Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (1867. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48.364
Cevap
454
Favori
1.647.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kennnn

İnsanlar yine Game Freak'i eleştiriyorlar. Tembel animasyonlarından tutunda, kaplamalarına kadar ve haklılar da. On defa söyledik, insanlar da söylüyor her çıkan oyunu otomatik almayın ki ayaklarını denk alsınlar.

Oğlum bu nasıl kaplamadır. Bu kadar çirkin görünen bir oyun yapmayı nasıl beceriyorlar. Şu stüdyo'yu da büyütün bilader artık. Hiç bir büyük marka oyunu bu kadar küçük stüdyo ile yapılmıyor artık.

10 yıl önce çıkan rdr1 in kaplamaları bile daha güzel, nintendo çekirdek kitlesine göre oyun yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: letheshe

Nihayet kurtuldum bu konsoldan. Duyuyorduk ama insan yaşayınca anlıyor. 2 ay önce bir hevesle switch aldım. Yanına da kutulu Zelda. Oyunu oynarken çok keyif aldım.

Arada başka bir oyun yükleyeyim falan ama o eshop a her girdiğimde kendimi enayi gibi hissettim. Exc oyunlarını çıkarınca zaten geriye android oyunlarından hallice çöp kalıyor.

Mario, Animal crossing vs gibi oyunlara geçiş yapmak istedim. İşin gerçeği oyunlara harcayacağım para sıkıntımda olmamasına rağmen 79$ vermek istemedim. Burada arkadaşlar diyecektir oyun kardeşliği, takas vs. Neredeyse her sayfada zaten aynı kişiler pek alıcı olmadığı için aşağı yukarı aynı oyunları satmaya çalışıyor. Ben Zelda yı 2 ay önce 400e aldım kutulu. Geçen 250 lira yazdım buraya bir kişi bile mesaj yazmadı.

Burada yazılanları okuyorum: Güney Afrika dan alışveriş yapan var mı, Meksika da visa kabul ediyormu vs gibi bin dereden su getirme.

Ne gereği var böyle şeylere. Bu firma bizi adam yerine bile koymuyor. Türkiye den zaten çekilmiş. Almak içimden gelmedi mario yu, fire emblem i, animal crossing i...

Bu firma ne zaman Türkiye e Shop u açar. İnsanlara daha makul fırsatlar sunar, oyunları Türkçeleştirme girişimlerine başlarsa tekrar alırım.

Bu haliyle bu oyunlara 79, 89 dolarlar vermem. Gerek yok sattım gitti. Eksik olsunlar.
    Sizin dediklerinizi daha önce bende demiştim, adamlar bizim ülkeyi ciddiye bile almıyor bunlardan orjinal oyun almam dediğimde Nintendo nun gönüllü avukatları yok sen hırsızsın vs diye hemen Nintendo yu savunmaya geçtiler. Adamlar sıfır sattıkları 3ds lere şarj aleti bile koymuyor,ordan bile ekstra para kazanma derdinde olan bir firma
    Ben aktif PS kullanıcısıyım,PS3 den beri korsan kullanmadım gerek te yok zaten, last of us 2 gibi bir oyunu 148₺ kardeşlikle aldım bitirince en kötü 120 ye satsam günün sonunda 28₺ ye bu şaheseri oynamış olurum üstelik Türkçe ve altyazılı olarak.sony değer veriyor Nintendo gibi değil ki.
    Uzun lafın kısası kendi adıma ben bu firmaya en azından oyun konusunda para kazandırmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nevruz84

Sizin dediklerinizi daha önce bende demiştim, adamlar bizim ülkeyi ciddiye bile almıyor bunlardan orjinal oyun almam dediğimde Nintendo nun gönüllü avukatları yok sen hırsızsın vs diye hemen Nintendo yu savunmaya geçtiler. Adamlar sıfır sattıkları 3ds lere şarj aleti bile koymuyor,ordan bile ekstra para kazanma derdinde olan bir firma
    Ben aktif PS kullanıcısıyım,PS3 den beri korsan kullanmadım gerek te yok zaten, last of us 2 gibi bir oyunu 148₺ kardeşlikle aldım bitirince en kötü 120 ye satsam günün sonunda 28₺ ye bu şaheseri oynamış olurum üstelik Türkçe ve altyazılı olarak.sony değer veriyor Nintendo gibi değil ki.
    Uzun lafın kısası kendi adıma ben bu firmaya en azından oyun konusunda para kazandırmak

Alıntıları Göster
    Helal baskan korsana devam.
    Kim ipler o avukatlari

Oyun alinca 1 yillik online uyelik hediye verilmeye baslandi kutularda.

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★

• Korsan konusunda ben biraz farklı düşünüyorum. Tabii ki bu konu tamamen kişisel ahlak ve etik meselesi. O oyunların ne emekle yapıldığını youtube'da birçok videoda gördüm. Yani en en gözden kaçan iş bile mesela Halo'da silahlardan ve araçlardan çıkan sesler o kadar uzun saatler ve tekrarlar sonunda alınıyor ki... Bunlar sadece o ses efektleri. Daha bunun bölüm tasarımı, karakter tasarımı, hikaye yazımı, animasyon, bug temizleme süreçleri vesaire var. Ha diyorsun ki ülkemizde çok pahalı... Benim anlayışıma göre, oynamayacaksın o zaman kardeşim. Pahalı diye gidip araba, cep telefonu çalıyor musun? Ne farkı var? Bana göre yok. İkisinde de onlarca, yüzlerce insanın emeği yok mu? Tabi bu inançla da ilgili bir şey belli bir yaştan sonra bu oturdu kafama. Gerçekten kul hakkı yemekten korkan bir insanım. Yazılım sektöründe olunca bu işi çok daha iyi anladım, zorluğunu. Bazen iki satır kod o kadar zor çıkıyor ki... Bu adamlar devasa projeler yapıyor. Neyse tabii ki herkesin kendi hayatı. Benim de oyuna verecek param olmuyor her zaman işte o zamanlarda oyun oynamamayı tercih ediyorum. Şimdi linç edebilirsiniz...

Bir de şu Sony, Nintendo arasında yapılan bana göre çocukça olan 'değer verme' olayına. Playstation yıllar yıllar önce türkiye pazarına girdi. Ben hatırlıyorum PS1 aldığım dönem neredeyse tüm arkadaşlarımda o konsol olmasına rağmen Nintendo'dan haberimiz yoktu. Niye? Çünkü piyasada birçok klonu kol geziyordu Nintendo'nun .O ATARİ dediğimiz aslında atari markası ile alakası olmayan çakma Nintendolar hepimizin evine girdi. Şimdi sen adamın çakma konsolları ile ülkeyi donatacaksın, sonra adam niye TR pazarına girmiyor diye sitem edeceksin bunu iki insan arasındaki ilişki gibi değer verme boyutuna indireceksin. Abi zamanında Nintendo orijinal konsolları mağazalarımızda satıldı da biz aldık da Nintendo mu destek vermedi? Nintendo'nun başkanı olarak kendini düşün, Japonsun TRde hep çakma konsolların satılıyor, orijinal konsolun 13 tane falan alınmış. Şimdi sen bir şirketin sorumluluğu üstündeyken, neden bu pazara giresin? Biz tamamen gerçekten Nintendo konsollarını seven, oyunlarını seven çekirdek tayfa, biraz kendi maddiyatından feragat ederek bu farkı kapatıyor. Tamamen konsollarını ve oyunlarını sevdiğinden. Ama bunun dışında kalanlar zaten bu kitlenin içinde değil sağdan soldan duymuş olup Switch'de Fifa oynamaya çalışan tayfa. İşte tam da sizin yüzünüzden ülkede Nintendo şu an yok. Biraz ne demek istediğimi anlarsanız cevap açık. Diyeceklerim bu kadar. Linç etmeye devam...

• quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Korsan konusunda ben biraz farklı düşünüyorum. Tabii ki bu konu tamamen kişisel ahlak ve etik meselesi. O oyunların ne emekle yapıldığını youtube'da birçok videoda gördüm. Yani en en gözden kaçan iş bile mesela Halo'da silahlardan ve araçlardan çıkan sesler o kadar uzun saatler ve tekrarlar sonunda alınıyor ki... Bunlar sadece o ses efektleri. Daha bunun bölüm tasarımı, karakter tasarımı, hikaye yazımı, animasyon, bug temizleme süreçleri vesaire var. Ha diyorsun ki ülkemizde çok pahalı... Benim anlayışıma göre, oynamayacaksın o zaman kardeşim. Pahalı diye gidip araba, cep telefonu çalıyor musun? Ne farkı var? Bana göre yok. İkisinde de onlarca, yüzlerce insanın emeği yok mu? Tabi bu inançla da ilgili bir şey belli bir yaştan sonra bu oturdu kafama. Gerçekten kul hakkı yemekten korkan bir insanım. Yazılım sektöründe olunca bu işi çok daha iyi anladım, zorluğunu. Bazen iki satır kod o kadar zor çıkıyor ki... Bu adamlar devasa projeler yapıyor. Neyse tabii ki herkesin kendi hayatı. Benim de oyuna verecek param olmuyor her zaman işte o zamanlarda oyun oynamamayı tercih ediyorum. Şimdi linç edebilirsiniz...

Bir de şu Sony, Nintendo arasında yapılan bana göre çocukça olan 'değer verme' olayına. Playstation yıllar yıllar önce türkiye pazarına girdi. Ben hatırlıyorum PS1 aldığım dönem neredeyse tüm arkadaşlarımda o konsol olmasına rağmen Nintendo'dan haberimiz yoktu. Niye? Çünkü piyasada birçok klonu kol geziyordu Nintendo'nun .O ATARİ dediğimiz aslında atari markası ile alakası olmayan çakma Nintendolar hepimizin evine girdi. Şimdi sen adamın çakma konsolları ile ülkeyi donatacaksın, sonra adam niye TR pazarına girmiyor diye sitem edeceksin bunu iki insan arasındaki ilişki gibi değer verme boyutuna indireceksin. Abi zamanında Nintendo orijinal konsolları mağazalarımızda satıldı da biz aldık da Nintendo mu destek vermedi? Nintendo'nun başkanı olarak kendini düşün, Japonsun TRde hep çakma konsolların satılıyor, orijinal konsolun 13 tane falan alınmış. Şimdi sen bir şirketin sorumluluğu üstündeyken, neden bu pazara giresin? Biz tamamen gerçekten Nintendo konsollarını seven, oyunlarını seven çekirdek tayfa, biraz kendi maddiyatından feragat ederek bu farkı kapatıyor. Tamamen konsollarını ve oyunlarını sevdiğinden. Ama bunun dışında kalanlar zaten bu kitlenin içinde değil sağdan soldan duymuş olup Switch'de Fifa oynamaya çalışan tayfa. İşte tam da sizin yüzünüzden ülkede Nintendo şu an yok. Biraz ne demek istediğimi anlarsanız cevap açık. Diyeceklerim bu kadar. Linç etmeye devam...
    Hocam şimdi sende gelmişsin 30 sene önce Türkiye de nintendo nun çakma atarileri satılmış bu yüzden nintendo ülkeye gelmiyormuş demeye getirmişsin.
    Wii,Wii U,Switch,DS,3DS ... Şimdi bu konsolların çakması mı var ülkemizde? Hala bu yüzden mi girmiyor Türkiye pazarına?
    Senin gibi birisi daha vardı yine bu forumda,adam orjinal oyunu nasıl savunuyordu.Sonra dükkanına baktım ne göreyim: kırık 3ds satıyor,kırık switch arıyor
    Bu arada sony ile Nintendo arasındaki değer verme olayını çocukça buluyormuşsun ya,bende korsan oyun almam illede orjinal alacam durumunuzu çocukça buluyorum.

• Avukatlar iban atsin, nintendo paranizi havale yapicakmis

• nevruz84 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sizin zihniyetinizi anladım burada dediğim gibi uzatacak bir şey de yok. Fikirlerimi gayet uzun, geniş belirttim. Nintendo pazar araştırmasını yapmıştır, ülkede yeterince ilgi yok senelerden beri ve girmemiştir. Korsan oyun oynamak da bana göre emek hırsızlığı, en yalın tabiri ile de hırsızlık. Yani ne senin fikrin benimkini değiştirir ne benimki seninkini. Tanıdığın insanlar, çevren kim bilmiyorum ama onlar da ilgi alanımda değil, sevgiler...

erkahn bro engellemeseydin sana da cevap verecektim buradan vereyim bari:) Dostum sen ne kadar komiksin maşallah nereden geliyor aklına böyle komiklikler, şakalar ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 23 Haziran 2020; 11:27:53 >
  • quote:

Korsan konusunda ben biraz farklı düşünüyorum. Tabii ki bu konu tamamen kişisel ahlak ve etik meselesi. O oyunların ne emekle yapıldığını youtube'da birçok videoda gördüm. Yani en en gözden kaçan iş bile mesela Halo'da silahlardan ve araçlardan çıkan sesler o kadar uzun saatler ve tekrarlar sonunda alınıyor ki... Bunlar sadece o ses efektleri. Daha bunun bölüm tasarımı, karakter tasarımı, hikaye yazımı, animasyon, bug temizleme süreçleri vesaire var. Ha diyorsun ki ülkemizde çok pahalı... Benim anlayışıma göre, oynamayacaksın o zaman kardeşim. Pahalı diye gidip araba, cep telefonu çalıyor musun? Ne farkı var? Bana göre yok. İkisinde de onlarca, yüzlerce insanın emeği yok mu? Tabi bu inançla da ilgili bir şey belli bir yaştan sonra bu oturdu kafama. Gerçekten kul hakkı yemekten korkan bir insanım. Yazılım sektöründe olunca bu işi çok daha iyi anladım, zorluğunu. Bazen iki satır kod o kadar zor çıkıyor ki... Bu adamlar devasa projeler yapıyor. Neyse tabii ki herkesin kendi hayatı. Benim de oyuna verecek param olmuyor her zaman işte o zamanlarda oyun oynamamayı tercih ediyorum. Şimdi linç edebilirsiniz...

Fikirlerini gayet uzun yazmışsın ama kusura bakma birazda saçmalamışsın.Tam da sizin yüzünüzden nintendo şu an yok demişsin.Ben 10 yaşındayken nintendo çakması kullandım(adı micro genius tu)O zaman kullandığım konsolun çakma nintendo olduğunu boşver,korsan yada orjinal vs gibi kavramlardan bile haberim yoktu.
    Şimdi klon konsol almak 10 yaşındaki çocuğun suçu yani öyle mi?
    Dediğim gibi korsana meraklı biri değilim,korsan kullanacak olsam ps3-ps4ümü kırdırırdım. Yada aylık 149 TL Bein connect e para bayılmam,gider yıllık 150 TL ye ip tv alırdım.(sahi siz ip tv kullanıyor musunuz?Yada netten online film dizi vs izliyor musunuz merak ettim şimdi)

Media ürünlerindein hiçbirinde korsan kullanmıyorum. Ben 10 yaşında çocuğun suçu demedim, ama market araştırması yapılırken bunu kaç yaşında çocuk aldı diye yapılmaz. Ebeveynlerimizin bilgisizliğinden kaynaklanıyor diyebiliriz. Valla saçmalamadım da şu an bile boşa zaman harcıyorum muhetemelen bu son mesajım. Yani burada bu konsol ile ilgilenen seven adamların olması gerekir değil mi mantıken, ama konunun son sayfasında bu konsoldan kurtuldum diyen adam 6 like almış mesela. Bu her şeyin özeti. Başka konsollora sahip haterlar ya da troller, konsolun seveninden daha fazla burada.

Bak kesinlikle kim daha iyi vs tartışmasına girmeden özet olarak diyorum ki, bu tür olaylara bakış açımız farklı bu yüzden tartışmak da manasız. Benim diyeceklerim bu kadar. Yani ben genele göre fazla kazanıyorsam bu farkı hobime yatırmam gayet normal. Ben bunun kendi içimde bana getirdiği mutluluk ve maddi karşılığı olarak tartmışım ve sonuca bağlamışım. Maddi olarak zorlanan arkadaşları da anlıyorum ama ben öyle bir durumda olsam bile korsan kullanmazdım diyorum. Bu kadar basit aslında. Switch almazdım, Steam'de takılırdım. Şu an konsolu satmış durumdayım zaten PRO modelini bekliyorum. Ama aynı zamanda Series X de alacağım mesela. Bakış açısı...

Yani Nintendo'ya bok atıp çok bahhalı hebele hübele diye troll mesajlar atmak işin en kolayı ve tarzım değil. Nintendo indirim yapmıyorsa bu Amerika'da da aynı, Japonya'da da aynı. Temel sorun bizim ekonomimiz ve insanların az kazanması. Az kazanmanın stresini de böyle oyun konsollarından çıkarmak belki o an insanı rahatlatır ama bu çözüm değil. Nasıl daha fazla kazanabilirim ya da ülke ekonomisi nasıl düzelebilir ve ben buna birey olarak nasıl etki edebilirim? Bunları düşünmek lazım. Her şey gönlünüzce olsun:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 23 Haziran 2020; 12:27:49 >

• Arkadaşlar ister satın ister yere atın kırın cidden sıkıldım şu milletin Nintendo öcü laflarından. Bizde eleştiriyoruz ama siz bir şeyini kaçırıyorsunuz artık. Gider önce en pahalısından bir ton ürün, gerekli gereksiz aksesuar, hiç araştırmadan oyun alır, piyasayı bile kontrol etmez. Sonra gelir buraya çemkirir.

Biride geçen video çekmişti. Mario oynamam Crash remastırına fıstık gibi diyordu. Akıl fikir ne diyim. İki oyun arasında galaksiler kadar fark var. Oynama oyna diyemem de yani neyin önyargısı bu. Konsolda Donkey Kong'ta var ve yine Crash'ı temizlik bezi niyetine kullanır. Dertleri oyun oynamak mı bu arkadaşların anlamış değilim.

Ne güzel o kadar uzun zamandır sadece oyun oynamak isteyenler vardı.

Napalım negatif yönlerine karşın piyasada ki en yaratıcı oyun konseptlerini, fikirlerini, oyun mekaniği denemelerini bu adamlar yapıyor. Keşke diğerleri de örnek alsa azıcık.

Sözün özü araştırın oynayacağınız oyunu alın boş yere para bayılmayın ya da konsolu kırdırın kafanıza göre takılın.

Bölümsonu canavarı ve dünya basının da Nintendo telefon oyunlarından uzaklaşıyor, çekiliyor haberi var ki güzel bir haber kesinlikle. Onun altında bile Nintendo şöyle böyle. Oğlum adamlar ne güzel mobil de kullandıkları ekipleri de konsola yoğunlaştıracak işte. Sevinin azıcık kurban vermedik yok.

Ps övmesi yapalım hadi madem. Şu millet kadar çabuk unutanı yok. Ps bu ülkede iki ay önce indirimler kısmını komple kaldırdı alooo ? Kalkın da balığa gidelim. Şirket bunlar, para kazanmıyorsa sana bir şey vermez daha neyin sempatisini yapıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 23 Haziran 2020; 14:42:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kennnn

Arkadaşlar ister satın ister yere atın kırın cidden sıkıldım şu milletin Nintendo öcü laflarından. Bizde eleştiriyoruz ama siz bir şeyini kaçırıyorsunuz artık. Gider önce en pahalısından bir ton ürün, gerekli gereksiz aksesuar, hiç araştırmadan oyun alır, piyasayı bile kontrol etmez. Sonra gelir buraya çemkirir.

Biride geçen video çekmişti. Mario oynamam Crash remastırına fıstık gibi diyordu. Akıl fikir ne diyim. İki oyun arasında galaksiler kadar fark var. Oynama oyna diyemem de yani neyin önyargısı bu. Konsolda Donkey Kong'ta var ve yine Crash'ı temizlik bezi niyetine kullanır. Dertleri oyun oynamak mı bu arkadaşların anlamış değilim.

Ne güzel o kadar uzun zamandır sadece oyun oynamak isteyenler vardı.

Napalım negatif yönlerine karşın piyasada ki en yaratıcı oyun konseptlerini, fikirlerini, oyun mekaniği denemelerini bu adamlar yapıyor. Keşke diğerleri de örnek alsa azıcık.

Sözün özü araştırın oynayacağınız oyunu alın boş yere para bayılmayın ya da konsolu kırdırın kafanıza göre takılın.

Bölümsonu canavarı ve dünya basının da Nintendo telefon oyunlarından uzaklaşıyor, çekiliyor haberi var ki güzel bir haber kesinlikle. Onun altında bile Nintendo şöyle böyle. Oğlum adamlar ne güzel mobil de kullandıkları ekipleri de konsola yoğunlaştıracak işte. Sevinin azıcık kurban vermedik yok.

Ps övmesi yapalım hadi madem. Şu millet kadar çabuk unutanı yok. Ps bu ülkede iki ay önce indirimler kısmını komple kaldırdı alooo ? Kalkın da balığa gidelim. Şirket bunlar, para kazanmıyorsa sana bir şey vermez daha neyin sempatisini yapıyorsunuz.
    -Orjinal oyun alanları(nintendo) kendi adıma hiçbir zaman eleştirmedim yada herhangi birşey söylemedim ama kendime göre bazı nedenlerden dolayı orjinal oyun almam dediğim zaman hop hemen bazıları atlıyor,yok emek hırsızı yok bilmem ne vs.vs. size ne kardeşim isteyen istediğini kullansın.Bu tartışmaları başlatan hep bu vatandaşlar
    -Başkası, bana göre crash,mario dan daha iyi demiş.Yok nasıl böyle dermiş,Allah akıl fikir versin miş, iki oyun arasında galaksi kadar fark varmış falan filan...
    Sana mı soracak oyun zevkini?Demek ki crash ı daha çok sevmiş, olamaz mı yani?
    -Ps indirimi kaldırdığında herkes eleştirdi ama bir defaya mahsus yapılan böyle bir durum için aklın sıra yaptığın dalga geçme olayı çok haksız hele ki oyun indirimleri konusunda iki firmayı karşılaştırmak insan aklına hakarettir.

• quote:

Orijinalden alıntı: nevruz84

-Orjinal oyun alanları(nintendo) kendi adıma hiçbir zaman eleştirmedim yada herhangi birşey söylemedim ama kendime göre bazı nedenlerden dolayı orjinal oyun almam dediğim zaman hop hemen bazıları atlıyor,yok emek hırsızı yok bilmem ne vs.vs. size ne kardeşim isteyen istediğini kullansın.Bu tartışmaları başlatan hep bu vatandaşlar
    -Başkası, bana göre crash,mario dan daha iyi demiş.Yok nasıl böyle dermiş,Allah akıl fikir versin miş, iki oyun arasında galaksi kadar fark varmış falan filan...
    Sana mı soracak oyun zevkini?Demek ki crash ı daha çok sevmiş, olamaz mı yani?
    -Ps indirimi kaldırdığında herkes eleştirdi ama bir defaya mahsus yapılan böyle bir durum için aklın sıra yaptığın dalga geçme olayı çok haksız hele ki oyun indirimleri konusunda iki firmayı karşılaştırmak insan aklına hakarettir.

Alıntıları Göster
    Hadi dostum bye bye sana.

Oyun tarihinin en iyi oyunlarından biri olan SMO'yu, Crash ile kıyaslamak falan komedi. Yani iki oyunun arasındaki emek, yaratıcılık, gameplay farkı o kadar fazla ki, bunu mesela abd, japonya'daki bi oyun forumunda söylesen sana öyle gifler falan yollarlar ki o hesaba bir daha giriş yapamazsın... :) Ama burada bilen eden yok işte istediğin gibi at koştur. Yani hakkaten iki oyunu özümseyip konuşsan anlayacağım da boş keseden sallayın işte... Nickten hareketle 84 doğumlu bir insansın yani aklın, fikrin yerinde olmalı da bunlar nasıl temelsiz, üstünkörü çıkarımlar yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 23 Haziran 2020; 14:32:21 >
  • Neyse...

En sonunda geçen haftadan itibaren Animal Crossing New Leaf oyununu oynamaya başladım. Daha öncesinde Wild World ile City Folk oynamıştım.

Çok açık söyleyeceğim New Leaf bu seri için bir sıçrama olmuş. Bir kere atmosfer ve oyunda ki etkinlikler daha güzel, çeşitli ve daha dolu. Kamp alanında her gün farklı araçlar ile gelen farklı hayvanların eşyalarından satın alabiliyorsunuz. Daha fazla dükkan seçeneği ve hayvanlar ile daha fazla bir muhabbetiniz dikkatimi çekti. Menüler daha kullanışlı. Yüzebilme oyuna daha fazla alternatif katmış. Resim tabloları, diğer adalar ve turlar hoş.

En son kasabama tahta köprü yaptım bu sabah açılışını yaptık. Şimdi ziyaretiler için kamp alanı hazırlıyorum. Gece genelde etrafta avcılık yapıyor, sabah hepsini satıyor, öğleden sonra da takılıyorum.

Emulatörle mi oynarsınız nasıl yaparsınız oynayın bilmem ama oynayın. Hoşunuza giderse sonrasında Switch için çıkanını oynarsınız.

Şu seride görmek istediğim en büyük gelişme ise sanırım kendini daha az tekrarlayan diyaloglar olmalı (New Horizons'ta bu konuda çok ileri gidememiş söylenen göre). Dükkanlarda ki hayvanlara mesela 3-4 farklı diyalog opsiyonu koysalar büyük oranda çözülecek bu iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 23 Haziran 2020; 15:6:51 >

• letheshe L kullanıcısına yanıt
    Nintendo Switch Türkiye şartlarında gerçekten mantıklı bir konsol değil. Yani alsan bile tadını tam çıkaramıyorsun. Konsol işi zaten hepten lüks oldu ama Switch lüksün de lüksü. Aynı şekilde bende de var ama oyun alasım gelmiyor bu fiyatlarla.

Ancak bu Türkiye'yi umursamayanı ben hiç umursamam olayı da bana çok saçma geliyor yalan yok. Ülkemizin fakir olması ve alım gücümüzün yerlerde olması Nintendo'nun suçu değil. Adamlar 1. parti oyunlarına indirim yapmıyor. Bu ezelden beri böyle. Yurtdışında peynir ekmek gibi satıyor oyunlar çünkü para değil. Türkiye'de korkunç bir hayat pahalılığı var artık. 90'lara döndük. PS5 7 bin lira olacak ülkede ne desek boş bundan sonra. Yeni bir Dualshock 4 alayım dedim fiyat olmuş 600-700 lira. Elim gitmedi valla. Ama firmalar burada en az suçlu taraf.

E-shop açma falan olaylarına gelince. Adam bir gelecek görse yapar zaten. İşte Rusya, Meksika kadar bile satmıyor bizim ülkede Nintendo. Sonuçta kar odaklı bir şirket. Durduk yere yatırım yapıp niye zarara soksun kendini? Yaptığı yatırımın karşılığını alamayacağı belli zaten. CDMedia'nın bu şartlarda çekilmemesi bile bir mucize bence.

Çok alakasız bir örnek olmuş. Ee ben de Zelda'yı kardeşlikle 150 liraya alıp, oynayıp bitirip 150 liraya satabiliyorum. Bedavaya oynamış oldum. Sony değer verdiğinden değil oyun çok sattığı için Türkçe yapıyor. Aynı şekilde Witcher da çok sattığı için Türkçe oluyor. Bu firmalar paramızdan başka bize dair hiçbir şeye değer vermiyor bunu bir anlayamadınız Milyon dolarlık firmalarla duygusal bağ kurmak kadar komik bir şey yok.
  • quote:

Oyun tarihinin en iyi oyunlarından biri olan SMO'yu, Crash ile kıyaslamak falan komedi. Yani iki oyunun arasındaki emek, yaratıcılık, gameplay farkı o kadar fazla ki, bunu mesela abd, japonya'daki bi oyun forumunda söylesen sana öyle gifler falan yollarlar ki o hesaba bir daha giriş yapamazsın... :) Ama burada bilen eden yok işte istediğin gibi at koştur. Yani hakkaten iki oyunu özümseyip konuşsan anlayacağım da boş keseden sallayın işte... Nickten hareketle 84 doğumlu bir insansın yani aklın, fikrin yerinde olmalı da bunlar nasıl temelsiz, üstünkörü çıkarımlar yahu.
    Evet ben 84 doğumluyum,36 yaşındayım. Sen kaç yaşındasın? Ben ne yazmışım sen ne cevap vermişsin.
    Ben crash mario dan daha iyi diye yazmış mıyım bak bakalım.Herkesin zevki farklıdır, adam crash ı daha fazla beğenmiş olabilir ne var bunda dedim.Bana göre de pokemonlar güzel değil ama beğenen ayıla bayıla oynuyor
    Birde bunlar nesıl temelsiz üstünkörü çıkarımlar demişsin,komiksin valla daha ne yazdığımı anlamadan temelsiz üstünkörü çıkarımları kendin yapmışsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Çok alakasız bir örnek olmuş. Ee ben de Zelda'yı kardeşlikle 150 liraya alıp, oynayıp bitirip 150 liraya satabiliyorum. Bedavaya oynamış oldum. Sony değer verdiğinden değil oyun çok sattığı için Türkçe yapıyor. Aynı şekilde Witcher da çok sattığı için Türkçe oluyor. Bu firmalar paramızdan başka bize dair hiçbir şeye değer vermiyor bunu bir anlayamadınız Milyon dolarlık firmalarla duygusal bağ kurmak kadar komik bir şey yok.
    Benim last of us örneğini vermemdeki sebep;konu korsan oyun vs den açılmıştı bende korsana meraklı olsam kendi ps4 ü mü kırdırırdım ama gerek duymuyorum neredeyse her oyunu taş çatlasa 50 tl ye oynuyorum demek içindi.
    Bende biliyorum firmaların benim parama değer verdiğini.
    Sana bir soru sorayım. Lüks bir lokantaya gidiyorsun yemek yiyeceksin ama garsonlar yüzüne bile bakmıyor suratlar beş karış.Sorduğun soruya cevap bile vermiyorlar kısaca seni takmıyorlar ama günün sonunda paranla yemeğini yiyip gidiyorsun. Bir daha o lokantaya gider misin?
    Başka bir lokantada ise seni kapıda karşılıyorlar,hürmetler güleryüzler hatır sormalar vs.
    Şimdi bu iki lokantada benim param için bana hizmet veriyorlar. Benim gözümde sony ile nintendo arasındaki fark budur işte.

Oyunlar Türkçe oluyor diye mi tüm bu övgü? Çünkü dediğim gibi çok satan oyunlar Türkçe oluyor sadece. Türkiye'ye özel store falan var diyorsanız öyle bir şey de yok direkt İngiltere'ye bağlıyız. Oyunlarda özel bir fiyatlandırma yok yani ülkemize özel.

Hem PS4 hem Switch sahibi olarak söyleyebilirimki ikisi arasındaki tek fark PS4 oyunlarına çok güzel indirimler gelmesi. Ee o da zaten Türkiye'ye özel bir şey değil dünyada indirim başlayınca biz de giriyoruz. Hatta Nisan ayında gördük dünyadaki indirimleri bizde uygulamadıkları bile oldu aslında.

Yani sözün özü Sony'nın Türkiye'ye özel tek muamelesi Last of Us, God of War gibi ülkede en çok satan oyunları Türkçe yapmak. Halo ya da Zelda öyle satış rakamlarına ulaşabilse Microsoft ve Nintendo da yapardı bunu. Yani sizin kapıda karşılamalar, hürmetler dediğiniz bundan ibaretse beklentiler oldukça aşağıdaymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercityfirm1895 -- 23 Haziran 2020; 17:1:49 >

• Aslında demek istediğim, bu mevcut konsol ve oyun satış rakamlarıyla dünyada hiçbir zaman tam anlamıyla ciddiye alınmayacağımız. Bizde 1 yılda satılan konsol ve oyun sayısı Japonya'da 1-2 haftada satılıyor. Almanya'da da 1 ayda falan satılıyordur. Bu fiyatlarla bu rakamların iyiye gitme şansı da yok ancak kötüye gideriz. Bu gidişle 3-5 yıla ne Nintendo kalır ne Microsoft. Sony pazar lideri olduğu için kalacaktır elbette ama Playstation Türkiye küçülürse şaşırmamak lazım çünkü PS5 satışları konusunda vahim bir tablo bizi bekliyor.
  • 
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.