Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2946. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29442945294629472948
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • Bugün elime, yashica mc zoom 35-70mm f/3.5 lens geçti. biraz araştırma yaptım ama pek bişey bulamadım. Bu lensi M42 adaptörle kullanabilirmiyim, arkası vidalı değil. Birde bu lens hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemezse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: spex

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Bu ne yaaa Çok sevimli
  • Truva sincabı abi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir şeyi çok merak ediyorum
    nikon D80 makinaya sahibim 10.5mm fisheye ile çekim yapıyorum.. D300 gibi birkaç kademe üst bir makina alsam fotoğraf kalitemde bariz bir yükselme olur mu? (güzel fotoğraftan bahsetmiyorum pixel kalitesi keskinlik kumlama vs.).

Birde ikinci bir sorum:
    iç mekan çekimlerinde uzun bir koridor çekerken f değerini yüksek vermek yani kısık diyafram da çok ilerideki bir nokta daha mı net çıkar?
    10.5mm fisheye de netlemeyi sonsuza ayarlayıp örneğin f7 değeri ile çekilen bir fotoğraf mı yoksa f2.8 ile çekilen bir fotomu daha net olur? (tripod ve uzaktan kumanda ile çekim)
    bilmiyorum meramımı anlatabildim mi yani f2.8 s100 mü f7 s20 mi fotoğraf açısından iyidir sonuçta durağan iç mimari genellikle floresan aydınlatmalı mekanlar.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

D700 | 105 Micro | Sb-900
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarcan

bir şeyi çok merak ediyorum
    nikon D80 makinaya sahibim 10.5mm fisheye ile çekim yapıyorum.. D300 gibi birkaç kademe üst bir makina alsam fotoğraf kalitemde bariz bir yükselme olur mu? (güzel fotoğraftan bahsetmiyorum pixel kalitesi keskinlik kumlama vs.).

Birde ikinci bir sorum:
    iç mekan çekimlerinde uzun bir koridor çekerken f değerini yüksek vermek yani kısık diyafram da çok ilerideki bir nokta daha mı net çıkar?
    10.5mm fisheye de netlemeyi sonsuza ayarlayıp örneğin f7 değeri ile çekilen bir fotoğraf mı yoksa f2.8 ile çekilen bir fotomu daha net olur? (tripod ve uzaktan kumanda ile çekim)
    bilmiyorum meramımı anlatabildim mi yani f2.8 s100 mü f7 s20 mi fotoğraf açısından iyidir sonuçta durağan iç mimari genellikle floresan aydınlatmalı mekanlar.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

D80 ile D300 arasında mutlaka fark olur.Şöyle söyleyeyim D300'üm olmadı ama D80 ve D90 kullandım.
    İkisinin arasında bile ciddi fark var.Bir kere segmentleri farklı.D300 orta sınıf bir makine. Diğer taraftan D80 ccd, D300 cmos sensöre sahip.
    Bu açıdan da bir inceleyin derim.Kısaca, imaj kalitenizde yükselme olur...

Tabi ki f/7 ile f/2,8 bir olmaz.Biri daha detay verirken, diğeri daha az detay verir.
    Biri süreden çalar, diğeri zaman kazandırır.Siz o an ki duruma göre karar vermelisiniz.Işık yeterliyse,konu uygunsa f/2,8 de iş görür...
  • koolandgang kullanıcısına yanıt
    Ağır olmuş. Güzel olmuş.
  • -ben düşünmekten olayı iyice abarttım sanırım şuan nikon d600 body bakıyorum 10.5mm lens ile kullanacağım hatta acaba almışekn d700 ya da daha da abartıp d800 mü alsam diye içimden geçiriyorum.
    - birde üstad 10.5 mm lens için f4 değeri en keskin sonuçları veriyormuşhttp://www.ephotozine.com/article/nikon-10-5mm-f-2-8g-ed-dx-fisheye-interchangeable-lens-review-18382 buradaki grafikte bunu doğruluyo bu konuda ne dersin?
  • Ay guzel gorunuyordu kirmizi kirmizi bir deniyeyim dedim. Elde cektigim icin tam potansiyeli bu mu setin bilemiyorum ama pek tatmin edici gelmedi. 300mm f8 iso 100

Nikon j1 + FT 1 + 70-300mm vr
  • Oda arkadasima vesikalik cektim gece gece Gelip kapimin onunde olup hic bozulmadan bekledigi icin tesekkur ediyorum kendisine. Flash olayina girmedigimden iso 800 bolgesel keskinlik ve noise reduction var.

Nikon j1 + FT 1 + Vivitar 105mm macro
  • yasarcan kullanıcısına yanıt
    baktığınız bodyler ff ama 10,5 lens dx lens, bildiğim kadarı ile dx lens croplu makineler için ...selamlar
  • Herkese Isvec - Linköping'den selamlar... D7100 body ile hemen hemen ilk fotoğraflarım... Raw olarak çekilip, işlenmiş fotoğraflardır. Beğenmeniz dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 23 Ağustos 2013; 23:30:34 >
  • Bugün makineyi düşük ışıkta test etme imkanım oldu, tabiki konser fotoğrafı çektiğim için ve elimde 105 mm de 5,6 olduğu için genelde 800-1600 yer yer 2500 iso kullanmak zorunda kaldım ki en azından 1/60 enstantane değerini koruyabileyim diye. Makinadan şimdilik memnunum ancak body değil lens işi işi çözüyor maalesef. 18-105 ile bugünden geriye kalanlar... Beğenmeniz dileğiyle.

• 3. fotograf cok iyi, eleman yukari bakinca hava katmis fotografa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

3. fotograf cok iyi, eleman yukari bakinca hava katmis fotografa.

Ahahaha =) Croplamak istemedim kendisini hocam =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpug

Ağır olmuş. Güzel olmuş.

EyvAllah
  • D7100 + 18-105 mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 27 Ağustos 2013; 19:19:11 >
  • 
Sayfa: önceki 29442945294629472948
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.