Şimdi Ara

NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU (333. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.019
Cevap
34
Favori
390.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU
  •  NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU
  • quote:

Orijinalden alıntı: halbay

evet arkadaşlar uzun araştırma sürecinin sonuna gelmiş bulunuyorum ve kararımı d7000 den yana kullanıyorum. D7000 ve tamron 17-50 vc modelini çantayla beraber 12 taksit 3100 TL ye alıyorum. Yarın siparişi vereceğim bi aksilik olmazsa cuma elimde olacak. Şimdiden sabırsızlanıyorum. İlerde çok soru soracağım hazırlayın kendinizi :)))

Harika hadi hayırlısı, vc'sizi keskinlik bakımından daha iyiymiş ama gövde kalitesi, hızlı fokuslama, ses bakımından sizinki daha iyiymiş. Tabi titreme varsa elde bulanık fotoğraf çekme ihtimaliniz düşecektir, bu da ayrı bir avantaj. Sanırım siz bu yüzden vc'li seçtiniz. Güzel, bol ışıklı fotoğraflar çekersiniz inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 4 Temmuz 2013; 2:04:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fotomani

quote:

evet arkadaşlar uzun araştırma sürecinin sonuna gelmiş bulunuyorum ve kararımı d7000 den yana kullanıyorum. D7000 ve tamron 17-50 vc modelini çantayla beraber 12 taksit 3100 TL ye alıyorum. Yarın siparişi vereceğim bi aksilik olmazsa cuma elimde olacak. Şimdiden sabırsızlanıyorum. İlerde çok soru soracağım hazırlayın kendinizi :)))

Harika hadi hayırlısı, vc'sizi keskinlik bakımından daha iyiymiş ama gövde kalitesi, hızlı fokuslama, ses bakımından sizinki daha iyiymiş. Tabi titreme varsa elde bulanık fotoğraf çekme ihtimaliniz düşecektir, bu da ayrı bir avantaj. Sanırım siz bu yüzden vc'li seçtiniz. Güzel, bol ışıklı fotoğraflar çekersiniz inşallah.

Teşekkürler, karar verme süreci çok uzun ve sancılı oldu. Bütçemi kat kat aşarak alacağım. inşallah hakkını veririm makinenin.
    vc li olma konusunda , evet ellerim biraz fazla titrediği için özellikle vcli olmasını istedim.
    cumayı dört gözle bekliyorum, makine bir gelsin , yılların özlemini bi gidereyim :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılların hasreti varsa siz bizim gruba üye olmalıydınız. diyecektim ki 3. sıradan üyeymişsiniz zaten Hemen yanına yazayım aldı diye, neyse gelsin de ona göre

Harika daha çok sevindim şimdi, ben de 7 ay boyunca balataları sıyırmıştım alacam alacam diye
  • Bizim Yusufçuk ünlü oldu.. Digital dlrphotography temmuz sayısında :) Bu ayın konusu da makro fotoğrafçılıkmış denk geldi

NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

Bizim Yusufçuk ünlü oldu.. Digital dlrphotography temmuz sayısında :) Bu ayın konusu da makro fotoğrafçılıkmış denk geldi

Tebrikler Yazıyı da okumaya çalıştım ama okunmuyor. Nasıl okuyabiliriz acaba merak ettim sizin yazınızı
  • quote:

Dostum, hayırlı Olsun Makinan... Güle güle Kullan inşallah. Bende araştırma safhasındayım. Ve Sanırım D7000 alaca ğım bende.

Lens olayına daha sonra girerim diyorum. önce bir Makineyi alayım. Nereden ve Kaça aldığını öğrenebilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • finepix hs25 exr ile fotograf makinesi arayışım son buldu.. memnunum, cihaza alışmaya calışıyorum :)
  • Arkadaşlar yakında İstanbul içi etkinlik düzenlemeyi planlıyorum.Büyük ihtimal Ramazan'ın 2. yada 3. haftası.Eminönü-unkapanı-balat güzargahını düşünüyorum.Siz de etkinliğimize katılmak isterseniz,https://www.facebook.com/groups/4renkfotograftoplulugu/ sayfamıza bekleriz.Ayrıntıları oradan paylaşacağım...
  • quote:

Hocam bende yeni aldım, paslaşalım :) şimdiden hayırlı olsun inşallah. Allah güle güle kullanmak nasip etsin. Gördüğümüz pratik bilgileri paylaşalım...
  • Bu da DigitalSLR Dergisi Temmuz Sayısında yayınlanan fotoğrafım...(Sol Altta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voldemort -- 5 Temmuz 2013; 15:00:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: voldemort

Bu da DigitalSLR Dergisi Temmuz Sayısında yayınlanan fotoğrafım...(Sol Altta)

Tebrikler hocam başarılarının devamını dilerim ayrıca güzel fotoğraflarını bekliyoruz foruma ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: voldemort

Arkadaşlar yakında İstanbul içi etkinlik düzenlemeyi planlıyorum.Büyük ihtimal Ramazan'ın 2. yada 3. haftası.Eminönü-unkapanı-balat güzargahını düşünüyorum.Siz de etkinliğimize katılmak isterseniz,https://www.facebook.com/groups/4renkfotograftoplulugu/ sayfamıza bekleriz.Ayrıntıları oradan paylaşacağım...

Katılmak isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 5 Temmuz 2013; 17:04:25 >
  • Hepinizin eline gözüne sağlık çok güzel fotoğraflar var.. @voldemort tebrikler tekrardan..

• Arkadaşlar, pek çekemiyorum, çektiğimde de acemiliğin tüm emarelerini gösteren fotoğraflar oluyor. Valla kusura kalmayın Netlikte sorunlar oluyor, manuel modda çekiyorum genelde, diğer modlarda istediğim ışığı vs ayarlamakta zorlanıyorum. Ya iso yüksek oluyor, ya flu çekimler oluyor.

Göbek fotoğrafçılığı yapıyorum arkadaşlar, göbeğin üzerinden karambole netleyip çekiyorum :) Sapık gibi. Ama milleti rahatsız etmeden nasıl çekebilirim, bu yüzden böyle yaptım tabi hareketli halde netlik de bu kadar oluyor.

Hepsi de cropludur...

Tek ayağıyla hiç yalvarmadan selpak satan bayanı takdir ettim ve çektim. Helal olsun...

1/320 ƒ/6.3 ISO 100 18-105 (25mm)

Bu da yine göbekten yürürken, ablamızı çok beğendim galiba. Derin07 gibi modellerimiz yok ki benim de portrelerim bu kadar olur
    1/250 ƒ/5.6 ISO 100 18-105 (35mm)

Bunlar göbekten değil ama netlikte sıkıntı var, öğrenecez ama uzun sürecek :) Baya bir cropladım...
    1/320 ƒ/8 ISO 100 105mm

Bu da croplu...
    1/320 ƒ/8 ISO 100 105mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 5 Temmuz 2013; 20:20:31 >
  • @fotomani bence manuel yerine s modunu kullan ve 1/400 un altına düşme Iso oto yapıp maksimum 800 é ayarla genelde dikkat et sokak fotoğrafcilari siyah beyaz foto çekerler nedeni ise hem çok gözüküyor hemde isodan kaynaklanan kumlanmayi kamufle ediyor, merkez ölçüm modu ve af-a de auto ile çekersen bence baya iyi elde edersin gibime geliyor.. Bir dene bakalım..

• Benim bu konuda konudaki uzman arkadaşlar kadar bilgim yok ama fotoğrafların ve çekim tarzın hakkındaki 2 görüşümü yazayım

Makinayı öyle belinde falan tutup gizli gizli çekmene gerek yok bence. Direkt gördüğün bir anı kaçırmadan götür gözüne makinayı tak! diye çek. Kolay kolay kimsenin rahatsız olacağını sanmıyorum

Bir de sokakta çekim tarzına göre manual kullanmak çok lüzumsuz geldi bana ne gerek var ki ? Eğer ışık kurtarıyorsa diyaframı istediğin bir değere al iso'yu en düşüğe çek enstantaneyi makina ayarlasın, baktın perde hızı kurtarmıyor biraz iso'yu arttırırsın
  • @Fotomani göbek fotoğrafçılığı ile yeni bir akıma öncülük yapabilirsin Şaka bir yana manuel focus yerine oto focus kullan. Acemiler için ben otomatik çekimi tavsiye ederim. Makinanın karar verdiği iso, diyafram ve perde hızına bakarak ilham alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 5 Temmuz 2013; 21:28:39 >
  • ben her halukarda "m" modu tavsiye ediyorum.diyagram ve enstantane değerleri manuel verebilmek alışkanlığını kazanmak bence çok önemli.Neden derseniz 2 kişi aynı kareyi çekerken çıkan sonuç her zaman farklıdır ve bu farkın en önemli neden çekenin kullandığı ayarlardır.Garanti fotograf çekmek için "a" veya "s" mod olabilir ama kendinizi geliştirmek,komposizyon bilginizi ilerletmek ve fotoğrafa kendinizden birşeyler katabilmek için "m" mode şart.yoksa compact makinaile çekmekten ne farkı kalır?

kaldı ki hiçbir fotoğrafçılık kursu yada hocası ilk derste "makinanızı auto moda alın,kurs burda bitmiştir" demez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voldemort -- 5 Temmuz 2013; 21:50:11 >
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.