Şimdi Ara

Nikon 5100 lens tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nikon 5100 fotoğraf makinem ve 18-105 lensim var. Makineden ve lensten çok memnunum fakat yanına ikinci bir lens almak istiyorum.

Lensim özellikle tele lens olsun istiyorum. İkinci el aldığım 55-200 lens sorunlu çıktı, onu iade edeceğim. Ama sorununu anlarken fotoğraf çekme imkanı da buldum.

Lensi beğendim; fakat lenslere göz attığım zaman 18-200, 70-200, 70-300 gibi lensler de var.

Amacım tele, portre ve mümkün olduğu kadar da makro çekim yapmak. Bütçe olarak 600 TL civarı ikinci el bir lens olabilir.

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wimpir W kullanıcısına yanıt
    Merhaba eğer tripod kullanırım derseniz sigma 70-300 Apo alabilirsiniz bütçenize sıfır olarak ancak o bütçeyle ortalama bir kalite alırsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.el 18-270 alınabilir.
  • aragorn20 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wimpir W kullanıcısına yanıt
    Özellikle makro dediğiniz için sigma dedim yoksa makro özelliği olmayan daha iyi çözümler de var örneğin tamron 70-300 vc usd 2.elde 800-900 arasında bulunur,makro çekemezsiniz belki ama çok güzel portreler çekebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aragorn20 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam. Sanırım 55-200 lens alıp işi kapatacağım. Şimdi ikinci el temiz, çok da pahalı olmayan bir lens arıyorum.
  • Teşekkür ederim hocam. Sanırım yine 55-200 ikinci el temiz bir lens alıp konuyu kapatacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wimpir

Teşekkür ediyorum hocam. Sanırım 55-200 lens alıp işi kapatacağım. Şimdi ikinci el temiz, çok da pahalı olmayan bir lens arıyorum.

En güzeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

En güzeli

Teşekkür ederim
  • quote:

Nikon 5100 fotoğraf makinem ve 18-105 lensim var. Makineden ve lensten çok memnunum fakat yanına ikinci bir lens almak istiyorum.

Lensim özellikle tele lens olsun istiyorum. İkinci el aldığım 55-200 lens sorunlu çıktı, onu iade edeceğim. Ama sorununu anlarken fotoğraf çekme imkanı da buldum.

Lensi beğendim; fakat lenslere göz attığım zaman 18-200, 70-200, 70-300 gibi lensler de var.

Amacım tele, portre ve mümkün olduğu kadar da makro çekim yapmak. Bütçe olarak 600 TL civarı ikinci el bir lens olabilir.

Teşekkür ederim.

Portre çekeceksiniz 50 mm 1.8G tavsiye ederim. Elle netlerim diyorsanız 1.8D modelinide alabilirsiniz. İkinci el 85 mm ' de bulunabilir.

Saygılar....
  • Merhaba, aynasız makinaya geçiş yaptığım için Nikon AF-S 35 mm F1,8 G lensimi ve Nikon AF-S 55-300 mm F4,5-5,6 ED VR lensimi satıyorum. Her ikisi de az kullanılmış ve çok temiz lenslerdir. Hiçbir arızası problemi sıkıntısı yoktur. İlgilenenler mesaj atabilirler. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.