Şimdi Ara

NİKON D3100 ONARIM REZİLLİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gold Bİlgisayardan Nikon 3100D model Vip Kaskolu olarak kredi kartı ile taksitli Fotoğraf makinesi aldım. Lensinde oluşan hasar ile ilgili ( Vıp Kaskodan ) cihazı 04.01.2014 tarihinde Gold Bilgisayar Altunizade şubesine bıraktım. Bugün 20 iş günü akşama kadar doluyor ve tüm çabalarım sonucunda hala cihazımı teslim alamadım. Yetkili kişiler telefonla arayıp yalvarırcasına bekleyin 04.02.2014 salı günü teslim edelim diyorlar.

Sorum şudur ben yasal hakkımı kullanarak ürünü iade edebilirmiyim ya da ürünün sıfırı ile değişimini talep etme hakkım varmıdır?

• vatanbilgisayardan notebook'umu 65 gün sonra alabilmiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtuncay

Arkadaşlar Merhaba,

Gold Bİlgisayardan Nikon 3100D model Vip Kaskolu olarak kredi kartı ile taksitli Fotoğraf makinesi aldım. Lensinde oluşan hasar ile ilgili ( Vıp Kaskodan ) cihazı 04.01.2014 tarihinde Gold Bilgisayar Altunizade şubesine bıraktım. Bugün 20 iş günü akşama kadar doluyor ve tüm çabalarım sonucunda hala cihazımı teslim alamadım. Yetkili kişiler telefonla arayıp yalvarırcasına bekleyin 04.02.2014 salı günü teslim edelim diyorlar.

Sorum şudur ben yasal hakkımı kullanarak ürünü iade edebilirmiyim ya da ürünün sıfırı ile değişimini talep etme hakkım varmıdır?

Yasal onarım süresi 20 veya 21 iş gününe indi. bu süreye hafta sonları dahil değil Yasal süre geçtiği takdirde yenisini vermeleri gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alien_turk

quote:

Orijinalden alıntı: trtuncay

Arkadaşlar Merhaba,

Yasal onarım süresi 20 veya 21 iş gününe indi. bu süreye hafta sonları dahil değil Yasal süre geçtiği takdirde yenisini vermeleri gerekir

Evet, ama 20 iş günü olduğunu unutmayın lütfen.
    Makineniz Karfo Garantili mi ?

• trtuncay kullanıcısına yanıt
    20 iş gununu hesaplarken cumartesileri de is gunu olarak sayabilirsin kardesim. Tuketici haklarinda o sekilde geciyor cunku

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanuni hakkını kullanacağını söyle.

Artık piyasada olmayan bir teknoloji firması taşınabilir hdd yi kaybetti para iadesi aldım. Müşteriyi pek takmıyorlar yasal hak kullanınca günde 2-3 sefer aramaya başlıyorlar. İşlerini düzgün yapsınlar.
  • Arkadaşlar,
    Yalnız bir konuyu atlamışsınız.

Firma özel garanti sistemi altında çalışmakta ve eğer ki vermiş olduğu poliçe kağıdında Yasal süre şu kadar gündür demiyor ise arkadaş 20 iş günü hakkını talep edemez.Çünkü gold bilgisayarın vermiş olduğı vip poliçe hiç bir şekilde karfoyu ilgilendirmemektedir.
  • Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Yaşadıklarımı sizlerinde tecrübe etmeniz için paylaşıyorum, ayrıca havada kalan konular var onlarıda hakem heyetine telefon açmıştım bilginiz olsun yasal süre 20 iş günüdür. Cumartesileride dahildir, iade ya da değişim hakkınız vardır. Cihazın onarımını teknik servis hizmetini satın aldığınız mağaza sağlamıyor olabilir bu sizi bağlamaz, tarih sizin mağazaya teslim ettiğiniz sonraki ilk iş günü ile başlar 20 iş günü akşam 19:00'da sona erer. Bu bilgileri özellikle 1.yetkili şahıslardan aldım....

Evet tamir süresi 20 iş günüdür, 30 gün eskidendi artık yaklaşık 3 yıldr falan sanırım 20iş günüdür. Bu sabah itibari ile tüketici hakem heyetine başvuracaktım ancak dün mağazaya gittim direk ürünümü istedim. Şaşırdılar paniklediler gevşek bir eleman gönderdiler yanıma hoş geldiniz cihaznınz henüz gelmemiştir teknik servisten.

Bende hayhay dedim paramı alayım ya da yukarıdan bana cihaz verin...... Bunun mümkün olmadığını söylediler bende haklarımdan bahsettim. Her seferinde sizin ürününüz garantiden gitmemiş ancak dediler, bende kaskoya verdiğim 130 küsür lirayı sadaka olarak vermedğimi bunun en yasal hakkım olduğunu söyleyince işler karıştı. Densizin birinin vermeseydin kaskoya parayı o bizi bağlamaz diyince direk ismini soyismini sormam ile birlikte gerzeğin oradan uzaklaştırılması uzun sürmedi. Çamur yapmaya çalıştılar çok sakin bir tavırla pzartesi hakem heyetine bu konuyu ileteceğimi söyledim. Sonramı ?

Sonra bir kahve içtim ısmarladıkları. Kutusunu istediler teslim ettim , istediğiniz zaman istediğiniz mağazamızdan ödediğiniz tutar ya da üstünü eklemek konusulu ile istediğiniz alışverişi yapabilirsiniz dediler. Zaman varmı dedim 3-5-1 ay vs... sadece sene sonlarında gelip diğer yıla aktarılmasını rica edin yeter dediler, Teşekkür edip çıktım.

• trtuncay kullanıcısına yanıt
    Gold firmasından aldığınız ürünü tamir etmekle yükümlü firma karfo değil .. Gold mağaza sayısınında verdiği özgüvenle kendi paralel ithalatını yapıyor..
  • Gold -bimeks gibi yerler kendi ithal ettiği için kendi garantisini verir. Buradan alacağınız ürünlere dikkat edin. Tüketici haklarına başvurun. Eğer iş için aldıysanız ve işinizi ertelemek gibi bir imkan yoksa yerie geçici olarak bir ürün talep etme hakkınıız var. En azından tamir işlemi bitene kadar.

aynı araç bozulunca servisin size başka bir aracı geçici olarak temin etmesi gibi düşünülebilir. Doğrudur.

Tüketici hakları konusunda zamanında bazı firmalar bu şekilde çok sıkıntı çekmiştir. Genelde ilgi alaka konusunda da sıkıntı çıkarırlar.

Verdikleri kasko da bana pek güvenilr gelmedi.
  • arkadaşlar Gold bilgisayarın sattığı tüm ürünleri bilemem ancak Nikon ürünleri Karfo garantilidir. Özellikle araştırıp almıştım oradan biliyorum, yoksa benim aldığım fiyatın 300 tl civarı aşağısında paralel ithalat ürünler.
  • gold bilgisayar Nikon Ürünleri Karfo garantilidir. Paralel ithalat olsa 300 civarı aşağı olması gerek fiyatların, aynı fiyata Karfo cihaz varken abuk subuk cihaz almak mantıklı olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.