Şimdi Ara

NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.019
Cevap
34
Favori
390.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayduz

quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism
    Teşekkür ederim hocam benimde aklıma başka birşey gelmedi :D

Şimdiden hayırlı olsun. Bir de mümkünse Sigma 10-20 mm lens sorabilir misin? İkinci el de olabilir.

Yazıyorum hocam :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar bende bugün aranıza katıldım :)
  • quote:

evet arkadaşlar bende bugün aranıza katıldım :)

Hayırlı olsun, kaça aldın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun, kaça aldın?

teşekkür ederim hocam :) 1750 ye aldım çanta ile beraber. vanguard biin 47 baya güzel bir çanta :)
  • quote:

Hayırlı olsun hadi gözün aydın lens olarak 18-105 mi
  • Merhaba,
    Elimde aşağıdaki lenslerden var.
    http://www.sahibinden.c...emizdir-126482092/detay
    http://www.sahibinden.c...f4-5.6g-128320495/detay

Bu ikisini satıp Sigma 18-250 mm almayı düşünüyorum.
    http://www.fotografium....6-3-dc-os-hsm-lens.aspx

Ancak kafamı kurcalayan konu, 17-70 ile arasında çok fazla keskinlik farkı var mıdır? Kullananlar tavsiye eder mi? Yoksa elimdeki lensler kalsın, Tamron 18-200 mm. lens mi alayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fotomani

quote:

Teşekkür ederim hocam :) ben body aldım sadece :) şimdilik 28-80 lensimle çekim yapıyorum ama yakında sigma 70mm almayı düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam :) ben body aldım sadece :) şimdilik 28-80 lensimle çekim yapıyorum ama yakında sigma 70mm almayı düşünüyorum

Çektiklerini kendine saklayacaksan hiç almayaydın eyiydi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çektiklerini kendine saklayacaksan hiç almayaydın eyiydi

daha heyç bişey cekemedim hocam :D bataryayı şarja takmam gerekiyormuş. Birde sirkeciye arabayla gitmek gibi hata yaptık :)) baya yoruldum bugün :) yarın keşfedicem artk :)

• Balıkesir'de öyle bir yağmur yağıyorduki bu fotoğrafı çekmek için çıktıgım 20saniyede çok fena ıslandım

f5.6 : 1/60: iso 1600

NIKON D7000 VE NIKON KULLANANLAR KULUBU
  • quote:

Merhaba,
    Elimde aşağıdaki lenslerden var.
    http://www.sahibinden.c...emizdir-126482092/detay
    http://www.sahibinden.c...f4-5.6g-128320495/detay

Bu ikisini satıp Sigma 18-250 mm almayı düşünüyorum.
    http://www.fotografium....6-3-dc-os-hsm-lens.aspx

Ancak kafamı kurcalayan konu, 17-70 ile arasında çok fazla keskinlik farkı var mıdır? Kullananlar tavsiye eder mi? Yoksa elimdeki lensler kalsın, Tamron 18-200 mm. lens mi alayım?

Aşağıdaki linklerde detaylıca tartışılmıştı, faydası olacaktır:

17-70

17-50

17-50 mi 17-70 mi

Hocam siz daha iyi bilirsiniz lakin biliyorsunuz internetteki yorumların çoğunda 18-200 gibi lensleri aman kullanmayın diyorlar.

Tamron 18-270mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD, pzd olması hasebiyle bu geniş aralık 15x nispeten makulleşiyor mu bilemem. Aralık da daha da fazlalaşmış oldu :)

Ben olsam 17-70'i kullanmaya devam ederdim ya da satıp 17-50 alırdım yerine diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 16 Haziran 2013; 0:43:32 >

• quote:

Ben olsam 17-70'i kullanmaya devam ederdim ya da satıp 17-50 alırdım yerine diye düşünüyorum.

Adam haklı
  • 17-70 ile sorunum yok zaten 17-50 almak için satmam.. O zaman 18-55 ile 70-300'ü elden çıkartıp, bütçe doğrultusunda 18-250 ya da Tamron 18-200 bakmam gerekecek.
  • quote:

17-70 ile sorunum yok zaten 17-50 almak için satmam.. O zaman 18-55 ile 70-300'ü elden çıkartıp, bütçe doğrultusunda 18-250 ya da Tamron 18-200 bakmam gerekecek.

Size tak-gez bir lens lazım anlaşılan, istediğiniz gibisini en uygun fiyata bulursunuz inşallah. tamron 18-270 pzd mi 18-200 mü evladır sizce? merak ediyorum doğrusu. Aralık olarak pzd olan dezavantajlı ama pzd var yorumları da nispeten daha olumluydu.

------------------------------------------------
    Bugün iş çıkışı, canım çok sıkkındı, vapura bineyim fotoğraf çekip çekip durayım istedim, geziverdik, çekiverdim :)

Bir tanesini beğendim sizce kusurları neler, bir şeyler eksik belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 16 Haziran 2013; 2:31:58 >

• 16Binde Shutter'i parçalanan Makinam karfo karacasuluda tamirden geldi (379TL) Siz siz olun perdenize iyi bakın

• seri cekimdemi kullandinizda dagaldi gecmis olsun benimde en cok korkum o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

17-70 ile sorunum yok zaten 17-50 almak için satmam.. O zaman 18-55 ile 70-300'ü elden çıkartıp, bütçe doğrultusunda 18-250 ya da Tamron 18-200 bakmam gerekecek.

Size tak-gez bir lens lazım anlaşılan, istediğiniz gibisini en uygun fiyata bulursunuz inşallah. tamron 18-270 pzd mi 18-200 mü evladır sizce? merak ediyorum doğrusu. Aralık olarak pzd olan dezavantajlı ama pzd var yorumları da nispeten daha olumluydu.

Bugün iş çıkışı, canım çok sıkkındı, vapura bineyim fotoğraf çekip çekip durayım istedim, geziverdik, çekiverdim :)

Tamron 18-270 tabiki. Hatta Sigma 18-250'den bile daha iyi olduğunu söylüyor kullananlar..

Bu hali biraz daha iyi gibi sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

seri cekimdemi kullandinizda dagaldi gecmis olsun benimde en cok korkum o

bazen seri çekiyordum ama bozulduğu esnada uzaktan kumandayla ayna kaldırma modunda çekiyordum.Bunların perdeleri sorunlu yağ atıyor sensöre.Sensör temizlettim 2 hafta sonra shutter gitti işte.Tripot üzerinde uzaktan kumandayla hemde sarsılmada yok Ne yazikki shutter garantiye girmiyormuş(benimki zaten spottu) karfoya götürdüm 380lira aldılar makina bi geldi 30 foto sonra fotolar renkler karışık çıkıodu lcd çizgili felan.yolladım geri.Sökerken TOGO flex kabloyu zedelediler heralde.Ücretsiz değiştiler şimdi sıkıntı yok.MErdiven altı yerlerde tamir yaptırmayın makinanın içi çok karışık

• quote:

quote:

quote:

Tamron 18-270 tabiki. Hatta Sigma 18-250'den bile daha iyi olduğunu söylüyor kullananlar..

Bu hali biraz daha iyi gibi sanki.

Hoş olmuş doğrusu. Nasıl yaptınız hocam photoshop ile mi, vapur da gözükeydi iyiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyp02 -- 16 Haziran 2013; 19:16:23 >

• quote:

Hoş olmuş doğrusu. Nasıl yaptınız hocam photoshop ile mi, vapur da gözükeydi iyiydi

PS Lightroom..
    Ben özellikle gözükmemesini istedim ama zevk meselesi tabi
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.