Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2387. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23852386238723882389
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Zoom lens almaya niyetiniz varsa neden kafanız karışıyorki.70-300 harika bir lenstir

Hocam mesajımda hata yapmışım :) 18-200 VR II ile 70-300 VR arasında gidip geliyorum.

70-300 beni çok kısıtlayacakmış gibi geliyor. Lens söküp çıkartmakta baktım bana göre değil :) 18-200 ün 200mm olan zoomu beni kurtarır mı acaba diye düşünüyorum. En can alıcı noktada 18-200 VR II ciddi bir ücret ile karşımda. Gerçekten bu paraları verdikten sonra 18-135 in çektiği karelerden sonra fiyattaki artış gibi karelerde de artış olacak mı? :)
  • Tele dedin mi 55-200 VR min üstüne laf söletmem
  • 18-200 güzel lens ancak elinizdeki lensten kalite olarak çok fark görmezsiniz.200mm de zaten kalite kaybı bukadar fazla aralıkta doğal.Bu yüzden elinizdeki lens + 55-200 vr harika olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creative_Director

Tele dedin mi 55-200 VR min üstüne laf söletmem

Lensime laf söyletmem diyon ama daha bi AY'ı çekemedin hocam,Lensinin hakkını ver hakkını.Alırım lensini
  • Kafam karışıktı şimdi karmakarışık oldu :)

Turgay da 18-135 varken 55-200 VR yi takasım gelmiyor diyordu.

Ayrıca benim 18-135 ü 400 den alıyor Hayyamda ki bir arkadaş. 18-200 VR 2 içinde 1780 TL istiyor. 3 kattan fazla bir fiyat farkı verip fazla bir fark olmaz diyorsanız heralde intihar ederim :)))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

Kafam karışıktı şimdi karmakarışık oldu :)

Turgay da 18-135 varken 55-200 VR yi takasım gelmiyor diyordu.

Ayrıca benim 18-135 ü 400 den alıyor Hayyamda ki bir arkadaş. 18-200 VR 2 içinde 1780 TL istiyor. 3 kattan fazla bir fiyat farkı verip fazla bir fark olmaz diyorsanız heralde intihar ederim :)))))

Pardon ben 18-105 diye görmüşüm.18-135 için gerçekten 55-200 ün pek anlamı kalmıyor.Siz en iyisi tamron 17-50 + 55-200 alın
  • @Sh@rKs-PoWeR,dalga geçiyorsun heralde :)))) Başka bir alternatifi bünyem kaldırmaz :))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

@Sh@rKs-PoWeR,dalga geçiyorsun heralde :)))) Başka bir alternatifi bünyem kaldırmaz :))))))

Aslında elinizdeki lens gayet güzel.İlk tercihiniz olan 70-300 harika bir lens.Benimde almayı düşündüğüm lenslerden önümüzdeki 20 yıl içerisinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 4 Ocak 2012; 17:34:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademyagiz

Benekli İparhan kelebeğinin tırtıl hali :)

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

gelde macro paylaş :)) harika adem hocam :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecafeblue

quote:

Tele dedin mi 55-200 VR min üstüne laf söletmem

Lensime laf söyletmem diyon ama daha bi AY'ı çekemedin hocam,Lensinin hakkını ver hakkını.Alırım lensini

yahu bak deme böyle . gecen hasta hasta halimle baktım AY cıkmıs hemen tripot u falan kurdum ama havada biraz sis vardı mındar etti pozlarımı :( kac kez denedim cık adam akıllı bi poz alamadım tam açık hava lazım o da pınarhisar gibi hava kirliliği yüksek bi ilçede impossible gibi gözüküyor.
  • 5 sene önce Hakan Hocam da aynı sorulara cevap arıyormuş :) 5 sene geriden geliyoruz :)))

Plutosdaddy Hakan FRIBERG 05.03.2007 21:42 tarihinde # 131049 | Msj. 3
    Tam benim aklımdaki soruyu sormuşsunuz :) 18-200 1800TL civarı şu an 70-300 ise 1200TL ve 70-300 VR II sistemini kullanıyor, aradaki fiyat farkı 18-200'ün hangi üstün yönünden dolayıdır acaba ? Ben de kısmetse yaza doğru bi 70-300VR istiyorum da :)

Cevap . bildir
  • Adem hocama bir soru ile resim gondereyim kuşun cinsi nedir hocam .çektim ama cismini biliyorum ismi yok :)

• surekli af C modundayken vizorde odaklama kutucuklarini gorememeye basladim, diger modlarda gorunuyor ama surekli AF da gorunmuyor nasil duzeltebilirim
  • @ademyagiz
    Hocam tam wallpaperlık bir poz olmuş, elinize sağlık.

@Creative_Director
    Hocam sizin kuşta çok güzel.
  • quote:

Adem hocama bir soru ile resim gondereyim kuşun cinsi nedir hocam .çektim ama cismini biliyorum ismi yok :)

Çulluk kuşu
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepEnergy

surekli af C modundayken vizorde odaklama kutucuklarini gorememeye basladim, diger modlarda gorunuyor ama surekli AF da gorunmuyor nasil duzeltebilirim

Daha önce gördünüz mü bilmiyorum ancak, ben AF-C de hiç görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

Adem hocama bir soru ile resim gondereyim kuşun cinsi nedir hocam .çektim ama cismini biliyorum ismi yok :)

Çulluk kuşu

Teşekkürler :)
  • quote:

derin07 çulluk demiş, yöresel adı belki öyle olabilir ama kuşumuz sığırcıktır. Fotoğrafımı beğenen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum:) işyerinde fazla vakit bulamadığımdan gün içinde takip edemiyorum kusuruma bakmayım.
  • Bir sığırcık da benden gelsin:) Kadıköy'de insana alışkın olduklarından kaçmadan güzel poz veriyorlar.

D40x + 55-200mm VR

200mm (35mm eşdeğeri:300mm)
    2.99m
    f/7.1
    (1/250)
    ISO 200

• quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

quote:

Orijinalden alıntı: DeepEnergy

surekli af C modundayken vizorde odaklama kutucuklarini gorememeye basladim, diger modlarda gorunuyor ama surekli AF da gorunmuyor nasil duzeltebilirim

Daha önce gördünüz mü bilmiyorum ancak, ben AF-C de hiç görmedim

tamda emn degilim ama hareket ediyordu cismi izliyordu diye hatirliyorum

Bir kac kisiden daha teget alsak ozellikle D700 kullanicilarindan tam emin olabiliriz diye dusunuyorum

belkide bu ozellik eski makinem 7D de vardi ve ordan aklimda kaldi, bu ozelligi kullandim ama iste tam hatirliyamiyorum
  • 
Sayfa: önceki 23852386238723882389
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.