Şimdi Ara

----Nikon Coolpix P500 Kullanıcıları---- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
38.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aşağıdaki sitede de ayrıntılı bir P500 incelemesi yayınlanmış.Özellikle Sony HX100V modeliyle de kıyaslamalar yapmışlar.İlginizi çekebileceğini düşünerek paylaşmak istedim.
    İyi günler,hoşçakalın..

http://www.bascek.com/12209/nikon-coolpix-p500-36x-fotograf-makinesi-testte/
  • makınayı nisan ayında aldım almadan evvel epeyi bir hevesliydim aldıktan sonra dediğiniz gibi beklediğim gibi çıkmadı düşüncelerine kapıldım fakat makinayı kullanmayı öğrendikten sonra düşüncelerim değişti satmayı bile düşünürken vazgeçtim P,S,A,M modlarını kullanmayı bilmezseniz tat vermeyebilir çekmiş olduğum fotoğraflar fotokritik gibi sitelerde profösyöneller tarafında beğenildi makinamdan oldukçe memnunum

•  ----Nikon Coolpix P500 Kullanıcıları----
  • quote:

Orijinalden alıntı: bereliii

makınayı nisan ayında aldım almadan evvel epeyi bir hevesliydim aldıktan sonra dediğiniz gibi beklediğim gibi çıkmadı düşüncelerine kapıldım fakat makinayı kullanmayı öğrendikten sonra düşüncelerim değişti satmayı bile düşünürken vazgeçtim P,S,A,M modlarını kullanmayı bilmezseniz tat vermeyebilir çekmiş olduğum fotoğraflar fotokritik gibi sitelerde profösyöneller tarafında beğenildi makinamdan oldukçe memnunum

Merhaba,
    Manuel ayarlarla çekim yapmaya devam ederseniz bu konuda kendinizi daha iyi geliştirebilirsiniz.Ben dslr sisteme geçmeden önce aldığım kompakt makineyi bile manuel ayarların yapılabildiği modellerden seçmiştim.
    İyi akşamlar,hoşçakalın..

• merhaba uzun suredır arastırma yapıyorum tam bı karara varmısken bu makaleyı okudm ve sızede danısmak ıstedım.

daha öncelerı compakt kameralar kullandım fakat artık bna yetmemeye basladı, hemde fazlasıyla.

bnm kamera alma amacım hem çocuklugumdan berı fotografcılıga olan merakım hemde kendı vıdeo ve fotograflarımı cekmek.
    bu durumu şöyle açıklayayaım. ben bmx kullanıyorum ve extreme sporlarla ugrasıyorum. dolayısyla kendı vıdeolarımı hazırlıyorum fotograflarımı cektırıyorum.
    işte burda önemlı olan kamera.yanı hareketler saniyelik olaylar bunu kameranın tusuna bastıgımda dırek cekmesı lazım veya kalıteyı cok dusurmeden cok kısa surede coklu cekım yapması gerek.
    *video cekimide olmak zorunda ve en az sanıyede 30 kare.720P HD cekim bnm işimi fazlasıyla görmekte.
    *flashı makıne ıyı kullanabılmelı
    *ıso degerlerıde onemlı cunku gece cekımı yaptıgım gunler oluyor.aynı durum gece vıdeoyuda guzel cekmelı.
    *hareketli nesnelerı serı cekimde net cekebilmli
    aklıma gelen seyler suanlık bunlar ve butcem 1.000 tl civarı,

bılıyorum cok sey ıstıyorum ve kafanızı sısırmıs olduysam affola.
    Sizden istedigim bu butceye bu ozellıklere sahıp veya ıstedıgım cogu ozellıgı bulunduran bır makıne önermeniz.

ilgilenen yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.

vebnm kafamdaki makine öncelikle nikon coolpix p500 dü.bu ısteklerı bu makına karsılarmı ,?

aradıgım özellikleri belirttim biraz daha arastırma yaptım ve FUJIFILM FINEPIX S200EXR modelinide listeme kattım.

FUJIFILM FINEPIX S200EXR mi?
    NİKON COOLPİX P500 mü?
    veya baska bi makinamı onerırsınz (canon g12-12 harıc)

• Nikonun kompakt ve like makialarda cok basarili olmadigi asikar.onun icin panasonic veya canon dslr yada like cihazlari tercih edebilirsin.ama aradigin tum ozellikleri tam manasiyla bulamayabilirsin.makina kadar cekende onemli.like makinelerde sony tavsiye ederim hx100v lend ve video cekimi kaliteli bi makina.micro 4/3 lerede bakabilirsin 1000 liraya rahat bulursun panasonic yada olympus.
  • aradıgım özellikleri belirttim biraz daha arastırma yaptım ve birkaç modeli daha listeme kattım.
    (fiyat olarak herdeyse aynılar)

FUJIFILM FINEPIX S200EXR mi?
    NİKON COOLPİX P500 mü?
    SONY HX100V mi ?
  • Ayın 19'unda aldığım p500'ü bugün makinanın donmasından dolayı iade ettim,sorunu yazılımsalmış güvenemedim,çok sevmiştim.
  • Merhaba arkadaşlar. İsmim Hüseyin. Foruma yeni üyeyim

Daha önce 2005 yılında yine Nikon amatör bir makinem vardı. Dolayısıyle az gelmeye başlayında büyütme zamanı geldiğini düşündüm.
    Uzun araştırmalardan sonra P500'ü almaya karar verdim.

Alalı 10 gün kadar oldu (yurtdışından aldım 370$) tam olarak çözemedim. Ama 36x optik zoom ve HD video çekebilme özellikleri beni kendine aşık etti bu makina.

Şimdilik çok memnunum. Daha sonraki zamanlarda çekimlerimi paylaşırım sizinle.

Kendinize iyi bakın
  • Merhaba.

Bugün bende P500 kullanıcısı oldum.
    Bataryanın üzerindeki şarjı ile 8-10 kare resim ve 2 SM video çekmiş bulunuyorum.
    Şuan ilk şarjının tamamlanmasını bekliyorum.
    İlk izlenimlerim olumlu yönde.
    Bir önceki ve halen kullanmakta olduğum Panasonic SD60 ve şimdi Nikon P500 aldım.
    Yakın macro çekimler çok ilgimi çekiyor ve slow motion çekimler de.
    Profesyonel anlamda pahalı bir makina almayı düşünmediğim için manuel kullanım özelliği olan P500 e karar verdim.
    Umuyorum ihtiyaçlarıma karşılık verir.
    Yorumların tamamını okudum ve profesyonel anlamda olmamak şartı ile bas-çek kullanıcıları için yeterli görünüyor.
    P500 kullanıcılarının manuel kullanımda kendilerini geliştirmeleri resim kalitesi açısından çok faydalı olacaktır düşüncesindeyim.
    Henüz makinamı yeterince kullanmadığım için detay ayarları ve ince noktaları bilemiyorum.
    Fiyatı konusunda yorum yapamıyacağım bugün vatan bilgisayarda indirimden aldım.
    İndirimsiz Normal satış fiyatı 999TL yanında kaliteli bir taşıma çantası ve Thoshiba 8GB Class 10 SD kart bedavaya geldi(Toplam 994TL).
    Makinanın bugünki fiyatı 884TL.

Selamlar

• iyi geceler arkadaşlar 3 4 gündür araştırma yapıyorum yurtdışından makina sipariş edecem ve bütçeme göre 3 makina gözüme çarptı sizinde yorumlarınızla karar vermek istiyorum

canon powershot sx30

nikon p500

nikon d60

birbirine çok yakın fiyatlarda ve karar vermesi güç benim için ve bu işlerde yeniyim ilk makinam olcak , düşmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokan_106

iyi geceler arkadaşlar 3 4 gündür araştırma yapıyorum yurtdışından makina sipariş edecem ve bütçeme göre 3 makina gözüme çarptı sizinde yorumlarınızla karar vermek istiyorum

canon powershot sx30

nikon p500

nikon d60

birbirine çok yakın fiyatlarda ve karar vermesi güç benim için ve bu işlerde yeniyim ilk makinam olcak , düşmek istemiyorum

Merhaba,
    Nikon d60 dslr sınıfında yer aldığı için diğer iki makineden çok daha üstün diyebilirim,ama dslr sistem kullanmak konusunda yeterince meraklı değilseniz diğer iki makine sizin için daha uygun olabilir.
    İyi geceler hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 5 Eylül 2011; 2:45:32 >
  • pekiİ NİKON P500 MU CANON SX30 MU yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokan_106

pekiİ NİKON P500 MU CANON SX30 MU yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba,
    P500'ün üstün olduğu noktalar da var ama salt imaj kalitesi bakımından bence SX30 daha iyi bir makine.
    İyi günler hoşçakalın..
  • çektiği fotoğrafları inceledim netlik diye bişey yok! fotoğraflar difüzyonlu ve bulanık, kesinlikle tavsiye etmiyorum zaten SLR_LIKE lerin genel sorunudur bu...
    alacağınız makinede video özelliğinin olmasını istiyorsanız malesef fotoğraf kalitesinden taviz vermek zorundasınız
  • Ben de yeni alanlardanım... Netlik konusunda çok başarılı bulmadım ama zoom çook çok başarılı. Beni soğutan konu video ayarı diye birşey yok. Gece modu bile koymamışlar buna rağmen gündüz çekimleri gayet başarılı . Amacı uzaktaki nesneleri çekecekler için kesinlikle tavsiye ederim gayet başarılı. Makinaya alıştıkça daha güzel resimler çekebiliyorsunuz... Bence bu makina yarı profosyenel diye adlandırılmamalı çünkü Zoom avantajı ile kompak gibi başka bir segment oluşturuyor. Profesyonel bir makinanın böyle zoom yapması için 50 cm objektif gerekiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musoku -- 5 Ekim 2011; 7:59:41 >
  • Nikon P500 ile çekilmiş makro resim.

----Nikon Coolpix P500 Kullanıcıları----
  • Like alcaksan al Sony HX100V kurtul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hay makinanıza demek istiyorum iyice kafam karıştı nerden karar verdim makina almaya sanki bu 8 inci makina oldu sanırım ama ben istanbul bilişimdeki fujifilm sh20 yi almak istiyorum yada başka aa pilli bir makina ama sanıyorum hs20 nin türkçe menüsü yok soruyorum cevap vermiyorlar zaten bende onu alacak kıredi kartıda yok. aa pil benim için çok önemli çünkü bu kadar para verip bir piknikte bir gezide veya önemli bir anı video ya çekerken şarjın bitmesi hiç iyi olmaz önceki makinem şarjlıydıda deli etti beni

bunun zoom u çok iyi hatta daha yükseği yok sanırım ah bide pilli olsa of of
  • quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

hay makinanıza demek istiyorum iyice kafam karıştı nerden karar verdim makina almaya sanki bu 8 inci makina oldu sanırım ama ben istanbul bilişimdeki fujifilm sh20 yi almak istiyorum yada başka aa pilli bir makina ama sanıyorum hs20 nin türkçe menüsü yok soruyorum cevap vermiyorlar zaten bende onu alacak kıredi kartıda yok. aa pil benim için çok önemli çünkü bu kadar para verip bir piknikte bir gezide veya önemli bir anı video ya çekerken şarjın bitmesi hiç iyi olmaz önceki makinem şarjlıydıda deli etti beni

bunun zoom u çok iyi hatta daha yükseği yok sanırım ah bide pilli olsa of of

HS20 de Türkçe menü var . Kim diyo yok diye?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.