Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (1868. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
48.373
Cevap
455
Favori
1.648.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18661867186818691870
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de sana verdiğin lokanta örneği üzerinden Nintendo'yu örnekleyeyim. Yıllarca o lokantaya gitmiyoruz, oradan yemek yemiyoruz, sonra cebimizde 5 lira ile lokantaya girip bize corba, ana yemek, tatlı vermesini bekliyoruz. Anlatabildim mi? PARAMIZ DEĞERSİZ PARAMIZ. Olay Sony, Nintendo, Microsoft değil. Türk Lirası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 23 Haziran 2020; 16:58:38 >

• Yarın yeni bir Pokemon sunumu varmış...
  • Japon stüdyolarının yer aldığı New Game+ Expo canlı yayını başladı. Bakalım Nintendo için farklı stüdyolardan oyun duyuruları gelecek mi ?

https://www.twitch.tv/newgameplusexpo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 23 Haziran 2020; 18:20:22 >
  • intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt
    Haklı olduğunuz yerler yok değil. Ancak bir Türkiye e Shop u açmak, nintendo gibi devasa bir firma için çok büyük bir yatırım değil. Şu halde bile Türkiye de bu oyun konsoluna rağbet var. Yatırım olayı zamanla olabilecek bir şey.

2-3 sene öncesine kadar Türkiye de Xbox çok az satarken şimdilerde ciddi bir satış oranı yakaladı. Bunda Microsoft un fiyat politikası, gamepass konusundaki ayrıcalıkları etkili oldu.

Ben eminim Nintendo aslında Türk kullanıcıları arasında çok sevilecek bir cihaz. Keşke eshop açsa, her oyunlara olmasa bile Türkçe desteğini arttırsa, fiyatlarını Türk kullanıcılarına yönelik biraz daha makul kılsa satışları oldukça artar. Ki bunları yapması nintendo gibi firma için çerez parası gibi bir şey.

Ben 79$ bir oyuna bu şartlarda vermem. Bu nintendo nun umurunda olur mu? Tabiki olmaz. Ama bu parayı veren insana saygı duyarım. Peki nintendo nun saygısı var mı? Hayır. Üzüldüğüm nokta bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nevruz84 kullanıcısına yanıt
    Valla yemek lezzetli ise giderim. 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yldrm224 -- 23 Haziran 2020; 18:26:14 >
  • hunter007 kullanıcısına yanıt
    Kilic kalkan degil sanirim, su yeni cikan ivir zivirlar olabilir belki.
    Bekliyelim
  • Suda sen nasıl bir trolsün böyle ya. Oyunun önüne geçip üstüne dandik kaliteli bir yayın ile boss fight gösterilir mi ? Tek adam gibi gördüğümüz şey oyun içi arayüz tasarımları. Oyunu şimdilik exc. diye biliyoruz ama iyice bir çıksın anlarız. Umarım güzel iş çıkarmışlardır. Travis'e bir sürü yeni güreş hareketi eklediklerini söylüyordu.

No More Heroes 3 oynanış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 23 Haziran 2020; 20:11:35 >

• letheshe L kullanıcısına yanıt
    Xbox kadar bile kitlesi yokki Nintendo’nun bizim ülkede. O nedenle gerçekten en ufak yatırım yapmaları zararla sonuçlanabilir. Siz de tüketici olarak haklısınız ama 10’da bir nüfusumuza sahip Avrupa ülkeleri kadar satış yapmayınca doğal olarak bunlar imkansız hale geliyor.

Bölgesel fiyatlandırma da şu açıdan çetrefilli bir konu. Bir ülkede oyun diğer bölgelerden daha ucuz olduğunda oraya yöneliyor insanlar kendi ülkesinden almak yerine bildiğiniz üzere. Playstation’da da böyle bu. Nasıl biz gidip Güney Afrika’dan alıyorsak, zamanında yabancılar Türkiye PSN’de daha ucuz diye oyun aldı burdan. Reddit’de konular var bununla ilgili. Dolayısıyla bunun önüne geçmek için bölgesel fiyatlandırmaya pek yanaşmamaları da normal firmaların.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Ben de sana verdiğin lokanta örneği üzerinden Nintendo'yu örnekleyeyim. Yıllarca o lokantaya gitmiyoruz, oradan yemek yemiyoruz, sonra cebimizde 5 lira ile lokantaya girip bize corba, ana yemek, tatlı vermesini bekliyoruz. Anlatabildim mi? PARAMIZ DEĞERSİZ PARAMIZ. Olay Sony, Nintendo, Microsoft değil. Türk Lirası.
    Diğer lokantadan aynı paraya aynı yemekleri yiyoruz ama

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Oyunlar Türkçe oluyor diye mi tüm bu övgü? Çünkü dediğim gibi çok satan oyunlar Türkçe oluyor sadece. Türkiye'ye özel store falan var diyorsanız öyle bir şey de yok direkt İngiltere'ye bağlıyız. Oyunlarda özel bir fiyatlandırma yok yani ülkemize özel.

Hem PS4 hem Switch sahibi olarak söyleyebilirimki ikisi arasındaki tek fark PS4 oyunlarına çok güzel indirimler gelmesi. Ee o da zaten Türkiye'ye özel bir şey değil dünyada indirim başlayınca biz de giriyoruz. Hatta Nisan ayında gördük dünyadaki indirimleri bizde uygulamadıkları bile oldu aslında.

Yani sözün özü Sony'nın Türkiye'ye özel tek muamelesi Last of Us, God of War gibi ülkede en çok satan oyunları Türkçe yapmak. Halo ya da Zelda öyle satış rakamlarına ulaşabilse Microsoft ve Nintendo da yapardı bunu. Yani sizin kapıda karşılamalar, hürmetler dediğiniz bundan ibaretse beklentiler oldukça aşağıdaymış.
    Sadece oyunlar Türkçe olduğu için mi derken en baba oyunları Türkçe altyazı yada dublajlı oynamayı çok küçümsüyorsunuz.Küçğklügümden beri bu olay bir hayaldi benim açımdan. Üstelik sadece oyunlar Türkçe değil, PS ekranı,PS store kısaca herşey Türkçe. Üstelik kendi para birimimle alışveriş yapıyorum

Hocam sen beni ya anlamıyosun ya da anlamak istemiyorsun , ikisi için de enerjim yok valla :)

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Aslında demek istediğim, bu mevcut konsol ve oyun satış rakamlarıyla dünyada hiçbir zaman tam anlamıyla ciddiye alınmayacağımız. Bizde 1 yılda satılan konsol ve oyun sayısı Japonya'da 1-2 haftada satılıyor. Almanya'da da 1 ayda falan satılıyordur. Bu fiyatlarla bu rakamların iyiye gitme şansı da yok ancak kötüye gideriz. Bu gidişle 3-5 yıla ne Nintendo kalır ne Microsoft. Sony pazar lideri olduğu için kalacaktır elbette ama Playstation Türkiye küçülürse şaşırmamak lazım çünkü PS5 satışları konusunda vahim bir tablo bizi bekliyor.
    Bu konsol satışlarıyla ciddiye alınmayacağız diyorsunuz ama hali hazırda ciddiye alan firmaya da dudak büküyorsunuz Aslında sizin gibilere Nintendo nun yaptığı yakışır yani değer vermemek

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrm224

Valla yemek lezzetli ise giderim. 😊
    Ben yemem hocam,midem sizinki kadar geniş değil

• quote:

Orijinalden alıntı: nevruz84

Diğer lokantadan aynı paraya aynı yemekleri yiyoruz ama

Alıntıları Göster
    Paramızın değersiz olmasıyla bu durumun ne alakası var.ps sanki özel fiyatlandırma mı yapıyor dayıyor 400-500 e oyun fiyatlarını ister al ister alma diyor.keza Zelda,Mario vs bu fiyatlardan satılıyor, switch sahibi olupta bu oyunlar pahalıymış ben oynamıcam diyen var mı bence yok
    Her neyse dediğiniz gibi anlaşamıyoruz 😄

• Hayır benim anlamadığım Nintendo ya pahalı deniyor da diğerleri çok mu ucuz? The Last Of Us 2 şu anda hali hazırda 70 dolardan biraz fazla. Bunu kardeşlikle alıp daha sonra indirimle satmak Sony yi daha uygun yapmıyor ki, aynısını Nintendo oyunlarında da yapabilirsiniz. Şu anda aynı sistem Nintendo da da var. Bu elma ile armutlu kıyaslamak gibi oluyor....
    Nintendo ip leri 60 dolardan çıkıyor fakat Playstation ip leri ülkemizde ne hikmetse 70 dolardan çıkıyor ama Playstation daha ucuz oluyor...
    O zaman Nintendo oyunlarını Voucher kodu ile alalım oyun başına 45 dolar ödeyelim, onu da kardeşlikle ikiye bölelim adam başı 22.5 dolar olsun. O da Türk parası ile neredeyse 150 liraya ip oyun almak olsun. Sonra da onu daha uyguna başkasına satalım istediğimiz fiyata oyun oynamış olalım.
    Eğer sistemleri karşılaştıracaksak o zaman kardeşlik sistemleri ile kardeşlik sistemlerini karşılaştıralım yok oyun fiyatları ile oyun fiyatlarını karşılaştıracaksak onları karşılaştıralım. Kaldı ki her üç konsola da sahip birisi olarak bunu soruyorum, şimdi kalkıp başka ülkelerden almak falan denecekse, madem Türkiye Playstation bu kadar değer veriyor neden o zaman satılık ilanlarında bir sürü farklı ülkeden satın alınan oyun hesapları oluyor? İnsanlar neden kalkıp Hindistan dan oyun almaya uğraşıyor?
    Nintendo oyunları bizim için malesef ki çok pahalı ama bu demek değilki diğerleri ucuz. Bu bence sadece kurdan dolayı böyle, dolar hala 2 lira olsaydı şu anda 120 liraya oyun alıyor olurduk ve bu muhabbetlerin çoğu yapılıyor olmazdı...

• intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt
    Xbox kadar kitlesi olmaması çok normal. Xbox da 1 dolara üye olup binlerce lira değerindeki oyunları oynayabiliyorsun. İnsanlar xbox a ayılıp bayıldığından değil.

Kişiler konsolu birinden görüp alır. Arkadaşında görür bu ne güzel bir şeymiş der kendisi de gider alır. Nintendo burada konsolu satmak için nasıl bir çaba harcamış ki. Birileri görüp bende alayım desin.

Nintendo Türkiye de e eshop u açsa fiyatları azıcık makul sunsa hiç bir şey kaybetmez. Zarar da etmez. Nintendo gibi bir firmanın burada edeceği zarar olsa ne olur?

Ki bu haldeyken bile insanlar 500-600 liraya gidip switch e oyun alıyor burada. Bu insanlara saygısızlık değil mi?

Yaptıkları muamele resmen alma kardeşim zorla mı aldırıyoruz oluyor. Ben neden alayım.

Saygısızlık yapıyorsunuz. Ayıp.

• Bu tarz durumlarda aslında en önemlisi kimseye hakaret etmemek yada kimseyi kırmamak, ne olursa olsun en nihayetinde bunlar ticaretine bakan oyun firmaları. Hiç kendi seviyeni düşürüp başkalarına hakaret etmeye değmez...

• hunter007 kullanıcısına yanıt
    Forum dedince benim aklıma insanların birbirine yardım ettiği, tecrübelerini paylaştığı, hoş nüktelerle gününe bir gülümseme kattığı, karşılıklı saygı ve sevginin olduğu platformlar aklıma geliyor. Sizler gibi örnek kişilerle de bu devam edecektir. Maalesef Ara sıra bunun dışına çıkan kişilerde oluyor tabiki. Dediklerinizde çok haklısınız.

• 
Sayfa: önceki 18661867186818691870
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.