Şimdi Ara

NİKON 5100 ile CANON 650D Arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

daha önceden Nikon3100 sahibiydim, biraz kurcaladım 1 sene kadar 18-55 DX kit ile kullanıyordum. Sonrasında ürün arızalanıp teknikservis rezaletinden sonra cihazın parasını verdiler bende yeniden klasil Nikon-Canon karmaşasına geri döndüm. :)

Alırsam kesinlikle VR ya da IS kit ile alacağım, 50 mm lens şart bana amacım birazda portrelerdeki bohem ve keskinlik......... Bana lenslerin fiyat/performansına göre yorum yapmanızı rica ediyrum. Canonlar biraz daha uygun sanırım ancak benim gibi birnin alabileceği lensler belli ( 18-55,50mm, 70-200 vs.. gibi 1.8f ) bu sınıf lenslerde de canonlar ne kadar uygundur, Nikon hep isim olarak bana daha sıcak gelmişti. Kullanırkende netleme yavaşlığından şikayetçiydim yanlız makineden mi lenstenmidir ( 18-55 dx) bilememiştim.

Alıp makineyi 1 yaşındaki oğlumun fotolarını çekeyim, parka pikniğe gidince börtü böcek iki aile fotosu, manzara çekeyim... Yıllarca elimde dursun hakkını sonuna kadar veremesemde en azından ileride daha da merak salarsak ( oğlum eşim vs... ) kaliteli bir mal olsun. Yarı DSLR makine istemiyırum ancak ya da aynasız....

Makine alırken yine Gold bilgisayardan alacağım, ürünü daha önce ordan almıştım onarımdan yasal süreçte gelmediği için bana çek verdiler.....

• trtuncay kullanıcısına yanıt
    Giriş seviyelerinde nikonda af motoru olmadğından her zaman canonu öneririm. Çünkü bahsettiğiniz 50 mm de nikonla canon arasında af li olarak düşünürsek 500 lira fark atar. Arada şunu da ekleyip netleme yavaşlığı vs leri sensördeki af noktalarının hassalığı ya da lensin netleme hızına bağlıdır. Sensördeki çapraz nokta ne kadar fazla olursa netleme o kadar kolaylaşır. Tabi bunları ışığın az olduğu ortamlar için söylüyorum. Sonuçta günlük güneşlik bir hava da her makine kolayca netler.

Bahsettiğiniz makineler de gelince ilk cümlede de yazdığıma göre 650d yi öneririm. Ama bir altı olan 600d ile de öyle ahım şahım bir farkı yoktur. Aynı fotoğrafı verirler sonuçta. O farka da 50mm yi alabilirsiniz.
  • Teşekkürler Üstad, şu af motoruna kafam fena takılıyor. Canonda da Nikonda da yok deniyor (giriş seviyesi tün nikonlarda, canonların hepsinde...)

20 yıl önce Canon bu olayı fix etmiş öyle bir şehir efsanesimidir yoksa gerçekmidir. Neticede Nikonun lensler canon'a göre daha pahalı diyorsunuz neticede. Birde sağlamlık vs.. yine yorumlarınız aynımı olur;?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtuncay

Teşekkürler Üstad, şu af motoruna kafam fena takılıyor. Canonda da Nikonda da yok deniyor (giriş seviyesi tün nikonlarda, canonların hepsinde...)

20 yıl önce Canon bu olayı fix etmiş öyle bir şehir efsanesimidir yoksa gerçekmidir. Neticede Nikonun lensler canon'a göre daha pahalı diyorsunuz neticede. Birde sağlamlık vs.. yine yorumlarınız aynımı olur;?

Canon EOS sistemi üretildiği andan itibaren istisnasız bütün EOS lenslerinde AF motoru vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

Teşekkürler Üstad, şu af motoruna kafam fena takılıyor. Canonda da Nikonda da yok deniyor (giriş seviyesi tün nikonlarda, canonların hepsinde...)

Canon EOS sistemi üretildiği andan itibaren istisnasız bütün EOS lenslerinde AF motoru vardır.

ben bady den bahsedıyorum. Lenste AF olup olmaması bizi pek bağlamıyor, sadece verilen para değişiyor diye biliyorum ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

ben bady den bahsedıyorum. Lenste AF olup olmaması bizi pek bağlamıyor, sadece verilen para değişiyor diye biliyorum ?

canonda bodynde af motoru olmaz. canonun hic bir modelinde af motoru yok. cunku canonda af motorsuz lens yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.