Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (1746. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
48.365
Cevap
454
Favori
1.648.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17441745174617471748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonuçta Nintendo Switch çıkalı 3 yıl oldu bende mesela Ps4 pro'dan bir yıl önce aldım Ps4'ü. Yapacak bir şey yok. Elinizde ki alet değerinden bir şey kaybetmeyecek zaten. Ben Switch içinde 2017'de çıkan ilk sürümü kullanıyorum mutluyum. Sonuçta eski modeller desteklenemeye devam edilecek.

Haberler japonya kaynaklı. Gerçek gibi.

Magnezyum alışım gövde ve daha iyi CPU falan zaten ucuz olmayacak duruyor. Yani nasıl lite daha ucuz ise yeni konsol normalinden 100 dolar daha pahalı 400 vs. olur belki.

yldrm224 : olay ihtimal olmayı geçmeye başladı gerçekten bir pro olacak anlaşılan. Cihazları değiştirmek için gerekli olup olmadığına siz karar vereceksiniz. Sonuçta çözünürlük, fps iyileştirmeleri dışında aynı oyunu oynayacaksınız. Bu kadar insan hali hazır da Switch sahibi yani oyunlar ilk modellere göre hazırlanmaya devam edecektir bu konu da bir problem olmayacaktır. Hem bilemeyiz de belki değecek bir yenilik güç içermez.

Marrusia : maliyettir herhalde evet. Sonuçta konsolu 300 dolara satışa çıkardılar. 400 dolara normal konsol fiyatına çıkarsalardı daha iyisini koyabilirlerdi ama o zaman da bu kadar satabilirlermiydi bilemeyiz. Konsol değiştirmeyi hiç sevmem ama ben sıcak bakıyorum bu sefer pro olayına. Ayna gibi oynayalım şu Nintendo oyunlarını artık. Elimde ki konsoldan memnunum ama daha iyi deneyim verecek olana hayır demem herhalde.

Yine de çıkmadan bilemeyiz belki cezbedecek kadar güzel özelliklerle çıkmaz bizde elimizdeki modeller ile devam ederiz gelecek nesile kadar. Ps4 pro cezbetmemişti almadım belki yien aynı düşünürüm kim bilir. Eldeki az bilgi ile ne söylesek yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 6 Ocak 2020; 23:22:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the duderino

Yani ne biliyim umarim gelmez pro falan. Bu adam lar wii den 10 sene falan kazandi hic onlara gore degil. Ps4 pro geldiginde millet soyleniyoken ben çıktığı hafta aldim ve onu da one x i de hep destekledim. 6 7 sene cok uzun bence ayni konsol icin. Ama insaf daha lite i 1 ay once aldim. Simdi pro çıksa onun lite i da cikmaz ben kullanamam bile. O yuzden umarim çıkmaz.
    Gelmesi gerekiyor. Ne demek gereği yok. Cihaz çıktığında bile yetersizdi. 3. Parti firmalar bile donanım yetersizliğinden birçok oyunu çıkarmadı. Fifa bile mobile versiyondan hallice çıkıyor o kadar rezalet durumda.

Değil daha güçlü. Çok çok daha güçlü cpu ve gpu ile gelmesi gerek cihazın. Ben 2 ay dayanamdım sattım. Çıktığı gün aldığıma pişman oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Daha ne yazdigimi anlamamissin sakin ol sampiyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Gelmesi gerekiyor. Ne demek gereği yok. Cihaz çıktığında bile yetersizdi. 3. Parti firmalar bile donanım yetersizliğinden birçok oyunu çıkarmadı. Fifa bile mobile versiyondan hallice çıkıyor o kadar rezalet durumda.

Değil daha güçlü. Çok çok daha güçlü cpu ve gpu ile gelmesi gerek cihazın. Ben 2 ay dayanamdım sattım. Çıktığı gün aldığıma pişman oldum.

Alıntıları Göster
    Ps4 u bende ciktigi gibi aldim 3 ay oynadim sattim :)
    Niye sattim oyun yoktu bu konsollari ciktiktan 2 yil sonra falan almak lazim.Tabi xbox yada ps bir daha hayatta almam bana gore asiri cop gereksiz aletler ayni oyunu pcde klavye fare ile oynamak varken konsol isi bana mantiksiz geliyor. illa joystick le oynayacaksamda zaten xbox kolu takiyorum al sana ps4 nintendo'nun farki el konsolu tasinabilir olmasi.
    Daha iyi cpu gpu cikarda paket boyutunu 15 watt'ta tutmaya calistiklari icin sanirim zorlaniyorlar.Watt artsa bile sicaklik bu sefer isin icine girecek.Daha iyisi elbet olacaktir fakat pc,xbox,ps performansi el konsolundan beklemek bana kalirsa pek gercekci degil 4-5 sene geriden gelmesi mobil cpularin cok normal bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Ps4 u bende ciktigi gibi aldim 3 ay oynadim sattim :)
    Niye sattim oyun yoktu bu konsollari ciktiktan 2 yil sonra falan almak lazim.Tabi xbox yada ps bir daha hayatta almam bana gore asiri cop gereksiz aletler ayni oyunu pcde klavye fare ile oynamak varken konsol isi bana mantiksiz geliyor. illa joystick le oynayacaksamda zaten xbox kolu takiyorum al sana ps4 nintendo'nun farki el konsolu tasinabilir olmasi.
    Daha iyi cpu gpu cikarda paket boyutunu 15 watt'ta tutmaya calistiklari icin sanirim zorlaniyorlar.Watt artsa bile sicaklik bu sefer isin icine girecek.Daha iyisi elbet olacaktir fakat pc,xbox,ps performansi el konsolundan beklemek bana kalirsa pek gercekci degil 4-5 sene geriden gelmesi mobil cpularin cok normal bence.

Alıntıları Göster
    Çok haklısın. Bende taşınabilir diye aldım fakat cidden donanım çok kötü. Dedim ki en kötü fifa veya pes çıkar online oynarız o bile olmadı.

Bence kullanabilecekleri bu sefer bir gpu var. Hemde yeni açıklandı. Imagination firmasının yeni duyurduğu 2tflops gücündeki gpu. Sanırım nintendo switch bu gpu için açık ara en iyi cihaz.

https://www.anandtech.com/show/15156/imagination-announces-a-series-gpu-architecture

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 7 Ocak 2020; 1:18:35 >

• En başta upgrade edilebilir tasarlasınlar o zaman şu konsolları. Misal switch için yeni dock satılsa mevcut cihaza ekstra cpu veya gpu gücü sağlayacak birşey, 100 dolardan piyasaya sürülse daha iyi. Çünkü oyun dünyası artık şunu gösteriyor, aldığın konsol 3 yıl sonra çöp. Aynı oyunu oynatıyor ama düşük fps, vasat grafik ve uzun yükleme süreleri ile. Avrupa'da adam asgari ücretle konsol alıyor ama bizim gibi alım gücü düşük ülkelerde 5 yılda 2 defa aynı konsoldan almak çok zor.
    Nintendo için de açıkçası alanların çoğu birinci parti için alıyor. Ve bu tarz oyunlar için pro konsola gerek yok bence. Üçüncü parti AAA oyun almak isteyen bunu Playstation veya Xbox için alır zaten. Switch'in tek avantajı bu oyunları elde oynatması. Çoğu AAA oyun da ufak ekranda kontrollerle keyif vermiyor bence.
    Aslında exc oyun işi olmasa direk PC en iyisi. Yetersiz kaldı mı ram ekle, gpu değiştir aynen devam et oyun keyfine.

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Oyun bilgisayarı varsa bile ps4 sırf exclusive oyunlar için alınır. PC’de oynayamayacağın oyunlar var, gow Serisi, uncharted, gt bunlar için alınır. İlk çıktığında ben de ps4 alıp 2 ay sonra sattım ama sonra oyunlar çıkınca yine aldım. Ps5 de ilk 2 sene yine almam. Ama oyunlar çıkınca onu da alırım. Bunu hem PC hem Nintendo sahibi olarak söylüyorum.

Onun dışında Nintendo konusunda haklısın insanlar grafik değil oynanış için alıyor. ama gerçekten 3. Parti şirketler oyunlarını çıkarırken donanım engeline takılıyorlar. Ona da bir çözüm bulmaları gerekiyor.

• - Her ne kadar oynanış ön planda olsa da görsellikte önemli. Eski modelde Bayonetta 3 ya da Metroid Prime 4 atıyorum 720p yeni çıkacak pro'da 1080p daha tırtıksız daha iyi fps'de çalışırsa bu sizin konsol alma seçiminizi etkilemez mi ? Benim etkiler. Nintendo exc. oyunlarını daha iyi detay ve görsel seviyede oynamak isteyen kullanıcıların sayısı bir hayli fazla.

-FİFA durumu biraz daha farklı. Sistem özellikleri dışında EA'nın Switch umursamazlığı büyük ölçüde hazırladıkları berbat sürümün istedikleri satışlara ulaşamaması yani satmayışıyla alakalı. Hele 2019 sürümü daha da berbatmış hiç bir uğraşılmışlık yok sallapati bir oyun hazırlamışlar. FİFA zaten diğer platformlar da iyi sattığı için Switch sürümüne ekstra zaman, kaynak ayırmak istemiyorlar bu çok açık.

Konuşulana göre ''Nintendo Direct'' bu hafta olabilir. Bu ay olacağı ise kesin gibi.

Nintendo hakkında geçmişten günümüze İçeriden bilgiler veren bütün Resetera üyeleri : Direkt yayını bu ay mı olacak şubat mı olacak oylamasında Ocak ayını seçmişler. Tespit edilmemek için yaratıcı farklı yollar deniyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 7 Ocak 2020; 2:22:43 >

• Fifa konusu tamamen EA firmasının tembelliği. Aynısını yıllarca Vita da da yaptılar, sadece kadro güncelleyip hiç uğraşmadan aynı oyunu çıkarıp durdular. Olaya sadece spor oyunları olarak baksak bile, ki diğer pek çok 3.parti oyun da aslında örnek gösterilebilir, bir Nba 2K örneği var. Adamlar gayet düzgün optimizasyon ile diğer konsollarda ne varsa birebir aynı içerikle oyun çıkardılar. Elbette konsol diğerlerine göre güçsüz ama bundan dolayı içerikten kısmaktansa çeşitli görsellerden ve grafiklerden çıkarıp ortaya mis gibi oyunlar çıkardılar ve gayet de güzel sattış rakamlarına ulaştılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter007 -- 7 Ocak 2020; 9:39:34 >
  • alienware switch çakması bir cihaz yapmış, fiyatı 10.000 lira falan olur herhalde

• 2020 yılında pro modelinin çıkması mantıklı hatta buna mecbur kalacaklar çünkü ps5 ve yeni xbox çıkınca normal switch çok geride kalacak, üçüncü parti oyunlarda grafik farkı olarak uçurum olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar basite indirgenecek şeyler değil. Switch’in diğer konsollara göre diğer bir bir avantajı da fiyatı. Diğerleri 400 ve 500 dolarken, Nintendo Switch 300 dolar. Bu da satışlarını etkiliyor. Dünya genelini düşününce Switch’i herkes satın alabiliyor. Dünya, Türkiye’den ibaret değil.

Aslında tüm konsollar aynı güçte çıksa hiç de fena olmaz. Fakat düz mantıkla düşünemiyorsunuz. Switch örneğin PS4 ile aynı güçte olsa Red Dead Redemption 2 Switch’e çıkardı. İnsanlar elde RDR 2 oynardı. Ha yine çıkabilir, Witcher 3’ü çıkardılar sonuçta. Nintendo konsolun fiyat avantajını kullandı. 300 dolar olduğu için satın almaya karar veren insanlar daha kolay karar verebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 7 Ocak 2020; 12:10:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Bunlar basite indirgenecek şeyler değil. Switch’in diğer konsollara göre diğer bir bir avantajı da fiyatı. Diğerleri 400 ve 500 dolarken, Nintendo Switch 300 dolar. Bu da satışlarını etkiliyor. Dünya genelini düşününce Switch’i herkes satın alabiliyor. Dünya, Türkiye’den ibaret değil.

Aslında tüm konsollar aynı güçte çıksa hiç de fena olmaz. Fakat düz mantıkla düşünemiyorsunuz. Switch örneğin PS4 ile aynı güçte olsa Red Dead Redemption 2 Switch’e çıkardı. İnsanlar elde RDR 2 oynardı. Ha yine çıkabilir, Witcher 3’ü çıkardılar sonuçta. Nintendo konsolun fiyat avantajını kullandı. 300 dolar olduğu için satın almaya karar veren insanlar daha kolay karar verebiliyorlar.
    Switch'in fiyat ucuzluğundan ziyade tek güçlü el konsolu olması insanların ilgisini çekti . Switch el konsolu özelliği olmasa bu kadar satış yapacağını hiç sanmıyorum .

• Nintendo Switch alma arifesinde bir foruma bakayım dedim yeni konsol söylentisi bütün hevesimi götürdü.Yeni modelleri 2500 civarına buluna biliyor evde eşimle,arkadaşlarımla oynaya bileceğim bir alet arıyorum.Hali hazırda güzel bir sistemim var konsol olayından da hoşlanmıyorum switch benim için taşınabilir bir konsol olacaktı ne diyorsunuz bekleyelim mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 7 Ocak 2020; 13:57:53 >
  • Switch'i sattıran kendi exc oyunları. Yoksa iş sadece üstün donanımla olsaydı Vita 3DS'e fark atardı.
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    Bence bekleme. Yenisi söylentilerdeki gibi bariz güçlü gelecekse zaten fiyat farkı da ciddi olur. Kullanabilecekleri işlemci alternatiflerine bakıldığında o kadar da bariz fark olacağını sanmıyorum. En fazla PS4 ve PS4 Pro arasındaki kadar olur. Nihayetinde yeni çıkacak The Last of Us oyunu yine muazzam grafiklerle PS4 modellerinde de oynanabilecek. Switch için de benzer bir performans farkı olur sadece. Kendi Exclusive oyunları yine muazzam iyi kalitede olur ve eskilerde de zevkle, akıcı şekilde oynanır. 4k desteği, biraz daha yüksek fps gibi şeyleri çok takan biriyseniz bekleyip 800-1000 TL daha fazla vererek biraz daha güçlü bir makinayı tercih edebilirsiniz.
  • sawgent kullanıcısına yanıt
    Nintendo cok daha guclu bir makine cikarsa bile 4k destegini hic bi zaman vermez, vermeyi umursamaz hatta veremez. Yeni cikan cihaz da sonucta mobil islemcili bir el konsolu olacak. Isinma ve pil problemlerini cozemezler. Yeni konsol cikabilirse ki ben beklemiyorum, tek yapacagi 1080p de daha iyi gtafik ve fps olur. Ps4 pro mukemmel bir cihaz ancak 4.2 tf yle bile 4k yi nadir oyunda verebiliyor. Yani 4k ya takilmayin. Ha daha hizli olur tabi ama mobil islemciyle bi yere kadar. Bu adamlar wii gibi gameboy islemcili, grafikli bi cihazla ps2 hatta sonrasinda ps3 le bogustu. Ustun grafikli 4k destekli cihazi switch pro da degil switch 2 de bile beklemeyin derim. Ben de su an lite var. Ve cok cok memnunum. Zaten ps4 grafikleri beklemedim cihazdan. Ps4 prom var. Sanirim sikayetci olan arkadaşlar tv de kullandiklari icin grafikler bu kadar rahatsiz ediyor. Lite in kucuk 5.5 inch ekraninda bu grafiklerle bu oyunlari 5 sene oynarim.

• Şu an 4K grafik, çözünürlük beklemek saflık olur zaten. En iyi ihtimal eski modellerde 720p olacak bir oyun pro'da 1080p ve daha iyi, sabit fps tutturur ki bu bile bence oldukça yeterli. Gelecek nesil için ise konuşamam. Switch 2 olacak mı belli değil Nintendo'nun aklında ne var ne üstünde çalışıyor bilemeyiz. Belki yine el konsolu yapar ama mesela dock işlemci içerir ve çok daha üst düzey görsellik verir kim bilir. Nerden bakarsak bakalım 3'üncü partileri kaybetmemesi gerekiyor. Bunu da Ps5 ve Xbox'ın çok uzağında kalmayarak yapabilir. Bu Pro bir yandan da arada ki farkın çok büyümemesi için atılmış bir adım gibi olacak.

Bu arada Nintendo Direct yayını yerine 1.9.2020 için Pokemon yayını duyuruldu. İyide ne alaka ? Ne gösterecekler ki artık.

Belli ki Gerçek Direct yayını gelecek haftaya falan kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 7 Ocak 2020; 17:10:47 >

• ben bundan önce de çok defa söylemiştim, aklıma hala aynı sistem geliyor. Mobil de pil sarfiyatı çok yüksek olacağı için bence overclock yapan bir dock modeli gelebilir. Bu şekilde tv ye bağlanınca çok daha yüksek bir performans elde edilebilir. Dock un tasarımı baştan beri çok boş,içine geliştirme yapabilmek için fazlaca yer hali hazırda var...

• Pokemon Sword/Shield e ek içerik veya eski oyunlardan remake olabilir...
  • 
Sayfa: önceki 17441745174617471748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.