Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (889. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: makman Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
48.271
Cevap
453
Favori
1.641.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 887888889890891
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pardon ama bende ikisi de var ama switch'le daha mutluyum. Denemeden görmeden konuşmayın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mediv

Kusura bakmayın beyler.ama.gerçekci olalım biraz. Oyun oynamak icin alınacak 2 sey var. Biri güzel bir bilgisayar digeri ise ps4. Bu ıvır zıvırlara vereceginiz parayı kenara atın ekran kartınızı guncelleyin ne bilim ps4 ünüze kutulu oyun alın

/>
  • quote:

Kusura bakmayın beyler.ama.gerçekci olalım biraz. Oyun oynamak icin alınacak 2 sey var. Biri güzel bir bilgisayar digeri ise ps4. Bu ıvır zıvırlara vereceginiz parayı kenara atın ekran kartınızı guncelleyin ne bilim ps4 ünüze kutulu oyun alın

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thausael kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun hocam güle güle oynayın, aramıza hoşgeldiniz...

- hocam hangi bölgeden açtığınız önemli değil, diğer konsollar gibi bi zorunluluğunuz yok, istediğiniz an değiştirebilirsiniz, ilk mesaj da bi link var oradan en ucuz hangi ülke de diye bakıyoruz ve ona göre değiştirip alıyoruz, az önce Stardew Valley i Meksika dan aldım mesela

- şu anda tamir veya servis yapan bir yer ben duymadım, o yüzden bir şey olursa muhatap olsun diye Amazon dan aldık çoğunlukla

- sistem de Bluetooth var fakat Bluetooth kulaklık bağlanmıyor, fakat kişisel fikrim daha sonra bir güncelleme ile gelecektir

- Online durumu hem sıkıntısız hem de oyuncu bulmada sıkıntı yok, lag falan yaşanmıyor

- Evet usb to ethernet tarzı adaptörü destekliyor, wireless problemli derken kapsama mesafesi az, ben modemin olduğu yan odalarda falan kullanabiliyorum

- böbreği bırakmazsınız, oyunlar da saatte 100mb gibi bir miktar kullanıyor fakat bazı Vodafone kullanan kişiler bağlanırken sorun yaşıyor, ben turkcell kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamıyorum

• Hem katılıyorum hem de katılmıyorum. Nedenini açıklayayım;

Katılıyorum çünkü; iyi bir ekran kartı+işlemci vs... ve güzel bir monitör ile tam bir 'powerhouse' keyfi yaşar, oyunların (ya da donanım dünyasının) teknolojik olarak ulaştıkları noktayı yakından gözlemler ve birçok çeşitteki oyunu tecrube edebilirsiniz. Artık zamanın şartlarına kısa düşse de benimde böyle bir bilgisayarım hala mevcut. Sadece Crusader Kings 2 ve Hearts of Iron 4, haydi olmadı Cities Skylines oynamak için kullanıyorum. Yani o kadar hakkını vermiyorum ki anlatamam. Çünkü zaman bulamıyorum. Eşim tvde dizi falan izlemek isterse kalkıp dediğim oyunları oynuyorum. Divinity Original Sin 2 çıktı da alet yeni oyun gördü. O derece.

ya da

Bir PS4 ya da XBONE alır, televizyonunuzun karşısına geçer konforlu konforlu oyununuzu oynar, istisnai durumlar hariç hilecilerle uğraşmadan multiplayer maçlarınızı yaparsınız. Çok para harcamadan fiyat-performans (oyuna 350tl para kaptırmaz ve alternatif yolları izlerseniz) başarımı ile yine çeşit çeşit oyunlarınızı oynarsınız. Bir adet PS4'e sahibim ve PSN hesabımda bayağı bir oyun var. Son yıllarda oynadığım en iyi oyunları bu konsolda oynadım; Bloodborne, Dark Souls 2 ve 3, Persona 5 vs... Yine de tv'de olması ne kadar avantaj ise o kadar da dezavantaj çünkü bekar değilim . Özellikle Persona 5 oynarken bunun acısını çok çektim.

Katılmıyorum çünkü; papaz her gün pilav yemez. Arada bir makarna lazım, şöyle yağda yumurta lazım. Biraz alışkanlıkların dışına çıkmak lazım. PS4'ümden sonra en çok oynadığım alet Wii. Garip bir çekiciliği var aletin. Tüm o 'kutu' görselliğe rağmen oyunların bir albenisi var. Twilight Princess ve Skyward Sword oynamayan insan çok şey kaçırmış olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca eski bir PSP kullanıcısı olarak taşınabilir konsolun ne denli kullanışlı olduğunu tecrube ettim.

Yine de zevkler ve alışkanlıklar meselesi. Bir de dürüst olmak gerekirse bütçe meselesi.

SÜrç-i lisan ettiysem affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thausael -- 5 Ekim 2017; 20:28:2 >
  • Aklımızın bize yetmeyeceğini düşünüp akıl verdiğin için teşekkürler. Adam askerde bile bizi düşünüyor görüyor musun :) Dönüşte hatırlat seni finans danışmanım olarak işe alacağım.
  • hunter007 kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkür ederim. Amazon'dan bayağı bir denedim şansımı telefon ve mail ile ama ısrarla Türkiye'ye gönderemediklerini söylediler. Artık bir sıkıntı yaşarsak başımızın çaresine bakarız .
    Türkiye de baya alan oldu, yakında burada da tamir edenler çıkacaktır, zaten baya parçası aliexpress gibi sitelerde satılmaya başlandı, olmazsa kendimiz yaparız artık...

Konsol ile birlikte oyun aldınız mı?

Evet, yanında konsolu alma sebebim olan Zelda'yı aldım. Dijital olarak da Mario Kart'ı düşünüyorum.
    Zelda gerçekten konsolu alma sebebi...

Mario Kart hiç bir zaman modası geçmeyecek bir oyun, bence doğru karar olur, Splatoon da almayı düşünüyor musunuz??

• Kurt. kullanıcısına yanıt
    Aslan sen niye bu kadar saldırdın şimdi ))) ben kendi fikrimi yazdm niye seni düsüneyim ? Hem suan izindeyim Allah a şükür. Tabiikide kogusumda uzanmıs seni sallayıp cevap yazmıyorum suan.

Verdigin guzel cevap icin tesekkurler .) dogru demissin. Ama benim icin on planda iyi bir pc sobrasinda ps4. Heleki bu ara ps4 cok zenginlesti oyun bakimindan. Gelmis ve gelecek oyunlar god of war 4 gibi cok cazip kiliyor ps4 u

Splatoon'u ilk aşamada değil ama kısa bir süre sonra, yine dijital olarak almayı planlıyorum. Ekonomik olarak patlarım gibi bir korku var içimde . Grup oyunlarında biraz oyunbozanımdır, bir anda misafir gelir ya da uyku tutar kaçar giderim . O yüzden pek grup oyunu işine girmemeye çalışıyorum .
  • Arkadaşlar oyunlarda bölge klıdı varmı?

• Niye oyunlar hiç ucuzlamıyor ,psn,live ve steam deki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phantom_coal -- 5 Ekim 2017; 21:43:17 >
  • Arkadaşlar aramızda Stardew Valley oynayn varsa

https://stardew.info/planner/ linkindr arsanızı planlayabiliyorsunuz, yardımcı bir uygulama.

• quote:

Verdigin guzel cevap icin tesekkurler .) dogru demissin. Ama benim icin on planda iyi bir pc sobrasinda ps4. Heleki bu ara ps4 cok zenginlesti oyun bakimindan. Gelmis ve gelecek oyunlar god of war 4 gibi cok cazip kiliyor ps4 u

Bana sorsan derdim ki ps4 benim pekte istediğimi sunamadı. En basitinden bir GOW oynamak için 4 yıl beklememeliydik. Bu yılın başından beri oyunlar geliyor fakat ps4 3 koca yıl boyunca yılda 2-2,5 tane exc ile pekte başarılı ya da doyurucu bir performans yaşattığını söylemek pek doğru olmaz. Yine bir GT için 4 yıl bekledik kaldı ki oyun bile gerçek bir gt değil resmen ara nesil geçirdik ve bunun üstüne 2 yıl sonra büyük ihtimalle ps5 piyasada olacak.

Pc, ps4 ve switch kullanıyorum. Gördüğün gibi herkesin düşüncesi, değerlendirmesi bambaşka.
  • quote:

Benim için Switch'in exc oyunları daha ilgi çekici açıkçası. PS4'e bakarsak Bloodborne kesinlikle çok iyi, aşırı zevk alarak oynadım, Last Guardian ve Ratchet and Clank de iyi oyunlar ama bunlar dışında diğer exc oyunları benim o kadar da ilgimi çekmiyor. Persona 5 ve NiOh'u da eklerdim ama Persona 5 ps3'te de var, diğeri de pc'ye geliyor. God of War, Last of Us falan olsa oynayacağım ama olmasa da çok takılmayacağım oyunlar. Days Gone, Spider Man falan ise zerre ilgimi çekmiyor. Kötü oyunlar demiyorum, benim için o kadar da ilgi çekici değiller diyorum(Last of Us'ı ve ilk 2 God of War oyununu bitirdim, her ne kadar yeni God of War formülü değiştirse de sonuçta oyunlar hakkında bilgim var). Bunlar tamamen tercih meselesi.

4 Playstation neslini de kullanmış biri olarak, benim için ilgi çekici oyunlar Nintendo çatısı altındaki oyunlar. Pokemon, Zelda, Pikmin, Metroid, Smash Bros, Fire Emblem vs. vs. Favori IP'lerimin çoğu Nintendo'nun elidnde ve şu an gayet iyi bir şekilde bunların oyunlarını çıkarıyorlar. Ayrıca taşınabilir özelliği sayesinde Indie oyunları konsolda oynamak çok daha keyifli oluyor ve Golf Story gibi baya iyi indie oyunlar şu an Switch exc. konumunda. Yine 3. parti Project Octopath Traveler ve Shin Megami Tensei 5 de exc. olacak. Bunlar da ilgimi çeken oyunlar.

Herkesin oyun zevkine göre tercihleri olur, benim pc'im de var çıkan son oyunları açabilicek ayarda ama Switch'te oyun oynamayı daha keyifli buluyorum. Ama bu diğer platformlara bakmadığım anlamına gelmiyor.

Gelip buraya ilk yaptığın yorum gerçekten aşırı anlamsız.
  • Öncelikle yanılmıyorsam askerdeymişsin, Allah sağsalim dönmeyi nasip etsin hocam, hayırlı tezkereler.

İkinci olarak biraz içimi dökeyim bahane ile.

Çocukluğumuzda oynadığımız oyunların tadı, hatırası hepimizde özeldir. Çoğumuz o zamanki oyunların bir başka olduğunu söyleriz hep. İnternetin olmadığı ya da kıt oldugu zamanlar hani. Zar zor harçlık biriktirirsin, o birikenle en sevdiğin oyunu alırsın. Ya da oyun hakkında hiçbir fikrin olmaz da sırf kapağı guzel diye alırsın:) CDyi okumazsa hemen kolonya-pamuk ikilisine başvurursun. Oyun yönünden bu kadar tüketmedigimiz yıllar yani. Oyunların o cdlerin, kartuşların her ne ise yani bizim için çok değerli olduğu yıllar...

İşte ben de özellikle son 3-4 yıldır günümüz AAA oyunlardan çocuklugumdaki oyunlardan aldığım zevkin yarısını alamıyordum. Bir oyuna başlıyorum hooop sıkıldım kapat. Diğerine geçiyorum 1-2 saat oynuyorum yok gitmiyor. Keyif için değil de iş gibi oynuyorum sanki. Allahtan Nintendo (wii, 3ds) oyunları ile tanışmışım da oyun zevkim hala var diyordum.

Bu durum eskiye dair gereksiz bir romantiklik miydi yoksa o sıkıldığım oyunlar gerçekten kötü müydü?

Bunun cevabını Zelda BotW çatank diye vurdu suratıma. Bildiğimiz anlamda batılı oyunların çoğunu 2 saat oynayamayan ben, Zelda’yı yanılmıyorsam ilk gün 5-6 saat aralıksız oynadım. Ağzım açık, yer yer anlamsızca sırıtarak ve çocukluğumda hissettiğim o güzel duygular ile. Evet, diğer oyunlar gerçekten kötüydü. Tabii benim için...

Sonra millete Nintendo şöyle iyi böyle süper diye anlatırken, bir de fark ettim ki bu tamamen zevk meselesi.

Ben ne kadar eğlensem, ayılıp bayılsam da bir başkası sevmeyebilirdi. Bunun çok doğal olduğunu anladım ve bu gereksiz diretmeden vazgeçtim:)

Bir insan Zelda’da gram eğlenmeyip, god of war aşığı olabilirdi yani.

Biraz uzattım ama şuraya geliyorum. Oyun zevkinin benim açımdan güç ile ram ile ekran kartı ile ilgisi yok. Bizatihi oyunun kendisiyle ilgisi var. Kendi açımdan eger zelda, mario, pokemon oynayamayacaksam napayım über pcyi?

Yani demişsin ya bu alet ıvır-zıvır, oyun ps4 ve pcde oynanır diye. Heh işte bu aleti ıvır-zıvır olarak görmeyen, seven insanlar da var:) bu tamamen ama tamamen zevk meselesi. Tek bir dogru yok cünkü.

Yani biz bu oyunlarla eğleniyoruz, gerisi önemli değil :)

Anladım hocam tabi ki ekonomi kısmı önemli eğer alırsanız her zaman bekleriz, hem Mario Kart 8 Deluxe hem de Splatoon 2, birlikte oynayınca çok zevkli oluyorlar...

• 
Sayfa: önceki 887888889890891
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.