Şimdi Ara

NİKON D40 MI YOKSA CANON EOS 400D MI HANGİSİNİ ALAYIM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
3.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonuçta her güzelin bi kusuru vardır pentax cidden iyi bir makine

Pentax K10D - Çekici bir dijital SLR fotoğraf makinesi
    Pentax K10D’nin gövdesi hakkında söylenebilecek pek fazla bir şey yok. Cihazın kompakt ve ele iyi oturan gövdesi mükemmel bir kaliteye sahip. Eğer yoğun olarak dış mekanlarda çekim yapıyorsanız cihazın toz ve hafif su etkisine karşı korumalı gövdesini seveceksiniz. Sonuç olarak Pentax K10D dijital SLR fotoğraf makinesi çok hoşumuza gitti. Akıllıca gerçekleştirilmiş geliştirmeler cihazla çekim yapmayı çok keyifli bir hale getiriyor. Ve tüm bunlar oldukça bütçe dostu bir fiyatla kullanıcılara sunulmuş durumda. Pentax K10D dijital SLR kamera harcanan her kuruşun hakkını veren ve mükemmel görüntü kalitesi sunan bir model. Bir fotoğrafsever daha ne isteyebilir ki?

• açıkçası napacağım şaşırdım pentax 1900 ytl civarı d40 1.200 bu arada a100 e 1900 ytl vermeye değmez sonuçta sony nikon canon varken yanaşılmaz sonye
  • Nikon D40 dijital SLR kamera - Kesinlikle harika bir kamera!
    Normal şartlar altında giriş seviyesi modeller bizi pek etkilemez fakat Nikon D40 modeli gayet hoşumuza gitti. Bir model hakkında da şevkli olduğumuz pek sıklıkla görülmemiştir. Çok hoş bir görünüme sahip, harika bir gövde yapısı olan ve aynı zamanda sağlam bir model. Kullanımı harika olan Nikon D40 mükemmel fotoğraflar üretiyor. Cihazın ayar seçenekleri bir çok olanaklar sunuyor. Kompakt bir modelden SLR bir kameraya geçmeyi düşünüyorsanız Nikon D40 modelini ciddi bir şekilde düşünmelisiniz. Eğer D40 modelinde karar kılarsanız Nikon SB-400 flaş birimini de mutlaka göz önünde bulundurun. Her seviyeden fotoğrafsever bu ikilinin oluşturduğu makineye kolaylıkla aşık olabilir. Kesinlikle harika bir kamera!
  • Canon'dan şaşma
  • quote:

Orjinalden alıntı: reddes

quote:

Orjinalden alıntı: MeE

@wellwell, bence sen Canon PowerShot A6XX serilerine (610,620,630,640) bir göz at. Hatta al.

Başlangıç diyorsun, acemiyim diyorsun. Gerektiği zaman otomatik modda çekim yaparsın. Böylece neyin nasıl olması gerektiği konusunda az çok fikrin olur ve kendini geliştirirsin. Bu dediğim modelleri sakın küçümseme.

Benim arkadaşım Canon 5D makinasının obketiflerini çantaya koymayı unutmuş, profesyonel çekimler için geldiği İzmir'de hemen ayaküstü bir A620 aldı. Ve çekimleri gerçekleştirdi. Tek beğenmediği yanı ise yüksek bir D-SLR ye göre daha noise'li (bu senin için pek sorun olmaz) çekim yapması idi ki kompakt bir makina için A620'nin noise oranı iyidir.

Dediğim gibi bu makinayı küçümseme. Kendini geliştirmene daha çok yardımcı olur. Gerektiğinde hazır modlarla çekim yapar ve makinanın hangi hazır mod için hangi değerleri ve ayarları kullandığını görür ve yakalarsın. D-SLR de böyle hazır modlar bulunmaz.

entresan sen unut ojb. leri a620 al sora biraz garip geldi ya neyse bi kere a620'nin noise üretmesi için yüksek isodan çekilmiş olması gerekir bunuda canoncu ark. bilmesi gerekir yani

Sayın @reddes,

Alaycı yaklaşımınız beni üzdü. Ben yalnızca bir öneride bulundum. Arkadaşım ciddiye alır ya da almaz. Sizin enteresan bulup bulmamanız beni enterese etmez. Siz de farklı, özgün bakış açınızla katılın; yapılan yorumla alay edip üçüncü kişi durumuna düşmeyin.

Canoncu, Nikoncu ne demek bu terimlerin anlamlarını bilmiyorum ama yaptığıyla değil aldığıyla övünen bir millet olduğumuz için sanırım ne demek istediğinizi bir miktar anladım. Ben kendi adıma Canoncu ya da Nikoncu değilim açıkçası.

Dijital fotoğrafçılıkta sıfır noise gibi bir kavramdan bahsedilemez. Elbette noise faktörünü artıran etmenler olabilir fakat "iso, noise oranını artırır" gibi kulaktan dolma bilgilerle noise'in sadece ASA hızına bağlı bir karakter olduğu sonucunu çıkarmak bir yanılgıdır. D-SLR makinalar elbette çok ama çok az noise ürettikleri için profesyonel fotoğrafçıların ilk tercihidir. Bu noise gözle görülemeyecek, hatta bilgisayar ortamında bile çok zor görülebilecek cinsten bir noisedir. Çıktıda ise insan gözüyle seçilmesi imkansıza yakındır.

Fakat kompakt makinalar noise üretir. Bunlar D-SLR gibi çok çok az değil ama makul çıktı boyutu ve mod seçimi ile gözle görülmesi güç ve dolayısıyla çıktı kalitesine gölge düşürmeyecek cinsten noise'lerdir. Canon A620 çıktı kalitesi olarak çok iyi bir kompakt makina olmasına rağmen bir profesyonel için haddinden fazla noise üreten amatör bir cihazdır. Çıktıların ve LCD monitörden görünen ayna gibi berrak görüntünün çekiciliğine aldanmayın.

Konudan saptığım için diğer arkadaşlardan özür dilerim fakat yaklaşımdan ötürü bir cevap verme zorunluluğu hissettim.

Sayın @bisquit,

Pentax K10D'nin Canon EOS 30D ve D200'e olan üstünlüğü birçok çevrece (web siteleri, seminerler, profesyonel fotoğrafçılar ve dergiler) onaylandı. Kafa tutuyor demekle anlatmak istediğim, gerçekten fiyetına göre bu kaliteye yaklaşan bir cihaz olduğudur. Yoksa kafa tutmak deyimi, ondan üstün olduğu anlamına işaret etmiyor.
    Bunu da zaten altını çizerek "imaj kalitesi bakımından" şeklinde belirttim. Özellik ve esneklik olarak elbette 5000 dolarlık makinalarla bir tutulamaz.

Saygılar.

• merhaba reddes,

Ixus 65 in gece iç mekan çekimlerinden memnun değildim. Ayrıca IS olmaması bi kompakt makine için büyük eksiklik bence şu zamanda. birde ben biraz daha fazla manuel ayar istiyorum. DSLR kullanmayı da öğrenmek istiyoruz ayrıca. Bu sebeplerden IXUS65 i sattım.

Şimdi K10d süper makine, bu listedekilerin hepsinden iyi. Ama fiyatı beni biraz aşıyor. D40 ın fiyat performans oranı çok iyi ancak hem bracketing olmaması kötü hemde AF olmaması. Ayrıca biraz ufak alet ve elime iyi oturmadı.

A100 ün tek kötü yanı nispeten kötü ISO performansı. Sanırım bunu gözardı edicem. Bir diğer ihtimalde K100d + sigma 17-70 lens, 850 dolara geliyor.

Kafam karışık anlayacağın :( ve 48 saat zamanım var...

saygılar,

quote:

Orjinalden alıntı: zalman

dslr makinalarda basarili cekimler yapabilmek icin lens onemli ; govdenin fonksiyonel olmasi tabikide cok onemli ama govde her zaman lenslerden sonra dusunulmeli bence , kit lens ile kullanmayi dusunuyorsan nikondan sasma derim. verdigin listede 2 objektifli ve uygun fiyatli tek urun nikon d40 benim tercihim o olurdu

• hocam eğer K10D bütçeni çok aşıyosa K100D + sigma 17-70 o fiyata çok çok iyi bir tercih olur. ama tabi ben kendimi zorlayabilirim, almışken iyisi olsun dersen de K10D + sigma 17-70 veya pentax 16-45 derim. yani hangisini alırsan al çift kit lens yerine daha kaliteli tek bir lens al derim.
  • walla yabancı diilsiniz, bütçem 1000 ytl :)

fedakarlık yaparak K10d yi ancak kit lens ile alabilirim. Zaten ilk kes dslt alıcam. kullanmayı öğrendikten sonra iyi bir lend ğeşinde koşabilirim.

A100 ü kolaylıkla alabiliyorum şu anda sadece.

kit lens + K10d mi yoksa sigma 17-70 + K100d mi?
    :)
  • eğer K10D'yi kit lensle idare etmeyip, ilerde kaliteli bir lens alırım diyorsan K10D derim. fakat madem A100'ü rahatlıkla alabiliyorsun o zaman K100D yerine A100 al derim: hem seni zorlamıyormuş da maddi açıdan.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: reddes

quote:

@wellwell, bence sen Canon PowerShot A6XX serilerine (610,620,630,640) bir göz at. Hatta al.

Başlangıç diyorsun, acemiyim diyorsun. Gerektiği zaman otomatik modda çekim yaparsın. Böylece neyin nasıl olması gerektiği konusunda az çok fikrin olur ve kendini geliştirirsin. Bu dediğim modelleri sakın küçümseme.

Benim arkadaşım Canon 5D makinasının obketiflerini çantaya koymayı unutmuş, profesyonel çekimler için geldiği İzmir'de hemen ayaküstü bir A620 aldı. Ve çekimleri gerçekleştirdi. Tek beğenmediği yanı ise yüksek bir D-SLR ye göre daha noise'li (bu senin için pek sorun olmaz) çekim yapması idi ki kompakt bir makina için A620'nin noise oranı iyidir.

Dediğim gibi bu makinayı küçümseme. Kendini geliştirmene daha çok yardımcı olur. Gerektiğinde hazır modlarla çekim yapar ve makinanın hangi hazır mod için hangi değerleri ve ayarları kullandığını görür ve yakalarsın. D-SLR de böyle hazır modlar bulunmaz.

entresan sen unut ojb. leri a620 al sora biraz garip geldi ya neyse bi kere a620'nin noise üretmesi için yüksek isodan çekilmiş olması gerekir bunuda canoncu ark. bilmesi gerekir yani

Sayın @reddes,

Alaycı yaklaşımınız beni üzdü. Ben yalnızca bir öneride bulundum. Arkadaşım ciddiye alır ya da almaz. Sizin enteresan bulup bulmamanız beni enterese etmez. Siz de farklı, özgün bakış açınızla katılın; yapılan yorumla alay edip üçüncü kişi durumuna düşmeyin.

Canoncu, Nikoncu ne demek bu terimlerin anlamlarını bilmiyorum ama yaptığıyla değil aldığıyla övünen bir millet olduğumuz için sanırım ne demek istediğinizi bir miktar anladım. Ben kendi adıma Canoncu ya da Nikoncu değilim açıkçası.

Dijital fotoğrafçılıkta sıfır noise gibi bir kavramdan bahsedilemez. Elbette noise faktörünü artıran etmenler olabilir fakat "iso, noise oranını artırır" gibi kulaktan dolma bilgilerle noise'in sadece ASA hızına bağlı bir karakter olduğu sonucunu çıkarmak bir yanılgıdır. D-SLR makinalar elbette çok ama çok az noise ürettikleri için profesyonel fotoğrafçıların ilk tercihidir. Bu noise gözle görülemeyecek, hatta bilgisayar ortamında bile çok zor görülebilecek cinsten bir noisedir. Çıktıda ise insan gözüyle seçilmesi imkansıza yakındır.

Fakat kompakt makinalar noise üretir. Bunlar D-SLR gibi çok çok az değil ama makul çıktı boyutu ve mod seçimi ile gözle görülmesi güç ve dolayısıyla çıktı kalitesine gölge düşürmeyecek cinsten noise'lerdir. Canon A620 çıktı kalitesi olarak çok iyi bir kompakt makina olmasına rağmen bir profesyonel için haddinden fazla noise üreten amatör bir cihazdır. Çıktıların ve LCD monitörden görünen ayna gibi berrak görüntünün çekiciliğine aldanmayın.

Konudan saptığım için diğer arkadaşlardan özür dilerim fakat yaklaşımdan ötürü bir cevap verme zorunluluğu hissettim.

Sayın @bisquit,

Pentax K10D'nin Canon EOS 30D ve D200'e olan üstünlüğü birçok çevrece (web siteleri, seminerler, profesyonel fotoğrafçılar ve dergiler) onaylandı. Kafa tutuyor demekle anlatmak istediğim, gerçekten fiyetına göre bu kaliteye yaklaşan bir cihaz olduğudur. Yoksa kafa tutmak deyimi, ondan üstün olduğu anlamına işaret etmiyor.
    Bunu da zaten altını çizerek "imaj kalitesi bakımından" şeklinde belirttim. Özellik ve esneklik olarak elbette 5000 dolarlık makinalarla bir tutulamaz.

Saygılar.

sevgili @MEe alaycı yaklaşımım asla olmadı sadece pro makinesi unutan birinin gidip a620 alması garibime gitti çünkü gerçekten ne yerini tutar ne de vezir eder halkımızın bakış açıları çok farklı illa d-slrsi olanları pro zannediyorlar aslında bi bakıma öle ama. Sonuçta biz tutucu bir milletiz. Durum bundan ibaret.

• quote:

Orjinalden alıntı: spdrmn

merhaba reddes,

Ixus 65 in gece iç mekan çekimlerinden memnun değildim. Ayrıca IS olmaması bi kompakt makine için büyük eksiklik bence şu zamanda. birde ben biraz daha fazla manuel ayar istiyorum. DSLR kullanmayı da öğrenmek istiyoruz ayrıca. Bu sebeplerden IXUS65 i sattım.

Şimdi K10d süper makine, bu listedekilerin hepsinden iyi. Ama fiyatı beni biraz aşıyor. D40 ın fiyat performans oranı çok iyi ancak hem bracketing olmaması kötü hemde AF olmaması. Ayrıca biraz ufak alet ve elime iyi oturmadı.

A100 ün tek kötü yanı nispeten kötü ISO performansı. Sanırım bunu gözardı edicem. Bir diğer ihtimalde K100d + sigma 17-70 lens, 850 dolara geliyor.

Kafam karışık anlayacağın :( ve 48 saat zamanım var...

saygılar,

quote:

Orjinalden alıntı: zalman

dslr makinalarda basarili cekimler yapabilmek icin lens onemli ; govdenin fonksiyonel olmasi tabikide cok onemli ama govde her zaman lenslerden sonra dusunulmeli bence , kit lens ile kullanmayi dusunuyorsan nikondan sasma derim. verdigin listede 2 objektifli ve uygun fiyatli tek urun nikon d40 benim tercihim o olurdu

Bence Canon 400d seni paklar ;)

• quote:

Orjinalden alıntı: pspcü

eğer K10D'yi kit lensle idare etmeyip, ilerde kaliteli bir lens alırım diyorsan K10D derim. fakat madem A100'ü rahatlıkla alabiliyorsun o zaman K100D yerine A100 al derim: hem seni zorlamıyormuş da maddi açıdan.

Sony Alpha A-100 D-SLR - Tavsiye ediyoruz
    Genel olarak bakıldığında Sony’nin Alpha 100 modeli ile iyi bir kamera sunduğunu görüyoruz. İyi bir başlangıç, işin yarısını bitirmektir. Mevcut piyasadaki ürünlere fiyat/kalite oranında bakıldığında, başlıca DSLR kamera üreticilerinin hepsinin sıkı bir şekilde yarıştıkları rakipleri olduğu görülüyor. Sony Alpha 100 dijital SLR fotoğraf makinesi keyifli bir kullanım sunan ve son derece kaliteli sonuçlar veren bir ürün. Mevcut Konica Minolta kullanıcıları Sony ile yollarına hiç tereddütsüz devam edebilirler. Bu, Sony açısından son derece olumlu bir nokta. Sony, bu dijital SLR kameranın yanısıra oldukça geniş bir aksesuar ve objektif ürün yelpazesi de sunuyor. Sony Alpha 100 modeli Sony’nin dijital refleks fotoğraf makineleri alanında başlattığı atağın yalnızca başlangıcı. Rakip üretici firmalara Sony Alpha 100 modelini izlemelerini öneriyoruz. Bu kamera ciddi anlamda pazar payı elde etmeye hazır bir model.

İyi makina bende düşünmeye başladım. Bu modeli önyargılarımı yenebilirsem. Fiyatı çok uygun

• yinede sony ye karşı temkinliyim biraz olgunlaşsın otursun ancak öle düşünülebilir. Nikon, Canon yinede pazarda lider insanlar boşu boşuna bu markaları tercih etmiyor sonuçta.
  • reddes be sen de bir karar ver artık! hangi makinanın adı geçse bunu düşünmeye başladım diyorsun. oldukça kararsız ve kafası bir o kadar da karışık gördüm seni.

edit: yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspcü -- 28 Nisan 2007; 17:43:47 >
  • Sayın @reddes,

Maalesef insan bazen, bazı zorlayıcı durumlarla olmadık zamanlarda karşılaşabiliyor. Zaten arkadaşım da asla kalıcı bir tercih olarak değil ama bu zorlayıcı durumu en az hasarla atlatabilmek için yaptı bunu. Zaten makinayı elinde tutmadı. Yok paraya sattı hemen. Yoksa bir kompakt makina ile slr karşılaştırması bile abes. Yalnızca performansından memnun kaldığını anlattı. Yani profesyonel değilsen ama meraklıysan alınabilecek bir makina olduğunu söyledi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pspcü

reddes be sen de bir karar ver artık! hangi makinanın adı geçse bunu düşünmeye başladım diyorsun. oldukça kararsız ve kafası bir o kadar da karışık gördüm seni.

edit: yazım hatası.

evet kafam fena halde karıştı bu gidişle bişi alamıcam hepsi eşit seviyede belki canon bi adım önde oda ixus kullandığım için daha sıcağım ona

• quote:

Sayın @reddes,

Maalesef insan bazen, bazı zorlayıcı durumlarla olmadık zamanlarda karşılaşabiliyor. Zaten arkadaşım da asla kalıcı bir tercih olarak değil ama bu zorlayıcı durumu en az hasarla atlatabilmek için yaptı bunu. Zaten makinayı elinde tutmadı. Yok paraya sattı hemen. Yoksa bir kompakt makina ile slr karşılaştırması bile abes. Yalnızca performansından memnun kaldığını anlattı. Yani profesyonel değilsen ama meraklıysan alınabilecek bir makina olduğunu söyledi.

bence 2 el objektif alması daha uygun olurmuş hem daha ucuz hem daha çok işini görücekti
  • herkes her markayı övüyor bu yüzden insan etkileniyor mesela tam canon 400d alcam aman alma lens kiti iyi diil. ok tam d40 alcam obj. uyum sorunu var af motoru yok ok. pentax alcam ergonomik diil ok. böle yani
  • unutma ki pentaxın kit lensleri canon ve nikonunkilerden daha iyi...
    K10D alabiliyorsan al kurtul bence dostum
  • basit bir denklem unutulmuş gibime geldi;
    benim makine(400D) birebir değiştirileceği için alacağım yere demiştimki; "benim makinayı satış fiyatın olan 910 usd ye say bana (ilk önce D200 demiştim sonra vazgeçtim) K10D ver" olur dendi ama K10D TR de spot yok zaten fiyat farkıda pek yok 1100 euro+KDV Türkçesi yaklaşık 500 USD fark daha basit bir deyişle yaklaşık tamron 17-50 alacağına body farkı ödeyen veya sigma 17-70 almıycan daha fazlasını body farkı ödiyeceksin!!!
    düşününce nekadar iyi olursa olsun bu işten ekmek yemeyen hatta daha işin başında amatör birisi için bu farkın çok fazla olduğunu düşünerek almakdan vazgeçtim.
    bu işe yeni başlayıp gönül veren arkadaşlar eğer paranız çoksa ister K10D ister 30D,D200 alın uygun 2 lens de aldınızmı deymeyin keyfinize ama paranız az ise bence 400D alıp üste kalan parayla güzel 2 lens ve diğer aparatları alın yakın kalitede güzel fotolar çekin. ilerde prof. durumuna geldiğinizde tekrar durum değerlendirmesi yaparsınız. zararınızda çok fazla olmaz en azında body modeli eskise ve değeri düşsede lens herzaman para eder bunu unutmayın.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.