Şimdi Ara

Nikon D800 geldi: 36MP (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
2
Favori
26.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka tarafta bokeh oluşturacak şekilde ISO3200 veya 6400'de bir fotoğraf çekin. Net alan derinliğinin dışındaki odaklanmamış bölgelerde daha fazla gürültü göreceksiniz. Gerçekten odaklanmış örnekleri beklemek lazım.
    D800 eminim çok iyidir ama o fotoğraflardan anlaşılmıyor.
  • Bu arada bazı yerlerde D800 için orta formata rakip falan denmiş.

Megapixel değeri yakın olabilir ancak kalite ve derinlik olarak örneklere bakıldığında pek zannetmiyorum.

Yüksek MP değerinde ve büyük baskıda detaylarda orta formata en yakın tek D-SLR aklıma geliyor;

Sigma SD-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 23 Şubat 2012; 13:19:53 >
  • Duz D800'den beklemiyorum ama D800E "belki" 40MP'lik arta formatlarla benzer detay verebilir, bunun yaninda dinamik aralik konusunda o kadar emin degilim. Pentax 645D ile karsilastirmak ilginc olurdu ornegin.
  • Açıkçası D800E konusunda bende umutluyum. AA filtre olmadan detaylar daha berrak olur diye düşünüyorum.

Enazından SD-1 kadar olursa tadından yenmez bir FF olur. Ancak Moire olayı düşündürüyor. Sonuçları

görmek lazım. Orta format başka bir dünya. Detay olarak yaklaşabilirler ancak derinlik konusunda imkansız.

Zaten orta formatın etkileyiciliğini verende o eşsiz derinlik hissi. (ve tabiki kaçınılmaz detay kalitesi)

Bu nedenle kıyaslarken topyekün kıyaslamamak gerekir. Bu haksızlık olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 23 Şubat 2012; 13:56:37 >
  • D700 kullanan yada bilgisi olan bir arkadaşa dx formattaki lensleri kullanırkenki deneyimlerini paylaşabilirse sevinirim!
  • ben dx bir lens kullanmam gerekirse dx modunda değil fx modunda kullanıyorum kenarlar siyah kalıyor ama daha sonra bilgisayarda istediğim gibi kendim kesiyorum.
    bazen de kesmemem gerekirse veya o siyahlar dahil olduğunda daha çok hoşuma giderse öyle bırakıyorum.
    mesela bu fotoğrafı çekerken geniş açı lensim yoktu ben de 18-55'le çektim;
    http://500px.com/photo/5005415
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarsusian

ben dx bir lens kullanmam gerekirse dx modunda değil fx modunda kullanıyorum kenarlar siyah kalıyor ama daha sonra bilgisayarda istediğim gibi kendim kesiyorum.
    bazen de kesmemem gerekirse veya o siyahlar dahil olduğunda daha çok hoşuma giderse öyle bırakıyorum.
    mesela bu fotoğrafı çekerken geniş açı lensim yoktu ben de 18-55'le çektim;
    http://500px.com/photo/5005415

kullanılıyormuş gayet.
  • Teşekkürler cevap için! Son olarak dx formatta kullanıldığında görüntü kalitesinde belirgin bir farklılık oluyor mu? ...ve foto güzelmiş...
  • teşekkür ediyorum.
    kalite açısından bir fark yok hatta bana dx lensler gayet kaliteli geliyor. belki de daha küçük lensler olduğu için malzeme kalitesinden kırpmıyorlardır :)
    internette lens karşılaştırması yaptığım sitelerde de dx lenslerin gayet keskin olduğunu görüyorum.
    mesela şu anda 35mm f/1.8 lensle içim gidiyor ama dx. eğer d800 sahibi olsaydım dx falan demez croplar kullanırdım.
  • FF makinalar lenslerin her türlü zayıflıklarını ortaya çıkardığı için beğenmiyorsunuzdur belki de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

FF makinalar lenslerin her türlü zayıflıklarını ortaya çıkardığı için beğenmiyorsunuzdur belki de.

ben dx lensleri beğeniyorum.
    şu an dx lensleri kullanmamamın sebebi ff sensörün tamamını kullanmak istememdir.
  • ben nikon konusunda az cahilim bu d800 FF mi?
    birde fiatı nedir?, bir arkadaş hong kong a gidiyor, ordan 1 adet getirteyim istiyorum d700 alacak durumum yok aşırı pahalı ama bu d800 fiat olarak uygun diye duydum
  • FF-->D700 : 2700 dolar

FF-->D800 : 3000 dolar

FF D800 E : 3300 dolar

Bunlar BHPhoto fiyatları..
    Hong Kong'da yaklaşık olarak aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 24 Şubat 2012; 14:58:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

d800 FF mi?

d800 fiat olarak uygun diye duydum

evet d800 FF dir.

hayır D700 den daha pahalıdır
  • teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

FF-->D700 : 2700 dolar

eldeki canon 40D VE 60D ile idare edeyim hocam çok tuzlu bu fiatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonica

quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

FF-->D700 : 2700 dolar

eldeki canon 40D VE 60D ile idare edeyim hocam çok tuzlu bu fiatlar

Hem 40D hem 60D mi var? Nedenini anlayamadım?
  • Hocam 1 adet 50d de var. onun gece çekimlerini begenmedigim için yigenime verdim. Isoda cuvalliyor canon 50d ... 40d 50d iyi yanlız ördek ve kaz çekimleri yapmak için mutlaka NIKON almam gerekiyor d700 yada d800. Yada d800e . 40/60 la çektiklerimwww.500px.com/profmacit de var beni renkler mutlu etmiyor. Full canandan nikona geçecegim gibi. Bahar gelmeden karar vermem lazım. Nikonda sorun saniyede 8-10 kare cekememek duble pille bile d800 5 kare .d800 e kac kare cekiyor bilmiyorum teknik datasi yok..40d 6-7 kare cekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıfır alacaksanız d800 almak daha mantıklı olabilir çünkü kuş çekerken 36mp'lik fotoğrafta croplama avantajınız olacak
    ve dx modda saniyede 6 tane 16mp'lik fotoğraf çekiyor (hiç fena değil)
    ama illa yüksek hızlı (8 fps) ve uygun fiyatlı bir ff istiyorum diyorsanız o zaman d700 tek seçenek.
  • Haklısınız, 36 MP gerçekten büyük avantaj, ne kadar MP düşkünlüğü saçma olsa da 36 MP, 12 MP'ye göre enine ve boyuna %75 fazla piksele sahip. Düşük ISO değerlerinde mükemmel kesmeler yaratılabilir hatta panoramik etki oluşturulabilir. Yüksek ISO'da çuvallamamayı becerebilirse D700 fiyatlarını baltalayacaktır. Şimdi oyun Nikon'un kurallarına göre oynanacak.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.