Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2392. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23902391239223932394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atoxi

quote:

Orijinalden alıntı: bafink

durmadan geziyon herhalde hocam bende uzun süredir tek kare foto çekemdim off yaa

Alıntıları Göster
    quote:

atoxi

durmadan geziyon herhalde hocam bende uzun süredir tek kare foto çekemdim off yaa

Yok be hocam denk gelio 1-2 kare çekip uzaklaşıom işten vakit kalmıyorki yorgun argın çıkılmıyor fotoğrafa haftasonu kısmetse sokaklardayım, kendimi portre konusunda geliştirmek istiyorum ama çekmeden olmuyor bakalım nası olcak gizli gizli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bafink -- 5 Ocak 2012; 22:17:01 >
  • Merhaba arkadaslar. Uzun zamandir ikinci makina olarak micro 4/3 ve ya Nex serisi birsey alayim diye planliyordum 60D yi surekli tasiyamiyorum. Iki gun evvel bir daha denk gelmeyecek bir fiyattan bulunca dayanamayip Nikon 1 j1 aldim. Imaj kalitesi tabiki 60D yi tutmaz ama Nex 5n aklimi kurcaliyor. O da Nikona gore buyuk lensi falan bir anlami olmayacak gibi. Fikir verebilen olursa iyi olur tesekkurler...
  • Nikon D 3100 ile çektiğim fotoğrafları çıktı almak amacı ile Canon yazıcıma Canon Photo Paper Pro fotoğraf kağıdı almıştım geçenler de. Canon marka bir ürün olmasına rağmen kayıt iğrenç kokuyor önce yazıcıya aldığım dolum mürekkebinin kokusu sandım ama baskı yapmadığım kayıtlarda da aynı kokunun olduğunu gördüm.

Resmen kayıt da idrar kokusu var. Sözüm ola kaliteli kayıt
  • Nikon 1 j1 ile masamda ilk deneme. Model 2.5cm'lik cobra

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Bu da %100 crop.

Iso 100 de ufak sensoru icin sonuclar fena degil gibi?
  • @skyline

Nex 5n harika makina. Özellikle düşük ışık performansı çok iyi. Prime lens ile kullanacaksanız gene ufak olur ama zoom lens makinayı biraz buyutebilir. Gene de bi dslr gövdesi olmadığından gayet taşınabilir bir makina, ben tavsiye ederim kesinlikle. O sensör o makinayı aldırır :)

@Zeit

G piyasada dolaşmaya başlayınca D'nin fiyatı düşer diye umuyorum :)

@Noctivagant

Hocam ben de epson yazıcı ve epson fotoğraf kağıdı kullanıyorum. Bastırdığım kağıtlarda bir koku oluyor hep, herhalde mürekkep kokusu o. Yoğun mürekkep sonuçta. Ama diğer durumu bilemiyorum. Baskılar kaliteli çıkıyor mu?

Ya da siz canon'u taşlıyorsunuz da ben geyiği anlamadım mı :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

@Noctivagant

Hocam ben de epson yazıcı ve epson fotoğraf kağıdı kullanıyorum. Bastırdığım kağıtlarda bir koku oluyor hep, herhalde mürekkep kokusu o. Yoğun mürekkep sonuçta. Ama diğer durumu bilemiyorum. Baskılar kaliteli çıkıyor mu?

Arkadaşlar, mürekkebin kötü kokması normal. Bende HP'den baskı alıyordum eskiden...

Fotoğraf için değildir belki ama mürekkebin aromalısını bile çıkarmışlar. Çilek, kayısı, muz gibi çeşitleri var... Linki burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 6 Ocak 2012; 11:07:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

@Noctivagant

Arkadaşlar, mürekkebin kötü kokması normal. Bende HP'den baskı alıyordum eskiden...

Fotoğraf için değildir belki ama mürekkebin aromalısını bile çıkarmışlar. Çilek, kayısı, muz gibi çeşitleri var... Linki burada

aromalı hee aman çoluk çocuğun eline geçmesin
  • Sharks dergi çok güzel, eline sağlık.

Semb şu link burada işini nasıl yapıyoruz, çahilliğimi mazur görün

Alman parlementosunun cam çatısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbagci -- 6 Ocak 2012; 11:24:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Cevap yazarken üstteki butonları bilirsiniz; image, simage falan yazan. Orada "link" butonuna basın açılan pencerede url denen yere linkinizi yapıştırın, "url adı" olarak ne isterseniz onu yazabilirsiniz... Sonra sıcak servis edin, afiyet ossun...
  • quote:

@skyline

Nex 5n harika makina. Özellikle düşük ışık performansı çok iyi. Prime lens ile kullanacaksanız gene ufak olur ama zoom lens makinayı biraz buyutebilir. Gene de bi dslr gövdesi olmadığından gayet taşınabilir bir makina, ben tavsiye ederim kesinlikle. O sensör o makinayı aldırır :)

@Zeit

@Noctivagant

Koku Mürekkebin değil kağıdın kokusu. Baskı kaliteli çıkıyor ona lafım yok ama Canon kağıdı kökü bir şekil de kokuyor. Aynı mürekkep seti ile başka kağıda bastığım fotoğrafları alıp kokladım onlarda en ufak koku yok.

Canon kağıdın kendisin de nedense garip bir koku var. Fotoğrafları elime alıp baktığım an o kökü koku net şekilde burnuma geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

@skyline

@Zeit

@Noctivagant

Koku Mürekkebin değil kağıdın kokusu. Baskı kaliteli çıkıyor ona lafım yok ama Canon kağıdı kökü bir şekil de kokuyor. Aynı mürekkep seti ile başka kağıda bastığım fotoğrafları alıp kokladım onlarda en ufak koku yok.

Canon kağıdın kendisin de nedense garip bir koku var. Fotoğrafları elime alıp baktığım an o kökü koku net şekilde burnuma geliyor.

canon işte :PP
  • quote:

Sharks dergi çok güzel, eline sağlık.

Teşekkür ederim hocam.Herşey Nikon için

@skylineGTR_34

Makineniz hayırlı olsun
  • nikon d3100 makinam var gps özelliğini kullanarak resimleri nerde çektiğimi görebiliyormuyum ,eğer görebiliyorsam bunu nasıl yapabilirim,eğer göremiyorsam bu gps ne işe yarıyor?
  • quote:

Sharks dergi çok güzel, eline sağlık.

Zarar olmuş

Bu arada D4'te zarar

@dttafo Gps için eklenti gerekiyor.Misal şöyle bir şey GPS Unit
  • quote:

Orijinalden alıntı: dttafo

nikon d3100 makinam var gps özelliğini kullanarak resimleri nerde çektiğimi görebiliyormuyum ,eğer görebiliyorsam bunu nasıl yapabilirim,eğer göremiyorsam bu gps ne işe yarıyor?

GPS modülü almanız lazım. GPS receiver olarak geçer. 150 dolar civarında fiyatı var...

@koolandgang, sizin mesajı sonradan gördüm... Orijinali muhtemelen daha pahalıdır. Benim gördüğüm promete marka linki burada...

Orijinali şeklen makinayla daha uyumlu tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 6 Ocak 2012; 13:32:15 >
  • Antin kuntin işlerden hiç lazım olmayan 5000-6000$ biriktireceğim bir gün. Ondan sonra bekleyip, hiç paraya acımadan Nikon'un çıkardığı ilk en yeni PRO gövdeyi alıp jübile yapacağım. Öyle dursun kenarda bakışalım karşılıklı :)

Şimdi olsa 6000$, patlatsak bir tane D4. PRO gövdeler hiç bir zaman ilgimi çekmedi. Hep gereksiz büyük ve küstah gelmişlerdir bana. "Ben burdayım ulen" diye hava yapıyorlar sanki :) Ama bu D4 farklı olmuş.Çok küçük bir ayrıntı ama ben bayıldı; cihazın üst ekran ışığı devreye girdiğinde, bütün tuşlar zemin aydınlatmalı olarak çalışıyor. Pavyon olmuş. Anlayamdığım da deklanşör altı çark bu gövde de çok aşağı yatmış. Benim eller büyük olduğu için işaret parmağımla hep yukarıya doğru çevirdiğim çark, bu gövde de fazlası ile aşağı bakıyor gibi geldi. Bunu Nikon'a ileteceğim.
  • onlar ordayım diye bağırsınlar ama bi zahmet sonuçta amiral gemisi dediğin ürün firmanın en üst limitlerini, prestijni direkt olarak temsil eden bir üründür.

ha bu makinaların "ben burdayım" diye bağıracağı ortam da pek yok açıkçası. şehirde gezerken d4'üyle manzara, sokak fotoğrafı çeken adam göremeyiz mesela

gerçi asla asla demiyorum. kadıköy'e geçerken vapurdan haydarpaşa'yı fotoğraflayan hasselblad'ı gördükten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

Antin kuntin işlerden hiç lazım olmayan 5000-6000$ biriktireceğim bir gün. Ondan sonra bekleyip, hiç paraya acımadan Nikon'un çıkardığı ilk en yeni PRO gövdeyi alıp jübile yapacağım. Öyle dursun kenarda bakışalım karşılıklı :)

Şimdi olsa 6000$, patlatsak bir tane D4. PRO gövdeler hiç bir zaman ilgimi çekmedi. Hep gereksiz büyük ve küstah gelmişlerdir bana. "Ben burdayım ulen" diye hava yapıyorlar sanki :) Ama bu D4 farklı olmuş.Çok küçük bir ayrıntı ama ben bayıldı; cihazın üst ekran ışığı devreye girdiğinde, bütün tuşlar zemin aydınlatmalı olarak çalışıyor. Pavyon olmuş. Anlayamdığım da deklanşör altı çark bu gövde de çok aşağı yatmış. Benim eller büyük olduğu için işaret parmağımla hep yukarıya doğru çevirdiğim çark, bu gövde de fazlası ile aşağı bakıyor gibi geldi. Bunu Nikon'a ileteceğim.

Bu kısımdan sonra koptum :)

Not : bu arada üzülerek itiraf ediyorum yazıcı konusunda maalesef benim de yazıcım o kadar laf attıgım canon modelinden :(
  • benim yazıcı canon'du kırdım

aptal bi aletti. yazdırmadan önce iki saat "tık-tık-tık-tık-tıkıtıkıktıktı-daaat-duptıs-duptıs-tıkıtıkıktı-tık tık-...-pıt" diye egzersiz yapardı. her kağıttan önce 40 saniye beklerdim.

tek kartuşlu idi ve tek bir renk bittiğinde bütün kartuşu değiştirmek lazım gelirdi. şu kolay dolum kartuşları da buna uygun değildi.

bir gün gene iki saat egzersiz yaptıktan sonra "yeşil renk bitti o yüzden siyah-beyaz kağıdı yazmıyorum" deyince kucakladığım gibi battal boy çöp poşetine, ordan da konteynıra attım keranacıyı.
  • 
Sayfa: önceki 23902391239223932394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.