Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2386. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23842385238623872388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bafink
     *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Bu x100'ün kendisi gibi kılıfı da pek bi retro olmuş. Çok güzel...
  • Begenilerinize sunarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: iNsTiGaToR

Begenilerinize sunarım...

Çok güzel olmus hocam elinize sglık.
  • Adem çok güzel fotograf eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

@c.james

aynen belirtiğiniz gibi ISO ve batarya konusunda makineden oldukça memnunum, 3 nokta AF olması yeri geldiğinde gerçekten dezavantaj yaratıyor. AF motoru olmaması da lens konusunda sınırlıyor tabiki. Bu yüzden daha gelişmiş bir makineye yönelmek istiyorum.

Merhaba,
    D60'dan sonra af motorlu ve yine ccd sensörlü bir modele geçmeyi düşünüyorsanız d200'le birlikte d80'i de tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 4 Ocak 2012; 11:34:31 >
  • @darbelux

d200'e geçince fotoğraf çekmekten daha çok zevk alacağınızı düşünüyorum. hala kullananı olan makina. iso performansında düşüş olur onu da tölere edersiniz (:

@ademyagiz

tablo gibi bu ya eline sağlık hocam

@bafink

güzel çantaymış, makinanın staylasına çok uygun

@iNsTiGaToR

güzel kare hocam ama diyafram biraz daha kısılıp, bir de kare biraz daha fazla pozlansaymış çok daha iyi olurmuş gibime geldi. 300mm'de olduğundan keskinliği biraz kaybetmiş, kuşun yüzü de biraz karanlık :) kompozisyon olarak bence çok iyi.
  • @Crosshair
    teşekkür ederim yorumlarınız için. evet 300mm de baya bi keskinlik gidiyor. biraz daha uzun pozlamayı isterdim ama elde ve 300mm de zor oluyor eskisi kadar saglam degiliz galiba:)

@Creative_Director
    beğenmenize sevindim.
  • @Crosshair

yaklaşık 2-3 saattir nette araştırma yaptım d200 ile ilgili ama gene olarak yabancı sitelerde de olsa en çok bataryadan ve iso noise lerden şikayet edilmiş.

Nikon D300 e yöneleyim dedim ama o beni aşıyor fiyat olarak. Önümüzdeki ay iyi bir zam bekliyorum iş yerinden bakalım. Duruma göre D90 a da yönelebilirim.
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

@Crosshair

yaklaşık 2-3 saattir nette araştırma yaptım d200 ile ilgili ama gene olarak yabancı sitelerde de olsa en çok bataryadan ve iso noise lerden şikayet edilmiş.

Nikon D300 e yöneleyim dedim ama o beni aşıyor fiyat olarak. Önümüzdeki ay iyi bir zam bekliyorum iş yerinden bakalım. Duruma göre D90 a da yönelebilirim.

olabilir, daha farklı modellere yönelecekseniz d60'dan neden vazgeçtiğinizi anlatın ona göre tavsiye verelim hocam.
  • @Crosshair

walla hocam açıkçası daha ele oturaklı bir makine istiyorum kalıplı bi insan olduğum için elim de büyük, ha bir de manuel lens aldığım zaman oto fokus kullanabileceğim bir makine istiyorum. Yoksa resim kalitesi vs. her şeyinden çok memnunum D60 ın(3nokta af dışında). Hatta 70-300 lens alacaktım ama zam haberinden sonra makineyi değiştirmeye karar verdim şu anda. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 4 Ocak 2012; 13:03:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

@ademyagiz

Hocam çok güzelmiş gerçekten

@Crosshair

Heykel'in anlamı neymiş

BORU :D

bildiğim kadarıyla türkiye'deki sanayi devrimini temsil ediyor. ya da büyük bir fabrikanın kuruluşunu. utandım şimdi :)

Bu tarz garip heykeller çok

Cumhuriyetin 50. yılı anıtı

Cumhuriyetimizin 50.yılı anıtına çok daha güzel birşeyler yapılabilirmiş.Cevap için saol hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 4 Ocak 2012; 13:07:48 >
  • @sharks

uzatmayın

@darbelux

hocam d90 d60'a göre daha kalıplı bi makina ama d200 elinizi tam doldurur diye düşünüyorum. mayış zammı elveriyorsa tabiki d300
  • M6 zirveden sıkılıp kendini yerlere attıktan sonraki ilk fotolarımızı çektik.

Body de sıkıntı yok gibi duruyor zaten, hem pozometre hem de telemetrik odaklama sorunsuz çalışıyordu.
    21 le denemeler yaptık inşallah sorun çıkmaz.
  • @etacarinae32, teşekkür ederim sağolun :)
    Adem, cam olmuş eline sağlık
    @xbagci, hayırlı haberler bekliyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

M6 zirveden sıkılıp kendini yerlere attıktan sonraki ilk fotolarımızı çektik.

Body de sıkıntı yok gibi duruyor zaten, hem pozometre hem de telemetrik odaklama sorunsuz çalışıyordu.
    21 le denemeler yaptık inşallah sorun çıkmaz.

Koskoca leica düşmekle bozulmaz
  • Jupiter 37A 135mm hakkında fikri olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

@darbelux

d200'e geçince fotoğraf çekmekten daha çok zevk alacağınızı düşünüyorum. hala kullananı olan makina. iso performansında düşüş olur onu da tölere edersiniz (:

@ademyagiz

tablo gibi bu ya eline sağlık hocam

@bafink

güzel çantaymış, makinanın staylasına çok uygun

@iNsTiGaToR

güzel kare hocam ama diyafram biraz daha kısılıp, bir de kare biraz daha fazla pozlansaymış çok daha iyi olurmuş gibime geldi. 300mm'de olduğundan keskinliği biraz kaybetmiş, kuşun yüzü de biraz karanlık :) kompozisyon olarak bence çok iyi.

Crosshair hepsinde mutabıkız

Sadece şuna parantez açayım. @darbelux eğer çok ekonomi dersen D60 üstüne D80 tavsiye ederim.
    Yok biraz daha çıkarım dersen hiç düşünme D90 al.D300 ya da D200 kasa olarak kesinlikle daha iyidir.Zaten ayrı bir seri.
    Ama amaç imaj kalitesiyse D80 ya da D90 fiyat performans olarak diğerlerini döver.İkisi arasında tabi ki D90
  • Arkadaşlar,

70-300 VR almaya çok niyetlenmiştim. Para da hazır :) Turgay hocam biraz aklımı karıştırdı. Elimde 18-135 kit lens var. Sat onu da 18-200 VR 2 lens al dedi. Sizlerin fikrini sormak istedim :)

Fotoğraf çok taze. Boğazda akşamüstüleri kontrol olmadığı için bu haydut balıkçı tekneleri geliyor ve insanların olta ile balık tuttuğu yerde tam bir soykırım yapıyorlar. Enteresan bir kompozisyon oluşuyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ambiante -- 4 Ocak 2012; 16:48:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

Arkadaşlar,

70-300 VR almaya çok niyetlenmiştim. Para da hazır :) Turgay hocam biraz aklımı karıştırdı. Elimde 18-135 kit lens var. Sat onu da 18-135 VR 2 lens al dedi. Sizlerin fikrini sormak istedim :)

Fotoğraf çok taze. Boğazda akşamüstüleri kontrol olmadığı için bu haydut balıkçı tekneleri geliyor ve insanların olta ile balık tuttuğu yerde tam bir soykırım yapıyorlar. Enteresan bir kompozisyon oluşuyor :(

Zoom lens almaya niyetiniz varsa neden kafanız karışıyorki.70-300 harika bir lenstir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23842385238623872388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.