Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2944. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29422943294429452946
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • carl zeiss 50 mm f 1.4 ile üçük deneme fotolarım

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

• 1 ve 3 begendim fotograflarda oynama var mi veya filtre?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepenergy

1 ve 3 begendim fotograflarda oynama var mi veya filtre?

filitre yok. oynama var yalnız şunu belirteyim oynama derken ben ps bilmem normal mudahaleler yaptım kesinlk ve kontras gibi yani.düşüncelerimi merak ederseniz zor lens özellikle f 2 nin altına indiinizde sadece f ayarları yetmiyor poz telefasi ve iso gibi tüm ayarlarını denk getirmek gerekiyor.belkide yeni olduğum için zor geldi bu lens ama dilinden anlama ya başladımmı kesinlikle vazgeçilmezler arasına gireceğine eminim.
    daha sonra geniş yazabiliim düşündüklerimi isderseniz
  • anladim, detayli gorus belirtmenizi isterim bende merak ediyorum ve almayi dusunuyorum bu lensi, zaten alinabilecek uc marka var leica, zeiss,schleider gerisi cop benim icin tabi bu birazda butce meselesi
  • quote:

anladim, detayli gorus belirtmenizi isterim bende merak ediyorum ve almayi dusunuyorum bu lensi, zaten alinabilecek uc marka var leica, zeiss,schleider gerisi cop benim icin tabi bu birazda butce meselesi

kesnlikle alın derim bu lensi bütçe olaylarını göz ardı etmeksek tabiki. bu sınıfda nikon veya diğer markalar bir sürü kolaylıklar sağlarken carl zeiss ın bu kadar farklılığnı bir kez daha anladım ve şapka çıkardım. şuna inanıyorumki daha üstünde çalışdıkca enfes kareler çıkacakdır ve bendeki en büyük eksiklik el titremesi ve göz bozukluğu d800e nin vizörü değiştirmeme ağmen görme zorluğu çekiyorum ve lensde f 2.8 altına indimmi beni korkunç zorluyor yanı bir sigma.yada nikon gibi sınıfındaki lenslerden farklı hareketli cisimlerde imkansız foto çekmek benim açmdan tabiki.işin ehlileri daha kolay yapabilirler belki.viali lenslerede benzemiyor elimde aşagı yukarı 25 e yakın nadir bulunan m42 ve m39 lensler var bunları çeşitli yollarla nikon ve pentaxda kolayca kullanmama rağmen manuel olan karl zeiss beni zorladı ahh bu demek değildirki sizde zorlanırsınız ama ne kadarda yorsa ıkan fotoyu gördükden sonra değdi diyeceğinize eminim.artı akinanızın ekraına gördüğnüz foto sizi kesinlikle sizi yanıltır hiçbir fotoyu silmeyin ve evde pc de bakın ondan sonra kara verin.ve flahşla kullanımıda farklı yani birazda anlaığım kadar biraz ışık isdeyen lens tahminim
  • sony e gecicem zaten hem otomatik zeiss primelere ulasma imkanida verdiginden onun icin photokino fuarinin bekliyorum eylulde olacakti zaten d700 satip yeni cikacak fx alip zeiss leri cekmeyi dusunuyorum

tabi d700 ve seti satabilirsem ilan koydum ama ilgilenen yok nikon bitmis
  • quote:

sony e gecicem zaten hem otomatik zeiss primelere ulasma imkanida verdiginden onun icin photokino fuarinin bekliyorum eylulde olacakti zaten d700 satip yeni cikacak fx alip zeiss leri cekmeyi dusunuyorum

tabi d700 ve seti satabilirsem ilan koydum ama ilgilenen yok nikon bitmis

bence sakın satmayın d700 ü nikon bitmez bu ayrı bir konu benimde elimde kalan pentax ve bir ki lens aylardır satılmıyor .her marka makina ve lens kullanıcısına sorsanız aynı dertten yanar.kesinlikle tüketici bilgisi ve kullanımı ile ilgili bir olay cok şey yazmak isderimde benim biraz kendimi ifade etme sorunum var kimse ile polimğe yada tartışmaya girmek isdemem zaten bunada bilgim yetmez.
    kısacası şunu yazayım
    hangi makinaya ne lens koyarsanız koyun üst düzeyde olmadıkca aldınız sonuçlar iyi olmayacak ve sizi tatmin etmeyecekdir
    ikincisi isdediğiniz kadar en pahalı lensi alın bunu kullanıcak yada nerede nezaman kullanıcak fırsatınız olmadıkca yanlış fotolar çekip arayış içinde olacaksınız ve net ortamında danışmakdan öteye gitmeyecekdir .sonra bir bakmışsınızki alıp satma işi ile hem zaman hemde ekonomik kayıp içinde olduğunuzu farkedeceksiniz .

kısacası doğru zamanda doğru yerde olmak ve foto işi zaman ve gözlem işi. el verdikce kendinizi dışarı atın net ortamından kutulun bazen 18-55 ile bile muhteşem anlar yakalacaksınız

sürcülü lisan ettiysem aff ola yazdıklarım kişi ve kuruluşlara ilişkin değildir kendime ait kısaca görüşlerimdir
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • soylediklerinize katiliyorum, sony e gecmeyi istemem istedigim fotograflari cekemememden degilde mukemmeliyetciligimden yoksa fotografta onemli olan kompozisyon, guzel bir kompozisyonu cep telefonuylada kaydetsek tarihe gecebiliriz vs bunun gibi ornekler var.

nikonda (d700) benim canimi sikan genelde dis cekimlerde +0.70 fazla pozluyor ve renkler insan gozu kadar gercekci degil belki test alanimda yansimadan dolayi boyle oluyor polarize filtreylede denemek lazim ama durum bu, tabi bu guzel fotograflar icin engel degil ama ben ekstradan lightroom gibi programlarda duzenleme yapmama gerek kalmadan mukemmel goruntu vermesini istedigimden yoksa, d700 de isimizi goruyor.
  • quote:

soylediklerinize katiliyorum, sony e gecmeyi istemem istedigim fotograflari cekemememden degilde mukemmeliyetciligimden yoksa fotografta onemli olan kompozisyon, guzel bir kompozisyonu cep telefonuylada kaydetsek tarihe gecebiliriz vs bunun gibi ornekler var.

nikonda (d700) benim canimi sikan genelde dis cekimlerde +0.70 fazla pozluyor ve renkler insan gozu kadar gercekci degil belki test alanimda yansimadan dolayi boyle oluyor polarize filtreylede denemek lazim ama durum bu, tabi bu guzel fotograflar icin engel degil ama ben ekstradan lightroom gibi programlarda duzenleme yapmama gerek kalmadan mukemmel goruntu vermesini istedigimden yoksa, d700 de isimizi goruyor.

D700 candır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan69

quote:

anladim, detayli gorus belirtmenizi isterim bende merak ediyorum ve almayi dusunuyorum bu lensi, zaten alinabilecek uc marka var leica, zeiss,schleider gerisi cop benim icin tabi bu birazda butce meselesi

kesnlikle alın derim bu lensi bütçe olaylarını göz ardı etmeksek tabiki. bu sınıfda nikon veya diğer markalar bir sürü kolaylıklar sağlarken carl zeiss ın bu kadar farklılığnı bir kez daha anladım ve şapka çıkardım. şuna inanıyorumki daha üstünde çalışdıkca enfes kareler çıkacakdır ve bendeki en büyük eksiklik el titremesi ve göz bozukluğu d800e nin vizörü değiştirmeme ağmen görme zorluğu çekiyorum ve lensde f 2.8 altına indimmi beni korkunç zorluyor yanı bir sigma.yada nikon gibi sınıfındaki lenslerden farklı hareketli cisimlerde imkansız foto çekmek benim açmdan tabiki.işin ehlileri daha kolay yapabilirler belki.viali lenslerede benzemiyor elimde aşagı yukarı 25 e yakın nadir bulunan m42 ve m39 lensler var bunları çeşitli yollarla nikon ve pentaxda kolayca kullanmama rağmen manuel olan karl zeiss beni zorladı ahh bu demek değildirki sizde zorlanırsınız ama ne kadarda yorsa ıkan fotoyu gördükden sonra değdi diyeceğinize eminim.artı akinanızın ekraına gördüğnüz foto sizi kesinlikle sizi yanıltır hiçbir fotoyu silmeyin ve evde pc de bakın ondan sonra kara verin.ve flahşla kullanımıda farklı yani birazda anlaığım kadar biraz ışık isdeyen lens tahminim

@ ercan69 güle güle kullanın bokeh makinasını.
    Evladiyelik bir lens almışsınız.
    Benzer durumlardayız.Ellerim titremese de gözler yavaş yavaş gidiyor.Uzaktan sonra yakın da gitti
    Astigmat da var.Tüm bunlara rağmen ben de 85mm'i bir türlü gözden çıkaramıyorum...

@deepenergy D700 bu sözleri hak eden bir makine değil.Haksızlık ediyorsunuz ...
  • quote:

bence sakın satmayın d700 ü nikon bitmez bu ayrı bir konu benimde elimde kalan pentax ve bir ki lens aylardır satılmıyor .her marka makina ve lens kullanıcısına sorsanız aynı dertten yanar.kesinlikle tüketici bilgisi ve kullanımı ile ilgili bir olay cok şey yazmak isderimde benim biraz kendimi ifade etme sorunum var kimse ile polimğe yada tartışmaya girmek isdemem zaten bunada bilgim yetmez.
    kısacası şunu yazayım
    hangi makinaya ne lens koyarsanız koyun üst düzeyde olmadıkca aldınız sonuçlar iyi olmayacak ve sizi tatmin etmeyecekdir
    ikincisi isdediğiniz kadar en pahalı lensi alın bunu kullanıcak yada nerede nezaman kullanıcak fırsatınız olmadıkca yanlış fotolar çekip arayış içinde olacaksınız ve net ortamında danışmakdan öteye gitmeyecekdir .sonra bir bakmışsınızki alıp satma işi ile hem zaman hemde ekonomik kayıp içinde olduğunuzu farkedeceksiniz .

kısacası doğru zamanda doğru yerde olmak ve foto işi zaman ve gözlem işi. el verdikce kendinizi dışarı atın net ortamından kutulun bazen 18-55 ile bile muhteşem anlar yakalacaksınız

sürcülü lisan ettiysem aff ola yazdıklarım kişi ve kuruluşlara ilişkin değildir kendime ait kısaca görüşlerimdir

D700 satılmaz ayrı konu.

Ercan hoca doğru söylemiş ayrı konu.

sürekli -0.7ev'de tutarsınız doğru pozlamış olur :) D700, D800'ün devamı gelene kadar satılmasa insana yeni body aratmayacak bir makine bence. kişisel olarak soğumuşsunuzdur, görmek bile istemezsiniz o zaman başka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpug

quote:

kısacası şunu yazayım

D700 satılmaz ayrı konu.

Ercan hoca doğru söylemiş ayrı konu.

sürekli -0.7ev'de tutarsınız doğru pozlamış olur :) D700, D800'ün devamı gelene kadar satılmasa insana yeni body aratmayacak bir makine bence. kişisel olarak soğumuşsunuzdur, görmek bile istemezsiniz o zaman başka.

degisken fazla pozlamasi var yaklasik olarak +0.7 dedim olcum sistemi mukemmel degil renkleri de ayni sekilde, 14 bit kayipsiz raw cekiyorum evde yaptigim denemelerde gozumle gordugum renk ve tonlarda farklilik var ben sadece gozlemimi soyledim sony bedava vermiycek makineyi sonucta, mesela daha once eos 7d kullanmistim jpegte renkler baya bozuk cikiyordu birakin goze yakin olmayi bunla ilgili nette baya bilgi var, muzede gordugum canon kullanan biride bana gelip abi renkler cok bozuk cikiyor ne yapabilirim diyince bu sorunu tek yasayan ben olmadigimdan emin olmustum o arkadasada raw cekmesini onerdim

ayrica bu sorunlar istedigim fotografa cekmeme zaten engel degil ben bu nedenlerden dolayi istedigim fotografi cekemiyorum demedim, zaten mide bulandirici ugrastirici...
  • Sony'nin renkleri daha kötü olacak benden söylemesi. Gerçi söylemiştim
  • Hem uğraşmayayım, hem de kalitenin dibine vurayım. Öyle bi köy yok bence :)

WB ayarları, pozlama ayarları vs gibi şeyler RAW çeken (ve hatta RAW öneren) insan için 30 saniyelik iş olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Sony'nin renkleri daha kötü olacak benden söylemesi. Gerçi söylemiştim

ustad bir de onu deniyim icimde bir istek var AF zeiss secenekleride varya

gerci d700 satamadigimdan sikinti yaratacak bana, efsane d700 oyle bir efsaneki teklif dahi atan yok

@Crosshair denemedim ama oyle bir marka - makina mevcut diye tahmin ediyorum adi Leica

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explorerAA -- 12 Ağustos 2013; 16:58:11 >
  • Leica daha beter. Leica'da renkleri doğru tutturmak için RAW çekmeye mecbursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leica incelemesi yapmis miydin abi?
  • Arkadaşlar Nıkon D3100 makinam var.Fotoğraf çektiğim zaman parlak yerler (örnegin beyaz kapı vs) bunları makinamın ekranı yanıp sönen sihaylıklarla birlikte gösteriyor.Ama bilgisayarda baktıgıma kapı aynen parlak yapı eskiden böyle olmuyordu son zamanlarda olmaya başladı problem nedir acaba? Şimdiden teşekkürler...
    Ayrıca eskiden hafıza kartımı bilgisayara taktıgımda fotograflara direk bakabiliyordum şimdi ise nef formatına geçtigi için bakamıyorum bu durum hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
    (Her iki olayda makinamı arkadaşa ödünç verdikten sonra oldu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCR -- 12 Ağustos 2013; 19:37:42 >
  • PCR kullanıcısına yanıt
    fazla beyaz-patlak çıkan yerleri uyarıyor, izleme ayarlarından kapatılabilinir
  • 
Sayfa: önceki 29422943294429452946
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.