Şimdi Ara

NIKON Coolpix L110 (Anabaşlık) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
13.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fangoso

quote:

Orijinalden alıntı: güney tan

valla ben makinayı beğendim açıkçası fuji s1600-s1800 den çok daha iyi duruyor bence.
    yeniden hayırlı olsun.bu arada lcd lerde 460000 renk hakkaten çok farkediyor.
    bu arada kutu içeriği nasıl cihazın örneğin adaptör ve parasoley çıkıyormu kutudan?
    AA kalem pille çalışıyor alet adaptör girişide mevcut ama kutudan çıkmıyor... parasoley de yok açıkçası... adaptörü araştırdım biraz ama çok pahalı olduğunu gördüm zaten sabit bir yerden bol resim yada video çekilecekse işe yarayabilir yani çok işlevsel değil adaptör... pill kullanımına değinmeyi unutmuşum... içinden çıkan 4 adet energizer pille 450 adet flasşlı flaşsız karışık ve 10 dakika kadar video çektim henüz zayıf uyarısı almadım...

edit: filtre için dehttp://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180505374545&ssPageName=STRK:MEWAX:IT buldum ancak ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ve filtre fotoğraf kalitesini nasıl etkiler emin değilim bu yüzden sipariş etmedim...

valla sana şöyle söyliyeyim bende lx3 var.bende lensimi korumak için hemen filtre aramaya giriştim ve 21 dolara(kargoda dahil) adaptör-parasoley-3 tanede filtre aldım.inan zerre etkilemiyor kaliteyi.
    ama bulduğun satıcı uzakdoğulu mümkünse amerikalı bulki ürün o hafta eline geçsin

• http://cgi.ebay.com/Lens-ADAPTER-UV-67mm-Nikon-L110-L100-Coolpix-Camera-/370379114503?cmd=ViewItem&pt=Lens_Accessories&hash=item563c50c807 böyle birşey buldum ancak uzakdoğulu olandan çok pahalı aynı marka... tabi uzak doğudakinin çakma olma ihtimali yüksek :D
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fangoso

quote:

valla ben makinayı beğendim açıkçası fuji s1600-s1800 den çok daha iyi duruyor bence.
    yeniden hayırlı olsun.bu arada lcd lerde 460000 renk hakkaten çok farkediyor.
    bu arada kutu içeriği nasıl cihazın örneğin adaptör ve parasoley çıkıyormu kutudan?
    AA kalem pille çalışıyor alet adaptör girişide mevcut ama kutudan çıkmıyor... parasoley de yok açıkçası... adaptörü araştırdım biraz ama çok pahalı olduğunu gördüm zaten sabit bir yerden bol resim yada video çekilecekse işe yarayabilir yani çok işlevsel değil adaptör... pill kullanımına değinmeyi unutmuşum... içinden çıkan 4 adet energizer pille 450 adet flasşlı flaşsız karışık ve 10 dakika kadar video çektim henüz zayıf uyarısı almadım...

edit: filtre için dehttp://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180505374545&ssPageName=STRK:MEWAX:IT buldum ancak ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ve filtre fotoğraf kalitesini nasıl etkiler emin değilim bu yüzden sipariş etmedim...

valla sana şöyle söyliyeyim bende lx3 var.bende lensimi korumak için hemen filtre aramaya giriştim ve 21 dolara(kargoda dahil) adaptör-parasoley-3 tanede filtre aldım.inan zerre etkilemiyor kaliteyi.
    ama bulduğun satıcı uzakdoğulu mümkünse amerikalı bulki ürün o hafta eline geçsin

• ben 21 dolara aldım dediğim gibi adaptör-parasoley-parasoley kapağı-1uv-2tane polarizeyi kargo dahil.
    ama lx3 52 mm olduğu için daha ucuz sanırım.
    aklında soru işareti kalmasın 2 dolarlık uv takılıyken çektiğim bi foto
     NIKON Coolpix L110 (Anabaşlık)

inan en ucuzu bile zerre etklilemez kaliteyi
  • hahaha :D güney lx3 ün önünü elinle kapatsan o yine çeker fotoyu affetmez
    quote:

ben 21 dolara aldım dediğim gibi adaptör-parasoley-parasoley kapağı-1uv-2tane polarizeyi kargo dahil.
    ama lx3 52 mm olduğu için daha ucuz sanırım.
    aklında soru işareti kalmasın 2 dolarlık uv takılıyken çektiğim bi foto
    .
    .
    .
    inan en ucuzu bile zerre etklilemez kaliteyi
  • neyse kardeş istersen mesajları silelim.ilerde bakarsın 30-40 tane l110 sahibi olur,topik büyüdükçe büyür.
    ilk sayfada bi sürü gereksiz mesajım bulunmasın
    içine ettim topiğin resmen
  • bizden başka takılan yok zaten başlığa boşver hem bilgi edinmiş oluyoruz :) en azından makineyi epilatör yerine koymadık...
  • @fangoso sağol hocam.
    Makinayı baya kurcaladım ama kontrast ayarını bulamadım kontrast ayarı yok galiba özellikle manzara çekimlerinde resimler biraz solgun çıkıyor.
    Nesne çekimlerinde ise böyle bi durum söz konusu değil renkler daha canlı.Bende bu durumu photoscape programı ile gidermeye çalıştım ilk resim üzerinde photoscape ile oynadım adama benzedi.Bu arada l110 kullanıcılarının sayısı neden çok az makine çok mu kötü

15x zoom

15x +

ilk resim photoscape ile oynanmış hali

15x zoom
    15x zoom

• quote:

Orijinalden alıntı: @kii

@fangoso sağol hocam.
    Makinayı baya kurcaladım ama kontrast ayarını bulamadım kontrast ayarı yok galiba özellikle manzara çekimlerinde resimler biraz solgun çıkıyor.
    Nesne çekimlerinde ise böyle bi durum söz konusu değil renkler daha canlı.Bende bu durumu photoscape programı ile gidermeye çalıştım ilk resim üzerinde photoscape ile oynadım adama benzedi.Bu arada l110 kullanıcılarının sayısı neden çok az makine çok mu kötü

ilk resim photoscape ile oynanmış hali

resmen fotoya hayat vermişsin :) makine çok kötü sayılmaz bas çek makine işte... beyaz dengesinden güneş ışığını renk seçeneklerinden de canlı renkleri seçip çekmeyi dene bakalım...

• makineye alıştıkça sevmeye başladım.gündüz çekimleri gayet başarılı geceye oranla.Bu arada 16:9 takıntısı oldu bende 4:3 bi garip geliyor artık.
    manzara resmi dışında diğer resimlerde resize dışında hiç bir oynama yoktur.

• çok güzel çekimler eline sağlık...
  • Arkadaşlar resimler çok güzel.Yanlız photoshop cs5 ile fotolara istemeden giren objeleri silmek çok kolaylaştı.Şundan söylüyorum üstte kenarından kablo yaprak ağaç vb. giren resimler var.Onlarda uygunlanırsa daha güzel olur
  • @fangoso sağol.daha makineyle 2.günüm biraz daha alıştıktan sonra daha başarılı çekimler yaparım inşallah.
    bu arada l110 için çanta ve şarjlı pil filan alacam ne tavsiye edersin?
    bugün bi çanta baktım dıştan gayet büyük gözüküyordu ama bizim l110 sığmadı çantaya

@s@rKs-poWer hocam şuan için photoshop bilmediğimden dolayı herhangi bir düzeltme yapamıyorum ancak photoscape ile bir takım oynamalar yapıyorum gerekirse.
  • Hocam 5 dakikanızı almıyacak işlemler ile resimleriniz daha güzel olabiliyor.Ayrıca konuya daha ağrılık veriyor

Yukarıda verdiğiniz sizin resimlerinizden örnekler aşağıda

Yada sade resimleri dahada hareketlendirebilirsiniz.Bence bir an önce photoshop öğrenmeye başlayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 17 Mayıs 2010; 2:36:14 >

• http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=2195 bu var bende gayet uygun... pil için yine bu forumda şarjlı piller hakkında herşey isimli başlıpı 65. sayfadan itibaren okuyun... ama kısadan tavsiye vermek gerekirse Ataba AT 908 şarj aleti ile Varta Prof 2700 piller yada GP Recyko 2100 piller uygundur...
    quote:

Orijinalden alıntı: @kii

@fangoso sağol.daha makineyle 2.günüm biraz daha alıştıktan sonra daha başarılı çekimler yaparım inşallah.
    bu arada l110 için çanta ve şarjlı pil filan alacam ne tavsiye edersin?
    bugün bi çanta baktım dıştan gayet büyük gözüküyordu ama bizim l110 sığmadı çantaya

@s@rKs-poWer hocam şuan için photoshop bilmediğimden dolayı herhangi bir düzeltme yapamıyorum ancak photoscape ile bir takım oynamalar yapıyorum gerekirse.

• Arkadaşlar birde sormayı unuttum.Makine gerçekten güzel çekiyor.Güncel garantili fiyatı ne kadar acaba ???
  • @S@rKs-PoWeR hocam ben gold-pc den aldım.internet sitelerinde 749tl yazıyor fakat mağaza fiyatında indirim yapmışlar 569tl ye düşürmüşler.
  • bende vatanbilgisayardan 660 a almıştım...
  • saolun bende baktım biraz hemen hemen aynı fiyatta makina
  • bir kaç kare daha...

gece fotosunda resize dışında hiçbir oynama yoktur iso200 de çekilmiştir.

Bonus panaroma denemesi

NOT=resimlerin üzerine gelip resme bak yaparsanız resimler daha net gözükmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @kii -- 18 Mayıs 2010; 13:56:43 >

• koü bahar şenlikleri 2010

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.