Şimdi Ara

Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
22
Favori
68.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde makinam geldi güzel fotolar çektikçe paylaşımda bulunurum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: teqcro

benimde makinam geldi güzel fotolar çektikçe paylaşımda bulunurum:)

aramıza hoşgeldin, seni de ekledim ilk sayfadaki listeye
  • @Gitarxtanbul, fotoğraflar çok güzel çıkmış bu arada. iş yoğunluğundan cevap vermeyi unutmuşum.
  • Merhaba :) Bende 2 hafta önce aldım makinemi,öğrenmeye çalışıyorum... Çekimlere başladığımda fotoğrafları paylaşıcam...
  • Ya arkadaşlar flu özelliğini yapamıyorum bi bilgisi olan varmı ? :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkral26

Ya arkadaşlar flu özelliğini yapamıyorum bi bilgisi olan varmı ? :S

Buyrun buradan
    http://www.bascek.com/12710/kompakt-makinelerle-arka-plani-flu-yapmak/
    -
    quote:

Orijinalden alıntı: norton772
    Sadece karanlıkta veflaşsız hareketli çekimlerde istediğimi alamadım henüz ama çok da deneyemedim açıkçası

quote:

Orijinalden alıntı: neyro61
    uyarınız için teşekkür ederim de nesi kötü çok iyi makine gibi duruyor tam tersine ben bu p510 ile çekilmiş bir tane güzel fotoğraf göremedim. bir tek fotoğrafa ohaaa diyemedim. benim canon ixus100 çok daha net çeker.

Buyrun buradan -http://fotoptik.blogspot.com/2013/02/cektigim-fotograflar-hep-bulank-bu.html
    -
    Bu LCD ekranda bulanık olayını bir bizim bu forumda birkaç kişiden duydum. Acaba diyorum siz düşük enstantane ile fotoğraf çekip, makinayı sarsıp falan bi şekilde bulanık çekilmiş fotoğrafı LCD de görünce mi LCD ekranı kötü diyorsunuz. Hep de unutuyorum bir teknomarkete gidince incelemeyi şu aleti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 24 Mart 2013; 0:26:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Orijinalden alıntı: sonkral26

Ya arkadaşlar flu özelliğini yapamıyorum bi bilgisi olan varmı ? :S

Buyrun buradan
    http://www.bascek.com/12710/kompakt-makinelerle-arka-plani-flu-yapmak/

Teşekkürler :)
  • @jiddi, otomatik çekimde hareketli çekimlerde ve biraz loş ortamlarda karanlık yada bulanık çekti, onu kastettim. flaşsız denemelerde ayar yapamadım, gerçi çok da deneyemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, o makinanın kusuru değil ama... hani biraz siz makinayı bilip suyuna gideceksiniz, biraz da o sizi dinleyecek :) Elbette ki bir d-slr sensörü de olmadığından flaşsız çekimlerde ISO'yu yükselterek enstantane hızı kazanmak istediğinizde bu sefer fotoğrafta kumlanma çok olacaktır. ISO'ya yüklenmezseniz de flaşsız çekimlerde enstantane hızı düşük olur ve fotoğraf çektiğiniz alanda hareketli ne var ise flu çıkar veya sizin sarsıntınız tüm fotoğrafı flu yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Evet, o makinanın kusuru değil ama... hani biraz siz makinayı bilip suyuna gideceksiniz, biraz da o sizi dinleyecek :) Elbette ki bir d-slr sensörü de olmadığından flaşsız çekimlerde ISO'yu yükselterek enstantane hızı kazanmak istediğinizde bu sefer fotoğrafta kumlanma çok olacaktır. ISO'ya yüklenmezseniz de flaşsız çekimlerde enstantane hızı düşük olur ve fotoğraf çektiğiniz alanda hareketli ne var ise flu çıkar veya sizin sarsıntınız tüm fotoğrafı flu yapabilir.

Doğru diyorsun ama alternatif çekim şansı oldukça azalıyor ve doğru fotoyu çekecek zaman sıkıntı olabiliyor. Sanırım bunu aşmanın yolu bol bol denemeler yaparak doğru rakamları bulmak ve onları kullanmak . Yani ansızın hazırlıksız yakalanmamak adına ayarları hafızaya yerleştirmek lazım. Mesela biz dışarıda çocuğu ata bindirecektik ve tam bineceği sırada hava bozdu ve atları kapalı mekana aldılar ve içerisi loştu, çekim yapacağım diye göbeğim çatladı çünkü çabuk gelişti olay ve ben kendimi dışarıya göre ayarlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 24 Mart 2013; 10:31:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu canlandıralım biraz :)
     Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü

• 2 ve 4 güzel, 1'de baya bir sarsılma olmuş.
  • teşekkür ederim hocam
  • Güzel fotolar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teqcro -- 27 Mart 2013; 16:08:50 >
  • Bu cihaz PANASONIC DMC-FZ150'den daha mı iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmstar

Bu cihaz PANASONIC DMC-FZ150'den daha mı iyidir?

hangi açıdan soruyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teqcro

quote:

hangi açıdan soruyorsun ?

Daha çok dış mekan panoramik görüntüler ve makro çekimler amaçlı kullanacağım.

Hangisi daha iyidir?
  • quote:

dış çekimlerde zoom olayı önemliyse zaten direk bu makine çünkü inanılmaz bir zoom olayı var. onun dışında ikisini karşılaştıramam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Daha çok dış mekan panoramik görüntüler ve makro çekimler amaçlı kullanacağım.

Hangisi daha iyidir?

Birbirlerine çok yakınlar. Diğer özellikler gövde tipi vb. gibi detalyara göre hangisini alacağınıza karar verirsiniz bu durumda sanırım. Panasonic'in videosu baya iyi diye biliyorum mesela.

P510 vs F150 * TIKLAYIN İNCELEYİN *

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.