Şimdi Ara

Nikon D90 En uygun,, nerede? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
7.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: laruz

quote:

Orijinalden alıntı: müdür

bu çantalar sana kısa zamanda yetmez..
    Lowepro Silingshot 200 AW serisinden birini alırsan memnun kalırsın..

http://www.sanalmagaza.com.tr/ProductDetails.aspx?Cid=1447&Pid=5&ProductID=49258 bu çantanın iç hacmi sözünü ettiğin çandadan daha geniş,,

içinin geniş olması kullanışlı oldugu anlamına gelmez...
    forumdaki arkadaşlarımızın birçogu dedigim çantayı kullanır..çok işlevli...çanta sırtındayken bile içerisinden lens v.s alabilirsin..
    ben sadece tecrübeme göre tavsiyede bulundum.

• ya arkadaşlar benim çanta soruma kimse cevap vermedi.. yoksa siz çanta ve tripot kullanmıyor musunuz?
  • Gümrük işini şansa bırakmayın sonra benim gibi 800 dolara 500 küsür Tl gümrük ödersiniz. bide bayram öncesi geldi özel günmüş normal gün gelse nolucaktı acaba.
  • Ben yurtdışından bugüne kadar 1 fotoğraf makinesi 1 video kamera ve 2 adet laptop getirttim. Hepsi de gümrük üzerinden geldi
    Gümrük ücretini etkileyen tek bir faktör var. Ürünün ülkeye geliş biçimi yani hangi kargo ile geldiği.
    İlk seçenek UPS Fedex gibi nispeten daha güvenilir kargo şirketleri. Eğer ürünü bunlar ile gönderirlerse ürün belki 2 gün içerisinde TR'ye gelir ama sizin almanız 2 haftayı 600-1000 TL'yi bulabilir. Ki noterden almanız gereken vekalet gibi şeyler için harcadığınız emeği saymıyorum. Bu sebeple kesinlikle bu seçenekten uzak durun.
    İkinci seçenek ise normal posta yoludur. Bu seçenek USPS, Hong Kong post, EMS gibi şirketlerle gönderiniz TR'ye gelir. Bu yöntem biraz daha uzun zaman alır 1-2 hafta gibi. Sonrasıında ya siz posta gümrüğünü ararsınız ürünüm geldi mi diye veya onlar size bir bildiri gönderirler. Siz de topkapı'daki posta gümrüğüne gidersiniz. Yanınızda ürünün kargo dahil tutarının %10'u ile nüfus cüzdanı fotokopisini götürürsünüz. 20 dk içinde ürünü alıp çıkmış olursunuz.
    Ben şu ana kadar rahat 10 adet elektronik eşya almışımdır bu yolla ve daha %10'un üzerinde vergi ödemedim.

• arkadaşlar yurt dışına çıkan çevrem var nereden alınır nicon ????????????? hangi ülke

ve hava limanından geldiğinde yüne ücret ödenecekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaxunamun -- 20 Eylül 2009; 10:53:12 >
  • Hangi ülke tamamen tanıdığının hangi ülkeye gittiği sorusunun cevabı ile aynı.
    Sonuç itibari ile başka bir ülkeden getirttiğin zaman o ülkenin gümrük koşulları geçerli olacak. Yine gümrük vergisi ödemek zorunda kalacaksın.
    Ki bu %10'dan daha fazla da olabilir.
    Eğer amerika'dan alma imkanın varsahttp://www.bhphotovideo.com/ sitesini öneririm. Hem yüksek ratingi var (resellerratings.com) hem de ben 2 kere sorunsuz olarak alışveriş yaptım.
  • SİTEDEN ALMICAM PASAPORTUNA İŞLETECEK. YANİ KENDİNE ALIYORMUŞ GİBİ ALACAK.
  • Eğer mağazadan alıp yanında getirecekse gümrüğün seni hiç aramaması bile sözkonusu. Arasa da zaten kişisel kullanım için getirdiğin tek parça eşyalardan vergi alınmıyor
    Yok eğer tanıdığın bir kaç ülke gezecekse ve bunlardan hangisi daha ucuz diye soruyorsan batı yerine doğu avrupa fiyatları daha uygun olmalı.
    Tabii ki amerika bu tür elektronik aletlerde en ucuz fiyatları bulabileceğiniz yer.
  • yurt dışından evinize teslim eden siteler var tabi belirli ücret karşılığı.http://www.salefashion.com
    kendiniz almaya kalkmayın gümrükte ödediğiniz paraya içiniz yanmasın :)
  • arkadaşlar benim param fln hazır Almanyada ve ingilterede akrabalarım var amerikada da var ama o canada da oturuyor . sizce bir siteden alış veriş yapsam sorunsuz hangi site getirir veya bu saydığım 3 ülkedne hangısınde en ucuzdur ve kargoda sorun cıkmaz yada biri bana yol göstere bilirmi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: h0micidal

arkadaşlar benim param fln hazır Almanyada ve ingilterede akrabalarım var amerikada da var ama o canada da oturuyor . sizce bir siteden alış veriş yapsam sorunsuz hangi site getirir veya bu saydığım 3 ülkedne hangısınde en ucuzdur ve kargoda sorun cıkmaz yada biri bana yol göstere bilirmi :)

Almanya İngiltere ve ABD den sorun çıkmaz.Ancak Kanada'dan çıkabilir,yani ürünü almadan önce satıcıya mesaj atıp sorman gerek.en ucuzları kesinlikle ABD'de dir. e-bay'dan veya bir teknoloji mağazasından alabilirler
  • Ben smalltao.com, D90 satın, oldukça iyi ve çok uygun fiyatlarla hissediyor.
  • D7000 in dubai fiyatını bilen varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.