Şimdi Ara

Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.756
Cevap
58
Favori
231.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar deneyimli kullanıcı arkadaşlara bir soru sormak istiyorum beni bilgilendirirlerse sevinirim şimdiden teşekkürler.

5100-18/55 vr kit lensim mevcut yeni bir lens almayı düşünüyorum sizlere sormak istediğim

1-Nikon 50mm f/1.8D Lens biliyorsunuz otomatik netleme yapmıyor.Yinede tercih edilebilirmi manuel netleme yapmak gerçeken zormudur bu lensle ?

2-Denemek için 18-55 kit lensimi manuel moda alıp elle manuel netleme yaptım.Bakaçtan baktığınızda size yardımcı olan görsel çizgilerde mevcut pek zorlanmadım.

3-50 mm aynı sonuca ulaşabilirmiyim ?

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürlerr...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitkosaner

Merhaba arkadaşlar deneyimli kullanıcı arkadaşlara bir soru sormak istiyorum beni bilgilendirirlerse sevinirim şimdiden teşekkürler.

5100-18/55 vr kit lensim mevcut yeni bir lens almayı düşünüyorum sizlere sormak istediğim

1-Nikon 50mm f/1.8D Lens biliyorsunuz otomatik netleme yapmıyor.Yinede tercih edilebilirmi manuel netleme yapmak gerçeken zormudur bu lensle ?

2-Denemek için 18-55 kit lensimi manuel moda alıp elle manuel netleme yaptım.Bakaçtan baktığınızda size yardımcı olan görsel çizgilerde mevcut pek zorlanmadım.

Arkadasım bildigin gibi d5100 de gövdeden af motoru yok. 50 mm f1/8 d lensi genel amaclı kullanamazsın. Sadece portre lensi olarak sabitleyerek kullanabilirsin. Genel amaclı kullanacagım dersen aniden netleme zorunda olacagın bir sahnede netleyemz ve elle netleyeseye kadar anı kaçırırsın. Sana tavsiyem keskin bir lens olsada , ucuzda olsa bence alma. Alacagın lensde muhakkak af motoru olmalı. Ama yok ben ilerde gövdeden af motorlu bi makineye gececeğim fiyatıda uygun diyosan al kullan.

•  Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar
    Renkli şişeler by deeply11, on Flickr

• quote:

Merhaba arkadaşlar deneyimli kullanıcı arkadaşlara bir soru sormak istiyorum beni bilgilendirirlerse sevinirim şimdiden teşekkürler.

Her ne kadar 18-55 ile denemiş olsanızda 50 mm de manuel kullanmak zordur. Netlemede sorunlar yaşarsınız ki çektiğiniz hareketli bir objeyse dahada zor olacaktır .Sığ alan dediğimiz 1.8 de çok çok zorlanırsınız.
    Tavsiyem G serisine yönelmeniz yönündedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: deeply_

Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar

Dostum son fotograflarını çok beğendim. Tebrikler.

• Teşekkürler dostum, eksik olma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deeply_ -- 3 Mayıs 2014; 16:46:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memento-Mori35

quote:

Arkadasım bildigin gibi d5100 de gövdeden af motoru yok. 50 mm f1/8 d lensi genel amaclı kullanamazsın. Sadece portre lensi olarak sabitleyerek kullanabilirsin. Genel amaclı kullanacagım dersen aniden netleme zorunda olacagın bir sahnede netleyemz ve elle netleyeseye kadar anı kaçırırsın. Sana tavsiyem keskin bir lens olsada , ucuzda olsa bence alma. Alacagın lensde muhakkak af motoru olmalı. Ama yok ben ilerde gövdeden af motorlu bi makineye gececeğim fiyatıda uygun diyosan al kullan.

Yorumunuz için teşekkürler biraz daha bekleyip (G) modelini tercih edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: uwe

quote:

valla beklediğimden çok çok daha güzel çıkmış eline sağlık ışık yeterli olmadığı için(hava bulutluydu) bu kadar canlı çıkacağını sanmıyordum.Ben çektiklerime bakmadım daha da yarın bakıcam ilk iş :D

• quote:

quote:

Her ne kadar 18-55 ile denemiş olsanızda 50 mm de manuel kullanmak zordur. Netlemede sorunlar yaşarsınız ki çektiğiniz hareketli bir objeyse dahada zor olacaktır .Sığ alan dediğimiz 1.8 de çok çok zorlanırsınız.
    Tavsiyem G serisine yönelmeniz yönündedir.

Teşekkürler (G) serisini tercih edeceğim biraz geç sahip olacağım fakat olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gladiator88

quote:

quote:

valla beklediğimden çok çok daha güzel çıkmış eline sağlık ışık yeterli olmadığı için(hava bulutluydu) bu kadar canlı çıkacağını sanmıyordum.Ben çektiklerime bakmadım daha da yarın bakıcam ilk iş :D

Teşekkürler. Fotoğrafı brightness'ta çekmenin bir avantajı zannederim Ben de yeni baktım sayılır. Güneş tepedeyken kontrastı çok güzel çıkmış fotoğraflar olmuş. Hava kapalıyken de hoşuma giden fotoğraflar oldu, ama kontrastve ışık zayıf kalmış onları da photoshop'ta aydınlatacağız artık Ama zaten bunu tahmin ediyordum çektiğim fotoğrafların yarısından çoğu beklentimin altında. Elle tutulur fotoğraflarda var ama genele göre azınlıkta kalıyor.

• deeply_ kullanıcısına yanıt
    Fotograf fena degil ama daha iyi olabilirdi. Mesela kadraj egri şişeler yamuk duruyor. Kadrajı tam karsıdan ayakkabıların daha büyük bölümünü de alarak yapabilirdin. Yada ayrı bir kadraj ile sadece o rengarenk pencere ve ilginç ayakkabı saksıları tek bir cerceve içine oturtabilirdin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memento-Mori35 -- 3 Mayıs 2014; 11:53:09 >
  • Güzel İzmir'im.

[simage]https://store.donanimhaber.com/e6/85/fb/e685fb3b694ef64532af0dd273f4ddc4.jpg

[/simage] Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar
     Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar Nikon D5100: Püf Noktaları, Sorunlar, Çözümler, Cevaplar

• quote:

Fotograf fena degil ama daha iyi olabilirdi. Mesela kadraj egri şişeler yamuk duruyor. Kadrajı tam karsıdan ayakkabıların daha büyük bölümünü de alarak yapabilirdin. Yada ayrı bir kadraj ile sadece o rengarenk pencere ve ilginç ayakkabı saksıları tek bir cerceve içine oturtabilirdin.

biz beraber çekim yaptık ayakkabı ve pencerenin olduğu fotoğrafta vardı o aradan 10 kare filan fotograf cekmısızdır şıselerın egrı olmasının sebebı agac gıbı seyın yamuk olmasından kaynaklanıyor.kadraj ona gore ayarlanırsa bu sefer arka tarafda yamuk olurdu bence.O yuzden çok fazla bir kadraj hatası yok bence.Gercegını gordugum ıcın dıyorum :D

• Işte anlatmak istediğim buydu.guzel olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ayakkabılar, şişeler by deeply11, on Flickr

gerçekden güzel çıkmış umduğumdan çok daha iyi eline sağlık

• quote:

Işte anlatmak istediğim buydu.guzel olmuş

Teşekkürler Fikret Bey, eksik olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladiator88

quote:

Ayakkabılar, şişeler by deeply11, on Flickr

gerçekden güzel çıkmış umduğumdan çok daha iyi eline sağlık

Teşekkürler dostum, beğendiğine sevindim

• 50 mm lens almak isteyen arkadaşa cevaben;tavsiyelerde netleme problemi yaşanacagı bu yüzden ''G'' tip lensl alması söylenmiş.belki yanlış biliyorum ama netleme motoru nikon lenslerde AF-S ile belirtiliyor.lenslerde ''G'' olması yada olmaması diyaframın ayarlanıp,ayarlanamaması ile ilgili bir durum...
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.