DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
61.693
Cevap
96
Favori
2.298.793
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      2736 Mesaj
      28 Aralık 2011 00:20:54
      Ya bu topikte nikon kullanan var mı?
      :)))

Hoş geldiniz arkadaşlar, fotoğrafın kalbi bu topikte atıyor. ovvvyeaaa. :-)

cross bu sefer doğru geliştirmişsin filmleri :)

2. kuş fotosu da çok şık olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Nikon FM2-50mm f1,4 AIS Nikkor--Sony NEX-5N --Leica M6 - Summicron 50mm - Voigtlander 35mm - Elmar-C 90mm - Voigtlander 21mm--
    • Yarbay
      10356 Mesaj
      28 Aralık 2011 00:24:21
      eyvallah abi (:

--

nikoncular candır yav
      |
      |

• Binbaşı
      1845 Mesaj
      28 Aralık 2011 00:26:50
      quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Alıntıları Göster

Merhaba arkadaşlar.Ben de Canon kullanıcısıyım ama bana da Nikon topic'i daha hareketli geliyor. Ben genelde izleyip birşey yazmıyorum. Buradaki ilk postum bu

Doğru yolu bulan bir fotoğraf sever daha!
      |
      |

İZMİR/KARŞIYAKA
    • Yarbay
      6698 Mesaj
      28 Aralık 2011 00:33:55
      Herkesin mutlu olması ne güzel . Siz kedi isteyin daha kedi resmi var stokta :)

Ateşi yakın yeter yani yanına kıvrılcak kedi hazır.
      |
      |

• Yüzbaşı
      949 Mesaj
      28 Aralık 2011 00:50:59
      Ben 2008'de daha DSLR'm yokken Canon ve Nikon topiclerini baştan itibaren okumaya başladım. Bak bak elinde deneme yapabileceğin bir makina yok, zaman yok vs. okumayı bıraktım. Daha sonra 2 topicte de sadece fotoğraflara bakmaya başladım. O da belli bir süre sonra sekteye uğradı.

Derken Nisan'da DSLR'me kavuşunca Canon'u baştan aşağıya okudum. Ben de fanatik değilim... Kendimi geliştirmeye çalışıyorum. O Nikon kullanıyormuş, bu Canon, şu Pentax... Çeken göz önemli bence asıl.

Herkese iyi geceler. Ara sıra burayı da postlarımla kirletirim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 28 Aralık 2011; 0:53:38 >

• Yarbay
      6698 Mesaj
      28 Aralık 2011 00:54:50
      quote:

Ben 2008'de daha DSLR'm yokken Canon ve Nikon topiclerini baştan itibaren okumaya başladım. Bak bak elinde deneme yapabileceğin bir makina yok, zaman yok vs. okumayı bıraktım. Daha sonra 2 topicte de sadece fotoğraflara bakmaya başladım. O da belli bir süre sonra sekteye uğradı.

Derken Nisan'da DSLR'me kavuşunca Canon'u baştan aşağıya okudum. Ben de fanatik değilim... Kendimi geliştirmeye çalışıyorum. O Nikon kullanıyormuş, bu Canon, şu Pentax... Çeken göz önemli bence asıl.

Herkese iyi geceler artık ara sıra burayı da postlarımla kirletirim artık

Her zaman bekleriz. Canon du Nikon du arada takılıyoruz birbirimize şaka yollu :) özellikle de gercek algılamasın kimse diye belirtiyoruz . Yanlış anlaşılmalar olmasın diye. Bence forumun tadı tuzu oluyor böyle takılmalar . :) Yani bakıyorum forumda hareket yok bırakıyoruz canon sayfasına bi post , şamata cıkıyor :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      949 Mesaj
      28 Aralık 2011 00:59:11
      @Creative_Director

Geçen senelerde takılmalar daha fazlaymış. Uzun bir süre ara verilmiş. Nikon öncü birlikleri olarak sizler Canon'a taciz ateşi açtığınızda eski atışmalar geliyordu aklıma

• Yarbay
      6698 Mesaj
      28 Aralık 2011 01:03:09
      quote:

@Creative_Director

Geçen senelerde takılmalar daha fazlaymış. Uzun bir süre ara verilmiş. Nikon öncü birlikleri olarak sizler Canon'a taciz ateşi açtığınızda eski atışmalar geliyordu aklıma

:) Wallhi bilmiyorum eski atışmaları gecen sayfayı bastna okumaya baslayayım dedim 10 sayfa okudum pert oldum devam edebilirmiyim bilmiyorum . Ama merak da etmiyor degilim neler olmus neler bitmiş :)

Not : Ara ara taciz ateşlerimiz devam edecektir :)
      |
      |

• Binbaşı
      1062 Mesaj
      28 Aralık 2011 01:22:04
      quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Alıntıları Göster

Hocam selamlar.

Şu linkte detaylı anlatmıştım. 1. sayfada kısa bir özet, 4. sayfada detaylar mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_28959688/mpage_1/key_rangefinder/tm.htm

offf..süper konu :)
      D7000 aldım ama iyi-kötü practicaya bakamıyorum.onu aldatmaşım gibi sanki :(
      daha kendim banyo yapamadan sattım onu :(
      |
      |

• Yarbay
      3009 Mesaj
      28 Aralık 2011 09:24:45
      quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Ya bu topikte nikon kullanan var mı?
      :)))

Hoş geldiniz arkadaşlar, fotoğrafın kalbi bu topikte atıyor. ovvvyeaaa. :-)

Leica, Canon, Pentax, Fuji, aynalı- aynasız, like- kompakt ne olursan ol, gel...

...................... ..........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 28 Aralık 2011; 9:27:17 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      811 Mesaj
      28 Aralık 2011 09:38:53
      günaydın arkadaşlar. hasta arkadaşlara ve xbagci'ya geçmiş olsun.

edit: sayfa başı olmuşuz ama mobilden yazdığım için fotoğraf ekleyemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etacarinae32 -- 28 Aralık 2011; 9:40:58 >

• Yarbay
      6698 Mesaj
      28 Aralık 2011 09:42:53
      quote:

Orijinalden alıntı: etacarinae32

günaydın arkadaşlar. hasta arkadaşlara ve xbagci'ya geçmiş olsun.

edit: sayfa başı olmuşuz ama mobilden yazdığım için fotoğraf ekleyemiyorum.

günaydın hocam .Sanırsam mobilde sayfa başı gözüküyor normalde sayfa ortasındayız . Ama gene de foto bekleriz :D

• Yarbay
      3009 Mesaj
      28 Aralık 2011 09:46:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Creative_Director

Alıntıları Göster

günaydın hocam .Sanırsam mobilde sayfa başı gözüküyor normalde sayfa ortasındayız . Ama gene de foto bekleriz :D

Aynı şeyi yazcaktım az kalsın... Son anda ayağımı çektim...

Edit: Mobil sürümde sayfayı 3'e bölüp gösteriyor. Sayfa başı için sayfa sayısı 3'ün katının 1 fazlası olmalı... Misal son olarak mobilde 2362'nci sayfa başta... şöyleki: 2+3+6+2=13 (12+1) olduğu için sayfa başı...

Şimdi bu gereksiz bilginin ardından sırada reklamlar... Gidip bi kahve alıyım, kafam yerine gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 28 Aralık 2011; 9:56:20 >
      |
      |

• Yarbay
      10356 Mesaj
      28 Aralık 2011 10:02:40
      günaydın topik.

|
      |

• Yüzbaşı
      761 Mesaj
      28 Aralık 2011 10:20:39

http://www.vatanbilgisayar.com/fotograf-mak-lensleri/tamron-af-18-200-nikon-af-18-200-mm-f3,5-6,3-di-ii-xr-ld-aspherical-(if)-macro-nikon-uyumlu-lens/productdetails.aspx?I_ID=56575

arkadaşlar d3100 body 1100 e düşmüş vatanda . onu alıp yanına da bu lensi alsam nasıl olur başlangıç için. kit lens yerine 18-105 bakıyordum aslında ama bunu fiyatı uygun gibi geldi . 18-105 den daha kötü bir lens mi bu ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      773 Mesaj
      28 Aralık 2011 10:50:06
      quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Telefonda fotograflarin buyuk halini goremiyorum ama gorebildigim kadariyla fikirlerim:
      - HDR biraz fazla kacmis gibi. Profesyonel HDR calismalarinda gokyuzu ile bina arasindaki o beyaz serit yokediliyor.
      - İlk fotograf cok karisik. Minare, agac dallari, arkadaki binalar derken asil obje kaybolmus. Belki daha yakindan gokyuzune dogru veya daha uzaktan telefoto ile deneyebilirdin.
      - Gene ilk fotografta obje tam ortada degil. Simetrik fotograflarda simetri biraz bozulsa bile gozu cok rahatsiz ediyor.
      - İkinci fotografta gokyuzu ile binanin alanlarini dengelersen goze daha hos gorunur. Unutma, genelde goz fotografta bir denge arar. O yoksa en azinda takip edecek bir "cizgi" arar. Ornegin 3. portre orneginde adamin gozleri ilk ilgi noktasi, yani fotografa ilk baktiginda adamin gozlerine odaklaniyor, sonra karenin icinde geziyor.

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Önerilerini dikkate alacağım bir sonraki çekimlerde.
      Bu arada HDR uygulamasında bina ile gökyüzü arasında oluşan o beyaz kısmın nasıl engelleneceğini bulamadım. Beni de rahatsız eden bir konu bu.

Aynı alandan bir HDR çalışmamı daha paylaşayım. Bunu direkt SB olarak çalıştım. Yaşayan bir fotoğraf oldu sanki :)

• Yarbay
      3835 Mesaj
      28 Aralık 2011 10:57:26
      Bir Pentax kullanıcısı olacak konu müdavimlerini kutlarım. Hem fotoğrafınız, hem sohbetiniz bol. Daim ve ışığınız bol olsun :)

///
      Niyet hayr, akıbet hayr.
    • Yarbay
      3009 Mesaj
      28 Aralık 2011 10:59:44
      @Crosshair, sana da günaydın. Sekiz köşeli görüyorum bokehleri, şeklen fena değil de vr'yi açık mı unuttun, sallanmış gibi ya da ... hangi lens bu arada kullandığın, bendeki 18- 105'in bokehlerini hiç sevmiyorum.

@ambiante, amcaya nur yağıyor...
      |
      |

• Yarbay
      3009 Mesaj
      28 Aralık 2011 11:02:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

Bir Pentax kullanıcısı olacak konu müdavimlerini kutlarım. Hem fotoğrafınız, hem sohbetiniz bol. Daim ve ışığınız bol olsun :)

Eyvallah hocam... Bilmukabele
      |
      |

• Yüzbaşı
      811 Mesaj
      28 Aralık 2011 11:09:57
      @creative, semb; iyi güldüm sayenizde sabah sabah :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,281
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.