Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (2026. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61.728
Cevap
91
Favori
2.392.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20242025202620272028
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ..arkadaşlar video da sürekli focus (d3100) yapamıyorum af alan modu seçeneklerinin hepsini denedim acaba nerde yanlış yapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: felix de vandetta

..arkadaşlar video da sürekli focus (d3100) yapamıyorum af alan modu seçeneklerinin hepsini denedim acaba nerde yanlış yapıyorum

D3100 de AF-F (full-time servo AF) odaklama modu vardır. Onun kullanılması lazım.

AF-F modu seçildiğinde makine film kaydı yaptığı sürece deklanşör düğmesini yarım basılı tutmayı gerektirmeksizin devamlı odaklama yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

quote:

Orijinalden alıntı: felix de vandetta

..arkadaşlar video da sürekli focus (d3100) yapamıyorum af alan modu seçeneklerinin hepsini denedim acaba nerde yanlış yapıyorum

D3100 de AF-F (full-time servo AF) odaklama modu vardır. Onun kullanılması lazım.

AF-F modu seçildiğinde makine film kaydı yaptığı sürece deklanşör düğmesini yarım basılı tutmayı gerektirmeksizin devamlı odaklama yapar.

hiiç ısınamadım şu 3100'e.

dişi nikon gibi duruyo gözüme yuvarlak hatlar filan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmurat07

Arkadaşlar nikon D90 ile çektiğim resimleri paylaşmak istedim acaba eksiklerimi söylermisiniz birde makine bana sanki net çekmiyor gibi geliyor sizce çekimi nasıl :) makineye suç atıyor gibi olmasın ama :D 3 haftalık fln makine yeni başladım fotoğrafçılığa.

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***

Hocam bu fotoğrafı "Gece Portresi" modunda mı çektin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

quote:

Arkadaşlar nikon D90 ile çektiğim resimleri paylaşmak istedim acaba eksiklerimi söylermisiniz birde makine bana sanki net çekmiyor gibi geliyor sizce çekimi nasıl :) makineye suç atıyor gibi olmasın ama :D 3 haftalık fln makine yeni başladım fotoğrafçılığa.

Hocam bu fotoğrafı "Gece Portresi" modunda mı çektin ?

hayır manuel de çektim resimlerimin hepsi manuel mod da çekilmiş resimlerdir
  • @Crosshair

Sonuçlar gayet güzel hocam eline sağlık

Nikonun kasaları yuvarlatmasını bende hiç sevmedim.Keskin köşeli ürünler herzaman daha iyi görünüyor bence arabalarda olduğu gibi
  • @bmurat07

UV takılı değil mi?
  • Arkadaşlar rawları işlerken nelere dikkat etmem gerekiyo.Kafama göre ayarlamaya çalışıyorum ama bu işin elbet bir püf noktası , ince tarafı vardır.Tavsiyeleriniz nelerdir ?
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

@bmurat07

UV takılı değil mi?

Bence de uv takılı, gece çekimlerinde gereksiz ışık hüzmeleri oluşturuyor...
  • Bir tatil fotosu daha gelsin.
  • Arkadaşlar merhaba, daha önce bu konuda yine sormuştum ama o zamanlar ekipmanımı satmaktan vazgeçmiştim. Acil ihtiyacım olduğu için şimdi satmam gerekiyor.

Nikon D300 10 binde perdesi
    Tamron 17-50
    Sigma 70-300 apo

3 ekipmanında kozmetiği çok iyi derecededir. Çok titiz kullandım 6,7 aydır hiç kullanmadım zaten. Ortalama fiyatları nedir bu parçaların?
  • Forumun 2.el bölümüde bu ürünleri arayan 5-6 kişi görmüştüm.Uygun fiyatlı olursa 2 güne satılır hepsi.Fiyatlar konusunda'da diğer arkadaşlar cevap yazacaktır.Şimdiden iyi satışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Arkadaşlar merhaba, daha önce bu konuda yine sormuştum ama o zamanlar ekipmanımı satmaktan vazgeçmiştim. Acil ihtiyacım olduğu için şimdi satmam gerekiyor.

Nikon D300 10 binde perdesi
    Tamron 17-50
    Sigma 70-300 apo

3 ekipmanında kozmetiği çok iyi derecededir. Çok titiz kullandım 6,7 aydır hiç kullanmadım zaten. Ortalama fiyatları nedir bu parçaların?

üç aşağı beş yukarı

D300 - 1750
    tamron - 500
    sigma - 300

Tabi kutulu, temiz, ekstrası vs olması durumunda fiyatlarda oynama olabilir.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-122.08.03.016-8gb-sdhc-class-10-high-speed-professional/productdetails.aspx?I_ID=51386

bu kartı benim makinaya alayım diyorum. bir sıkıntı olur mu? ya da bu fiyatlarda önereceğiniz başka bir kart var mı?
  • quote:

@bmurat07

UV takılı değil mi?

uv takılı 25 liralık bi uv var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-122.08.03.016-8gb-sdhc-class-10-high-speed-professional/productdetails.aspx?I_ID=51386

bu kartı benim makinaya alayım diyorum. bir sıkıntı olur mu? ya da bu fiyatlarda önereceğiniz başka bir kart var mı?

aynı ürünü bugün saat 4 gibi teknolojix den 45 TL ye aldım. bir kaç kez seri modda denedim gerçekten hızlı bir kart d5000 ile kullanıyorum.
  • quote:

quote:

@bmurat07

UV takılı değil mi?

İç yansıma yapmış, ters ışıkta sıkıntı yapar bilginize
  • quote:

quote:

quote:

@bmurat07

UV takılı değil mi?

Sıkıntı derken ? daha 1 aydır fln fotoğrafçılık yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@bmurat07

UV takılı değil mi?

Sıkıntı derken ? daha 1 aydır fln fotoğrafçılık yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim ?

Sıkıntı derken eklediğiniz fotoğrafta sokak lambalarının sağındaki ışık hüzmelerinden bahsediyorum
  • 
Sayfa: önceki 20242025202620272028
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.