Şimdi Ara

Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.756
Cevap
58
Favori
231.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam faydali bilgiler...cok tesekkur ederim...takilirsam pm den sorayim...fazla kirlilik yapmiyayim..ben once cakma bir hdr calisayim hafta sonu..tek bir resimden ..picassa ile farkli pozlarda 3-4 resim alıp. ...photomatixin trial versiyonu ile çalışayım.....once 1 adette raw cemem lazım. ..
    Tekrar tesekkur ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar cok acil bi soru sorucam. Dunyam karardi resmen :D
    Bataryayi sarja takinca boyle derinden gelen bi duduk sesi var. Tam kapanmamis ccamdan giren ruzgar sesi gibi. Bu ses normal mi? Duymak icin caba sarfetmeye gerek yok. Cok rahat duyulabiliyo. Bataryayi cikarip sarj aletini bos takinca ses yok. Bataryayi sarja takinca ses geliyor. Sizdede durum boylemi?

Daha yeni aldim makineyi 3. kez sarj etcektim. Korkuyorum sarj etmeye simdi patlicak diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Hocam faydali bilgiler...cok tesekkur ederim...takilirsam pm den sorayim...fazla kirlilik yapmiyayim..ben once cakma bir hdr calisayim hafta sonu..tek bir resimden ..picassa ile farkli pozlarda 3-4 resim alıp. ...photomatixin trial versiyonu ile çalışayım.....once 1 adette raw cemem lazım. ..
    Tekrar tesekkur ederim...

Rica ederim.PM den sormana gerek yok. Forumlar paylaşmak için var. Genele sorki bilgi paylaşılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memento-Mori35 -- 19 Mayıs 2014; 21:22:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCoderKG

Arkadaslar cok acil bi soru sorucam. Dunyam karardi resmen :D
    Bataryayi sarja takinca boyle derinden gelen bi duduk sesi var. Tam kapanmamis ccamdan giren ruzgar sesi gibi. Bu ses normal mi? Duymak icin caba sarfetmeye gerek yok. Cok rahat duyulabiliyo. Bataryayi cikarip sarj aletini bos takinca ses yok. Bataryayi sarja takinca ses geliyor. Sizdede durum boylemi?

Daha yeni aldim makineyi 3. kez sarj etcektim. Korkuyorum sarj etmeye simdi patlicak diye.

Ses cıkması cok anormal bi durum. Bence garantisi varsa o şekilde cözmeye calıs. Yada aynı sarz cihazı ile bi tanıdıgında aynı tip batarya varsa onla dene.Ona göre hareket et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memento-Mori35

quote:

Orijinalden alıntı: PCoderKG

Arkadaslar cok acil bi soru sorucam. Dunyam karardi resmen :D

Ses cıkması cok anormal bi durum. Bence garantisi varsa o şekilde cözmeye calıs. Yada aynı sarz cihazı ile bi tanıdıgında aynı tip batarya varsa onla dene.Ona göre hareket et.

Oyle yapicam. Cok canimi sıktı. yeni olunca bide..

• quote:

Orijinalden alıntı: deeply_

Bugün gladiator88 dostumla gitiğim Sazova gezisinden ilk olarak bir çiçek fotoğrafıyla başlayayım. Ama fotoğraflara baktığım zaman forumu bu tarz fotoğraflarla baya bir süsleyeceğime benziyor

Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar
    Flower by deeply11, on Flickr

Gelişme var güzel bir çiçek fotografı. Yalnız beyaz ayarın sanırım iyi degil bide sanki çok fazla doygun gibi renkler.

• Teşekkürler. Makine de doygunluk kullanmıyorum. Photoshop'ta da kullanmadım. Çiçeğin rengi doygun olduğundan dolayı sanırım, ışık mükemmeldi ve çiçek o kadar canlıydı ki beni çek diye bağırıyordu resmen ki tabii ki ben de kendime düşen görevi yaptım:) Diyafram 7.1'de kalmış onu 6.3 yapabilseydim ki çok az farkederdi arkaplan daha iyi ölebilirdi. Fotoğrafa çok az keskinlik ve karartma verdim, belki verdiğim karartma çiçeği daha doygun göstermiştir.

Edit: Beyaz ayarı otomatikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deeply_ -- 19 Mayıs 2014; 23:53:32 >
  •  Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar
    flower by deeply11, on Flickr

... by deeply11, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deeply_ -- 20 Mayıs 2014; 0:50:59 >

• deeply ...exife şu an bakamıyorum..son resimde f değeri kaç acaba...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

deeply ...exife şu an bakamıyorum..son resimde f değeri kaç acaba...?

f/6.3 diğerleri 250mm iso100 1/200
  • Memento-Mori35 kullanıcısına yanıt
    cevap için tşk ederim . BKT yazısına tıklayamıyorum , galiba ayarlardan bir yerleri kapatmak yada açmak gerekiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilgundem

Bu fotografları çeken makina için su altı haznesi tasarlandı. Artık deniz altı çekimlerinizi de bekleriz :)
    http://www.mobilgundem.net/haberler/2862/nauticamdan-nikon-d4s-icin-su-alti-haznesi/

Maşallah Makinanın fiyatına eşdeğermiş. Biz önce makinayı alacak para bulalımda sonrasında sualtı hazneside olmayıversin.

• quote:

Orijinalden alıntı: uwe

quote:

Bu fotografları çeken makina için su altı haznesi tasarlandı. Artık deniz altı çekimlerinizi de bekleriz :)
    http://www.mobilgundem.net/haberler/2862/nauticamdan-nikon-d4s-icin-su-alti-haznesi/

Maşallah Makinanın fiyatına eşdeğermiş. Biz önce makinayı alacak para bulalımda sonrasında sualtı hazneside olmayıversin.

Dostum uwe, cevabın çok iyiydi, baya bir sesli güldüm

• quote:

Dediğiniz benim için çok uzak ne yazık ki

• http://gladiator8826.deviantart.com/gallery/

arkadaşlar eklemeyi beceremiyorum.Bu linkten isterseniz çektiğim bazı fotoğraflara bakabilirsiniz çok fazla yok ama benim hoşuma giden fotoğraflarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladiator88

http://gladiator8826.deviantart.com/gallery/

arkadaşlar eklemeyi beceremiyorum.Bu linkten isterseniz çektiğim bazı fotoğraflara bakabilirsiniz çok fazla yok ama benim hoşuma giden fotoğraflarım

Dostum güzel olmuş eline sağlık. Love favorim
  • Arkadaşlar flickr'a az önce 5 fotoğraf ekledim 1 tanesini buraya koyuyorum. Diğerlerine de flickr sergimden bakabilirsiniz.

... by deeply11, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deeply_ -- 20 Mayıs 2014; 21:19:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uyarserdar

cevap için tşk ederim . BKT yazısına tıklayamıyorum , galiba ayarlardan bir yerleri kapatmak yada açmak gerekiyor .

Ana menüden off durumda demekki. Oradan on konuma getirirdikten sonra i harfine basarsan acılacaktır.
  • F22 - 1/6 - iSO 100 Tamron 24 70 usd vc. Dısarı cıkamayaınca evde bişiyler yapayım dedim.:)

• quote:

Orijinalden alıntı: gladiator88

http://gladiator8826.deviantart.com/gallery/

Hocam güzel fotograflar eline sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.