Şimdi Ara

----Nikon Coolpix P500 Kullanıcıları---- (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
38.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 31.12.2011 itibariyle Nikon P500'ümü İST.Sirkecideki Nikon mağazasından 925 TL ye garantili faturalı olarak satın almış bulunmaktayım.Yanında class10 8 gb lik bellek kartıda aldım.Daha evvel Canon SX130is makinam vardı.Dün Canonumu sattığım kişiye vermeden önce mukayeseli çekimler yaptım iki makineyle.Tabiii aynı şartlarda.Kesinlikle Nikon hem fotoda hem video da bariz üstün.Cam gibi net fotolar çekiyor.Videosu da muhteşem ama takıldığım bir nokta var.Canon sx130is te videoda optik zoom yaparken bu makinede video da zoom yaptıkça görüntü bulanıklaşmaya başladı 36x optik zoom sadece fotoğrafta mı var yoksa benim bilmedim bir ayar mı yapmam gerekiyor.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  • normal. ne kadar çok zoom yaparsanız elinizin küçük titremeleri görüntüye o kadar fazla etki edecektir. bunu engellemek için makinanın (var mı bilmiyorum) titreşim engelleme fonksiyonunu açın, ayrıca iso değerini artırıp daha yüksek perde hızlarına çıkın, ya da imkan varsa makinayı sabitleyerek ve self-timer kullanarak çekim yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMADEUS36

31.12.2011 itibariyle Nikon P500'ümü İST.Sirkecideki Nikon mağazasından 925 TL ye garantili faturalı olarak satın almış bulunmaktayım.Yanında class10 8 gb lik bellek kartıda aldım.Daha evvel Canon SX130is makinam vardı.Dün Canonumu sattığım kişiye vermeden önce mukayeseli çekimler yaptım iki makineyle.Tabiii aynı şartlarda.Kesinlikle Nikon hem fotoda hem video da bariz üstün.Cam gibi net fotolar çekiyor.Videosu da muhteşem ama takıldığım bir nokta var.Canon sx130is te videoda optik zoom yaparken bu makinede video da zoom yaptıkça görüntü bulanıklaşmaya başladı 36x optik zoom sadece fotoğrafta mı var yoksa benim bilmedim bir ayar mı yapmam gerekiyor.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

video ayarlarından, otomatik nedleme modunu DEVAMLI AF yapın.

• İkinizede çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi yaptım devamlı AF'ye getirdim bunun yanında o kadar zoom yaptıktan sonra nereye getirirsen getir mutlaka tripod veya sehpa gibi sabit bir yer istiyor 36x zoom...Ama devamlı AF+tripod la dürbün gibi zoom yapıyor makina gayette net....Bu arada bu makina için (küçük boyutlu olan) HDMI kablo almama gerek varmı sizce.Ben bellek kartından harici hardiskime oradan da media player vasıtasıyla LCD tv ye atıyorum görüntüleri bu yeterli mi sizce....
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Feci bir foto. Gerçi bu zaman diliminde çıkan ve bu sınıf makinaların hepsi az-biraz aynı sonuçları veriyorlardı. Siz ne zaman kaça almıştınız ?
    Fotoğraf paylaşımı için kullandığınız site bence hiç iyi bir site değil (eğer bu sorun siteden kaynaklı ise). Nedeni de şu, fotoğrafınıza ait exif bilgileri yok ! Ya site ya siz-görünüşe göre site, bu bilgileri aktarmıyor. Bu durumda çektiğiniz fotoğrafı hangi ayarlarda çektiğinizi göremiyoruz ve bunun için ayrıca size sormak, sizi yormak, sizden cevap beklemek gibi bir sürece girmek zorunda kalıyoruz ki gördüğünüz gibi bir sürü gereksiz işe koşturmaca. imageshack.us fotoğraf paylaşımı konusunda daha detaylı ve başarılı bence.

Camera Nikon Coolpix P500
    Exposure 0.01 sec (1/100)
    Aperture f/5.7
    Focal Length 144 mm
    ISO Speed 250
    Exposure Bias 0 EV
    Flash Off, Did not fire
    Orientation Horizontal (normal)
    X-Resolution 300 dpi
    Y-Resolution 300 dpi
    Software COOLPIX P500V1.1
    Date and Time (Modified) 2011:12:23 15:43:28
    YCbCr Positioning Co-sited
    Exposure Program Program AE
    Date and Time (Original) 2011:12:23 15:43:28
    Date and Time (Digitized) 2011:12:23 15:43:28
    Compressed Bits Per Pixel 4
    Max Aperture Value 3.4
    Metering Mode Multi-segment
    Light Source Unknown
    Color Space sRGB
    Custom Rendered Normal
    Exposure Mode Auto
    White Balance Auto
    Digital Zoom Ratio 0
    Focal Length In35mm Format 810 mm
    Scene Capture Type Standard
    Gain Control Low gain up
    Contrast Normal
    Saturation Normal
    Sharpness Normal
    Subject Distance Range Unknown
    Maker Note Version 2.00
    ISO 0
    Color Mode Color
    Quality Fine
    White Balance Auto
    Sharpness Auto
    Focus Mode AF-S
    White Balance Fine Tune 0
    ISOSelection Auto
    Data Dump (Binary data 8918 bytes, use -b option to extract)
    Active D- Lighting Off
    Image Adjustment Auto
    Tone Comp Auto
    Manual Focus Distance undef
    Digital Zoom 1
    AFArea Mode Single Area
    AFPoint Center
    AFPoints In Focus (none)
    Saturation 0
    Noise Reduction Off
    Retouch History None
    Image Optimization Normal
    Image Stabilization VR-ON
    Compression JPEG (old-style)
    XResolution 300
    YResolution 300
    Resolution Unit inches
    Preview Image Start 22089
    Preview Image Length 18422
    YCb Cr Positioning Co-sited
    Compression JPEG (old-style)

• quote:

Orijinalden alıntı: AMADEUS36

İkinizede çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi yaptım devamlı AF'ye getirdim bunun yanında o kadar zoom yaptıktan sonra nereye getirirsen getir mutlaka tripod veya sehpa gibi sabit bir yer istiyor 36x zoom...Ama devamlı AF+tripod la dürbün gibi zoom yapıyor makina gayette net....Bu arada bu makina için (küçük boyutlu olan) HDMI kablo almama gerek varmı sizce.Ben bellek kartından harici hardiskime oradan da media player vasıtasıyla LCD tv ye atıyorum görüntüleri bu yeterli mi sizce....

HDMI kablo ile direkt makineyi TV'ye de baglayabilirsiniz. Kablonun fiyatini bilemiyorum.
    P500'un telefotosu iyi de en genis acida 22.5mm olmasi muhtesem. Su anda piyasada daha genis acida fotograf cekebilen kompakt veya DSLR-like makine yok.
    Bir de P500 yaklasik 600mm'den sonra AF sorunlari yasiyor bazen, istedigim gibi odaklamiyor.

• yaklasık bır aydır kullanıyorum nıkon p500 ama sadece sıradan fotograflar cekebılıyorum yurtdısındayım ve kullanma kılavuzunda turkce yok bana yardım edebılecek bırılerı varmı turkce kullanma kılavuzunu nereden ve nasıl temın edebılırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

slm ...

Slm nbr nsl gdyr?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

bugün doğubanktan 900 tl p-500 aldım.
    şimdi şarzda takılı
    merak ettiğim p-500 ile hareketli resimleri kolayca çekebilirmiyiz
    örn: futbol macı veya salıncakta sallanan biri gibi ....

Bunu bende merak ediyorum. Ama bildiğim otomatik modlarda çekilmiyor, denedim sonuç berbat.
  • @ozcandurak ve @Noxco

Merhaba,
    Bu tür çekimlerde iyi sonuçlar alabilmek için manuel modları kullanmak ve enstantane süresini ışık şartlarına göre mümkün olduğunca kısa tutmak gerekir.Eğer manuel ayarlar hakkında henüz hiç bir şey bilmiyorsanız öğrenene kadar hazır çekim ayarlarından spor modunu da kullanabilirsiniz..

@ozcandurak
    Bu arada hayırlı olsun,iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

@ozcandurak ve @Noxco

Merhaba,
    Bu tür çekimlerde iyi sonuçlar alabilmek için manuel modları kullanmak ve enstantane süresini ışık şartlarına göre mümkün olduğunca kısa tutmak gerekir.Eğer manuel ayarlar hakkında henüz hiç bir şey bilmiyorsanız öğrenene kadar hazır çekim ayarlarından spor modunu da kullanabilirsiniz..

@ozcandurak

Bu enstantane süresi nereden ayarlanıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

quote:

@ozcandurak ve @Noxco

Merhaba,

@ozcandurak

Tekrar merhaba,
    Enstantane süresini manuel ayarlamak istiyorsanız makinenizi S veya M modunda kullanmanız gerekiyor.S modunda siz enstantane süresini belirliyorsunuz,diyaframı makine otomatik olarak ayarlıyor.M modunda ise,hem enstantane hem de diyafram değerlerini çekim şartlarına göre tamamen manuel ayarlayabilirsiniz.
    Bu arada,konuyla ilgili aşağıdaki sayfayı da inceleyebilirsiniz.
    İyi geceler hoşçakalın..

http://www.bascek.com/2794/enstantane-nedir-fotografi-nasil-etkiler/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 16 Şubat 2012; 3:44:44 >

• quote:

quote:

quote:

@ozcandurak ve @Noxco

Merhaba,

@ozcandurak

Tekrar merhaba,
    Enstantane süresini manuel ayarlamak istiyorsanız makinenizi S veya M modunda kullanmanız gerekiyor.S modunda siz enstantane süresini belirliyorsunuz,diyaframı makine otomatik olarak ayarlıyor.M modunda ise,hem enstantane hem de diyafram değerlerini çekim şartlarına göre tamamen manuel ayarlayabilirsiniz.
    İyi geceler hoşçakalın..

Çok teşekkür ederim, sayende olayı öğrendim ve çözdüm

• quote:

quote:

quote:

Tekrar merhaba,
    İyi geceler hoşçakalın..

Çok teşekkür ederim, sayende olayı öğrendim ve çözdüm

Rica ederim,iyi akşamlar hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 18 Şubat 2012; 23:37:56 >

• Teşekkürler
  • Full manuel almak daha mantıklı ki
  • P500 ile SX40 HS arasında kaLmıştım. Dün Bimeksten %25 indirimli P500 sipariş verdim bakaLım inş. hayırLısı oLur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vSt

P500 ile SX40 HS arasında kaLmıştım. Dün Bimeksten %25 indirimli P500 sipariş verdim bakaLım inş. hayırLısı oLur.

Hayırlı olsun, kaça aldınız.

Bu arada ben bi aydır kullanıyorum, çok memnunum
  • 891.00 TL makinanın fiyatı idi 8Gb class4 hafıza kartı ile 927.00 TL ye aLdım yarın uLaşacak eLime inşaLLah.
  • Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.