Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2057. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20552056205720582059
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben örneğin 550d'de ancak bir kaç sefer kullanmışımdır.
    Paylaşımı çok zor, sensöre verdiği problemler vesayer...

Lv moduna bende bağımlı kalmak istemiyorum ama gözlük kullanmam gerekecek. Sağ gözümdeki kusur 2'den büyük. Bu arada D90'ın vizörü 550d'ye oranla daha iyi gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efkorn

Sanırım Nikon AF-S modelinde VR var. Oda AF-S olduğundan biraz pahalı geldi :) AF 70-300 uygun ama VR yok oda olumsuz etkiler o zaman..

Bakın linklerde nikonun 3 ayrı 70-300 modeliyle çekimliş resimler var.Vr güzel bir özellik ancak çokta gerekli değil

http://www.flickriver.com/lenses/nikon/70300mmf456d/
    http://www.flickriver.com/lenses/nikon/70300mmf456g/
    http://www.flickriver.com/lenses/nikon/70300mmf4556gvr/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Sanırım Nikon AF-S modelinde VR var. Oda AF-S olduğundan biraz pahalı geldi :) AF 70-300 uygun ama VR yok oda olumsuz etkiler o zaman..

Bakın linklerde nikonun 3 ayrı 70-300 modeliyle çekimliş resimler var.Vr güzel bir özellik ancak çokta gerekli değil

http://www.flickriver.com/lenses/nikon/70300mmf456d/
    http://www.flickriver.com/lenses/nikon/70300mmf456g/
    http://www.flickriver.com/lenses/nikon/70300mmf4556gvr/

Ama hocam bu 3 resimde tripodla çekildiyse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

Hiç kullanmaman daha iyi.

Lv moduna bende bağımlı kalmak istemiyorum ama gözlük kullanmam gerekecek. Sağ gözümdeki kusur 2'den büyük. Bu arada D90'ın vizörü 550d'ye oranla daha iyi gibi...

Sensöre zarar verdiğini daha önce duymamıştım. Zaten vizörden çekmeyeceksek ne zevki var ki...

Bu arada, vizörün hemen üstünde diyoptri ayarı var. Gözlüksüz de kullanabilisiniz vizörü...
  • @teknikkonular

3 resim yok orda hocam.Nikonun piyasadaki 70-300 modelleriyle çekilmiş binlerce foto mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 15 Ağustos 2011; 14:05:22 >
  • o zaman fiyat / performans açısından ""Nikon AF Nikkor 70-300mm f4-5.6D ED"" modeli daha mantıklı. VR var diye 1000 tl üzeri para verilmez :) D modelinde ED kaplamalı renk dağılmasını önleyen mercek varmış sanırım. Bu yüzden D modeli diğer vr'siz G modelinden biraz daha pahalı.
  • Eyvallah şimdi alttakilerini gördüm

Ama çoğu pro görünüyor yani muhtemelen çoğunda tripod kullanılmış.

Fotoğrafların al benisi çok fazla. Tamron ve Sigma yanında Nikon'un yannda cücük kalıyor. Bu kadar iyi fotograflar görmedim :)
  • Valla ben VR siz versiyonların performansınıda çok beğeniyorum.Dediğimi gibi Vr çok güzel bir özellik ancak vazgeçilmez birşey değil bence

Ayrıca sizin AF-S versiyonlara bakmanıza gerek yok.D90 içinde motor barındırıyor.D5000 de olmasını istediğim tek özellik

@teknikkonular

Çoğu pro foto değildir onların.Bu fotolar flickr üzerinden toplanıyor.Flickr da fotoların üstüne çekilen ekipman tag yapılıyor.Bu sitede onlar üzerinden bir database oluşturuyor.Bence çok yararlı bir site.Flickr'a foto ekleyen herkes prof değildir herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 15 Ağustos 2011; 14:12:33 >
  • Bilemiyorum, eğer durum buysa VR için 1000 tl bence de verilmez
  • quote:

Arkadaşlar nikon 70-300mm AF-S VR de sadece AF-S motor ve VR eklenmedi. Tüm camlar yenilendi. SAdece VR diye düşünmeyin. Nikon'dan 70-300mm alacaksanız kesinlikle AF-S VR versiyonu olsun. ikinci elde 850-900tl sıfıır piyasası dolardan dolayı arttı.

Nikon'un diğer 70-300mm'lerinden uzak durun. Bütçeniz kısıtlıysa Gidin sigma 70-300mm APO alın. AF biraz yavaştır ama cam kalitesi nikonlara göre daha iyidir. Tabi VR olandan değil :))
  • Yanlız şöylede bir durum var.55-200 varken 70-300 nekadar fark yaratır.Aradaki fark için ben lens değiştirmezdim.Çünkü 55-200 harika bir lens.Macro lens aldıktan sonra direk bende 55-200 alıcam mesela

@yasin_kaya

Hocam incelediğim fotolarda çok fark göremiyorum ben , o yüzden yazdım arkadaşa.Sigma içinde çok ışık istiyor falan filan diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 15 Ağustos 2011; 14:20:49 >
  • 55-200 vr kalsın elimde ne sigmaya ne nikon 70-300'e bulaşmayayım o zaman :) en mantıklısı bu şuan için. Belki ileride para olursa 70-300 vr alınır. Teşekkür ederim hepinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Yanlız şöylede bir durum var.55-200 varken 70-300 nekadar fark yaratır.Aradaki fark için ben lens değiştirmezdim.Çünkü 55-200 harika bir lens.Macro lens aldıktan sonra direk bende 55-200 alıcam mesela

@yasin_kaya

Hocam incelediğim fotolarda çok fark göremiyorum ben , o yüzden yazdım arkadaşa.Sigma içinde çok ışık istiyor falan filan diyorlar

Sigmanın ışık isteği F4.5 - 5.6 olmasındandırki aynı F değerlerinde nikon 70-300 lerde olduğu için aynı ışığa ihtiyaç duyarlar. İyi ışık ortamlarında sigmalara şaşırtan performans gösterirler. Performansları üst düzeye çıkar. O nedenle ışığı seven lens diyorlar.
  • quote:

55-200 vr kalsın elimde ne sigmaya ne nikon 70-300'e bulaşmayayım o zaman :) en mantıklısı bu şuan için. Belki ileride para olursa 70-300 vr alınır. Teşekkür ederim hepinize

55-200 gayet başarılıdır zaten. onun için 70-300mm'ye şu aşamada geçmenize gerek yok bence de. Ancak güzel bir fırsat bulursanız 70-300mm VR'ye geçmenizi öneriirim. FF lens olduğu için ikinci elde temiz kullandığınız sürece değer kaybetmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

Hiç kullanmaman daha iyi.

Sensöre zarar verdiğini daha önce duymamıştım. Zaten vizörden çekmeyeceksek ne zevki var ki...

Bu arada, vizörün hemen üstünde diyoptri ayarı var. Gözlüksüz de kullanabilisiniz vizörü...

Pardon semb mesajını yeni gördüm...

Bu konuda düz bir mantık. Malum hot pikseller uzun pozlama sürelerinde ortaya çıkıyor. Bu mantıkla yola çıkıyorum ama hot-dead pikseller hakkında ciddi bir inceleme bugüne kadar bulamadım.

Sadece videonun sensörün zarar verdiği hakkında onlarca söylem var ve ben bu söyleme hak veriyorum.

Ayrıca forumdan güvenilir olarak bipekkan hocamın doğrulması var.

Yanılmıyorsam 2 derece kadar, 550d'de var ama benim ki 2.5 falan... Yetişmiyor.
  • @teknikkonular

2 hafta önce burada yaptığın troll'lüğün haddi hesabı yokken, bizimle kafana göre eğlenirken, şimdi nikon d90 inceleme ekibi olman, dikkate değer bir değişim.

--

D90 hakkında kullanıcı yorumları arayanlar gene bu sayfaları 2009'un başlarından itibaren yazılanları okuyabilir, bulunmaz bilgiler bulabilirler. ayrıca forumda sayısız "Canon xxxD vs Nikon D90" , "Canon xxxD mi D90 mı" konusunu da okuyabilirler.

--
    @efkorn

d5000 ile kareleriniz bence çok iyi, ama Sharks'ın fikrine katılıyorum, çift tekerlek ve ekran sizin için elzem değilse d90'a geçmeye gerek yok. hatta bence d7000'e de gerek yok, makinanızın yetmediği bir zaman gelirse d300 düşünün. ben öyle yapardım. gövde değiştirmek için harcayacağınız para ile (tahminime göre asgari 600-700 TL olacak) çok iyi bir lens alınır, daha mantıklı yatırım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 15 Ağustos 2011; 15:07:33 >
  • Akşamı bekliyorum sözlerimi geri alabilirim.
  • Amma kuru bi sayfa olmuş, bikaç fotoğraf dışında... Hep bla bla bla
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

Amma kuru bi sayfa olmuş, bikaç fotoğraf dışında... Hep bla bla bla

Benim olduğum fark ediyor doğal olarak.
  • quote:

Akşamı bekliyorum sözlerimi geri alabilirim.

Yalnız bizim teknikkonular hakikaten hoş bir kardeşimiz.
    Arkadaş adama o kadar laf söyledik, adam gitti D90 alıp yine aramıza katıldı.
    Ayrıca espri mahiyetinde benim ve topağın bütün bindirmelerime de en ufak bir ters cevap vermeyişi de
    dikkatimizden kaçmadı.
    O yüzden artık ister Canon da kalsın ister Nikon da benim kardeşimdir.
    Crosshair ve Sh@rKs-PoWeR siz de böyle bilin
  • 
Sayfa: önceki 20552056205720582059
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.