Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
48.366
Cevap
454
Favori
1.648.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabii ki daha güçlü olsa multiplatform oyunlar için iyi olur. Fakat Tegra'nın verebildiği bu kadar olunca yapacak bir şey kalmıyor. 1.3 tfps bana kalırsa güzel, makul bir değer. Xbox One gücünde olmuş olur en azından ki bunu mobil işlemciyle başarmış olur.

Dockta donanım olsa maliyet artacağı için fiyat/performans olmaktan çıkacaktı. Bu sefer de doğal olarak diyeceklerdi ki; "Bu fiyata daha güçlü PS4 Pro varken niye Switch'i alalım?"

Donanımı kullanabilen oyunlar olsun yeter ki gerisi teferruat. Üçüncü parti oyunların gelememe gibi bir durumu olacağını da sanmıyorum. Unreal engine 4 destekliyor. Koskoca açık dünyası olan Skyrim oyununu gösterdiler. Watch Dogs 2'de aynı şekilde gelecekmiş. Rockstar ise GTA 5'i keyfiyen getirmiyor. Switch daha güçlü olsa yine getirmeyecek. Getirmeyenin bahanesi donanım değil bana kalırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jetixmen

quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Hayır, kötü demiyorsun tabii ki. Ama işte bu kişiden kişiye değişir. Ben mesela daha ucuz olsun sadece Nintendo oyunlari olsa da olur kafasındayım. Sen diğer oyunların da gelmesi için daha güçlü ve pahalı konsol istiyosun.

Bu işte orta yol olarak isteyen ekstra güç takviyesi barındıran docklu,isteyen normal docklu alabilse çok iyi olur bence.Fiyatlarda 250-350 olurdu,herkes mutlu olurdu.Ama pek sanmıyorum.

Hocam sen gücü 3. parti için istemiyor musun? İkisinde de aynı oyunlar olacak zaten yani güçlü olsa ne yazar olmasa ne yazar

• Jetixmen kullanıcısına yanıt
    Dediginiz mantikli ama bence de boyle yapmayacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım birçok kişi şu ayrıntıları unutuyor:

Ps4 2012 de geliştirilen bir mimari ve gpu kullanıyor, switch ise 2016 da geliştirilen bir mimari ve gpu kullanıyor. Denver cpu> jaguar cpu. 28 nm vs 16 nm, nvidia vs amd, api ve custom soc durumları (özellikle tablet gibi gömülü sistemlerde custom socların pc,ps4 gibisistemlere göre bazı yönlerde avantajı çok büyük), maliyet gittikçe azalıyor,... Birçok etken var, acele karar vermemek lazım!

• quote:

Orijinalden alıntı: ewferofking

quote:

Orijinalden alıntı: Jetixmen

quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Hayır, kötü demiyorsun tabii ki. Ama işte bu kişiden kişiye değişir. Ben mesela daha ucuz olsun sadece Nintendo oyunlari olsa da olur kafasındayım. Sen diğer oyunların da gelmesi için daha güçlü ve pahalı konsol istiyosun.

Bu işte orta yol olarak isteyen ekstra güç takviyesi barındıran docklu,isteyen normal docklu alabilse çok iyi olur bence.Fiyatlarda 250-350 olurdu,herkes mutlu olurdu.Ama pek sanmıyorum.

Hocam sen gücü 3. parti için istemiyor musun? İkisinde de aynı oyunlar olacak zaten yani güçlü olsa ne yazar olmasa ne yazar

Evet,şüpheniz mi var?
    Bakın şöyle düşünün;
    Konsol yalnızca 1.3 tfps tabletten oluşuyor:Dolayısıyla gücü 720p60fps verebilecek seviyede ve oyununu 720p yapmak istemeyen firma oyunu çıkartmayabilir.
    Konsol 1.3 + 1.3 şeklinde alınabiliyor:Bu durhmda oyunlar tvde 1080p60fps çalışabilir.Bu durum kulaktan kulağa yayılır ve sadece tableti alacaklar halinde gücü önemseyen insanların da bir kısmı alır.3.parti firmalarda oyunları docklu hali hatrına çıkarıp tableti çıkardığında 720 p ye düşecek gale getirebilirler.
    Yukarıdaki durum çok fazla oyunu etkilemese bile fark yaratacaktır.
    Ayrıca evde 4k tv varken en azından oyunları 1080p oynamayı istemek gayet doğal bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Tabii ki daha güçlü olsa multiplatform oyunlar için iyi olur. Fakat Tegra'nın verebildiği bu kadar olunca yapacak bir şey kalmıyor. 1.3 tfps bana kalırsa güzel, makul bir değer. Xbox One gücünde olmuş olur en azından ki bunu mobil işlemciyle başarmış olur.

Dockta donanım olsa maliyet artacağı için fiyat/performans olmaktan çıkacaktı. Bu sefer de doğal olarak diyeceklerdi ki; "Bu fiyata daha güçlü PS4 Pro varken niye Switch'i alalım?"

Donanımı kullanabilen oyunlar olsun yeter ki gerisi teferruat. Üçüncü parti oyunların gelememe gibi bir durumu olacağını da sanmıyorum. Unreal engine 4 destekliyor. Koskoca açık dünyası olan Skyrim oyununu gösterdiler. Watch Dogs 2'de aynı şekilde gelecekmiş. Rockstar ise GTA 5'i keyfiyen getirmiyor. Switch daha güçlü olsa yine getirmeyecek. Getirmeyenin bahanesi donanım değil bana kalırsa.

Hocam çoğu konuda hemfikiriz zaten.
    Fakat sıkıntı şu:
    Eğer dockta da donanım olursa maliyet artıp f/p olmaktan çıkar diyorsunuz.Fakat ben diyorum ki(yukarıda birkaç mesajda bahsettim)2 seçenek olsun;biri donanımsız dock içersin ve 250 dolar olsun.Bu paket ucuz yoldan nintendo oyunlarını oynamak isteyenleri tatmin etsin. Diğeri donanımlı dock içersin ve 350 dolar etsin.Bu da tvsinde 1080p oynamak isteyenleri tatmin etsin.
    Bu şekilde iki donanımla çıkarak 2 kesimi de memnun edip iyi satış rakamlarına ulaşan alet tam bir 3. Parti desteğine sahip olsun.

• Jetixmen kullanıcısına yanıt
    İşte sorun da donanım seçeneğinin opsiyonele bırakılıyor olması. Konsol camiasında böyle opsiyonel seçenekler pek ilgi görmemiş şeyler. Müşteri ilgi göstermeyince bu sefer geliştirici de ilgi göstermiyor. Ya herkesin dockunda donanım olsun veyahut hiç olmasın taraftarıyım açıkçası. Alanlar da donanımlısını kullansın öyle olacaksa. Opsiyonel olursa onun yaygınlaşmasının mümkünatı yok.

Normalde konuda bir kaç sayfa önce ben de donanımlı dock ayriyetten satılsın demiştim. Fakat sonradan mantıksız geldi. Bunun yerine 2-3 sene sonra ara nesil Switch'in donanımının yenilenmesi daha mantıklı olur diye düşündüm. Aynı DS ve 3DS'te olduğu gibi. Donanımlı dock çıkarsa yenilenmiş Switchi satamayabilirler de. Veyahut 2-3 sene sonra donanımlı dock çıkabilir bilemedim.

Ama Nintendo oyunları 1080p olacaktır her halükarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

İşte sorun da donanım seçeneğinin opsiyonele bırakılıyor olması. Konsol camiasında böyle opsiyonel seçenekler pek ilgi görmemiş şeyler. Müşteri ilgi göstermeyince bu sefer geliştirici de ilgi göstermiyor. Ya herkesin dockunda donanım olsun veyahut hiç olmasın taraftarıyım açıkçası. Alanlar da donanımlısını kullansın öyle olacaksa. Opsiyonel olursa onun yaygınlaşmasının mümkünatı yok.

Normalde konuda bir kaç sayfa önce ben de donanımlı dock ayriyetten satılsın demiştim. Fakat sonradan mantıksız geldi. Bunun yerine 2-3 sene sonra ara nesil Switch'in donanımının yenilenmesi daha mantıklı olur diye düşündüm. Aynı DS ve 3DS'te olduğu gibi. Donanımlı dock çıkarsa yenilenmiş Switchi satamayabilirler de. Veyahut 2-3 sene sonra donanımlı dock çıkabilir bilemedim.

Ama Nintendo oyunları 1080p olacaktır her halükarda.

Dediğim gibi bana göre de 2 seçenekli çıkması daha iyi.Hele ara nesil denen illetten kat kat iyi.Neyse bunlar kişisel görüşler konuyu yeterince melgul ettik.Bakalım her halükarda alıcam gibi.

• Bu arada bir soru sorayım:

Eğer ne olmassa/olursa Switch'i almaktan vazgeçersiniz?
  • Zor bir soru. Çöpten olursa bile alırım. Güvenimi sarsacaksa Nintendo sarssın bari
  • Switch'te iyi oyunlar olsun ve çok bekletmesin oyunlar tek isteğim bu. Arkadaş demiş ki teknolojiden anlamayan insan alır anca falan iyi de siz ps4 pro'yu devrim falan mı sanıyorsunuz acaba dandik jaguar cpu aynen duruyor onu alanlara ne diyelim şimdi sadece hızlandırılmış tek yaptıkları geliştirme gpu tarafın da o da cpu aynı olunca pek bir numarası olmuyor. Tekonoljiden anlayan ve ciddi güç arayan adam onları da almaz zaten :) Oyun asıl olan oyun siz iyi ve bol oyun çıkardınız mı gerisi boş. nintendonun ilk etapta kendİ oyunları ile cihazı kısa sürede coşturması gerekiyor sonrası gelir ama bunu yaperken de metroid ve yeni ip'ler şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 28 Kasım 2016; 1:0:34 >
  • quote:

Bu arada bir soru sorayım:

Eğer ne olmassa/olursa Switch'i almaktan vazgeçersiniz?

Nintendo şu sızdırılan listedeki oyunları çıkarsın ve devamı da aynı şekilde, yeni ip ler ile tabiki, ben vazgeçmem Switch ten

• Switch konsolu nasıl ps4 ün 2 katı gücünde olabiliyor biri açıklayabilir mi ? 4 senede gpu lar çağ atladıda haberimiz mi yok ? Bana mantıklı gelmiyor böyle birşey . 10nm ve kompleks bir donanımla geldi diyelim peki bu adamlar nasıl bu fiyattan satabiliyorlar ? Eğer ps3 ile ps4 arası bir güç ile gelirse bu bile devrim yaratmaya yeter zaten .

• quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Switch konsolu nasıl ps4 ün 2 katı gücünde olabiliyor biri açıklayabilir mi ? 4 senede gpu lar çağ atladıda haberimiz mi yok ? Bana mantıklı gelmiyor böyle birşey . 10nm ve kompleks bir donanımla geldi diyelim peki bu adamlar nasıl bu fiyattan satabiliyorlar ? Eğer ps3 ile ps4 arası bir güç ile gelirse bu bile devrim yaratmaya yeter zaten .

Kim dedi ki PS4'ün 2 katı olacak diye Evet zamanında öyle söylentiler çoktu ama o zaman ev konsolu falan sanıyordu millet.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu konsolu gerçekten merak ediyorum
  • Ben kesin alacağım çünkü Nintendo' nun kötü bir Mario, Zelda ya da Pokemon yaptıgını görmedim. Sony e ve Microsoft a karsı bu güvenim yok mesela. Bi de dünya üzerindeki en bugsız hatasız oyun çıkaran firma Nintendo olabilir. Hiç bir oyununda aaa şurada bug var dediğimi hatırlamıyorum. İşlerini layıkıyla yapıyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Switch konsolu nasıl ps4 ün 2 katı gücünde olabiliyor biri açıklayabilir mi ? 4 senede gpu lar çağ atladıda haberimiz mi yok ? Bana mantıklı gelmiyor böyle birşey . 10nm ve kompleks bir donanımla geldi diyelim peki bu adamlar nasıl bu fiyattan satabiliyorlar ? Eğer ps3 ile ps4 arası bir güç ile gelirse bu bile devrim yaratmaya yeter zaten .

Kim dedi ki PS4'ün 2 katı olacak diye Evet zamanında öyle söylentiler çoktu ama o zaman ev konsolu falan sanıyordu millet.

Hocam el konsolu olacağı haberinden sonra bu tarz haberleri görmeye başladım . NX projesini hiç takip etmedim ama kim bilir neler sallanmıştır o sıralarda

• brkylmz19990102 kullanıcısına yanıt
    Her zaman sallanir sonucta ps4, xbox one, ps4 pro icinde neler duyduk neler. En iyi ihtimalle xbox one'a yakın bir yerde olacak gibi ki bir el konsolu için bu bile iyi ancak ocak'ta herşey açıklanmadan bilemeyiz tabi. Birileri uyduruyor işte. Sistemden çok oyunlara bakmalı insan sistem ilk bakılan şey ama doğru düzgün bol oyun olmadan pek manası olmuyor. İlk günden 3D yepyeni bir mario oyunu ile çıkıyoro lması bile satışları patlatacaktır. Zaten herhalde bir çoğumuzun switch ile birlikte alacağı ilk oyun bu 3D mario oyunu olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 28 Kasım 2016; 23:24:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kennnn

Her zaman sallanir sonucta ps4, xbox one, ps4 pro icinde neler duyduk neler. En iyi ihtimalle xbox one'a yakın bir yerde olacak gibi ki bir el konsolu için bu bile iyi ancak ocak'ta herşey açıklanmadan bilemeyiz tabi. Birileri uyduruyor işte. Sistemden çok oyunlara bakmalı insan sistem ilk bakılan şey ama doğru düzgün bol oyun olmadan pek manası olmuyor. İlk günden 3D yepyeni bir mario oyunu ile çıkıyoro lması bile satışları patlatacaktır. Zaten herhalde bir çoğumuzun switch ile birlikte alacağı ilk oyun bu 3D mario oyunu olacak.

3ds kitlesini switch e çekebilse zaten hayli hayli yeter nintendoya . Dediğin gibi mario oyunları gibi eğlenceli 1. parti oyunları gelirse zaten switch kendini garantiye almış oluyor . 3. parti firmalar desteğini kesmeden AAA kalitesine yakın güzel oyunlar getirirse satışlarda patlama yaşayabilir. Ama şöyle bir muallakta olan soru var , geriye uyumluluk var mı ? Switch i aldıktan sonra oyun bombardımanı icinde mi yüzeceğiz yoksa konsolu aldıktan sonra yeni oyunların teker teker çıkmasını mı bekleyeceğiz ? Ben en çok bunu merak ediyorum

• brkylmz19990102 kullanıcısına yanıt
    geriye uyumluluk digital olarak olabilir bilemiyoruz başka türlü bluray kullanmadığı için hayır nintendo bu nedenle wii u oyunlarının bazılarının gelişmiş sürümlerini de getiriyor cihaza bunlar aletin ilk çıktığı gün yine piyasa da olacakmış diye biliyoruz şimdilik.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.