Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (293. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim gönlüm tabiiki d80 den yana.hele hele de süper çekimlerden sonra.üç beş ay sonra ben de plutos gibi çekerim umarım :D hayal hayal :)
    benim d80 deki kafama takılan tek şey pozlamada ufak bir sorun var diyorlar.o yüzden kafam karışık.eger o sorun degil derseniz d80 alacagım çok yakında...
    ayrıca size sormakk istedigim d80 +tamron 17-50 mi
    d80+18-200vr mi yoksa d80 18-70 mi alayım.
    ikinci lensi bir iki ay sonra almayı düşünüyorum..
  • 2. lens gelcekse Tamron'dan yana benim oyum
  • pozlama sorunu için görüşünü alabilirmiyim..tecrubeli olarak 500 lirayı geçmeyen ikinci lens ne olsun..
    ve ucuza nerden alırım bu makineyi...çok olmadım umarım :D
    teşekkür ederim ilgin iiçin..
  • plutosdady nostradamus ve katzeye çanta önerılerı için tesekkurler...tamam makına yolda ama cok calısmam lazım cookkkkkkkkkkkkkkk...:) umarım ılerı gunlerdede yardımlarınızı esırgemezsiniz..mesala şu fotolara koydugunuz cervece alt ımzaları hangı programla yapıyorsunuz..cok şık duruyor..photo filter programını kurdum ama olmadı..neyse hele bı makına gelsın önce foto cekmeyı ögrenelımde bır...tekrar teşekkurler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jutenyam -- 14 Nisan 2008; 21:45:01 >
  • daha dogrusu ben sokak manzara ve aile fotoları çekmek istiyorum...makro ya ilgi duymuyorum...bir normal bir de zoom olsun yeter diyorum hatalı m düşünüyorum...
    18-70 bir de önereceginiz zoom da olabilir...
  • Ben photo filtre kullanıyorum. "image" sekmesinden "outside frame" olan yerden yapılabiliyor.
  • benimde d300 yarın geliyor d80'den geçiş yapıyorum.lens tamron 17-50 aldım..aldıgım yer plutosdady arkadasımın tavsiyesiyle hayyam odak mustafa abiden fiyattada güzellik yaptılar sagolasın hakan kardesim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexxson -- 14 Nisan 2008; 22:04:47 >
  • hayırlı olsun..elıme gecen ılk para ıle bende bu gecısı yapmak ıstıyorum..
    quote:

Orjinalden alıntı: alexxson

benimde d300 yarın geliyor d80'den geçiş yapıyorum.lens tamron 17-50 aldım..aldıgım yer plutosdady arkadasımın tavsiyesiyle hayyam odak mustafa abiden fiyattada güzellik yaptılar sagolasın hakan kardesim
  • d80 i ne yaptın ? sattın mı ...
  • Mustafa abi bir tanedir

Edit : Hidrojenperoksit D80'i daha yeni aldın , D300 ile aralarında uçurum da fark yok hani ( CMOS dışında )

Body'e yatırımdan ziyade objektife yatırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hederahelix -- 14 Nisan 2008; 22:13:57 >
  • quote:

benimde d300 yarın geliyor d80'den geçiş yapıyorum.lens tamron 17-50 aldım..aldıgım yer plutosdady arkadasımın tavsiyesiyle hayyam odak mustafa abiden fiyattada güzellik yaptılar sagolasın hakan kardesim

tamron 17-50 nin afı nasıl sinir bozucu diye duydum öle vız vız dönüyor?
  • quote:

d80 i ne yaptın ? sattın mı ..

Kardes d80'i nişanlıma verdim oda ilgili bu yaz beraber çekicez ben çekerken o çok sıkılıyordu benimde kafam rahat artık

quote:

hayırlı olsun..elıme gecen ılk para ıle bende bu gecısı yapmak ıstıyorum..

Darısı basına kardesim sagolasın

quote:

Bana göre Çok tatlı sesi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexxson -- 14 Nisan 2008; 22:21:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

quote:

Evet , AF sesi sinir bozucu biraz , ama optik kalite uğruna katlanıyoruz
  • Hakan trenle polisleri tam denk getirmişsin çok güzel bi foto eline sağlık.
  • @PlutosDaddy

harbi çok güzel yakalamışsın tebrikler
  • quote:

Orjinalden alıntı: antique

@shinamira;

fotoğrafın çok güzel ama tam yatay kadrajlık bir ortammış, sen dikey çalışmışsın, yine de binaların silüetleri çok güzel görünüyor..
    belki alt kısmı kesseydin daha güzel olurdu, ben bir deneme yaptım umarım kızmazsın

Ters ışık ustasından tavsiyeye her zaman ihtiyaç var hocam, ne demek :) Sadece orjinal kadrajı çok anormal bir bozukluk olmadıkça bozmamaya çalışıyorum.. 70 mm ile de anca ulaşabildim o noktaya. Aslına bakarsan ilk dslr makinam olduğundan, neredeyse çektiğim her foto türünün ilki oluyor.. zamanla öğrencez artık :)
  • arkadaşlar,

facebook'a üye misiniz bilmiyorum ama biz orda fotoğrafla ilgili grup açtık bir arkadaşımla. ilgilenirseniz eğer bekleriz:

http://www.facebook.com/group.php?gid=14769792847&ref=mf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FCK® -- 15 Nisan 2008; 10:09:32 >
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • @hederahelix

Yaw Eskişehir'de ne zaman hava açtı ki,bu kareyi yakaladın merak ettim.Yoksa zulanda bu fotoğrafın varmıydı
  • quote:

Orjinalden alıntı: tigin34

arkadaşlar bende d60 ile d80 arasında kaldım.tavsiyeleriniz ne olur.3 gündür forumu okumaktan gözlerime bir hal oldu :D ...yalnız dikkatimi çeken burada herkesin d80 ve d40ı var sanırım.d60ı olana rastlamadım.en azından okudugum mesajlarda.hem de 60ı hem de d80i deneme fırsatı olan biri beni aydınlatırsa ve bu makinelerin kullanıcıları karar vermemize yardımcı olacak fikirlerini söylerlerse memnun olurum...fiyat olarak degerlendirmeyin.fotograf kalitesi ve kullanım açısından degerlendirin lütfen.(d80 in kafama takılmasının sebebi plutosdady nin süper fotografları :))..lütfen yardım edin .yoksa kafam patlayacak..

D60 ı 1 haftadır kullanıyorum. D40 dan farklarını sayayım. 10 mp, Toz önleme sistemi, saniyede 3 kare çekim, ISO 100-3200 aralığı, vizöre gözünü yaklaştırdığında LCD nin sönmesi, Bodynin biraz daha büyük olması (Çok az bir fark), ve en çok hoşuma giden özelliği LCDnin makina yönüne göre yön değiştirmesi yan tuttuğunda menü yine düz :) Kit lensi 18-55 VR olması. D60 ı kesinlikle tavsiye ederim! Çok güzel cihaz, menü kullanımı çok basit. Md kadranını çevirirken lcd de aynen hareketi görebiliyosun. D60 ın fiyatı 960 ytl body 1,145 kit lens.
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.