Şimdi Ara

Nikon D800 geldi: 36MP (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
2
Favori
26.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Portre çeken biri bu makineyi almaz (D800)

Tarihe altın harflerle kazıyın bu cümleyi.
    Benide vurun, öldürün, gebertin, çöpe atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Portre çeken biri bu makineyi almaz (D800)

Yoksa sen 7D ile portre çekebildiğini mi zannediyorsun zavallı şey Şaka bir yana bence arkadaş farklı bir amaçla kurmuştur o cümleyi, ama olayı neresinden yakalayıp böyle düşündü, çözemedim.
  • Portre , Fuji HS20 ile çekilir lütfen

• Yalnız arkadaş portre dememiş, potre demiş.
  • Portre D800, D700, 5D Mark II, 5D Mark I

vs bu makineler ile çekilmez...

A700
    SX10
    SX100

Gereklidir.

• quote:

saniyede 5 kare çeken makina ile potre çekilmez hocam. bende ki 40D saniyede 6.5 kare çekiyor bazen alet üst üste binen kareleri kaydedemiyor kartta 266x . bu d800 35mpix raw çekerken ada raw+L çeken biri için hiç kullanışlı olmaz.
    manzara, dağ, çit, bina çekilir mi çekilir
    bir model 1 saatte 700tl alıyor 1 saatte ne çekersen o kar
    saniyede 11 kare çeken makina olsa model 350 tl ye gelmiş olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Portre , Fuji HS20 ile çekilir lütfen

hocam aldığım gün çöpe attığım makina hs20 oldu.
    tövbe fuji almam gayri.
    sony hv100 desen tamam derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 28 Şubat 2012; 13:53:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

quote:

saniyede 5 kare çeken makina ile potre çekilmez hocam. bende ki 40D saniyede 6.5 kare çekiyor bazen alet üst üste binen kareleri kaydedemiyor kartta 266x . bu d800 35mpix raw çekerken ada raw+L çeken biri için hiç kullanışlı olmaz.
    manzara, dağ, çit, bina çekilir mi çekilir
    bir model 1 saatte 700tl alıyor 1 saatte ne çekersen o kar
    saniyede 11 kare çeken makina olsa model 350 tl ye gelmiş olur

Sabahberi hiç keyfim yoktu bunları okuyunca bi rahatlama geldi, sıkıntı mıkıntı kalmadı helva gibi oldum...

• adam buralara renk getirdi (:
  • Ben yıllardır saniyede 3 kare çeken makine ile portre çekiyorum (portrede sürekli çekim özelliğinide kullanmam)
    yani 5 saniyede 1 kare yeterde artar bile çoğu portre çekiminde.. çok şükür emeklerimin karşılığınıda ziyadesiyle çıkardım.

Şimdi K10D GP'nin yanında D700 ekipmanda var ve saniyede 8 kare Tam kare RAW çekiyor ama istediğim kaliteyi hala alamadım
    (aynı lensi kullansam bile) orasıda ayrı bir konu.. Sanırım K10D deki CCD sensörün imaj kalitesinden sonra CMOS sensöre hala alışamadım.

Ama ilginç olanıda şimdi kıyaslıyorum daha evvel kullandığım Canon 5D MK I deki imaj kalitesi D700 e göre daha iyi görünüyor..
    ama ondada netleme sistemi merkez dışında ciddi anlamda tutarsız. Yani bir tarafı olunca diğer tarafı eksik kalıyor ortası bu fiyatlara yok gibi.

Şimdi D800 de üretim hatası nedeniyle ertelendi deniyor, meydan MK II de olduğu gibi yeni nesil 5D MK III e kaldı gibi görünüyor..

D700 ü elden çıkarma vaktim geldi sanırım 5D MK III özellikleriyle daha makul duruyor.. Bu işin sonu yok..

Önemli olan ekipmanı amaca yönelik seçmek ve kullanmak yoksa elinde Orta format olmuş bir anlamı yok..

Bu nedenle ekipman değiştirmek isteyen arkadaşlara önerim buna göre değerlendirme yapmaları. Aradaki fiyat farkına

ciddi anlamda çok daha iyi kareler alabilecekleri objektiflere yatırım yapabilirler.. Yoksa D800 almak mesele değil..

Mesele 36mm FF bir sensörü besleyebilecek kalitede çözünürlüğe sahip yüksek kalitede optikler kullanmakta..
    Tabi ihtiyaçlar doğrultusunda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 28 Şubat 2012; 14:28:38 >

• hocam bende daha önceleri video kamera ile çekimler yaptım ccd her zaman cmos a göre renkleri daha doğal verir . pahalı diyue sanırım üreticiler işin kolayına kaçıyor millet 36mpxel e odaklandırıyorlar.. sn de kaç kare çektiği kimin umurun da yada ccd mi kimin umurunda
  • D700'de AA filtresi biraz fazla guclu bence. 5D ve 5DMarkII'de daha zayif, bu yuzden 5D hala en keskin govdelerden biri.
    Bir de 36MP'de isik sacilmasi sorunu tahminen f5.6-8 arasi baslayacak. 24MP'lik D3x'te bile maksimum performans icin f11'in uzerine cikmayin diyorlardi. Gerci bu normal kullanici icin dert degil ama (ben 5DMarkII'de f16 da kullaniyorum eger gerekliyse) gercekten cozunurluge ihtiyac duyanlar icin dert olabilir. Baska bir dert de titresim ve dogru odaklamanin daha fazla onem kazanmasi. Bunlar felaket tellalligi gibi gelebilir, fakat teoride dogru seyler.
    Ha bugun biri gelip "sana D800 verelim" dese almaz miyim? Alirim tabi...
  • http://www.syildiz.com/nikon-d800un-ozellikleri.html.

------------------------------

http://www.syildiz.com/nikon-d4-fiyati-ve-ozellikleri.html

Nikon'un profesyonel, yarı profesyonel ve amatör makinaların ismi yazıyor işinize yarayabilir :)
  • ayrı bir başlık açmak istemedim.

http://www.facebook.com/TSOPhotography

Terje Sorgjerd diye birisi sayfanın sahibi, time-lapse konusunda aşmış bir eleman. son yayınladığı video yu ve sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

"A bit surprised to see Nikon using some of my video clips in the world launch of the Nikon D800 camera in Bangkok on the 7th without contacting me. Especially since Canon is one of my sponsors, and I use a 5DII."

yorumlarda bir çok kişi fake olabilir diyor ama şöyle bir video daha buldum, yukarıdaki video nun aynısı bu video dan kesilmiş gibi. alttaki video nun biraz başlarına bakın, 1.53 gibi başlıyor.

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=Q352NTtsPec&feature=player_embedded#!]

yapma nikon bunu

• Linkteki 2 video yuda izleyin.HD olarak.Dehşet ben çok beğendim açıkcası.

http://www.gottabemobile.com/2012/02/07/nikon-d800-sample-movie-video/
  • Video kalitesi d800 ün rezalet arkadaşlar 7 sene önce çıkan sony sr1 bile buna 10 basar
    piksel yoğunkluğu çok düşük HD yi bırak 720p bile değil.. gerçi ben foto kısmı ile ilgileniyorum video koymasalar da olurdu d90 ayarında olmasıı da normal bu nikon video işini oldum olası becerememeiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 5 Mart 2012; 9:48:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

Video kalitesi d800 ün rezalet arkadaşlar 7 sene önce çıkan sony sr1 bile buna 10 basar
    piksel yoğunkluğu çok düşük HD yi bırak 720p bile değil.. gerçi ben foto kısmı ile ilgileniyorum video koymasalar da olurdu d90 ayarında olmasıı da normal bu nikon video işini oldum olası becerememeiştir

he tamam oldu, biz kalkalim yavastan

• panasonica arkadaşım, kasıtlı olarak mı trol olmaya çalışıyorsun? Şakaysa komik, gerçekse duru vahim
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

panasonica arkadaşım, kasıtlı olarak mı trol olmaya çalışıyorsun? Şakaysa komik, gerçekse duru vahim

http://vimeo.com/472806

hocam 7 sene öncenin üfürükten sony sr1 çekimleri buna 10 basar
    Ben ciddi oalrak yazdım HD yi bırakın 720P den bile uzak.. bu adamın eklediklerini izleyin adamın profilinden çektikleri mevcut. seçerek izleyin gwerçekten HD ne görün derim

• konu disindan bir klasik gelsin o zaman

forum silinsin
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.