Şimdi Ara

Nintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.463
Cevap
101
Favori
224.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 2-3 haftadir 3ds plus ariyorum. 2.el satanlar hep kar ederek satma pesinde. Turkiyede halihazirda bu alet satilmazken amazondan 700 kusur gelen aleti 6 ay kullanip cfw yaptigi icin 800 lira isteyenler var ne bir oyun ne baska bir sey sunuyorlar. 1-2 guzel ilan vardi onlari da kacirdim.

Aleti amazondan ya da almanyadan varsa daha ucuz bir yer oradan almaya karar verdim gibi.

2 sorum var:

1- sky3ds karti turkiye icinde veya uluslararasi guvenilir bir alisveris sitesinden nerden alabilirim uygun fiyata?

2- sky3ds karta aslinda cok ihtiyacim yok, online shop disinda kutulu oyunlari nerden kac paraya aliyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün amazon.de'den sipariş ettiğim Mario kart paketli 2ds geldi. N3dsxl kullanıcısı olarak ufak bir karşılaştırma yapmak istedim.

-Xl'e alışan biri olarak ekran haliyle gözüme küçük geldi.

-stereo ses değil mono ses veriyor.

-düğmelerin basma hissi xl'e oranla kötü, sanki ucuz malzeme kullanılmış gibi.

-bunlara rağmen, eli yormuyor, hatta sanki kullanımı, tutuşu daha rahat.

-xl kullanırken sanki 3d olmasa da olurmuş diye düşünüyordum ama yanyana kullanınca 3d gerçekten de oyunlara anlam katıyormuş.

-şarjı yanında geldi, bu önemli.

-fiyatı xl'in yaklaşık 3te 1i, o yüzden bütçesi kısıtlı arkadaşlara tavsiye ederim. Ama bütçeniz varsa kesinlikle n3ds xl öneririm.

-evde 2 adet cihaz olunca local play oynadım ilk defa, gayet zevkli, download&playin ne işe yaramış olduğunu anladım.

Aslında alma amacım cfw ile eshop oyunlarını 2ds ile oynamaktı ama versiyonu 11.1.0.34 geldi, o yüzden bir süre daha beklemek durumundayım. 3d efektinin çok gerekli olmadığı oyunlarda güzel performans verir, yolculuklarda, tatillerde yanınmda olacak. 2 cihaz arasında kararsız kalan olursa yardımcı olurum, iyi oyunlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dunyao kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme icin tesekkurler. Butceme uyup 2ds almistim. Kargoda biraz sikinti yasadim belki yarin elime ulasir. Stereo ses olmamasi uzdu. New 3ds XL'da stereo var miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tur1st -- 7 Aralık 2016; 11:23:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Yalnız şimdi şöyle de bi durum var, bir aletin 2. elinin fiyatını sıfırı belirler. Sıfır New 3DS XL'ın da 1.100 ila 1.400 arası satıldığını düşünürsek çok da abartı bi fiyat değil. Herkesin de malı kaynağından alma şansı olmadığı için haliyle komisyon farklı bi pazar oluşmuş durumda Türkiye'de. Vergisi ne kadar bu cihazların bilmiyorum ama sıfırını satan oyun mağazaları kendilerine gereğinden fazla kar biçmeseler bu denli bi pazar oluşmazdı muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokg

Yalnız şimdi şöyle de bi durum var, bir aletin 2. elinin fiyatını sıfırı belirler. Sıfır New 3DS XL'ın da 1.100 ila 1.400 arası satıldığını düşünürsek çok da abartı bi fiyat değil. Herkesin de malı kaynağından alma şansı olmadığı için haliyle komisyon farklı bi pazar oluşmuş durumda Türkiye'de. Vergisi ne kadar bu cihazların bilmiyorum ama sıfırını satan oyun mağazaları kendilerine gereğinden fazla kar biçmeseler bu denli bi pazar oluşmazdı muhtemelen.

Hocam aleti bir saglayicidan almis olsalar gikimi cikartmam gercekten. New 3ds xl suanda amazon.de de 697 lira. İlan sahibi cogu arkadas aleti amazondan alip, 6 ay kullanip satiyor mesela. Cfw yapmis bir de sd kart 800 liraya ilanda suanda.

Yani garantili bir cihaz olsa eyvallah. Ya da turkiyeden 1100 liraya alinmistir ne ala. İnsanlar yere dusurmeden cizilmeden kullandik diye 0'indan pahaliya koyuyorlar.

Tabi her malin bir alicisi var. Ben bu arkadaslari tok satici olarak goruyorum. Satmak istese cok degil 700 liraya koysa zaten zarar etmeden satacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: tur1st

Bilgilendirme icin tesekkurler. Butceme uyup 2ds almistim. Kargoda biraz sikinti yasadim belki yarin elime ulasir. Stereo ses olmamasi uzdu. New 3ds XL'da stereo var miydi?

Evet n3ds xlde stereo ses hatta, surround modu var, ses dolanarak geliyor.

2ds mono olması problem değil, kulaklıkla oynarsınız stereo olur, monodan kastım tek hoparloru var.

• _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    O konuda görüş ayrılığı yaşıyoruz o zaman. Bence bir ülkeden alınan ürün ne kadara alınmış olursa olsun başka bir ülkede o ülkenin 2. el piyasasından satılabilir. Ha tabi burda bizim durumumuzu görerek uygun bi fiyata bıraksa satan arkadaş hoş bi davranış olur ama bence vicdani bi sorumluluğu yok bu konuda.

Bence burda vicdani olarak suçlu olan 0 satıcılar. Ayrıca garantili satıyorlar mı onu da merak ettim şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih7676

Sen hala 50 lira koyup almadın mı :)))) Al ben vereyim sana istersen 400 tl sky3ds turuncu tuş dahil@_AsDeRf_

Hocam 50 lira para degil de bu isten kar edicek insanlara yaklasmak istemiyorum. Teklifiniz ciddiyse dusunucem bunu

• amazon.de den 3ds xl alsam gümrüğe takılırmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay5797

amazon.de den 3ds xl alsam gümrüğe takılırmı ?

Ücreti gümrük parası ile beraber çekildiği için takılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay5797

amazon.de den 3ds xl alsam gümrüğe takılırmı ?

Takılmıyor, hatta aldıkları gümrük ücretinin bir kısmını da iade ediyorlar.
  • Arkadaslar merhaba bende nintendo 2ds ile araniza katilmak uzereyim. Yasim 23 ama kucuklugumden beri hic nintendo veya gameboy almak nasip olmadi simdiye kismetmis, haliyle hic nintendo tecrubemde yok :) Urunum gelinceye kadar bayagi bir arastirma yaptim ama adeta okyanusta kayboldum desem yeridir cok fazla soruyla karsilastim. Simdilik en azindan bu sorularimi cevaplandiracak kimseler var ise cok minnettar olurum.

1-Nintendo 2ds sanirim yeni versiyon bir alet ve 3dsten tek farki 2 boyutlu olmasi, bunun haricinde 3dsde yer alan butun oyunlari ve 3dsnin yaptigi her seyi yapabiliyor degil mi ?

2-Urunu amazondan aldim uygun fiyata denk geldi mario kart 7 bundle seklinde gelecek. Bu oyunun yanina bir seyler eklemek istiyorum. Onceki sayfalarida arastirdim ama yinede varsa tavsiye beklerim nintendonun olmazsa olmaz kült oyunlarini. (zelda, pokemon serileri vs)

3-Belkide en merak ettigim bolum, R4 kart olayi tam olarak nedir ve alinmali midir, alinirsa nerden alinir artilari nedir eksilero nedir ? Sanirim 3ds disindaki oyunlarida oynamamiza olanak veren bir kart bu ve piyasada yer olan cogu oyunuda bir nevi satin almadan oynatabilen bir sey, ama anlamadigim madem boyle bir imkan var neden mesela pokemon moon oyununa o kadar para veriliyor sonucta bu oyunda bir gun kirilip oynanamiyor mu ? Online oynarken mi sıkınti yasaniyor ? En mantikli r4 kart nedir 2ds icin ve ilk aldiktan sonra ne yapmam lazim, aleti hangi surume guncellemem en mantiklisi olur ? Simdilik aklima gelen bunlar pm atarak da cevap verebilirsiniz gercekten merak ettigim sorular bunlar :)

• Benim aklimda ki sorularin aynisini sormussunuz. Bende gelen cevaplara gore siparis vericem

Birde merak ettigim cfw nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinku -- 19 Aralık 2016; 18:56:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: striker27

Arkadaslar merhaba bende nintendo 2ds ile araniza katilmak uzereyim. Yasim 23 ama kucuklugumden beri hic nintendo veya gameboy almak nasip olmadi simdiye kismetmis, haliyle hic nintendo tecrubemde yok :) Urunum gelinceye kadar bayagi bir arastirma yaptim ama adeta okyanusta kayboldum desem yeridir cok fazla soruyla karsilastim. Simdilik en azindan bu sorularimi cevaplandiracak kimseler var ise cok minnettar olurum.

1-Nintendo 2ds sanirim yeni versiyon bir alet ve 3dsten tek farki 2 boyutlu olmasi, bunun haricinde 3dsde yer alan butun oyunlari ve 3dsnin yaptigi her seyi yapabiliyor degil mi ?

2-Urunu amazondan aldim uygun fiyata denk geldi mario kart 7 bundle seklinde gelecek. Bu oyunun yanina bir seyler eklemek istiyorum. Onceki sayfalarida arastirdim ama yinede varsa tavsiye beklerim nintendonun olmazsa olmaz kült oyunlarini. (zelda, pokemon serileri vs)

3-Belkide en merak ettigim bolum, R4 kart olayi tam olarak nedir ve alinmali midir, alinirsa nerden alinir artilari nedir eksilero nedir ? Sanirim 3ds disindaki oyunlarida oynamamiza olanak veren bir kart bu ve piyasada yer olan cogu oyunuda bir nevi satin almadan oynatabilen bir sey, ama anlamadigim madem boyle bir imkan var neden mesela pokemon moon oyununa o kadar para veriliyor sonucta bu oyunda bir gun kirilip oynanamiyor mu ? Online oynarken mi sıkınti yasaniyor ? En mantikli r4 kart nedir 2ds icin ve ilk aldiktan sonra ne yapmam lazim, aleti hangi surume guncellemem en mantiklisi olur ? Simdilik aklima gelen bunlar pm atarak da cevap verebilirsiniz gercekten merak ettigim sorular bunlar :)

Yas gecmis ayniyiz bende 3dsxl almayi dusunuyorum nintendoyu cok merak ediyorum cunku standart oyunlar artik sarmiyor ki sirf bu yuzden xbox one imi sattim konsola oyun aliyorum oynamiyorum bile siradan geliyo artik.ama nintendo muhabbetini gercekten merak ediyorum sararmi.. cihazin gelince tecrubelerini paylasirsan sevinirim.

• Sarar arkadaslar merak etmeyin ben sadece pokemon serileri oynuyorum o bile yetiyor hele ki multiplayer ile 4 kisilik maclar cok zevkli
  • arkadaşlar merhaba,

yardımcı olmanızı istediğim bir konu var. 2ds ile sky3ds plus uyumlu mu? yoksa sadece 3ds ile mi çalışıyor?

teşekkürler
  • German Tech kullanıcısına yanıt
    Uyumlu

• sky3ds her kuruşa değiyor. ilk çıktığında aldığım ama o zamanlar işsiz olduğumdan, oyunlar pahalı ve çoğu tr'de yok diye satmıştım 3ds'imi. sky3ds bambaşka bir şeymiş. özellikle amazon'dan o fiyata 2ds alanların direkt almasını tavsiye ederim. konsol ve kart 600'e gelecek, biliyorum karta 2 katını vermek istemeyebilirsiniz ama normalde 3-4 tane oyun fiyatına her oyunu oynuyorsunuz. nintendo türkiye olsa, türkçe desteği veren oyunlarını bulsak ben de isterim kutulu orijinal oyun almayı ama yok, 2ds'ye 700 lira isteyen, bir oyuna 300 lira fiyat biçen spotçular da avucunu yalasın bir zahmet. online oynadığım oyunları zaten kutulu alıyorum.

mario kart 7 her zaman ki gibi en çok oynadıklarımdan. (orijinal mevcut, 4 yıl sonra raftan çıktı cillop gibi çalışıyor, online falan akıp gidiyorsunuz)

new super mario bros 2 ve mario 3d land inanılmaz keyifliymiş, zamanında pahalı diye alamadıklarımdan.
    kirby ve yoshi serileri de harika.
    donkey kong'u daha denemedin merak ettiklerimden.
    pokemon tutkunları için pokemon oyunları da bir hayli sağlam.
    onun dışında tekken, street fighter gibi iyi dövüş oyunları da mevcut.
    şu sıralar mario&sonic 2016 rio'ya sardım, çok eğlenceli resmen çocukluğunuza dönüyorsunuz. :)

nintendo başkadır, 90'lardır. şimdi ki nesil anlayamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamo

sky3ds her kuruşa değiyor. ilk çıktığında aldığım ama o zamanlar işsiz olduğumdan, oyunlar pahalı ve çoğu tr'de yok diye satmıştım 3ds'imi. sky3ds bambaşka bir şeymiş. özellikle amazon'dan o fiyata 2ds alanların direkt almasını tavsiye ederim. konsol ve kart 600'e gelecek, biliyorum karta 2 katını vermek istemeyebilirsiniz ama normalde 3-4 tane oyun fiyatına her oyunu oynuyorsunuz. nintendo türkiye olsa, türkçe desteği veren oyunlarını bulsak ben de isterim kutulu orijinal oyun almayı ama yok, 2ds'ye 700 lira isteyen, bir oyuna 300 lira fiyat biçen spotçular da avucunu yalasın bir zahmet. online oynadığım oyunları zaten kutulu alıyorum.

mario kart 7 her zaman ki gibi en çok oynadıklarımdan. (orijinal mevcut, 4 yıl sonra raftan çıktı cillop gibi çalışıyor, online falan akıp gidiyorsunuz)

new super mario bros 2 ve mario 3d land inanılmaz keyifliymiş, zamanında pahalı diye alamadıklarımdan.
    kirby ve yoshi serileri de harika.
    donkey kong'u daha denemedin merak ettiklerimden.
    pokemon tutkunları için pokemon oyunları da bir hayli sağlam.
    onun dışında tekken, street fighter gibi iyi dövüş oyunları da mevcut.
    şu sıralar mario&sonic 2016 rio'ya sardım, çok eğlenceli resmen çocukluğunuza dönüyorsunuz. :)

nintendo başkadır, 90'lardır. şimdi ki nesil anlayamaz.

Ama sky3ds ile online oynamak çok zor değil mi ? Rahat rahat online oynayamadıktan sonra anlamı yok benim için. Bu nedenle fwli kullanmak daha mantıklı.

• Deathcallsdeath kullanıcısına yanıt
    Kaan, zor degil.

10 dolara private header aldim, tum oyunlar online oynanabiliyor. (Sun/moon haric onlar su an skyda oynanamiyor)

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.