Şimdi Ara

NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.019
Cevap
34
Favori
390.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fotomani

Arkadaşlar, pek çekemiyorum, çektiğimde de acemiliğin tüm emarelerini gösteren fotoğraflar oluyor. Valla kusura kalmayın Netlikte sorunlar oluyor, manuel modda çekiyorum genelde, diğer modlarda istediğim ışığı vs ayarlamakta zorlanıyorum. Ya iso yüksek oluyor, ya flu çekimler oluyor.

Göbek fotoğrafçılığı yapıyorum arkadaşlar, göbeğin üzerinden karambole netleyip çekiyorum :) Sapık gibi. Ama milleti rahatsız etmeden nasıl çekebilirim, bu yüzden böyle yaptım tabi hareketli halde netlik de bu kadar oluyor.

Hepsi de cropludur...

Tek ayağıyla hiç yalvarmadan selpak satan bayanı takdir ettim ve çektim. Helal olsun...

1/320 ƒ/6.3 ISO 100 18-105 (25mm)
     NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU

Bu da yine göbekten yürürken, ablamızı çok beğendim galiba. Derin07 gibi modellerimiz yok ki benim de portrelerim bu kadar olur
    1/250 ƒ/5.6 ISO 100 18-105 (35mm)

Bunlar göbekten değil ama netlikte sıkıntı var, öğrenecez ama uzun sürecek :) Baya bir cropladım...
    1/320 ƒ/8 ISO 100 105mm

Bu da croplu...
    1/320 ƒ/8 ISO 100 105mm

burda martı fotoğraflarında bence f değerinizi biraz fazla tutmuşsunuz.f/8 yerine f/5.6 ile çekip,enstantane değererinizi yükseltmeniz lazımdı.flu yada netsizlik sıkıntısı böyle aşabilirsiniz...

• Anladığım kadarıyla D7000'de yağ problemi gibi ciddi sorunlar mevcut. Spot veya garantili alsam sorun çıkma olasılığı çok mudur? Veya şimdi bi sorunu olmasa da ileride sorun çıkarır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuNTiS

Anladığım kadarıyla D7000'de yağ problemi gibi ciddi sorunlar mevcut. Spot veya garantili alsam sorun çıkma olasılığı çok mudur? Veya şimdi bi sorunu olmasa da ileride sorun çıkarır mı?

Aldim, 5 6 aydir sorunsuz kullaniyorum(spot)

Oyle ince ince incelersen, fotografi cok yuksek f degerli karanlik ortamda cekip %100 crop'unda leke ararsan sen de sorun bulursun. Önyargidan baska birsey degil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Anladığım kadarıyla D7000'de yağ problemi gibi ciddi sorunlar mevcut. Spot veya garantili alsam sorun çıkma olasılığı çok mudur? Veya şimdi bi sorunu olmasa da ileride sorun çıkarır mı?

Aldim, 5 6 aydir sorunsuz kullaniyorum(spot)

Oyle ince ince incelersen, fotografi cok yuksek f degerli karanlik ortamda cekip %100 crop'unda leke ararsan sen de sorun bulursun. Önyargidan baska birsey degil..

Cevap için teşekkür ederim. Yok o kadar ince eleyip sık dokumam ama bir gün normal kullanımda ortaya çıkar gözüme takılırsa kafayı fena bozarım diye düşünüyorum.
    Ayrıca 18-105VR spot lens ile almayı düşünüyorum ama fazladan para verip 17-50 tamron almama gerçekten değer mi?

• quote:

Spot Olarak kaça Satılıyor acaba bu makina... Bende almayı düşünüyorum da.

• quote:

Orijinalden alıntı: famer

quote:

Kit lens ile beraber 2500 civarı bulmak mümkün
  • quote:

quote:

quote:

http://www.bizdeuygun.com/Nikon-D7000_58052.html

0 zaman bu sitede uygun görünüyor. Siz nereden almayı düşünüyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.bizdeuygun.com/Nikon-D7000_58052.html

0 zaman bu sitede uygun görünüyor. Siz nereden almayı düşünüyorsunuz?

O site hakkında bir fikrim yok.
    www.yenicarsim.com var orada Özgül foto ya da Gül color dan almayı düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

distribütör garantili bile 2800 iken 2500 spot çok değil mi
  • Arkadaşlar disriibitör veya ithalatçı garantileri için bu kadar yüksek ücretler vermeyin. Sahibinden üzerinden 18-105'li yurtdışı makinalar 2100 liraya alınabiliyor. Bu makinalar garantiye ihtiyaç duymaz , garanti lazım olduğunda zaten kullanıcı hatası vardır. Düşer , su ile temas eder vs. durduk yere makinanın bozulması mümkün değil. Benim tavsiyem D7000 body olarak alın 1600 liraya sıfır alırsınız. Yanınada 550 liraya Tamron 17-50 lens işlem tamam. 18-105 450 lira edecek bir lens değil.

Şimdiye kadar ondan fazla DSLR aldım sattım hiçbiri garantili değildi seçim sizin garantili diye verdiğiniz 700 lira farka iyi bir lens alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bari

@fotomani bence manuel yerine s modunu kullan ve 1/400 un altına düşme Iso oto yapıp maksimum 800 é ayarla genelde dikkat et sokak fotoğrafcilari siyah beyaz foto çekerler nedeni ise hem çok gözüküyor hemde isodan kaynaklanan kumlanmayi kamufle ediyor, merkez ölçüm modu ve af-a de auto ile çekersen bence baya iyi elde edersin gibime geliyor.. Bir dene bakalım..

Sokak fotoğrafçılığı ile ilgili tavsiyelerinize uymaya çalışacağım. otomatik iso ve max iso 800 nasıl yapılır bulamadım aradım ama maalesef yapamadım.

Açıkçası M modu hariç diğerlerini sevemedim, bu auto mod da bana hiç ilham vermiyor doğrusu, isoyu yüksek tutuyor, gereksiz yere enstantaneyi düşürüyor ve flu çıkıyor.

Yine de s modu tavsiyenizi biraz uygulamak istiyorum. Umarım M modu çılgınlığımdan vazgeçebilirim ama sanmıyorum Sevdim bu m modunu

Masaüstündeki Fotoğrafçılıkla ilgili notlara ekliyorum bunları, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 6 Temmuz 2013; 1:21:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Arkadaşlar disriibitör veya ithalatçı garantileri için bu kadar yüksek ücretler vermeyin. Sahibinden üzerinden 18-105'li yurtdışı makinalar 2100 liraya alınabiliyor. Bu makinalar garantiye ihtiyaç duymaz , garanti lazım olduğunda zaten kullanıcı hatası vardır. Düşer , su ile temas eder vs. durduk yere makinanın bozulması mümkün değil. Benim tavsiyem D7000 body olarak alın 1600 liraya sıfır alırsınız. Yanınada 550 liraya Tamron 17-50 lens işlem tamam. 18-105 450 lira edecek bir lens değil.

Şimdiye kadar ondan fazla DSLR aldım sattım hiçbiri garantili değildi seçim sizin garantili diye verdiğiniz 700 lira farka iyi bir lens alabilirsiniz.

Şimdi baktım sahibinden e... Ama burada sıfır ürün satılmıyor yada ben bulamadım. 1600 Liraya Satılıyor dediğiniz ürün Sıfır mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: voldemort
    burda martı fotoğraflarında bence f değerinizi biraz fazla tutmuşsunuz.f/8 yerine f/5.6 ile çekip,enstantane değererinizi yükseltmeniz lazımdı.flu yada netsizlik sıkıntısı böyle aşabilirsiniz...
    Bunları da notlarıma ekliyorum, teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Benim bu konuda konudaki uzman arkadaşlar kadar bilgim yok ama fotoğrafların ve çekim tarzın hakkındaki 2 görüşümü yazayım

Makinayı öyle belinde falan tutup gizli gizli çekmene gerek yok bence. Direkt gördüğün bir anı kaçırmadan götür gözüne makinayı tak! diye çek. Kolay kolay kimsenin rahatsız olacağını sanmıyorum

Bir de sokakta çekim tarzına göre manual kullanmak çok lüzumsuz geldi bana ne gerek var ki ? Eğer ışık kurtarıyorsa diyaframı istediğin bir değere al iso'yu en düşüğe çek enstantaneyi makina ayarlasın, baktın perde hızı kurtarmıyor biraz iso'yu arttırırsın

Biraz daha cesur olacağım o zaman, aldım gazı Amodunu da deniyorum bazen, alışamadım ama sokakta biraz deneyeyim dediğiniz gibi mutlaka faydası olacaktır.

Bunları da notlarıma ekliyorum, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 6 Temmuz 2013; 1:32:41 >

• quote:

quote:

@fotomani bence manuel yerine s modunu kullan ve 1/400 un altına düşme Iso oto yapıp maksimum 800 é ayarla genelde dikkat et sokak fotoğrafcilari siyah beyaz foto çekerler nedeni ise hem çok gözüküyor hemde isodan kaynaklanan kumlanmayi kamufle ediyor, merkez ölçüm modu ve af-a de auto ile çekersen bence baya iyi elde edersin gibime geliyor.. Bir dene bakalım..

Sokak fotoğrafçılığı ile ilgili tavsiyelerinize uymaya çalışacağım. otomatik iso ve max iso 800 nasıl yapılır bulamadım aradım ama maalesef yapamadım.

Açıkçası M modu hariç diğerlerini sevemedim, bu auto mod da bana hiç ilham vermiyor doğrusu, isoyu yüksek tutuyor, gereksiz yere enstantaneyi düşürüyor ve flu çıkıyor.

Yine de s modu tavsiyenizi biraz uygulamak istiyorum. Umarım M modu çılgınlığımdan vazgeçebilirim ama sanmıyorum Sevdim bu m modunu

Selam ben sana auto modunda çek demiyorum.. S Modunda çek.. Ve minimum sokakta cekeceksen ışık genelde iyi olacaktır bu nedenle 1/400 ayarla yada biraz daha üstü.. Ben auto ile focus modunu Af-a ayarla diyorum yani makine çektiğin nesnenin hareketli mi yoksa sabit mi olduğuna kendi karar versin diye.. Focus noktasını da otomatik yap.. Merkez ölçüm ile ışık şiddetini ayarla isoyuda maximum 800 yap.. Asagidaki linkten nasıl yapıldığı açıklanıyor umarım faydali olur..

Http://digital-photography-school.com/limit-your-auto-iso

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bari -- 6 Temmuz 2013; 9:54:07 >

• 35mm 1.8g

• quote:

quote:

quote:

Selam ben sana auto modunda çek demiyorum.. S Modunda çek.. Ve minimum sokakta cekeceksen ışık genelde iyi olacaktır bu nedenle 1/400 ayarla yada biraz daha üstü.. Ben auto ile focus modunu Af-a ayarla diyorum yani makine çektiğin nesnenin hareketli mi yoksa sabit mi olduğuna kendi karar versin diye.. Focus noktasını da otomatik yap.. Merkez ölçüm ile ışık şiddetini ayarla isoyuda maximum 800 yap.. Asagidaki linkten nasıl yapıldığı açıklanıyor umarım faydali olur..

Http://digital-photography-school.com/limit-your-auto-iso

Selamlar, Autoyu sizin için demedim zaten bir arkadaş autonun da tadına var hem ilham alırsın demişti de. Az biraz hak vermekle beraber çoğunlukla dediğim gibi hoşuma gitmiyor pek işime yaramıyor dedim o yüzden.

link için teşekkürler S modu yavsiyeniz alındı, anlaşıldı, tamam Deneyeceğim, bakalım uyum sağlayabilecek miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 6 Temmuz 2013; 17:53:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

@Fotomani göbek fotoğrafçılığı ile yeni bir akıma öncülük yapabilirsin Şaka bir yana manuel focus yerine oto focus kullan. Acemiler için ben otomatik çekimi tavsiye ederim. Makinanın karar verdiği iso, diyafram ve perde hızına bakarak ilham alabilirsiniz.

Aha Auto modu tavsiye eden arkadaşımı buldum

Madmax, arada Auto çekiyorum zaten, ilham da alıyorum az biraz. İso seçimleri genelde çok yüksek oluyor, diyaframı ise yine çoğunlukla iyi ayarlamıyor, ve hareketli nesneler flu çıkıyor.

Göbek fotoğrafçılığı ile bir çığır açacağım ise kesin

Af kullanıyorum zaten, AF-A

• quote:

Aha Auto modu tavsiye eden arkadaşımı buldum

Madmax, arada Auto çekiyorum zaten, ilham da alıyorum az biraz. İso seçimleri genelde çok yüksek oluyor, diyaframı ise yine çoğunlukla iyi ayarlamıyor, ve hareketli nesneler flu çıkıyor.

Göbek fotoğrafçılığı ile bir çığır açacağım ise kesin

Af kullanıyorum zaten, AF-A

Dostum Auto bazen sapıtsada acemi seviyedekiler için kullanışlı ve ilham verici oluyor. Örneğin acemilerin çoğu f3.5 ile manzara çekmeye çalışıyor diyaframla hiç oynamıyorlar. Makina manzarada f8-9 seviyesibe çıkıp perdeyi düşürüyor. Hareketli nesnelerde AF-C yapıyor vs. Genel itibariyle doğru ayar seçiyor. DSLR ile ilk tanışan biri 3-5 bin çekimi otomatik yaparak exif bilgilerini incelemeli.

Abi DSLR aldık manuel olmadan olmaz diyerek ilk birkaç ayda pes edip kompakt makinaya dönen arkadaşım çok. Berbat sonuçlarla fotoğraf çekmekten soğumak yerine bir süre otomatik ile makinayı kullanmak mantıklı. Evde ve bol zamanınız olduğunda ise mutlaka A,S,M modları AF-C, AF-S seçenekleri incelenmeli, noktasal ışık ölçümü, matris ölçümü vs. ayarlar bolca kurcalanmalı. Önemli bir günde veya tatilde en güzel mekanlarda yanlış ayarları kullanarak rezil olmaktansa otomatik modunu değerlendirin.

• Fotomani zaten benimde dediğim bu yani AF-A focus ile çekmek .. S modunda 1/400 ün altına düşürmeden enstantaneyi, oto iso ile ( maximum 800 ) ayarlayıp çekim yapmak .. Yoksa ben sana AUTO çekim modu ile çek demedim .. AUTO modu mkineyei kullanmayı bilmeyenlere vereceğin zaman kullanacağın mod olacak
  • telfonla çek ne gerekvar para harcamaya makşneye
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.