Şimdi Ara

Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
22
Favori
68.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zaten sony nin ancak Türkçe menüsü olmayan biraz daha ucuz yoksa 1300 lira civarında makine..
    hafta sonu sorup almayı planlıyorum.hayırlısı olsun şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer84

Peki her 2 makinenin video çekimlerini kıyaslarsak hangisi daha iyi diyebiliriz?

Ben denemedim ama sadece bir forumda SONY nin video çekiminin biraz daha iyi olduğuna dair bir şey okumuştum. Buradaki iyi olmakdaki kasıt sanıyorum çözünürlük değil. Benim düşüncem şu ki; her ikisi de 1080p Full HD çekim yapıyor. Önemli olan bu. İkincisi ise, ben fotoğraf için kullanacağımdan dolayı video işini pek önemsemiyorum. Full HD 1080p olması yeterli benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_fx

quote:

Orijinalden alıntı: GitarxtanbuL

hocam bu kedicik oyuncak galiba :) gerçek değil dimi ?

yok gerçek kedi :)) evde iki kedim var birisi bu diğeri de ikinci mesajımda yer alan kedi

Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü

simage yaptığınız fotoğrafların image hallerine gerek yok. simage olanlara tıklandığında image hallerini görebiliyor ziyaretçiler zaten. Ayrıca image olanların yüklenmesini beklemek, sayfada çok büyük görüntülenme gibi rahatsızlıkları da oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

simage yaptığınız fotoğrafların image hallerine gerek yok. simage olanlara tıklandığında image hallerini görebiliyor ziyaretçiler zaten. Ayrıca image olanların yüklenmesini beklemek, sayfada çok büyük görüntülenme gibi rahatsızlıkları da oluyor.

uyarı için teşekkürler, diğer mesajlarım da buna dikkat edeceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_fx

quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

uyarı için teşekkürler, diğer mesajlarım da buna dikkat edeceğim..

Biz teşekkür ederiz. İyi günler dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer84

Peki her 2 makinenin video çekimlerini kıyaslarsak hangisi daha iyi diyebiliriz?

bizim makineler iyi video çekiyor fakat sony herdaim video çekimi açısından iyi bir markadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar makinenizin merceğini nefesinizle hohlayarak silmeyin. Merceğin ilk katmanına zarar verdiğini nikon yetkilileri belirtmişler.

Bu arada bir sorum olacak. Pozlama değeri (yanlış ifade ediyorsam özür) 8 olarak belirlenmiş. Bu değer sizce gece karanlığında az ışıkta uzun pozlama yaparken yeterli midir?
  • dostum o pozlama değeri ortama göre makine tarafından otomatik olarak değişiyor. bu arada seni de ilk sayfadaki listeye ekliyeyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

@MOBIUS, ekliyorum

Eklemiştin hocam,

Pozlama değerini manuel çekimler için demiştim.
  • unutmuşum . pozlama değerlerini sağdaki teker ile manuel olarak değiştirebilirsin

• @jiddi, exif bilgilerini görebileceğim programlar indirdim ama göremiyorum, illa bilgisayara kopyalayıp öyle mi bakmam gerekiyor fotolara ?

• quote:

@jiddi, exif bilgilerini görebileceğim programlar indirdim ama göremiyorum, illa bilgisayara kopyalayıp öyle mi bakmam gerekiyor fotolara ?

fotonun üstüne gelince (ön izlemede) ekran (display) tuşuna basınca (2-3 defa) çıkıyor hocam
  • quote:

unutmuşum . pozlama değerlerini sağdaki teker ile manuel olarak değiştirebilirsin

sadece onunla değil tabiki aydınlık alanda iso yu düşürerek enstantane yükselterek 1/500 v.s. daha sonra sağdaki tekerlekten F yani diyaframı kısarak yükselterek pozlamayı + yada - yapabilirsiniz
  • quote:

quote:

unutmuşum . pozlama değerlerini sağdaki teker ile manuel olarak değiştirebilirsin

sadece onunla değil tabiki aydınlık alanda iso yu düşürerek enstantane yükselterek 1/500 v.s. daha sonra sağdaki tekerlekten F yani diyaframı kısarak yükselterek pozlamayı + yada - yapabilirsiniz

onu yazmaya zaten gerek yok diye düşündüğüm için değinmedim ona ama evet açıklayıcı olmak lazım.

• quote:

quote:

quote:

onu yazmaya zaten gerek yok diye düşündüğüm için değinmedim ona ama evet açıklayıcı olmak lazım.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler ama ben onu sormamıştım. Pozlama değeri bu makinede en fazla 8. Benim bir diğer (kodak) makinemde 16. Yani 16 saniye boyunca resim çekme modunda kalabiliyor ve gece çekimlerinde kullanıyordum. Bu makinede 8 olması bana biraz düşük geldi.

• diyafram açık kalma süresinden bahsediyosun, şimdi oldu. bir bakayım eve dönünce

• max 8 hocam malesef daha fazla olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nikon P510 için nikon çanta tavsiyeleriniz nelerdir ?
  • Ben makina için teknosadan, boyutları uygun oldugu için video kamera çantası aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sskanser

Ben makina için teknosadan, boyutları uygun oldugu için video kamera çantası aldım.

Vatanda da güzel çantalar var ama üzerinde Nikon yazan çanta bu marketlerde göremedim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.