Şimdi Ara

Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
22
Favori
67.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sordum sorunun cevabını buldum.. 5 kareye kadar çekebiliyorum..
  • Arkadaşlar benide p 510 kullanıcıları arasına katarsanız sevinirim. Hepinize hayırlı günler diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikav

Arkadaşlar benide p 510 kullanıcıları arasına katarsanız sevinirim. Hepinize hayırlı günler diliyorum.

hikav seni de ekledim ilk sayfaya
  • teşekkür ederim
  • Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu klüp oldukça pasif kaldı. Hadi biraz canlanalım olmaz mı?
  • Valla benim kadar foto paylaşan yok zaten sadece bir kişiyle olmaz bu iş. Bekliyoruz senden de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadım emin ol o kadar maharetli değilim. Ancak biraz daha ilerletince inşallah ben de paylaşacağım birşeyler. Şu aşamada paylaşıp da şevkinizi kırmayayım.
  • arkadaşlar bu makineyi almak üzereyim bayağa bir araştırma yapıyorum, gece çekimleri konusunda fotoğraf tecrübesi olan var mı bu makinede
  • arkadaşlar buraya nerden resim yükleyebiliriz en kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voice Of Heart

arkadaşlar buraya nerden resim yükleyebiliriz en kolay

flickr.com 'da hesap açıp hayat boyu bütün fotoğraflarınızı oraya atıp bir foruma bağlı kalmadan fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Oraya yüklenen fotoğrafın linkini koyup burada görünmesini de sağlayabilirsiniz. Detaylı açıklama ister misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

arkadaşlar buraya nerden resim yükleyebiliriz en kolay

flickr.com 'da hesap açıp hayat boyu bütün fotoğraflarınızı oraya atıp bir foruma bağlı kalmadan fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Oraya yüklenen fotoğrafın linkini koyup burada görünmesini de sağlayabilirsiniz. Detaylı açıklama ister misiniz ?

Teşekkürler imageshackten yaptım
  • quote:

Umarım yükleyebilirim

https://store.donanimhaber.com/b2/a9/5b/b2a95bd1ca23327430befe58d3dd3df1.jpg/

Bu mesajıma alıntı yaparsanız tam olarak nasıl eklendiğini görebilirsiniz.

Burada :
     Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü
    Yüklediğiniz resmin adresini buraya yapıştırdıktan sonra tümünü seçip yukarıdaki [S image] butonuna basarsanız fotoğraf adresinin başına sonuna otomatik ekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Umarım yükleyebilirim

https://store.donanimhaber.com/b2/a9/5b/b2a95bd1ca23327430befe58d3dd3df1.jpg/

Bu mesajıma alıntı yaparsanız tam olarak nasıl eklendiğini görebilirsiniz.

Burada :
     Nikon Coolpix p510 Kullanıcıları Kulübü
    Yüklediğiniz resmin adresini buraya yapıştırdıktan sonra tümünü seçip yukarıdaki [S image] butonuna basarsanız fotoğraf adresinin başına sonuna otomatik ekler.

bir dahakine denicem çok teşekkürler
  • arkadaşlar tüm sayfa yorumlarınızı okudum bir iki arkadaş eleştiri yapmış ama geri kalan memnun gibi bu makineden. profeyonel makine istemiyorum digital fotograf makinem var bir tane canon ixus100 bir adım daha iyisi olsun istiyorum tatilde doğada hemen çabucak kaliteli fotoğraflar istiyorum. kaliteli derken net temiz canlı öyle dslr ile çekilmiş değil tabikide) sizce p510 benim için ideal mi. video dan çok fotoğraf çekme benim amacım. yorumlarınız benim için çok değerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

arkadaşlar tüm sayfa yorumlarınızı okudum bir iki arkadaş eleştiri yapmış ama geri kalan memnun gibi bu makineden. profeyonel makine istemiyorum digital fotograf makinem var bir tane canon ixus100 bir adım daha iyisi olsun istiyorum tatilde doğada hemen çabucak kaliteli fotoğraflar istiyorum. kaliteli derken net temiz canlı öyle dslr ile çekilmiş değil tabikide) sizce p510 benim için ideal mi. video dan çok fotoğraf çekme benim amacım. yorumlarınız benim için çok değerli.

valla türlü türlü fotolar deniyorum ve gece hareketli çekimler haricinde genel anlamda çok memnunum. gece çekimlerini de belki ben tam yapamadım. hareketli nesneleri çekebilmek için flash'sız denemelerde bulundum ama istediğim sonucu alamadım. belki benimle alakalıdır. ama onun dışında dışarıda çok güzel fotoğraflar çekebiliyorsun. hele hele doğa falan çekeceksen bence gayet iyi. tabii ki bir dslr makine detayı kullanımı sunmaz ama genel anlamda taşıması iyi ve dediğim gibi dışarıda gayet iyi fotolar açdım. içeride de çok hareketli olmayan nesnelerde problem yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

arkadaşlar tüm sayfa yorumlarınızı okudum bir iki arkadaş eleştiri yapmış ama geri kalan memnun gibi bu makineden. profeyonel makine istemiyorum digital fotograf makinem var bir tane canon ixus100 bir adım daha iyisi olsun istiyorum tatilde doğada hemen çabucak kaliteli fotoğraflar istiyorum. kaliteli derken net temiz canlı öyle dslr ile çekilmiş değil tabikide) sizce p510 benim için ideal mi. video dan çok fotoğraf çekme benim amacım. yorumlarınız benim için çok değerli.

valla türlü türlü fotolar deniyorum ve gece hareketli çekimler haricinde genel anlamda çok memnunum. gece çekimlerini de belki ben tam yapamadım. hareketli nesneleri çekebilmek için flash'sız denemelerde bulundum ama istediğim sonucu alamadım. belki benimle alakalıdır. ama onun dışında dışarıda çok güzel fotoğraflar çekebiliyorsun. hele hele doğa falan çekeceksen bence gayet iyi. tabii ki bir dslr makine detayı kullanımı sunmaz ama genel anlamda taşıması iyi ve dediğim gibi dışarıda gayet iyi fotolar açdım. içeride de çok hareketli olmayan nesnelerde problem yok

teşekkür ederim yorumlarınız için bayağa bir bilgi sahıbi oluyorum zamanla bir de gidip makineyi canlı göreceğim nasıl bir izlenim bırakacak merak ediyorum.
  • @neyro61, makinenin kendi ekranına baktığında çektiğin foto iyi değilmiş gibi görünüyor fakat bilgisayara atıp bakınca aslında çok güzel cotolar olduğunu görüyorsun, onu belirteyim. Sanırım ekranın ufaklığından anlaşılmıyor tam olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet akşam üstü vatan bilg. incelemelerde bulundum ve p510 un ekran kalitesi beni şoke uğrattı. çektiğim fotoğrafın o an için net mi değil mi anlaşılmıyor ekran çok kötü. şoke uğradım ancak vatan bilg. görevlisinin şiddetle tavsiye ettiği fujifilm ss25 999tl üzerine durdu. makine fujifilm olmasının dışında 4 adet kalem pil ile çalışıyor her neyse konu o değil. ama fuji nin ekranı çok netti ve eminim fotoğraflarda çok güzeldir. kafa karıştı anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyro61 -- 3 Mart 2013; 0:35:11 >
  • quote:

evet akşam üstü vatan bilg. incelemelerde bulundum ve p510 un ekran kalitesi beni şoke uğrattı. çektiğim fotoğrafın o an için net mi değil mi anlaşılmıyor ekran çok kötü. şoke uğradım ancak vatan bilg. görevlisinin şiddetle tavsiye ettiği fujifilm ss25 999tl üzerine durdu. makine fujifilm olmasının dışında 4 adet kalem pil ile çalışıyor her neyse konu o değil. ama fuji nin ekranı çok netti ve eminim fotoğraflarda çok güzeldir. kafa karıştı anlaşılan.

Sizin gözlerinizde bir sorun olabilir mi ?
    Çünki
    Nikon P510'un
    Monitor : 7.5 cm(3-in.), approx. 921.000(pixel)-dot, wide viewing angle, vari-angle TFT LCD with anti-reflection coating
    Resmi kaynak :http://imaging.nikon.com/lineup/coolpix/performance/p510/spec.htm
    -
    Sanırım ss25 diye yazdığınız ürün de HS25, onun ise
    LCD monitor 3.0-inch, approx. 460,000 (pixel)-dots, TFT color LCD monitor, approx. 100% coverage
    Kaynak :http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_hs25exr/specifications/
    -
    tam 2 katı daha yüksek çözünürlüğe sahip LCD ekran var Nikon P510'da. Bunun yanında 460.000 pixel'den bu şekilde söz etmeniz anormal bir durum.
    Hatta şöyle de hesaplayıp düşünelim. 3" e 921.000 pixel sığan LCD ekrandan masa üstü monitör ebatında yapılsa 22" ve 6.750.000 pixel olur ! Bu da demektir ki bu monitörde nerede ise 7 megapixel boyutundaki görüntüyü 1e 1 netlikte görebiliriz. Aynı şeyi 3" ekranda 460.000 pixel gösteren bir LCD'ye uyarlarsak 22" bir monitörde 3.371.800 pixel olan bir monitör olur. Bu da yaklaşık 3.5 megapixel eder. Bunlar da ne şimdi ? Diyebilirsiniz. Hiç Full HD ile HD ready ekranda aynı görüntüye bakıp kalite farkını gördünüz mü ? İşte fark ona benzer bir fark olacaktır. Fotoğraf makinası için büyük megapixel tek başına bir anlam ifade etmez ama görüntü birimleri için büyük megapixel göstereceği resimin daha iyi görüntülenmesinin mümkün olduğu anlamına gelir. En basitinden 7 yıl önceki makinamda 115.000 pixel 2" te idi. Sonra 230.000 pixel'i olan 2.7" ve sonra 460.000 pixel 3" LCD ekranlı modeller kullandım. Gördüğüm pixel sayısı arttıkça görüntülenen şeyin çok daha iyi olduğu idi. Hele ki aynı alana 2 katı pixel sığdırılmış bir LCD'nin düşük pixelli olana oranla gösterdiği görüntü kalitesi düşük olanınkinden kötü olamaz. Sanki bana siz modelleri karıştırdınız gibi geldi şimdi. Fotoğraf kalitesi olarak çok yakınlar. Şu daha iyi diyemem ben gördüğüm inceleme sonuçlarına göre.
    -
    Kendime not, anlayana mesaj : ! Bu da mı olacaktı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 3 Mart 2013; 1:55:33 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.