Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (1340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
48.373
Cevap
455
Favori
1.648.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13381339134013411342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 7 ay once de almistim :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ANIL007 kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun hocam

Rocket league de karşıma gelen Enes. Burada mı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metacritic için konuşuyorum. Ps4,Ps3 ve vita da puanları 6-7 bandında gezinen oyunlar Switch platformunda 8-9 arası geziyor. Nintendonun 1. Parti oyunları için puanlama bazlı diyebileceğim pek bir şey yok. Nerdeyse tüm puanları hakediyorlar. fakat diğer firmaların çıkarttığı 3. Parti oyunlar aynı hatta yer yer daha switchte kötü grafik vermelerine rağmen daha yüksek puanlar almışlar. Oynanabilirlik, eğlence vs. demeyin aynı oyun, yakın kumanda sistemleri sonuçta. Salt grafik olarak konuşuyorum.

Wii içinde dönemine çıkan aynı oyunlar için de aynı şeyler hatta fazlası söylenebilir. Çünkü net bir şekilde HD SD farkı mevcuttu PS3 ve XB360 ile karşılaştırıldığında. Ama hadi onu motion controller oynanış değişik daha eğlenceli vs. Diye açıklayabiliriz en kötü.

Nedir bu Switch in kayırılma nedeni?

Nintendo lehine şişirilmiş puanlama farkları Nintendonun pazarlama başarısımıdır yoksa oyuncu kitlesinin diğer konsollardan uzak kaldıkları için kıyaslayabildikleri iyi oyunların azlığı ile alakalı puanlama yanlışları mıdır? Ya da tamamen Nintendo fanlığı ile açıklanabilir bir durum mudur?

Merak ediyorum görüşü olan var mı?

***Bu arada Switch, wii u ve wii sahibiyim. Ps fan boyu vs ilan edilmemeyeyim diye söylemiş olayım. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi indicavia -- 31 Mart 2018; 22:17:51 >

• Switch'e multi ağırlıklı oyunlar gerçekten çok yakışıyor.Eğlence ve taşınabilirlik her zaman var.Yeni gelecek tennis ve smash bro'da cihaz aldırtacak cinsden.Yakın zamanda tekrardan alıcam şu cihazı 2.kez.
  • indicavia İ kullanıcısına yanıt
    Grafik kısalacak kadar büyük olup da, Switch'e gelen oyunların neredeyse hepsi zaten meta olarak diğer platformlarda da 80'i geçmiş olan oyunlar. Ki Vita'dan daha iyi grafik veriyor Switch. Doom 79, Fifa 68, nba 2k 74 puan almış. Diğer platformlara göre düşük puanlar. L.A. Noire ve Skyrim de 3 puan fazla ps4 puanına göre.

8-9 arası puanlı oyunlar zaten az olduğundan şöyle bir baktım, 2 oyunda gerçekten kritik bir fark var, Neurovoider'ın ps4 puanı 74, switch puanı 84. Ki bu oyunu da ps4'te 4 kişi, Switch'te 8 kişi incelemiş yani tam bir ortalama denemez. Shantae and the Pirate's Curse'ün de ps4 puanı 75, switch puanı 85. Bu da önce Wii U/3DS'e çıkmış bir seri. Onun dışında Switch puanları bir tık yüksek ama öyle büyük bir fark yok.

Bunun sebebi indielerin daha sonradan Switch'e gelmeleri yüzünden zaten incelemiş büyük yerlerin bakmamaları, küçük oyunlar olduğundan iki platformda da çok az inceleme olması, Nintendo oyuncularının platform gibi türleri daha çok sevmeleri olabilir.

Indie oyunlar için diğer platformlardaki skorlamayı baltalayan çoğunlukla "Off yea sene olmuş 2018 bu grafikler ne" tarzı yorumlar. Switch tarafında ise skorlamalarda grafik en arka planda tutuluyor, grafik için konuşulursa bile anca tarzı hakkında bahsediliyor.
    Ama yine de siz hangi oyunlarda bu olayı gördüğünüzü bahsederseniz daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz.
    Açıkçası inceleme puanlarına pek bakmadım ancak böyle bir şey pek tabii ki olabilir. Hatta dediğiniz gibi ufak bir marketing taktiği olma ihtimali de var; ne de olsa satış/pazarlamada her yol mübahtır. Yİne de kullanıcı bazlı olarak bakarsak (web/dergi incelemeleri hariç) PS4/XBone kullanıcılarından farklı bir kitle Nintendo kullanıcıları. En azından benim tanıdıklarım (yurt içi/yurt dışı farketmeksizin) 'karnabahar' da diyebileceğimiz 30+ adamlar (ki benim de dahil olmak üzere tamamının majör konsolları ve PC'leri de var) ve oyunun görseli deyince akıllarına sadece sanat yönetimi gelen kişiler. Bazen genç iş arkadaşlarım PC'deki oyunların texture çözünürlüğünün yüksekliğinden ya da 4k opsiyonunun mümkünlüğünden bahsediyorlar. Nezaketen dinliyorum. Tabii yanlış anlaşılmasın; oyun teknolojisindeki gelişmeler ve değişimler beni de heyecanlandırıyor, yalnızca oyun zevkimin merkezine bu teknik ilerlemeleri koymuyorum. Son tahlilde benim için bir oyunun görsel kalitesini ağırlıklı olarak sanat yönetimi belirliyor. Tabii Xenoblade Chronicles 2'nin handheld modunda 368p'ye kadar düşmesini de olumlu karşılayamıyorum.

Lafı uzatmak meslek hastalığı bende, sadede geleyim;

Nintendo konsollarının müşterileri ağırlıklı olarak eski oyuncular. NES (ya da Famicom klonu), SNES, N64 kullanmış, gözü kör eden 3D grafiklerle Playstation 1'de oyun oynamış ve artık karnabahara bağlamış tayfa. O 'çöp' grafikli oyunlara PS4 oyuncuları 5-6 puan verirken NES'çi tayfa 8-9'u çakıyor. Çünkü grafikten puan kırmayıp direk gameplay'i puanlıyor. En azından ben öyle yapıyorum.

• apaty123 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam :))

• Arkadaşlar nintendo switchin kutulu oyunlarında ek indirme yapmak gerekiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 1 Nisan 2018; 2:23:50 >
  • 1 Haftadır cihazı kullanıyorum, aşırı kişisel fikirlerimi belirteceğim.

Benim gibi tv'niz olmadığı için (yurt) ps4 yerine gidip switch almayı planlıyorsanız, ALMAYIN.

Şu aşağıda saydıklarımın bir veya daha fazlası sizin için geçerliyse uzak durun
    ---
    Japon çizgilerine sahip oyunlardan nefret ediyorum, humble bundle'da 1 dolara bundle olarak alınabilecek indie oyunlara ( indie fanları kızmasın anlamam etmem o tarz oyunlardan) tanesine en az 10 dolar vermek istemiyorum.

Bedava olsa telefonuma yüklemeyeceğim oyunlara yine aynı fiyatları vermek istemiyorum.

Yeni çıkan/çıkacak grafik yönünden güçlü oyunları switche çıkacak mı diye sürekli aratıp, hüsrana uğramak istemiyorum.(Switch donanım olarak yetersiz diye düşünmeyin, çok ciddi sistemler gerektiren PUBG'yi bile mobile çok başarılı şekilde port ettiler)

Geçen sene PS3 te fifa 17 oynarken ultimate team deki oyuncu sayısının yarısı olmasın, maça girmek için defalarca starta basmayayım.
    ---
    Fifa oynayabilsem bile yeter dedim, ps3te de 720p idi, tv ye bağlayamadığım için yine 720p üstelik oynayıcı sayısı çok daha az... ki ps3 iki eski nesil bir playstation. Gerçekten eshopta öyle oyunlar var ki, youtube dan gameplay izlerken ciddi ciddi bunu yayınlamamışlardır herhalde diye düşünüyorum... ki yine 10-15 dolar arası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onurel -- 1 Nisan 2018; 4:0:26 >

• Onurel kullanıcısına yanıt
    Dostum bu konsol fifacı adam işi değil zaten senin için de yanlış seçim olmuş.
    Pubg ci adam işi de değil maalesef :) bunlar için konsolu alacaklar uzak dursun dediğin gibi.
    Ve pubg yi mobil e port etme olayı nedir anlamadım. bu aralar herkesin dilinde bi port lafı var ama... :)) bir firma tarafından mobil bir oyun yapıldı pubg haklarını satın alıp ismi pubg oldu. Yoksa pc de ki pubg oyununu zipleyip mobil e koymadılar.

• ANIL007 kullanıcısına yanıt
    Oyununa göre değişiyor bu hocam...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Seko

Dostum bu konsol fifacı adam işi değil zaten senin için de yanlış seçim olmuş.
    Pubg ci adam işi de değil maalesef :) bunlar için konsolu alacaklar uzak dursun dediğin gibi.
    Ve pubg yi mobil e port etme olayı nedir anlamadım. bu aralar herkesin dilinde bi port lafı var ama... :)) bir firma tarafından mobil bir oyun yapıldı pubg haklarını satın alıp ismi pubg oldu. Yoksa pc de ki pubg oyununu zipleyip mobil e koymadılar.

Pc deki PUBG den ozellikler anlaminda hic bir farki olmadigi icin port etme kelimesini kullandim, yoka ayni motor kullanilmadigini belirtmeme gerek yoktu herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurel

1 Haftadır cihazı kullanıyorum, aşırı kişisel fikirlerimi belirteceğim.

Benim gibi tv'niz olmadığı için (yurt) ps4 yerine gidip switch almayı planlıyorsanız, ALMAYIN.

---
    Japon çizgilerine sahip oyunlardan nefret ediyorum, humble bundle'da 1 dolara bundle olarak alınabilecek indie oyunlara ( indie fanları kızmasın anlamam etmem o tarz oyunlardan) tanesine en az 10 dolar vermek istemiyorum.

Bedava olsa telefonuma yüklemeyeceğim oyunlara yine aynı fiyatları vermek istemiyorum.

Yeni çıkan/çıkacak grafik yönünden güçlü oyunları switche çıkacak mı diye sürekli aratıp, hüsrana uğramak istemiyorum.(Switch donanım olarak yetersiz diye düşünmeyin, çok ciddi sistemler gerektiren PUBG'yi bile mobile çok başarılı şekilde port ettiler)

Geçen sene PS3 te fifa 17 oynarken ultimate team deki oyuncu sayısının yarısı olmasın, maça girmek için defalarca starta basmayayım.
    ---
    Fifa oynayabilsem bile yeter dedim, ps3te de 720p idi, tv ye bağlayamadığım için yine 720p üstelik oynayıcı sayısı çok daha az... ki ps3 iki eski nesil bir playstation. Gerçekten eshopta öyle oyunlar var ki, youtube dan gameplay izlerken ciddi ciddi bunu yayınlamamışlardır herhalde diye düşünüyorum... ki yine 10-15 dolar arası...

PUBG nin çok ciddi sistem gerektirdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz o çöp optimizasyon özürlü oyun en iyi ekran kartında bile 15 fps anca verir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Nintendo hesabım amerika idi ama outlast 2 oyununu almak için South African yapmıştım oyunu satın aldım sonra tekrar amerika bölgeyi seçtim

Dün başka oyun almak için South African yapayım dedim oyunu satın alamıyorum

Acaba hesabımmı engellendi ikide bir bölge değiştiğim için

• trplayer kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum ben art arda 10 kere değiştiriyorum birşey olmadı hiç. Satın alma seçeneklerinde bi sorun olabilir ya da sizin kartınızda vs

• quote:

Sanmıyorum ben art arda 10 kere değiştiriyorum birşey olmadı hiç. Satın alma seçeneklerinde bi sorun olabilir ya da sizin kartınızda vs

Hoş geldin arkadaşım nasılsın

Teşekkür ederim tekrar deneyeyim

• trplayer kullanıcısına yanıt
    Hoşbuldum sağ ol sen nasılsın :)
    Olmadı bi cihazı kapat aç düzelir belki :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurel

1 Haftadır cihazı kullanıyorum, aşırı kişisel fikirlerimi belirteceğim.

---

---

Ps4 kullananların da hayatı oha müthiş eğleniyorum kafasında değil. Sizinki yanlış konsol seçimi olmuş.humble bundle örneği veriyorsanız ps4'te sizi çok mutlu etmeyecektir. İlk yılını yakın zamanlarda doldurmuş bir konsolun oyuncu sayısı ile hala oynanan ps3 ve 4 küsür yılını doldurmuş ps4 ile karşılaştırmakta yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 1 Nisan 2018; 14:9:2 >

• quote:

Hoşbuldum sağ ol sen nasılsın :)
    Olmadı bi cihazı kapat aç düzelir belki :D

İyiyim dünden bu yana herşeyi deniyorum olmuyor

Cep Telefonu veya tablet bilgisayar ile dijital oyun nasıl alınıyor birde böyle denesem

• 
Sayfa: önceki 13381339134013411342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.