Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (288. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani bi yazılım yükleme falan yapamıyomuyuz türkçe için
  • Teşekkür ederim. Versiyon artık v1.11.
  • simdi tamron 17-50 mi sigma 17-70 mi tcrubelerinize dayanarak hangisini düşünelim? ben bi turlı işin içinden cıkamadım....
  • D80 Firmware Update 1.10 - Windows

quote:

About this firmware update
    This service provides software for upgrading D80 A firmware to v1.10 and B firmware to v1.10. When performing this Firmware Upgrade, be sure to upgrade both A and B firmware. Be aware that operation of your D80 is not guaranteed if either A or B firmware is upgraded to v1.10 while the other firmware is not upgraded.

The following improvements have been made in version 1.10.
    - The D80 is “Certified for Windows Vista"
    - Support for the new USB Media Transfer Protocol (MTP) has beenadded. The PTP option in the setup menu's USB item will be modified to MTP/PTP. The icon will also be modified.
    - The effects of noise reduction processing performed at shutter speeds of 1 - 8 s with shutter speed set to “bulb”, when On is selected for Long exp. NR in the shooting menu, have been improved.

bu güncelleme hakkında

Bu güncelleme D80'in A ve B firmware'ini 1.10 versiyonuna yükseltir. Bu güncellemeyi yaparken her iki A ve B firmware'ini yükselttiğinizden emin olun. Eğer sadece A veya B firmware'den birisini güncelleyip diğerini güncellemezseniz makinanız garanti kapsamı dışında kalır.

Bu güncelleme ile gelen yenilikler;
    - D80, windows vista için uyumlu hale getirilmiştir
    - yeni USB media transfer protocol (MTP) desteği eklenmiştir. ayrıca setup menudeki USB için PTP seçeneği, MTP/PTP olarak düzeltilmiştir ve bunun ikonu da yenilenmiştir.
    - shooting menudeki "uzun pozlamada gren azaltma" aktif duruma getirildiğinde 1 ila 8 saniye enstantane hızı ile Bulb modundaki enstantane hızındaki gren azaltma işlemi efekti geliştirilmiştir. (ingilizcesinde "1 - 8 s" yazıyor ama ben bunu 1saniye ila 8saniye olarak anladım, yanlış anlamış da olabilirim)
  • Yok yok doğru algılamışsın. Demek bundan sonra "eşşek kadar uzun" pozlama yaptığımda gren daha az olcak
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Yok yok doğru algılamışsın. Demek bundan sonra "eşşek kadar uzun" pozlama yaptığımda gren daha az olcak

walla NIKON calisiyor....Cananlar ise canan kaliyor :) yada CANIYAKAN :)

• Sen bu gidişle D70s'i çakcan he?
  • walla bilmiyorum.....

Yaw....bi 200 dolarcik elime gecsin, gider veririm 350D :) adam akilli K10D veya GX-10 alirim :P
  • Kısa ve Öz

Fotografa yeni başlayan biri olarak DSLR almak istiyorum. Makinemi İngiltere'den alacağım fiyatları Türkiye Fiyatlarına göre oldukça uygun. İki makine arasında kaldım... Ancak bir türlü karar veremiyorum... Biri Nikon D60 + 18 - 55mm Lens Fiyatı Ytl olarak 980 Ytl ... Diğeri ise Canon EOS 400D + EFS 18 - 55mm Lens fiyatı Ytl olarak 900Ytl... Satıcı dediki Al Nikon D60'ı yanında da sana 70 - 300mm Sigma sanırım 230Ytl ye verelim dedi... Canon alırsan lensleri daha pahalıdır dedi... Lens için parayı sonrada biriktiririm o sorun değil önemli olan aletlerin özellikleri ve kalitesi... İkisinide elime aldım. Nikon'un malzemesi daha kaliteli gibime geldi... Canon'da çok şık duruyordu ama ne bileyim Nikon daha kaliteli gibi geldi bana ... Anlamadığım için dış görünüşe bakıyorum :):) Sizler yardımcı olursanız çok sevinecem...

Canon EOS 400D + EFS 18 - 55mm Lens

Yoksa

Nikon D60 + 18 - 55mm Lens
  • Satıcı pek işten anlamıyo anlaşılan; D60 da gövde motoru yok, sigma 70-300 ile AF yapamazsınız.. HSM modeli çıktı piyasaya fakat sürüldüğünü görmedim\duymadım henüz... 230TL'ye de zor gibi

Ben de kısa ve öz "fotoğrafa yeni başlayan" birine DSLR önermiyorum En azından slr-like hatta manuele izinli bir kompaktla hem hevesi tartabilirsiniz hem de ısınma turlarını az çok üstünüzden atabilirsiniz.

Ama illa ki bunlardan biri alıncaksa da eksilerini artılarını karşılaştırarak kararı alcak kişinin vermesi gerek; dış görünüş olayı tamamen ayrı bişey zaten

Şahsi kararım 400D yönünde olurdu, iso performansından ve AF sorunu olmadığından... Hoş artık odak motorlu lensler çıkmaya başladı tabii motorsuz lenslerle arada illa ki bi fiyat farkı olcak
  • 230Ytl Fiyatı doğru duydun... AF dediğin olayı ise ben bilmiyorum maalesef zahmet olmaz ise bir cümleyle açıklayabilirmisin? Çok teşekkür ederim... Ama duyduğum kadarıyla D60'ın lenslerinde AF yapan bir özellik varmış yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum ... :( Teşekkürler...

quote:

Satıcı pek işten anlamıyo anlaşılan; D60 da gövde motoru yok, sigma 70-300 ile AF yapamazsınız.. HSM modeli çıktı piyasaya fakat sürüldüğünü görmedim\duymadım henüz... 230TL'ye de zor gibi

Ben de kısa ve öz "fotoğrafa yeni başlayan" birine DSLR önermiyorum En azından slr-like hatta manuele izinli bir kompaktla hem hevesi tartabilirsiniz hem de ısınma turlarını az çok üstünüzden atabilirsiniz.

Ama illa ki bunlardan biri alıncaksa da eksilerini artılarını karşılaştırarak kararı alcak kişinin vermesi gerek; dış görünüş olayı tamamen ayrı bişey zaten

Şahsi kararım 400D yönünde olurdu, iso performansından ve AF sorunu olmadığından... Hoş artık odak motorlu lensler çıkmaya başladı tabii motorsuz lenslerle arada illa ki bi fiyat farkı olcak
  • AF = Auto Focus = Otomatik odaklama

Şimdi "D60 lensleri" diye bi tabir yok Nikon bayonet lensler diye genellemek gerek. Nikon'un makinelerinde genelde otomatik odaklama gövdedeki odak motoru ile sağlanırdı, yani lenslerde odak motoru ihtiyacı yoktu (Olanlar daha hızlı odaklar vs vs)

"AF" lensler odak motoruna sahip değildir, "AF-S" ve "AF-I" lensler SWM (Silent Wave Motor) odak motoruna sahiptir; aynı şekilde Sigma lenslerde de HSM (Hyper Sonic Motor) yazısı görmediğiniz lensler odak motoruna sahip değildir.. (Bkz: 70-300)

Kısacası;

D40\D40x\D60 gövdede odak motoru barındırmayan makinelerdir ve odak motoruna sahip olmayan lenslerle otomatik odaklama yapamazlar..

Yoksa 230TL normal bi fiyat... Atladığım nokta kaldıysa affola, eklerim
  • Walla üşenmeden açıkladın Allah senden razı olsun arkadaşım... Ben muhabbeti anladım... Alette HSM özelliği yok :) Ondan o kadar ucuz... Ve bu söylediklerinden sonra anladım ki bu aletlerin Body leri çokta önemli değil ... Önemli olan Lense yatırabileceğin para :) Geniş açı kullanırsan nesnelerde eğrilme olur :) Tele zoom lazım yok öteki türlü çekeceksin tripod lazım :) Ucuz body kaliteli Lens ve orta halli bir tripod :) Bu 3gen beni uçurur:) TEkrardan Allah razı olsun kardeşim senden ... Artık bir sorunum olursa... bu forumda iyi insanlar hali hazırda mevcutlar... Kendine iyi bak belki bir gün güzel bir resim çeker ve burada sizlere sunarım :):)

quote:

AF = Auto Focus = Otomatik odaklama

Şimdi "D60 lensleri" diye bi tabir yok Nikon bayonet lensler diye genellemek gerek. Nikon'un makinelerinde genelde otomatik odaklama gövdedeki odak motoru ile sağlanırdı, yani lenslerde odak motoru ihtiyacı yoktu (Olanlar daha hızlı odaklar vs vs)

"AF" lensler odak motoruna sahip değildir, "AF-S" ve "AF-I" lensler SWM (Silent Wave Motor) odak motoruna sahiptir; aynı şekilde Sigma lenslerde de HSM (Hyper Sonic Motor) yazısı görmediğiniz lensler odak motoruna sahip değildir.. (Bkz: 70-300)

Kısacası;

D40\D40x\D60 gövdede odak motoru barındırmayan makinelerdir ve odak motoruna sahip olmayan lenslerle otomatik odaklama yapamazlar..

Yoksa 230TL normal bi fiyat... Atladığım nokta kaldıysa affola, eklerim
  • quote:

Orjinalden alıntı: adriano10

Walla üşenmeden açıkladın Allah senden razı olsun arkadaşım... Ben muhabbeti anladım... Alette HSM özelliği yok :) Ondan o kadar ucuz... Ve bu söylediklerinden sonra anladım ki bu aletlerin Body leri çokta önemli değil ... Önemli olan Lense yatırabileceğin para :) Geniş açı kullanırsan nesnelerde eğrilme olur :) Tele zoom lazım yok öteki türlü çekeceksin tripod lazım :) Ucuz body kaliteli Lens ve orta halli bir tripod :) Bu 3gen beni uçurur:) TEkrardan Allah razı olsun kardeşim senden ... Artık bir sorunum olursa... bu forumda iyi insanlar hali hazırda mevcutlar... Kendine iyi bak belki bir gün güzel bir resim çeker ve burada sizlere sunarım :):)

sen hangi ara anladın bütün bunları
    bir soru bir cevap ve sen olayı kapmışsın..

valla helal olsun
  • HDR

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

D40 la çektiğim tüm fotoğrafları görmek için:
    http://www.flickr.com/photos/24955558@N04/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethian -- 11 Nisan 2008; 12:27:38 >
  • http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=290220105404

E-bay de bir d80 ilanı buldum.. İki tane lens, flash memory card, iki adet taşıma çantası fln 1300USD..
    Eğer bu linke bir bakıp ürünü inceleyip görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum..
  • +gümrük+nakliye ile oluşaçak fiyat pek uygun değil gibi...
  • Fiyat iyi değil 1300 Usd TR de bile hemen hemen o fiyata alınabilri
    quote:

Orjinalden alıntı: ozraksy

http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=290220105404

E-bay de bir d80 ilanı buldum.. İki tane lens, flash memory card, iki adet taşıma çantası fln 1300USD..
    Eğer bu linke bir bakıp ürünü inceleyip görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum..
  • nikon d40 ve d40x arasında kaldım sizce ikisi arasındaki fark sadece megapixel farkımı hangisi alınmalı bu iki makineden yorumlarınızı bekliyorum..
  • Her iki model arasından mantıken D40 daha iyi bir seçim olur bence. Fotoğraf kalitesi tamamen aynı ve D40x modelinde 11 odaklı AF noktası bulunuyor.
  • 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.