanılacak bişey mi? Eve oyunla gelip akşam oyunu oynadığınızda babanız yada anneniz size 'eşşek kadar adam oldun hala çocuk oyunlarıyla, 'aterilerle' mi oynuyosun?' dediğinde kızmıyo musunuz yada kızmaz mısınız? Anne baba yada bu işten anlamayan başka insanlar ps, xbox, pc, nintendo ayrımı yapmadan dalga geçtiklerinde kızmıyor musunuz? Anlatabiliyor muyum ne demek istediğimi? Tamam bi anlık insanın ağızından çıkabilir 'çoluk çocuk işi' diye, alışmışız artık. Ama uzatmanın da bi alemi yok. Şahsen ben de sevmiyorum nintendo'nun çoğu oyununu ama bi amigadaki çocuk oyununu andıran platform oyunlara bayılıyorum hala.. Olay tarz meselesi, zevk meselesi. Yoksa çoğu insanın gözünde hala hepimiz 'çocuğuz', büyümeyen koca adamlarız, eşşek kadar bebeleriz...

• ben sana pm attım evet haklısın çelikli ama forum konusu zaten dağıldı belki az bi umutum konu düzelir diye o sebepten birazda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Adventure

Çocuk oyunu dendiğinde neden kızıyo insanlar? Wii -yada genel olarak nintendo diyelim- genel anlamda daha 'çocukça' oyunlara yer verir. Nintendo'nun politikası bu, 25 yıldır böyle adamlar. 'Çocukça' oyun, yada '.ocuksu' mu diylim bilmiyorum. Neticede, daha basit, daha yalın oyunları tercih eden bir marka nintendo. Her oyunu değil ama çoğu oynu ve genel imajı budur... Şimdi sormak istediğim şey şu: Burda birbirinize çoluk çocuk işi derken (ki bu hatayı zaman zaman ben de yapıyo olabilirim açıkçası) nintendo kullanıcılarını 'çocuklukla' yada 'çocuk olmakla' mı suçluyosunuz? E hepimiz çocuk olmadık mı? Yada çocuklarımız, kardeşlerimiz yok mu? Çocuk olmak kötü mü? Utanılacak bişey mi? Eve oyunla gelip akşam oyunu oynadığınızda babanız yada anneniz size 'eşşek kadar adam oldun hala çocuk oyunlarıyla, 'aterilerle' mi oynuyosun?' dediğinde kızmıyo musunuz yada kızmaz mısınız? Anne baba yada bu işten anlamayan başka insanlar ps, xbox, pc, nintendo ayrımı yapmadan dalga geçtiklerinde kızmıyor musunuz? Anlatabiliyor muyum ne demek istediğimi? Tamam bi anlık insanın ağızından çıkabilir 'çoluk çocuk işi' diye, alışmışız artık. Ama uzatmanın da bi alemi yok. Şahsen ben de sevmiyorum nintendo'nun çoğu oyununu ama bi amigadaki çocuk oyununu andıran platform oyunlara bayılıyorum hala.. Olay tarz meselesi, zevk meselesi. Yoksa çoğu insanın gözünde hala hepimiz 'çocuğuz', büyümeyen koca adamlarız, eşşek kadar bebeleriz...

Ben bunların yaşı olmadına inanıyorum ama burda yani şu topiçde nintendonun çocuklara özel bi üretim oldunuğu söylemeye calışanlar var ben buna inanmıyorum demek istedim sahsen...adamlar yazıyor zuahahah,pauahahah,ahhahahah nefret ediyorum resmen saldırı piskolojik baskı adam nintendo wii almayı düsünüyor bunları görünce napsam diyor..belki wii ona hitap ediyor veya etmiyor o kendi karar versin ama kimse sanki wii görmüş oynamış cocuk işi bebeler oynar diyen zihneyeti anlamıyorum görüşlerini herkez yazsın eleştirsin ama gelipde almayın deme hakkını kendini bulmasın lütfen

• Yav zaten oyun oynamak başlı başına bi 'çocuk işi' değil mi??? O zaman çocuğuz hepimiz... ps3 oynayanlar büyük çocuyk, 360 oynayanlar ortanca çocuk, wii oynayanlar küçük çocuk.

Hepsini oynayanlar... Çoluk çocuk??? Neyse yav
  • Pc oynayanları unuttuk.. Pc oynayanlar hepten çocuk, bilgisayarda oyun mu oynanır evladım???
  • öyle ben ultima online oynardım annem geceleyin odamı basardı kapat artıkk şu at kişnemeli oyunu kocaman eşek oldun at kişneyen oyunlar oynuyorsun zaten konsol alcam zaman kardeşimee bu büyümeyeceek halaa ateriilerde aklı derdi ve hala diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeyth -- 2 Kasım 2006; 23:27:34 >
  • quote:

Pc oynayanları unuttuk.. Pc oynayanlar hepten çocuk, bilgisayarda oyun mu oynanır evladım???

pcde oyun oynanır mı artık bu devirde ehehe..bu arada cem in dediği çok doğru herkes senin gibi düşünerek o kelimeleri kullanmıyor..nintendo çoluk çocuk işi 360,ps3 vs var demek resmen karşındakinin zevklerin ezmektir..insanı sinirlendiren nokta bu..girip sırf post kasmak için saçma şeylere nefret kusan, laf atan kişiler çok..yoksa oyun oynamak tabiki büyümeyen çocuklara ait bişey bana da annem diyor doktor olcaksın hala aklın fikrin oyunda diye..işte anlamıyor insanlar bazen karşısındakini

• Bak ama annen haklı, doktor olcan, oyun oynanır mı? Bu arada şaka bi yana doktor olacak adam esas oyun oynar, günümüzde en usta 'joystick' tutan eller doktorlar diye biliyorum ben. Hani şu sanal ortamda harbi operasyonları minik sticklerle yapanlar... Bol bol oynaman lazım
  • quote:

Bak ama annen haklı, doktor olcan, oyun oynanır mı? Bu arada şaka bi yana doktor olacak adam esas oyun oynar, günümüzde en usta 'joystick' tutan eller doktorlar diye biliyorum ben. Hani şu sanal ortamda harbi operasyonları minik sticklerle yapanlar... Bol bol oynaman lazım

şaka bi yana cidden doğru bi noktaya temas ettin..cidden parmak kaslarının gelişi için uygulanan bazı yöntemler arasında bu tip şeyler mevcut..bsanal ortamın yanı sıra istediğim bölüm olursa cidden parmaklar gerekecekgerçi daha baya bi yol var gibi gözüküyor ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykhut -- 3 Kasım 2006; 0:38:22 >

• Yav benim gamepad hissim inanılmazdır, en kalas gamepadle bile harikalar yaratabiliyorum ayıptır sölemesi, acaba doktor mu olsam

Daha iyi ameliyat yapabilmek için oyun oynayan olduğu gibi daha iyi oynayabilmek için doktor olan ve ameliyat yapan da vardır...
  • quote:

Yav benim gamepad hissim inanılmazdır, en kalas gamepadle bile harikalar yaratabiliyorum ayıptır sölemesi, acaba doktor mu olsam

Daha iyi ameliyat yapabilmek için oyun oynayan olduğu gibi daha iyi oynayabilmek için doktor olan ve ameliyat yapan da vardır...

misal ben ilerde ds stylus una bistüri bağlayıp ameliyat etmeyi düşünüyorumçoğu rpg iyi stylus kullanımı istiyor valla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykhut -- 3 Kasım 2006; 0:50:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aykhut

quote:

Yav benim gamepad hissim inanılmazdır, en kalas gamepadle bile harikalar yaratabiliyorum ayıptır sölemesi, acaba doktor mu olsam

misal ben ilerde ds stylus una bistüri bağlayıp ameliyat etmeyi düşünüyorumçoğu rpg iyi stylus kullanımı istiyor valla..

o oyunu biliyorum 2 tane kalem lazım ama bide sana hemşire lazım o kim olcak

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.