Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (3046. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30443045304630473048
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nikon d810 aldım , esas amacım fotoğraf.https://www.flickr.com/photos/129126894@N05/16818307039/

Ancak video da çekmem gerekecek tanıtım vs için.

Çok kişi biliyordur zannedersem.

Problemim şu ; 24-70mm /2.8 lens ile video çekimlerinde belirgin odaklama sesi var ve video kalitesini bozuyor. Ses ayarlarında duyarlılığı 15 den 10 indirmeme rağmen devam ediyor.

Manuel zoom diyebilirsiniz ama videoda kolay olmuyor benim için.

Yada harici mikrofon. 2. soruda burdan gelecek. Harici mikrofon sorunu kesin çözer mi ?

- En doğru cevabı zoom lens harici mikrofon kullanan verecektir diye düşünüyorum .Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp9er -- 5 Nisan 2015; 22:26:24 >
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirmes -- 7 Nisan 2015; 22:25:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Allah bağışlasın. Maaşallah çok tatlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp9er

Nikon d810 aldım , esas amacım fotoğraf.https://www.flickr.com/photos/129126894@N05/16818307039/

Ancak video da çekmem gerekecek tanıtım vs için.

Çok kişi biliyordur zannedersem.

Problemim şu ; 24-70mm /2.8 lens ile video çekimlerinde belirgin odaklama sesi var ve video kalitesini bozuyor. Ses ayarlarında duyarlılığı 15 den 10 indirmeme rağmen devam ediyor.

Manuel zoom diyebilirsiniz ama videoda kolay olmuyor benim için.

Yada harici mikrofon. 2. soruda burdan gelecek. Harici mikrofon sorunu kesin çözer mi ?

- En doğru cevabı zoom lens harici mikrofon kullanan verecektir diye düşünüyorum .Teşekkür ederim.

Çözer.

Çok farklı harici mikrofonlar var.

Kablosuz mikrofonlar bile mevcut. Araştırın bakalım.
  • alp9er kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba flickr fotolarınıza göz gezdirdim. fotoğraf işlenirken doğallığı kaçmış.

düzenlemeyi seviyorsanız youtubeda sergei ramelli adında bir fransız fotoğrafçı var lightroom ve photoshopta çok güzel düzenlemeler yapıyor. 3 pozdan birleştiriyor. bir bakmanızı tavsiye ederim.
    saygılar.
  • serseri sirin kullanıcısına yanıt
    Çok iyi olur , teşekkür ederim. özellikle incelemeliyim.
    (Bilmemek daha güzel , çünkü öğrenmek heyecan veriyor.) @serseri sirin
    nikon d3 by jeankirtik, on Flickr

nikon d4 by jeankirtik, on Flickr

nikon d4 by jeankirtik, on Flickr
    canon 1dx by jeankirtik, on Flickr
  • Bu agaca asigim resmen. Karsilastikca durup 15-20 dakika seyrediyorum. Lakin sevgililerin omru hep kisa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylineGTR_34 -- 13 Nisan 2015; 7:57:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan69

canon 1dx by jeankirtik, on Flickr

Nikon topiğine bomba koymuşsunuz.

:D
  • Nikon D60 + 18-55 VR

• quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

Nikon D60 + 18-55 VR

fotoğraflar harika hocam. nedense eski makinalar daha bi canlı çekiyormuş gibi geliyo, gereksiz mp yok. keşke o zamanlarda bir foto makinesi alsaymışım
  • ccd renkleri gerçekten gün ışığında çok keyifli oluyor . Aslında biraz takip edebilirseniz sahibinden.com'u uygun fiyattan alabilirsiniz D40/D50/D60 veya benzeri pentax gövdeleri . Lakin ben 17bin karede aldım bu D60'ı , 200 TL gibi çok uygun bir rakama aldım . Bence bütçe müsaitse böyle bir ccd bulundurmak her zaman için zevkli oluyor
  • Arkadaslar d610 icin dogal olarak ff uyumlu uygun bir portre lensi onerebilir misiniz ?
    Nikon 50 mm 1.8 var.Bizzat kullananlarlada sohbet ettim cok olumlu yorumlar aldim.Onun disinda onerisi olan var mj dusuk fiyatlarda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Anarsizm

60mm f2.8 alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarsizm

Arkadaslar d610 icin dogal olarak ff uyumlu uygun bir portre lensi onerebilir misiniz ?
    Nikon 50 mm 1.8 var.Bizzat kullananlarlada sohbet ettim cok olumlu yorumlar aldim.Onun disinda onerisi olan var mj dusuk fiyatlarda ?

fF için 50mm F1.4G, paranız varsa 85mm F1.4G, manuel kullanırım derseniz samyang 85mm F1.4.
  • CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    aynen hocam ccd sensörler gün ışığında çok iyi renk veriyor. sahibinden e baktım 500 civarında fiyatlar var. siz çok uyguna almışsınız. bende şuanda kompakt makine kullanıyorum ama birtane dslr almak lazım
  • ulan64ude kullanıcısına yanıt
    Hocam bende makine arayışındayım. Israrla 5100 alıp başlamak istiyorum ama ısrarla şu canonun 650d sini öneriyorlar kafam çok karışık . Sizde araştırıyor musunuz ?
  • NZM_TURKEİ kullanıcısına yanıt
    ikisi de iyi makine ama nikon un titreşim engelleme özellikli lensleri pahalı diyorlar. bence hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız. ayrıca nikon da malzeme kalitesi bir tık daha iyi diyorlar. ben hiç dslr kullanmadım ama kaç senedir araştırıyorum. bütçe ayırdığım zaman alacağım inşallah.http://www.ephotozine.com/reviews
    http://www.photographyblog.com/reviews/

d5100 le çekilmiş fotolara baktım az önce dpreview den. gerçekten güzel makine. ama hangi lenslerle çekildiğini bilmiyorum. nikon canon farketmez istediğinizi alın yanına da kaliteli bir lens aldınızmı tamamdır.
  • 
Sayfa: önceki 30443045304630473048
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.