Şimdi Ara

----Nikon Coolpix P500 Kullanıcıları---- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
38.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sx30 dediğin makinada çok güzel bir makina. adam yanında 2-3kg yük taşımak istemiyorsa bunlar biçilmiş kaftan. 500gramla olay bitiyor. tabiki amatörde. zaten hepimizde amatörüzdür. varmı sergisi olan?
  • o verdiğin fiyatlar 2.el ölü fiyatlar. kaç taklası var belli değil o aletlerin. elektronikte ikinci ele karşıyım. düşmüştür kalkmıştır gözle görülen bi kusuru yoktur ama iki üçgün sonra kurcalarken ortaya çıkan bi sorunu vardır. yoksada şanslısındır. varsa ben sonra derdimi kime anlatıcam?
  • neyse boşa laf anlatmakla uğraşmak saçma size doğru haklısınız en büyük p500 yaşasın 1/2.33 sensör
  • Ben p500 ü kullanmış biri olarak @synchro arkadasıma sonuna kadar katılıyorum.gercekten verilen parayı haketmeyen bi makina.zoom gercekten basarısız.tercih edip aldıgım için gercekten cok pişmanım.Allahtan ufak bi zararla elden cıkardımda kurtuldum.Ben tavsiye etmiyorum ona vereceginiz paraya giriş seviyesi bi DSLR bile alırsınız rahatlıkla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitRoJeN

Bende P500 kullanıcısıyım artık ,uzun araştırmalar sonucu bu modelde karar kıldım, ama tabiki birbirine eş değer yada yakın ürünler var..

benim bir sorum olacak, Nesne Net, Arka Plan Flu bu cihazda nasıl yapar, hangi moda getirmem, hangi ayarları yapmak gerek
    bilgisi olan varsa sevinirim.

manuel modta menüden spot noktasal odaklanmayı aç. gerektiği kadar zum yap, diyaframı düşürebildiğin kadar düşür, ışığa göre perde hızını seç, ve çek. veya arkadaşların dediği gibi ya bitpazarından ne çıkarsa bahtıma hesabı ikinci el, veya çuvalla para hesabı sıfır dslr al, daha teferruatlı ayarlarla daha net daha arka plan flu sergilik fotoraflar çek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qenans -- 23 Temmuz 2011; 12:31:11 >
  • p500 kesinlikle harika bir makina. En ince detayına kadar incelemiş ve deneyimlemiş biri olarak bunu söylüyorum. sx30 ile karsılastırmalarımda kesinlikle p500 ün üstün oldugununa kanaat getirdim. snapsort.com gibi objektif verilere dayanarak sınama yapan sitelerde p500ün üstünlügünü acıkca ortaya koymakta. Adam gibi denemeyen adam, hemen bir zoom yapıp hızlı bir kare cekmek isteyen adam, p500 ü kötü zannedecektir, halbuki biraz kurcalayıp nasılda muhtesem kareler yakalayabileceginizi, cihazı bir süre kullandıktan sonra anlıyorsunuz. Siz siz olun, bir anda, bir, iki deneme ile bir cihaz hakkında bilgi sahibi almadan, deneyim sahibi olmadan, fikir sahibi olmayınız. Sevgiyle kalın.
  • iskeletor

eğer bana dediyseniz, ben bu makineyi denemedim teknik özelliklerine ve sınıfındaki diğer makinelere göre yazdık yukarda sx30 da bence fiyatını haletmeyen bir cihaz

ayrıca snapsort gibi siteler faydalı ama puanlamaları tamamen saçmalık olduğundan puanlamsaını dikkate almayın

ayrıca snapsortta g12 (hd video önemsiz ise g11) ile karşılaştırırsanız ve biraz bilgi sahibiyseniz aradaki farkı anlarsınız
  • synchro
    kompakt bir makinada fhd(1920*1080) video çok önemlidir. heleki bu video son zumda bile çok netse daha nolsun. çünkü adı üstünde kompakt. nekadar kompakt olursa okadar iyidir. zumu fazla olucak, videosu yüksek çözünürlük olacak, az ışık performansı iyi olacak. 360dereceye kadar panaromayı elde sorunsuz net çekicek. pili uzun süre dayanıcak. bunlar var ve kompakt kullanıcısına hitap eden şeyler bunlar. iskeletor arkadaş güzel yazmış. iş biraz kurcalamaya bakıyor. auto modta şipşakla olmuyor. bir kompakt kullanıcısı için g11 le p500 arasındaki artı ve eksileri söylermisin lütfen?

bu şekilde diğer kompaktlarla kıyaslanıp artı ve eksilerinin yazılması alıcılar için gayet iyi olur. ama tabiki bu alet iyi bir dslr le kıyaslanamaz. yaptığınıda yapamaz. orası tartışılmaz. ama o iyi bir dslr de dediğin gibi 100tl 500tl 1000tl ye alınır fiyatlarda değil.
    http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?sp=yapisi%3dtelefotozoomlensler&CategoryId=97096 mesela zumu seven bi vatandaş için sadece objektif gerçek fiyatları bu alemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qenans -- 25 Temmuz 2011; 11:04:10 >

• Bu makineyi en ucuz ve Max kart 12 taksit nerde bulurum İST da ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bu makineyi en ucuz ve Max kart 12 taksit nerde bulurum İST da ?

Bence almayın :)
  • Neden ki?
  • quote:

Neden ki?

Bu fiyata daha farkli alternatifler var ben cok memnun kalmadim ama size kalmis tipine pek aldanmayin derim
  • Alternatif cok da insan cıkamıyor işin icinden
    Tabii fiyat da önemli kıstas.

Manuel çekimli, 24 mm geniş açılı,
    Sahne mod seçimleri bol olan
    10 X civarı optik zoomlu bir makina.
    ????
  • Yukarıda da dediğim gibi en iyi seçenek Canon G11 - G12 - Panasonic LX3 - LX5 - Fujifilm s200 exr - m43 sistem - Olympus E-450 alınabilir aynı fiyat bandında
  • Merhaba,
    Nikon P500 modeliyle ilgili yeni bir inceleme daha yapılmış.Bu makineyi almayı düşünenler için bir fikir verebilir,ama bence imaj kalitesi pek iyi görünmüyor.
    İyi akşamlar,hoşçakalın..

http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/nikon/coolpix-p500/nikon-coolpix-p500-review.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 11 Ağustos 2011; 4:01:06 >
  • Ben şu makinaları resim kalitesi ile karar verenleri anlamıyorum
    Resim kalitesi göreceli bir kavramdır

Resim çeken kişi hatalı ayarla resim çekebilir
    O anki ışık flash durumu, hangi mod ie çektiği önemlidir
    kullanıcının ne kadar bilniçli olduğu gibi çeşitli faktörler etkendir

Makinaları karşılaştırmak veya iyi kötü diyebilmek için aynı resmi aynı şartlarda / ayarlarda aynı kişinin çekmesi lazım ki aradaki farka bakalım

Yoksa diğer söylemleri ben cok fazla ciddiye almıyorum

Bu aralar dviz fırladığı için elektrnik eşya almak için biraz beklemek lazım
  • Nikon Coolpix P500 Dijital fotoğraf makinası inceleme resimleri
    ALINTIDIR

----Nikon Coolpix P500 Kullanıcıları----
    -

-

-
    -

-
    -

-
    -

-

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 11 Ağustos 2011; 5:59:03 >

• quote:

Ben şu makinaları resim kalitesi ile karar verenleri anlamıyorum
    Resim kalitesi göreceli bir kavramdır

Resim çeken kişi hatalı ayarla resim çekebilir
    O anki ışık flash durumu, hangi mod ie çektiği önemlidir
    kullanıcının ne kadar bilniçli olduğu gibi çeşitli faktörler etkendir

Makinaları karşılaştırmak veya iyi kötü diyebilmek için aynı resmi aynı şartlarda / ayarlarda aynı kişinin çekmesi lazım ki aradaki farka bakalım

Yoksa diğer söylemleri ben cok fazla ciddiye almıyorum

Bu aralar dviz fırladığı için elektrnik eşya almak için biraz beklemek lazım

Merhaba,
    Herkesin bakış açısı farklı olabilir,dolayısıyla beğeniler de kişiden kişiye değişebilir.Ama bir fotoğraf makinesinin imaj kalitesi belli bir kalite eşiğini geçemiyorsa,istisnalar hariç genelde pek beğenilmez.
    Siz P500 modeli hakkında olumlu düşünüyorsanız bir şey diyemem,ama gerek ciddi inceleme sitelerinin yapmış olduğu testler,gerekse amatör kullanıcıların bu makineyle ilgili yorumları genelde pek iyi görünmüyor.
    Yanlış anlamayın,Nikon'u kötülemek gibi bir amaç içerisinde değilim.Aksine bu güne kadar Nikon'un kompakt ve dslr modellerini severek kullandım,ama slr-like sınıfındaki bu modelini pek beğenmedim.
    Tasarım ve teknik özellik olarak fena değil,ama slr-like kategorisindeki diğer bazı modellerle kıyaslandığında imaj kalitesi vasat,hatta vasatın bile biraz altında sayılır.
    İyi günler,hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 11 Ağustos 2011; 7:26:41 >

• Estafurullah
    Ben Kimseye şu markayı ve modeli karalıyorlar demedim zaten

Diğer modellerde de benzer yorumlar olduğu için genel düşüncemi aktarmak istedim..
    Ben amatörüm digital konusunda tam acemiyim
    o zaman bu iyi veya kötü diye yorum yazmak doğru olmaaycaktır
    Bilgi edinmeden fikir edinilmiş olur..

Henüz bu makinayı almaya karar vermiş değilim
    Ama bir yerlerde kamp falan ucuza rastlarsam alırım
    dediğim gibi döviz fırladı..
  • quote:

Estafurullah
    Ben Kimseye şu markayı ve modeli karalıyorlar demedim zaten

Diğer modellerde de benzer yorumlar olduğu için genel düşüncemi aktarmak istedim..
    Ben amatörüm digital konusunda tam acemiyim
    o zaman bu iyi veya kötü diye yorum yazmak doğru olmaaycaktır
    Bilgi edinmeden fikir edinilmiş olur..

Henüz bu makinayı almaya karar vermiş değilim
    Ama bir yerlerde kamp falan ucuza rastlarsam alırım
    dediğim gibi döviz fırladı..

Tekrar Merhaba,
    Sizin,"başkaları x marka ve modeli kötülüyorlar" gibi bir yaklaşımda bulunmadığınızı biliyorum.Ben sadece konuya biraz daha açıklık getirmek istedim.
    Bu arada slr-like makine almayı düşünüyorsanız,son kararınızı vermeden önce diğer alternatifleri de yeterince araştırıp incelemenizi tavsiye ederim.
    İyi günler,hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 12 Ağustos 2011; 12:29:06 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.