Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

dün çektim arkadaşlar, işte bizim burda kış böyle oluyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: fredycrouger

Nikon D1x - Sigma AF 28-85

dün çektim arkadaşlar, işte bizim burda kış böyle oluyo

Hocam her kışmı böyle olur, yoksa küresel ısınmadanmı böyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Daha çok beklersin

Yakın zamanda bi Nikon ML-L3 kızılötesi kumanda alıcam..60TL civarında bişey ve işlevsel olarak felaket yararlı Ondan sonra Nikkor 50mm f\1.8 ile Sigma 70-300mm APO Makro lens arasında bi seçim yapmalıyım.. 50mm'i seçersem direk alcam 70-300 için biraz daha para lazım ... Böyle bi set beni gayet uzun bi süre götürür gibime geliyo 50mm'i de 70-300'ü de alcam kesin ama sırasını düşünüyorum

edit:

ML-L3;
    />

edit2: Özellikle bulb modu için alcam bu kumandayı... Bir dokunuşla çekime başlayıp ikinci dokunuşla sona erdirebiliyosunuz; özellikle yıldız çekimleri için mükemmel ("T" shutter toggle mode yani)

:) abi hangisine daha cok ihtiyacın var dicem ama böyle insanın hepsini bi arada alası geliyo.. ne biçim bi şeydir bu his yaa.püff
  • @bisquit;

Hangisine daha çok ihtiyacım var diyince öyle kalıyorum işte

50mm 1.8 aralıkla hızlı ve keskin bi lens fakat diğer tarafta da 300mm tele'den bahsediyoruz Sanırım 70-300 önce gelcek

@fredycrueger;

Hocam atlayasım geldi be Burda ne kış ne de yazı yaşayabiliyoruz şu an, berbat şu küresel ısınma durumu

Yalçınlar ekstra aksesuar satmıyormuş hiç bi marka için, yoktu kumanda Yakın zamana Hayyam yolu göründü demek ki
  • @PlutosDaddy Dostum biraz geç geldim foruma ama sonunda aylardır aradığım ve kendime favori olarak seçtiğim makine D80'i alan birisini sonunda buldum.öncelikle hayırlı olsun. D80'i ilk gördükten sonra diğer makinelere hemen hemen hiç bakmadım. bende şimdilik Coolpix L3 var. yeni başladım diyebilirim fotoğraf olayına.ama finansal konu da toparlanınca D80'i almayı plânlıyorum ben de.bikaç yerde D80'in bir rakibine kıyasla bir adım geride olduğunu görmüştüm ama senin eklediğin fotoları görünce boşuna bu makineye hasta olmadığımı anladım.paylaşımın için de çok teşekkürler.ama mümkünse daha fazla fotoğraf koymanı istiycem.Müstakbel makinemi daha yakından tanıyayım "Saçma denemeler yaptık" demişsinde,demekki foto makinesi olan herkesin huyu aynı ben de az saçmalık yapmadım.müsait olduğum zamanlar paylaşırım ben de. Makinen sana kaça geldi,alternatif seçenekler nedir? aldığına göre haberin vardır bu konularda. neyse kardeşim. tekrar hayırlı olsun diyorum. iyi çekimler
  • Peheeey, saydırmışsın soruları hocam yav

Öncelikle saol, darısı başına Makine bana 18-135mm kit lensi ile 2100 civarına geldi ama ne aldığım yeri ne de nasıl aldığımı söyliyebilirim daha önce bi çok arkadaşa dediğim gibi, zaten söylesem de o fiyatın 400-500 üstüne alabilirsin ancak ordan Saçma denemeler yapma olayımıza gelince de maksadım sadece gece ve iso performansını görmekti ama kareleri eklemiyorum buraya çünkü çok aptalca kompozisyonlar oldu hepsi Fotoğrafa çıkabilsem emin ol buraya birsürü şey aktarcam ama aldığımdan beri halen adam gibi bi çıkamadım, geçenlerde çıkmıştık arkadaşla gece çekimine inan rüzgardan bırak tripodun üstünde makinayı; ben bile uçuyodum Galata köprüsünden Senin hatırına çektiklerimden eklemediklerimi bi gözden geçirip 1-2 bişey eklerim şimdi belki Alternatif seçenekler de kesinlikle 400D; iki makine de birbirlerindeki mevcut eksikleri tamamlamışlar.. Fiyat bakımından da ele alırsak 400D gerçekten alınası bi cihaz

Bi de bişey aklımı kurcaladı, L3 haricinde (yok onda) herhangi bi manuel bilgin mevcut mu ? Yoksa aldık mı iyisini alalım diye mi alacaksın D80 ?..
    quote:

Orjinalden alıntı: diesel_man

@PlutosDaddy Dostum biraz geç geldim foruma ama sonunda aylardır aradığım ve kendime favori olarak seçtiğim makine D80'i alan birisini sonunda buldum.öncelikle hayırlı olsun. D80'i ilk gördükten sonra diğer makinelere hemen hemen hiç bakmadım. bende şimdilik Coolpix L3 var. yeni başladım diyebilirim fotoğraf olayına.ama finansal konu da toparlanınca D80'i almayı plânlıyorum ben de.bikaç yerde D80'in bir rakibine kıyasla bir adım geride olduğunu görmüştüm ama senin eklediğin fotoları görünce boşuna bu makineye hasta olmadığımı anladım.paylaşımın için de çok teşekkürler.ama mümkünse daha fazla fotoğraf koymanı istiycem.Müstakbel makinemi daha yakından tanıyayım "Saçma denemeler yaptık" demişsinde,demekki foto makinesi olan herkesin huyu aynı ben de az saçmalık yapmadım.müsait olduğum zamanlar paylaşırım ben de. Makinen sana kaça geldi,alternatif seçenekler nedir? aldığına göre haberin vardır bu konularda. neyse kardeşim. tekrar hayırlı olsun diyorum. iyi çekimler
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Bu kedicikler varmış mesela Üç tane kedi vardı Ortaköy'de, üçü de uyuyo, ne yapsam uyandıramadım
  • Slr'larda "Bulb" ile max. enstantane 1800" mü ? Bilgisi olan ?.....
  • Sanırım Nikon'un sağlıklı sonuçlar için önerdiği maksimum limit 30dakikaymış, yoksa saatlerce pil bitene kadar da açık kalabilirmiş fakat sensör çok fazla ısındığından pek de hoş sonuçlar elde edilmezmiş....

*-miş'li kullanıyorum çünkü kesin bişey bulamadım nette, 1-2 yer okudum onlar da benimle aynı durumda

Ama şöyle bi bakınca da 5dk bile fazla yıldız izi için, 30dk'yı napcam ben ya

Neden kablolu kumanda kablosuzdan daha pahalı, kafama takıldı yav

edit: Neyse, yarın falan gidersem iyice soruşturcam zaten, merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 8 Şubat 2007; 5:18:59 >
  • quote:

Hmmmm, bu çok güzel olmuş
  • quote:

Peheeey, saydırmışsın soruları hocam yav

Öncelikle saol, darısı başına Makine bana 18-135mm kit lensi ile 2100 civarına geldi ama ne aldığım yeri ne de nasıl aldığımı söyliyebilirim daha önce bi çok arkadaşa dediğim gibi, zaten söylesem de o fiyatın 400-500 üstüne alabilirsin ancak ordan Saçma denemeler yapma olayımıza gelince de maksadım sadece gece ve iso performansını görmekti ama kareleri eklemiyorum buraya çünkü çok aptalca kompozisyonlar oldu hepsi Fotoğrafa çıkabilsem emin ol buraya birsürü şey aktarcam ama aldığımdan beri halen adam gibi bi çıkamadım, geçenlerde çıkmıştık arkadaşla gece çekimine inan rüzgardan bırak tripodun üstünde makinayı; ben bile uçuyodum Galata köprüsünden Senin hatırına çektiklerimden eklemediklerimi bi gözden geçirip 1-2 bişey eklerim şimdi belki Alternatif seçenekler de kesinlikle 400D; iki makine de birbirlerindeki mevcut eksikleri tamamlamışlar.. Fiyat bakımından da ele alırsak 400D gerçekten alınası bi cihaz

Bi de bişey aklımı kurcaladı, L3 haricinde (yok onda) herhangi bi manuel bilgin mevcut mu ? Yoksa aldık mı iyisini alalım diye mi alacaksın D80 ?..
    quote:

@PlutosDaddy Dostum biraz geç geldim foruma ama sonunda aylardır aradığım ve kendime favori olarak seçtiğim makine D80'i alan birisini sonunda buldum.öncelikle hayırlı olsun. D80'i ilk gördükten sonra diğer makinelere hemen hemen hiç bakmadım. bende şimdilik Coolpix L3 var. yeni başladım diyebilirim fotoğraf olayına.ama finansal konu da toparlanınca D80'i almayı plânlıyorum ben de.bikaç yerde D80'in bir rakibine kıyasla bir adım geride olduğunu görmüştüm ama senin eklediğin fotoları görünce boşuna bu makineye hasta olmadığımı anladım.paylaşımın için de çok teşekkürler.ama mümkünse daha fazla fotoğraf koymanı istiycem.Müstakbel makinemi daha yakından tanıyayım "Saçma denemeler yaptık" demişsinde,demekki foto makinesi olan herkesin huyu aynı ben de az saçmalık yapmadım.müsait olduğum zamanlar paylaşırım ben de. Makinen sana kaça geldi,alternatif seçenekler nedir? aldığına göre haberin vardır bu konularda. neyse kardeşim. tekrar hayırlı olsun diyorum. iyi çekimler

Hocam L3'te manuel ayar seçeneği yok maalesef ama Scene modundayken Menü'ye girince birçok seçenek var (panorama,iç mekân,dış mekân,günbatımı,gece çekimi,close-up,havai fişek,müze çekimi,arka ışık,saatlerce ses kaydı) bunlar sadece birkaçı.yani diyaframı falan ayarlayamıyosun ama bunun yüzünden de seni pek yarı yolda bırakmıyor.en azından profesyonel olmayanlar için yeterli demek istiyorum.
    D80'i isteme sebebim ise; dediğim gibi ben fotoğraf olayına kompakt makineyle girdim,ilerde de profesyonel bir makine almayı düşündüğüm için baya araştırdım ve en uygun olanın D80 olduğuna karar verdim.aynen dediğin gibi,almışken en iyisin almak lazım.ama işte,henüz amatör olduğum için ne profesyonel makineler hakkında ne de profesyonellerin özellikleri,manuel ayarları hakkında ayrıntılı ve teknik bir bilgim yok.İnşallah zamanla ilerleticez artık
  • Ya Bu D80 ne zaman ucuzlayacak?offfffffffff offfff
  • quote:

Orjinalden alıntı: hucumkedi

Ya Bu D80 ne zaman ucuzlayacak?offfffffffff offfff

Ben de onu bekliyorum Bence benim okul bitince ucuzlicak.yani baya uzun bi zaman sonra

Kapalı çarşıda lamba cenneti bi köşe

Bu da Pluto

edit: İlk fotoda renklerde hafif bi oynama yaptım bu yüzden kırmızı patlaması benden kaynaklanıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 9 Şubat 2007; 2:45:19 >
  • Temel bilgileri oturtunca merakla gerisini yavaş yavaş öğreniyorsun zaten ama bi fotoğrafçılık kursuna gidersen inciğini cıncığını öğretirler.. Ben gitmedim ama çok uzun süredir fotoğrafla ilgim ve alakam var Bu yüzden adapte olurken çok fazla zorluk çekmedim ama point&shoot tarzına alışıp direk slr'a geçişte bi randımansızlıktan haz alamama durumu oluşabilir, bu yüzden demiştim zaten manuel bilgin mevcut mu diye; ama görüyorum ki ilgin gayet yüksek seviyede.. Bence şimdiden kitapları ve interneti karıştırmaya başla temel bilgiler üzerine, ilerde çok işine yaricak şimdi uygulamalı göremesen de
    quote:

quote:

Peheeey, saydırmışsın soruları hocam yav

quote:

Hocam L3'te manuel ayar seçeneği yok maalesef ama Scene modundayken Menü'ye girince birçok seçenek var (panorama,iç mekân,dış mekân,günbatımı,gece çekimi,close-up,havai fişek,müze çekimi,arka ışık,saatlerce ses kaydı) bunlar sadece birkaçı.yani diyaframı falan ayarlayamıyosun ama bunun yüzünden de seni pek yarı yolda bırakmıyor.en azından profesyonel olmayanlar için yeterli demek istiyorum.
    D80'i isteme sebebim ise; dediğim gibi ben fotoğraf olayına kompakt makineyle girdim,ilerde de profesyonel bir makine almayı düşündüğüm için baya araştırdım ve en uygun olanın D80 olduğuna karar verdim.aynen dediğin gibi,almışken en iyisin almak lazım.ama işte,henüz amatör olduğum için ne profesyonel makineler hakkında ne de profesyonellerin özellikleri,manuel ayarları hakkında ayrıntılı ve teknik bir bilgim yok.İnşallah zamanla ilerleticez artık
  • Bu arada eklemeyi unuttum, kablolu kumanda Bulb modunu da kullanabiliyor IR-kumandanın aksine.. Bu yüzdenmiş fark kızıl ötesi kumanda sadece T modunda (toggle) bulb modunu kullanabiliyor..
  • quote:

Sanırım Nikon'un sağlıklı sonuçlar için önerdiği maksimum limit 30dakikaymış, yoksa saatlerce pil bitene kadar da açık kalabilirmiş fakat sensör çok fazla ısındığından pek de hoş sonuçlar elde edilmezmiş....

*-miş'li kullanıyorum çünkü kesin bişey bulamadım nette, 1-2 yer okudum onlar da benimle aynı durumda

Ama şöyle bi bakınca da 5dk bile fazla yıldız izi için, 30dk'yı napcam ben ya

D70le bile 40dk ya kadar gayet sorunsuz, iso 200 ile de gayet noisesiz sonuç alınabiliyor.

Bulb modunu kullanırken IR kumandadan epeyce memnun kaldığımı soyleyebilirim, ilk basışta başlıyor, tekrar basıldıgında ise sonlandırıyor.

Ayrıca internette DC adaptor kullanılarak 6-7 saatlik çekimler yapmış olanlarda mevcut.

Kanımca kablolu kumandanın daha pahalı olmasının nedeni de IR kumandanın kullanılamadığı profesyonel makinelerde kullanılabilmesi.
  • quote:

Bu da Pluto

Pluto' yu gördük, birde Pluto's Daddy' i görelim yahu
  • penceredeki kedi güzel olmuş, kompozisyon son derece başarılı, tebrikler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.