Şimdi Ara

Nikola Tesla'nın hayatını veya araştırmalarını konu edinen belgesel ya da film

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
4
Favori
22.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Nicola Tesla'nın hayatı ya da araştırmalarını konu edinen film veya belgesel türü bir eser lazım. Gören, duyan varsa isim, link vs. verebilirse sevinirim. Ayrıca Prestij filminde de bir bölümde geçtiğini duydum. O konuda filmi izlemiş olanlar ne kadar anlattığını söylerlerse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 28 Mart 2009; 14:48:50 >

• The Prestigeyi seyret bence azda olsa bilgi sahibi olabilirsin.
  • gyükseltürk'ün dediği gibi, belgesel değil ama The Prestige filminde yaptıkları kısa da olsa anlatılıyor.
  • Geçenlerde Trt'de Nikola Tesla'nın belgeseli çıkmıştır..Bir araştır film sitelerini derim..
  • The Prestige ile tavan yaptı Tesla adamın senelerdir uğrasıpta dillendiremediğini bir film anlattı neredeyse.

Ama kendi fikrim görsel yayın yerine yazılı kaynaklardan daha çok bilgi edinebilirsin.
  • Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
    The Prestige filmini arkadaşımdan alıp inceleyeceğim. Ayrıca Phenomenon - The Missing Secrets Of Nikola Tesla isimli bir film daha buldum. Bunu daha önce gören, izleyen varsa yorumlarını rica ediyorum. Film veya belgesel istememin sebebi bunu arkadaşlarıma izletecek olmam. Onların bilgilenmesi için film şeklinde olması daha iyi olur. Trt'yi de inceliyorum.
  • The Prestigeyi kesinlikle izle hem süper bir filmi izlemiş olursun.Hemde Nikola Teslanın ne yapmış olduğunu az çok anlarsın.
  • 'Tesla Anlaşılamamış Dahi' kitabını öneririm.
  • tesla günümüzde kullanılan alternatif akımı bulmuştur edison ise doğru akımı bulmuştur

doğru akım pil ve aküden ibarettir

alternatif akım ise prizlerdeki elektriktir
  • quote:

Orjinalden alıntı: A380

tesla günümüzde kullanılan alternatif akımı bulmuştur edison ise doğru akımı bulmuştur

ben tam tersi diye hatırlıyorum :S
  • Empati kitabında da konusu işleniyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakkar

quote:

Orjinalden alıntı: A380

tesla günümüzde kullanılan alternatif akımı bulmuştur edison ise doğru akımı bulmuştur

ben tam tersi diye hatırlıyorum :S

hayır değil arkadaşın dediği gibi. eğer tesla olmasaydı şuan elektrik olduğundan çok daha pahalı olacaktı.
  • ONUN YANINDA THOMAS EDISON BİLE APTAL KALIR...

Yurtdışı kaynaklı bazı makaleler böyle bahseder Nikola Tesla için..Öncelikle muhakkak prestiji seyretmelisin.Bu filmde teslanın icatlarından biri olan zamanda yolculukdan bahseder. Yani teslanın çalışmaları içinde alternatif akım hiç kalır. Ama bence görsel deil yazılı basından çok şeyler bulabilirsin.Yaklaşık iki sene önce yanılmıyorsam GEO dergisinde Tesla'nın ''bipolar bozukluk'' denilen bir çeşit akıl hastası olduğu yazıyordu. Yani dahilik ve delilik arasında gidiyor devamlı....
    Bence hayatı karanlıklar içinde kalmış, hep arka planda kalmış ama muhakkak incelenmesi gereken ciddi bir mucid.
  • Bu arada bir arkadaşın dediği gibi ANLAŞILMAMIŞ DAHİ TESLA kitabını okumalısın...
  • Tesla-Anlamamış Dahi kitabı ve bahsettiğin Phenomenon - The Missing Secrets Of Nikola Tesla belgeseli güzel kaynaklar.O belgesel 45 dakikalık eski bir belgesel(1980 yapımı)Teslanın buluş ve fikirlerinin bilimadamlarınında yorum ve anlatımıyla da açıklandığı bir belgesel.Sunucusu da Battlestar Galactica dizisindeki Cavil Belgesel güzel fakat İngilizce ve Türkçe altyazısı bulunmuyor.İngilizce seviyen yeterli değilse anlaman güç olabilir.
  • e-kitap olarakda sahip olduğum.d&r larda da bulabileceğin ve muhakkak tesla için yapılmış en iyi eser ''Anlaşılamamış dahi tesla'' kitabıdır...
  • Prestij'i izlemediysen hemen izlee çok güzeL film ßi ßölümünde de tesla geçiyor bi alet felan yapıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: thispotkey

Empati kitabında da konusu işleniyor

Evet Empati'de de uzun uzun bahsediliyor.Ordan da fikir edinebilirsin bnce
  • Güzel film olur :)
    Prestij neyle ilgili nasıl bir film merak ettim yazmışsınızda :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dark_Analytical_1905

quote:

Orjinalden alıntı: thispotkey

Empati kitabında da konusu işleniyor

Evet Empati'de de uzun uzun bahsediliyor.Ordan da fikir edinebilirsin bnce

kaçıncı sayfa gibi bahsediliyor? şuan 150 de fleanıım çok mu var oralara?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.