Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2389. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben yarin hayyamdan lens alacagim. Rastgele bir yere girip almaktansa sizin tavsiye edeceginiz bir yerde almak isterim.

Diger bir sorunumda halen hangi lensi alacagima karar veremedim :) sanirim son dakika yazi tura atacagim :)

18-135 i verip 18-200 vr2 mi alayim
    18-135 cepte kalsin eldeki para ile 70-300 vr mi alayim

Avantajlar dezavantajlar kisiden kisiye gore degismekte. Bir cok degerli kisinin gorusunu aldim.
    18-200 tak cikar olayindan buyuk bir olcude kurtaran bir lens. Fiyatinin yuksek olmasinin yaninda o derece lens kalitesi getiriyor mu halen emin olamadim. Ken abi iyi seyler soylemis.

70-300 daha yuksek zoom saglasada dar aci surekli kullanima izin vermiyor gibi.

Bunlari burada bu saatte yazmamin sebebi son bir umut sizlerin goruunu almak icin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creative_Director

quote:

Orijinalden alıntı: ademyagiz

Bir sığırcık da benden gelsin:) Kadıköy'de insana alışkın olduklarından kaçmadan güzel poz veriyorlar.

D40x + 55-200mm VR

200mm (35mm eşdeğeri:300mm)
    2.99m
    f/7.1
    (1/250)
    ISO 200

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

üstad senin sıgırcık cok daha yakısıklı cıkmıs eline saglık :)

aradaki mesafe az ve ışık şartları daha iyiydi ondan :)
  • Milli piyangodan ikramiye kazanan varsa bir adet Hasselblad H4D-50 istiyorum arkadaşlar.Alacaklar özel mesaj atsın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arkadaşlar yeri değil ama bir soru sormam lazım.

Ben gitti gidiyor sitesinden bir kaç ay önce 3-4 sefer alış veriş yapıp Nikon D 3100 için filtreler, Gözvizör filan almıştım ve ödemelerini de sorunsuz şekilde yapmıştım. Dün bana 21.11.2011 tarihine sahip ve üzerinde Vade Farkı 2.86 TL yazan bir adet fatura geldi.

Ama zarftan bu fatura dışında bir belge çıkmadı. Faturada neye yani hangi ürüne ait olduğu yazan herhangi bir açıklama dahil yok. Ödememi yapmam isteniyor veya nereye ne şekil de ödeme yapacağıma dahil bir yazı dahil yok.

Hepsinden önemlisi tüm yapmış olduğum alışverişler ödemeyi kredi kartım ile yapmış ve ürünler elime geçer geçmez ödeme onayını vermiş ve ödemem de eksiksiz yerine gelmişti. Bu belge ne diye bana gönderildi çözemedim.

Alışverişi Banka kartı ya da kredi kartı ie yaptığınıza göre faturanın önemi yok. Eğer bankadan gelen bir deme talimatı ise ödeyin. Ancak GG den adınıza gelen bir fatura ödemesi ise bankanızla konuşun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Milli piyangodan ikramiye kazanan varsa bir adet Hasselblad H4D-50 istiyorum arkadaşlar.Alacaklar özel mesaj atsın lütfen

madem dilek ve temennileri alıyoruz ben de iyi bir makro lens istiyorum . Seçimi alacak kişiye bırakıyorum :)
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Bitermi bu askerlik yaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

Arkadaslar ben yarin hayyamdan lens alacagim. Rastgele bir yere girip almaktansa sizin tavsiye edeceginiz bir yerde almak isterim.

Diger bir sorunumda halen hangi lensi alacagima karar veremedim :) sanirim son dakika yazi tura atacagim :)

18-135 i verip 18-200 vr2 mi alayim
    18-135 cepte kalsin eldeki para ile 70-300 vr mi alayim

Avantajlar dezavantajlar kisiden kisiye gore degismekte. Bir cok degerli kisinin gorusunu aldim.
    18-200 tak cikar olayindan buyuk bir olcude kurtaran bir lens. Fiyatinin yuksek olmasinin yaninda o derece lens kalitesi getiriyor mu halen emin olamadim. Ken abi iyi seyler soylemis.

70-300 daha yuksek zoom saglasada dar aci surekli kullanima izin vermiyor gibi.

Bunlari burada bu saatte yazmamin sebebi son bir umut sizlerin goruunu almak icin :)

Bence bu konuda karar vermeniz Gövdeniz hakkındaki düşüncelerinizle ilgili.Elinizdeki cihaz nedir fikrim yok ancak DX format bir gövdeniz var ve bu gövde ile uzun yıllar geçirmeyi planlıyorsanız, bunun yanında geniş bir aralık istiyorsanız 18-200 VR II ya da Tamron 18-270 PZD güzel tercih olur.Tamronun aynı aralıkta iki versiyonu mevcuttur ve PZD olanı yenilenmiş olanıdır, hafiftir ve renklerinin daha iyi olduğu söylenir. Aynı zamanda VR II den fiyat olarak gayet ucuzdur. Spot sıfırını 1000 TL gibi bir ücrete bulabilirsiniz.

Ancak daha sonra FF bir gövde düşünüyorsanız ve amacınız geniş aralıktan ziyade focal mesafenin uzunluğu ise, FF uyumlu olan nikon 70-300 VR yi tercih edin. Nikon 24-85 f2.8-4.5 ile fiyat/performans konusunda çok güzel bir FX takım olacağı düşüncesindeyim.

Bence sokakta kuş peşine düşmeyecekseniz 18-135 gayet yeterli bir aralıktır.Zevkleriniz arasında çaktırmadan porte çekmek varsa bunu 70-300 VR başarır.

Karar sizin!!!
  • Tavsiyeler icin cok tesekkur ederim.
  • Umarım yardımcı olabilmişimdir!

< Bu ileti iphone 7 kullanılarak atıldı, elemanda para çok gibi>
  • DAN6ER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 5 Ocak 2012; 0:58:11 >
  • pirmes nacizane birşey sormak istiyorum, 18-200 lensinin zoom aralığı çok fazla, yani 11 kat kadar fark ediyor.O kadar merceğin içinden kırılarak geçen görüntü sensöre düşerken hiç bozulmıycak mı görüntü kalitesi ? Bence zoom aralığı max 4 bilemedin 5 kat fark edicek lensler kullanmak gerekiyor.
  • 18-200 tembel lensi :)

kaliteli kare isteniyorsa fotoğraf alışkanlığını değiştirmek lazım. sokak fotoğrafı çekilecekse 55-200'ü takıp, gece çekilecekse 50 1.8, iç mekanda eş-dost çekilecekse 35mm takıp çıkmak lazım, gibisinden. lens değiştirme zahmeti bu şekilde baya bi aşılıyor.

yani ben böyle yapıyorum/yapardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecafeblue

pirmes nacizane birşey sormak istiyorum, 18-200 lensinin zoom aralığı çok fazla, yani 11 kat kadar fark ediyor.O kadar merceğin içinden kırılarak geçen görüntü sensöre düşerken hiç bozulmıycak mı görüntü kalitesi ? Bence zoom aralığı max 4 bilemedin 5 kat fark edicek lensler kullanmak gerekiyor.

Crosshair'ın söylediği gibi tembel lensi -sözüm meclisten dışarı-. Zaten focallength mesafenin fazla olduğu optiklerde her zaman içi görüntü kalitesi düşer. Prime lenslerin ana tercih sebeplerinden biri budur. Ancak satış stratejileri ve arz-talep doğrultusunda imaj kalitesi düşse dahi bu tip lenslerin daima müşterisi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

DAN6ER

Ne dükkanı burası çantacı değilmi.Amcam Fenerbahçe'li sanırım atıfta bulunmuş 6alatasaray'a :))
  • imzama bak asker ama çağrıştırmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 5 Ocak 2012; 1:47:26 >
  • @pirmes I see what you did there

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 5 Ocak 2012; 2:07:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

@pirmes I see what you did there

şiii aramızda ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

Umarım yardımcı olabilmişimdir!

• 18-200 un bu kadar pahalli olmasinin nedeni acaba nedir? Tembellerin olusturdugu arz mi acaba kendisini bu kadar pahalli hale getiriyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

18-200 un bu kadar pahalli olmasinin nedeni acaba nedir? Tembellerin olusturdugu arz mi acaba kendisini bu kadar pahalli hale getiriyor :)

genişten oldukça güzel bir zoom aralığına kadar geniş bir kapasite sunması. biz burada beğenmiyoruz o lensi ama tatile gidenler, kalite yerine pratiğe önem veren giriş seviye dslr kullanıcıları bu tür lensleri çok kullanıyor. talep var yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23872388238923902391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.